Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

Osiągnięcia sportowe

XV PODKARPACKI TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH W ULANOWIE

Email Drukuj PDF

4.03.2020r uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych uczestniczyli w XV Podkarpackim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych na obiektach SOSW w Ulanowie. Sześć drużyn z naszego województwa stawiło się w tym dniu na hali sportowej by rywalizować o  tytuł najlepszej drużyny. Zmagania odbywały się w dwóch grupach sprawnościowych. Nasza drużyna w składzie:   D. Kliś, K. Jurkowski, K. Dobek, D. Czuba,  H. Stachnik oraz  B. Różańska po wspaniałej walce zajęli pierwsze miejsce, a nasi dwaj zawodnicy otrzymali nagrody indywidualne: najlepszym bramkarzem turnieju został  Kordian Jurkowski a najlepszym strzelcem turnieju z 7 bramkami na koncie - Dawid Kliś .

PODKARPACKI MITING PŁYWACKI OLIMPIAD SPECJALNYCH W KOLBUSZOWEJ

Email Drukuj PDF

W dniu 5 grudnia 2019 w Kolbuszowej na pływalni krytej "Fregata" odbył się Miting Pływacki. Organizatorami imprezy byli: Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Podkarpackie, Zespół Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ,"Iskierka" w Kolbuszowej Dolnej. Celem imprezy była przede wszystkim popularyzacja pływania jako dyscypliny sportowej dla osób upośledzonych umysłowo mającej duże znaczenie dla zdrowia i usprawniania tej grupy społeczeństwa. W mitingu wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Sylwia Wojtuła - I miejsce - 25 m klasyk,  I miejsce - 50 m dowolny, Dawid Kliś I miejsce - 25 m grzbiet, III miejsce - 50 m kraul, Jarosław Maziarka - I miejsce - 50 m dowolny, III miejsce - 25 m grzbiet, Hubert Stachnik - I miejsce 25 m kraul, II miejsce 25 m grzbiet, Mateusz Kontrabecki - I miejsce 25 m dowolny z sprzętem, Maja Szczepańska I miejsce 25 m grzbiet, II miejsce 25 m kraul. Nasi zawodnicy wykazali się dużą determinacją i poziomem umiejętnościami pokonując swoje słabości zdobywając czołowe miejsca.

PODKARPACKIE ZAWODY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM OLIMPIAD SPECJALNYCH W BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ

Email Drukuj PDF

W dniu 12 grudnia 2019 r. w Białce Tatrzańskiej odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim Olimpiad Specjalnych (slalom Gigant). Naszą szkołę reprezentowali: Maja Szczepańska i Jarosław Maziarka pod opieką pani Urszuli Burkat. Każdy zawodnik pokonywał dwukrotnie trasę slalomu. Pod uwagę brany był czas przejazdu trasy. Przydział do grupy startowej następował po jeździe obserwowanej. Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze prezentując swoje umiejętności i zajęli następujące miejsca: Maja Szczepańska II miejsce, Jarosław Maziarka IV miejsce. Zawody sprzyjały integracji ze środowiskiem oraz popularyzacji narciarstwa jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością.

PODKARPACKI MITING PŁYWACKI OLIMPIAD SPECJALNYCH W KOLBUSZOWEJ

Email Drukuj PDF

XIX PODKARPACKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO OLIMPIAD SPECJALNYCH W TARNOBRZEGU 2019

Email Drukuj PDF

W dniu 06.11.2019 sześciu zawodników Zespołu Szkół Specjalnych wzięło udział  w  " XIX Podkarpackim Turnieju Tenisa Stołowego oraz Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych Polska w Tarnobrzegu" . W tegorocznej edycji zawodów udział wzięła młodzież z dwunastu ośrodków i szkół specjalnych z terenu Podkarpacia oraz reprezentanci ośrodka w Sandomierzu. Zawody  rozegrano na obiektach hali widowiskowo-sportowej MOSiR, rywalizacja odbywała się równolegle w dwóch dyscyplinach sportowych, tenisie stołowym oraz trójboju siłowym w kategorii dziewcząt i chłopców podzielonych na grupy sprawnościowe. Wspaniałe wyniki uzyskali: Dawid Czuba/tenis stołowy i Hubert Stachnik/trójbój siłowy, zajmując I miejsca w swoich konkurencjach. Brązowymi medalami mogą  poszczycić  się Bernadetta Różańska oraz Kordian Jurkowski. Równie dzielnie choć ze sporym pechem walczyli Dawid Kliś oraz Piotr Świątek zajmując ostatecznie czwarte miejsca. Opiekę nad zawodnikami sprawowali  M.Kramarz oraz Z.Rajnfus.

Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk