Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

Home BIBLIOTEKA

BIBLIOTEKA W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH W DĘBICY

Biblioteka szkolna jest ośrodkiem informacji dla nauczycieli, ośrodkiem edukacji czytelniczej i informacyjnej dla uczniów. Realizuje zadania w zakresie gromadzenia, opracowywania i udostępniania zbiorów, udziela pomocy w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej, dokształcaniu i doskonaleniu oraz pracy twórczej, gromadzi odpowiednie do tych zadań materiały informujące o nich i udostępnia je.
W bibliotece można samodzielnie, lub przy pomocy nauczyciela bibliotekarza zdobywać wiedzę, korzystać z różnorodnych źródeł informacji oraz miło spędzić czas.
W bibliotece organizowane są konkursy czytelnicze, wykonywane są gazetki okolicznościowe i tematyczne. Biblioteka współpracuje z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Dębicy.

Multimedialne Centrum Informacyjne

Biblioteka wyposażona jest w 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu oraz urządzenie wielofunkcyjne ( skaner, drukarka, ksero ).
Program działania Centrum zapewnia:

• samodzielne zdobywanie wiedzy pod opieką nauczyciela bibliotekarza,
  • dostęp do szerokiego źródła informacji jakim jest Internet,
  • możliwość korzystania z programów multimedialnych,
  • przygotowanie młodzieży do świadomego i krytycznego odbioru mediów elektronicznych.

BIBLIOTEKA CZYNNA

Poniedziałek  8.00 - 10.45
Wtorek        11.45 - 13.15
Środa          8.00 - 11.15
Czwartek     10.45 - 14.15
Piątek         8.00 - 12.00

REGULAMIN BIBLIOTEKI W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH W DĘBICY

1.    Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.
2.    Książki można wypożyczyć na okres 1 miesiąca.
3.    Czytelnik jest zobowiązany do szanowania wypożyczonych książek.
4.    Czytelnik, który zgubi lub zniszczy wypożyczoną książkę zobowiązany jest do odkupienia takiej samej książki lub innej wskazanej przez bibliotekarza.
5.    W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.
6.    Na trzy tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego wszystkie książki należy zwrócić do biblioteki.

Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk