Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

Home ZAJĘCIA PRAKTYCZNE POZA SZKOŁĄ
Zajęcia praktyczne poza szkołą

PRAKTYKI WSPOMAGAJĄCE W HURTOWNI PEPEL

Email Drukuj PDF

Dnia 11 czerwca uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy z klas II/III PB i II/III PC wzięli udział w zajęciach poza terenem szkoły z zakresu prac biurowych oraz uprawy roślin. Uczestnicy praktyk poznali zasady funkcjonowania hurtowni z artykułami szkolnymi, opakowaniami i dekoracjami. Obejrzeli wyposażenie biura i magazynów hurtowni. Zapoznali się z narzędziami wykorzystywanymi do obsługi hurtowni i sklepów z artykułami papierniczymi. Pracowali z użyciem metkownicy, umieszczali cenę na artykułach przeznaczonych do sprzedaży, gotowe artykuły układali w kartonach. Rozładowali towar i ułożyli go w magazynie. Mieli również okazję zapoznać się z gatunkami roślin w ogrodzie otaczającym hurtownię. Wykonali drobne prace pielęgnacyjne. Uczniowie w ramach zajęć w szkole przygotowali podziękowania dla właścicieli firmy za miłe przyjęcie oraz umożliwienie im wzięcia udziału w praktykach wspomagających i wręczyli je na pożegnanie. Opiekunami uczniów w czasie praktyki były panie: Anna Chęciek i Monika Król-Moździerz. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania państwu Szulom i pani Agnieszce Łabie - właścicielom Hurtowni PEPEL w Dębicy.

PRAKTYKI W CENTRUM MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH W DĘBICY

Email Drukuj PDF

W dniu 6 czerwca uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy z klasy III PA odbyli praktyki z zakresu prac porządkowych w Centrum Materiałów Budowlanych w Dębicy. W czasie pobytu mieli wykonać prace związane segregacją materiałów budowlanych oraz porządkowaniem magazynu.

PRAKTYKI GASTRONOMICZNE W THE GEORGE

Email Drukuj PDF

Nowo otwarty Gastropub przy ul. Raczyńskich w Dębicy stał się przyjaznym miejscem do zorganizowania praktyk wspomagających dla młodzieży z naszej placówki. Dzięki długoterminowej umowie zawartej między dyrektorem Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy - p. Martą Biłas a menagerem Gastropub "The George" - p. Kamilem Oparowskim od października 2018 roku uczniowie ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy mogę zdobywać fachową wiedzę i doskonalić swe umiejętności. Przygotowują tu główne składniki do potraw kuchni włoskiej, meksykańskiej oraz do hamburgerów, z których słynie Gastropub. Obsługują nowoczesny, profesjonalny sprzęt stosowany w gastronomii; wykonują też prace porządkowe. Dzięki praktykom uczniowie mogą poznać kulinarne tajniki wykonywania potraw z różnych regionów świata oraz realia funkcjonowania na otwartym rynku pracy. Współdziałanie z młodym zespołem pracowników motywuje ich do starannego wykonywania powierzonych zajęć i jest dobrym krokiem ku autonomicznej dorosłości. Opiekunem uczniów odbywających praktykę poza terenem szkoły jest Bogusława Strzyż.

PRAKTYKI WSPOMAGAJĄCE W ZAKŁADZIE KRAWIECKIM"DORIS"

Email Drukuj PDF

W dniu 29 stycznia 2019 roku uczniowie klas przysposabiających odbyli wizytę w Zakładzie Krawieckim "Doris". W czasie pobytu uczniowie zapoznali się z tajnikami zawodu krawcowej , mogli przyglądnąć się praktycznym umiejętnościom jakie panie wykonują na co dzień, szyjąc, przerabiając i naprawiając odzież. Duże  zainteresowanie uczniowie wykazali  podczas poznawania zasad obsługi maszyn krawieckich, jak również  wykazali się dużą wiedzą na temat przyborów i materiałów krawieckich.

PRAKTYKI WSPOMAGAJĄCE W MOTO OGRÓD SERWIS

Email Drukuj PDF

Dnia 24 stycznia uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy z klas II/III PC i II/III PD wzięli udział w zajęciach z zakresu uprawy roślin oraz elementów prac biurowych. Uczestnicy praktyki mieli okazję zapoznać się z pracą w sklepie i serwisie ogrodniczym oraz wykonać prace biurowe, które są niezbędne przy prowadzeniu takiej działalności.

Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk