Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

Home ZAJĘCIA PRAKTYCZNE POZA SZKOŁĄ
Zajęcia praktyczne poza szkołą

PRAKTYKI WSPOMAGAJĄCE UCZNIÓW W CUKIERNI "BASSARA"

WARSZTATY PIECZENIA PIZZY

Email Drukuj PDF

Dnia 19 marca 2018 r. uczniowie gimnazjum oraz klas przysposabiających do pracy wzięli udział w warsztatach pieczenia pizzy w RESTAURACJI PAPPAS przy ul. Batorego 11 w Dębicy. Na uczestników czekał stół z przygotowanymi porcjami ciasta drożdżowego oraz półmiski pełne warzyw, mięsa, wędlin, sera i oliwek. Po prezentacji właściwego formowania ciasta każdy mógł skomponować pizzę według własnych upodobań. Wkrótce własnoręcznie upieczona, chrupiąca potrawa wraz z napojami chłodzącymi trafiła na stół i można się było nią delektować. Uczniowie poznali również pracę kelnera i jego pomocnika. Porządkowali stoliki, układali sztućce, talerze, nalewali napoje. Po obejrzeniu pozostałych sal w restauracji młodzież udała się do Urzędu Gminy Dębica, by poznać zakres spraw, które mogą tam załatwić jako petenci. Opiekunem uczniów podczas praktyki wspomagającej poza terenem szkoły była p. Bogusława Strzyż.

ZAJĘCIA W MIEJSKIM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ

Email Drukuj PDF

Dnia 9 maja klasa I PA i dnia 11 maja klasa I PB wzięła udział w zajęciach, podczas których każdy miał okazję zapoznać się z pracą w biurze "Bezpłatnej Wypożyczali Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych w Dębicy". Uczniowie mieli możliwość poznania tajników pracy biurowej oraz sprzętu wykorzystywanego do pracy w biurze. Uczestnikom zajęć zostały przedstawione cele i zadania wypożyczalni oraz dokumentacja potrzebna osobom chcącym skorzystać z wypożyczalni. Mieli również okazję obejrzeć urządzenia pomocnicze i sprzęt rehabilitacyjny oferowany w wypożyczalni, z którego mają możliwość skorzystania uczniowie lub ich rodziny. Dzięki uprzejmości Pani Moniki Rojek - Kałek - Naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Dębicy, na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali drobne upominki z logo Urzędu Miasta: kubki termiczne, notesy, smycze oraz ołówki z maskotką. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Pani Małgorzacie Kędzior - Dyrektor MOPS w Dębicy oraz Pani Ani Pigórze za wyczerpujące informacje, miłe przyjęcie oraz słodycze.

KLASA I Pa

KLASA I Pb

UCZNIOWIE SPDP NA TARGACH PRACY

Email Drukuj PDF

Dnia 5 kwietnia 2017 r. na zaproszenie Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego uczniowie klas III PC, III PD oraz III PBł - kończący naukę w SPdP udali się na Targi Pracy.

WIZYTA W ZAKŁADZIE FRYZJERSKIM

Email Drukuj PDF

Dnia 28 marca 2017r. klasa II/III Pa "Ł" razem z wychowawczynią - p. M. Szerszeń odwiedziła zakład fryzjerski przy ul. Matejki w Dębicy w ramach preorientacji zawodowej. Była to już kolejna nasza wizyta w tym roku szkolnym więc uczniowie byli już bardziej oswojeni z tym, co się w zakładzie fryzjerskim dzieje. Wszyscy skorzystali ze strzyżenia. Cieszyli się nowymi fryzurami i potrafili się odpowiednio zachować.

Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk