Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6
Home ZAJĘCIA PRAKTYCZNE POZA SZKOŁĄ
Zajęcia praktyczne poza szkołą

PRAKTYKI WSPOMAGAJĄCE W SEKRETARIACIE MKS

Email Drukuj PDF

23 kwietnia 2018 roku klasy II PA i I PB Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięły udział w praktykach wspomagających w sekretariacie MKS Dębica. Uczniowie poznawali tajniki obsługi telefonu i faksu. Zredagowany tekst wysyłali do wyznaczonej placówki. Doskonalili również obsługę nowoczesnej kserokopiarki i niszczarki. Nowością dla nich było poznanie maszyny do liczenia monet. Kolejnym punktem praktyk był przejazd autobusem i zapoznanie się z obsługą kasowników. W dyspozytorni uczestnicy praktyk mogli zobaczyć aktualne trasy dębickich lini MKS. Szczególnym zainteresowaniem wśród chłopców cieszyła się obserwacja pracowników w stacji kontroli pojazdów i myjni samochodowej. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pani Agnieszki Zając, Katarzyny Górz oraz Zarządu MKS Dębica.

 

PRAKTYKI WSPOMAGAJĄCE W HOTELU MILLENIUM

Email Drukuj PDF

W dniu 24.04.2018r. uczniowie klas Przysposabiających do pracy wzięli udział w praktykach wspomagających w Hotelu Millenium. Dzięki uprzejmości właściciela p. Jerzego Wodzień, nasi uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w praktyce. Pracy było dużo, ale chęci i zaangażowania nie brakowało. Dzięki życzliwości Pani, która nas oprowadzała udało nam się sprawnie posprzątać pokoje hotelowe, a przy okazji dowiedzieliśmy się jakie wymagania i standardy musi spełnić 3- gwiazdkowy hotel. Po ciężkiej pracy była też krótka chwila na relaks i odpoczynek.

 

PRAKTYKI WSPOMAGAJĄCE UCZNIÓW W CUKIERNI "BASSARA"

Email Drukuj PDF

 

WARSZTATY PIECZENIA PIZZY

Email Drukuj PDF

Dnia 19 marca 2018 r. uczniowie gimnazjum oraz klas przysposabiających do pracy wzięli udział w warsztatach pieczenia pizzy w RESTAURACJI PAPPAS przy ul. Batorego 11 w Dębicy. Na uczestników czekał stół z przygotowanymi porcjami ciasta drożdżowego oraz półmiski pełne warzyw, mięsa, wędlin, sera i oliwek. Po prezentacji właściwego formowania ciasta każdy mógł skomponować pizzę według własnych upodobań. Wkrótce własnoręcznie upieczona, chrupiąca potrawa wraz z napojami chłodzącymi trafiła na stół i można się było nią delektować. Uczniowie poznali również pracę kelnera i jego pomocnika. Porządkowali stoliki, układali sztućce, talerze, nalewali napoje. Po obejrzeniu pozostałych sal w restauracji młodzież udała się do Urzędu Gminy Dębica, by poznać zakres spraw, które mogą tam załatwić jako petenci. Opiekunem uczniów podczas praktyki wspomagającej poza terenem szkoły była p. Bogusława Strzyż.

 

ZAJĘCIA W MIEJSKIM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ

Email Drukuj PDF

Dnia 9 maja klasa I PA i dnia 11 maja klasa I PB wzięła udział w zajęciach, podczas których każdy miał okazję zapoznać się z pracą w biurze "Bezpłatnej Wypożyczali Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych w Dębicy". Uczniowie mieli możliwość poznania tajników pracy biurowej oraz sprzętu wykorzystywanego do pracy w biurze. Uczestnikom zajęć zostały przedstawione cele i zadania wypożyczalni oraz dokumentacja potrzebna osobom chcącym skorzystać z wypożyczalni. Mieli również okazję obejrzeć urządzenia pomocnicze i sprzęt rehabilitacyjny oferowany w wypożyczalni, z którego mają możliwość skorzystania uczniowie lub ich rodziny. Dzięki uprzejmości Pani Moniki Rojek - Kałek - Naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Dębicy, na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali drobne upominki z logo Urzędu Miasta: kubki termiczne, notesy, smycze oraz ołówki z maskotką. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Pani Małgorzacie Kędzior - Dyrektor MOPS w Dębicy oraz Pani Ani Pigórze za wyczerpujące informacje, miłe przyjęcie oraz słodycze.

KLASA I PaKLASA I Pb


 


Strona 3 z 6

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk