Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6
Home PROJEKTY / PROGRAMY
Projekty / Programy

ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE

Email Drukuj PDF

23 października po tygodniu realizacji ogólnopolskiego programu ,,Tydzień Dobrego chleba i zdrowego stylu życia" realizowanego przez Fundacje Dobre życie, podsumowaliśmy kampanię drugim śniadaniem w postaci zdrowych kanapek.

Więcej…
 

TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

Email Drukuj PDF

W dniu 20 października 2015 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie związane z VII edycją ogólnopolskiej kampanii "Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia".

Więcej…
 

PROGRAM ŻYCIE BEZ PRÓCHNICY

Email Drukuj PDF

w dniu 7 października klasy II/III Guz B oraz III PE wzięły udział w programie ,,Życie bez próchnicy".

Więcej…
 

INTERNETOWY TEATR TVP DLA SZKÓŁ XXIV - III EDYCJA

Email Drukuj PDF

Już po raz III Zespół Szkół Specjalnych uczestniczy w wyjątkowych internetowych spektaklach teatralnych dzięki projekcie i Teatr TVP dla szkół . 23 września odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym internetowa transmisja spektaklu prosto z Gorzowskiego Teatru im. J. Osterwy  na podstawie baśni Marii Konopnickiej ,,O krasnoludkach i sierotce Marysi ".

Więcej…
 

KSZTAŁTUJEMY DOBRE NAWYKI - ZADANIA NA 2015/16

Email Drukuj PDF

Program Wychowawczy Szkoły "Kształtujemy Dobre Nawyki"
Zadania szczegółowe na rok szkolny 2015 / 2016

Więcej…
 

PROGRAM DLA UCZNIÓW SPDP 'DOBROSTAN" W ZSS W DĘBICY

Email Drukuj PDF

"Dobrostan" wg Encyklopedii PWN to subiektywnie postrzegane przez osobę poczucie szczęścia, pomyślności, zadowolenie ze stanu życia. Definicja dobrego samopoczucia w ujęciu WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) bardzo mocno akcentuje, że to zdrowie pełni wiodącą i aktywizującą rolę. Oznacza to, że nie mamy jedynie koncentrować się na chorobach i próbach ich zwalczania, ale na wzmacnianiu zdrowia przez odpowiedni tryb życia: właściwe żywienie, aktywność fizyczną, radzenie sobie z emocjami oraz pozytywne myślenie. Trafnie ujął to Ernest Hemingway: Nie pora myśleć o tym, czego ci brak. Lepiej pomyśl, co możesz zrobić z tym, co masz.

Więcej…
 

PROJEKT MISTRZOWIE MISTRZOM - CD.

Email Drukuj PDF

Zgodnie z klasyczną definicją W.H. Kilpatricka  "projekt to odważne, planowe działanie, wykonywane całym sercem w środowisku społecznym". O jego powodzeniu decyduje zmiana w sposobie myślenia, w prezentowanych postawach oraz w relacjach emocjonalnych jednostki z otoczeniem. I taki właśnie charakter ma projekt MISTRZOWIE - MISTRZOM  realizowany z uczniami Szkoły Podstawowej nr 7, Gimnazjum nr 6 oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy w ZSS Dębicy.

Więcej…
 

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I MŁODZIEŻY

Email Drukuj PDF

"Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas prac polowych oraz wypoczynku na wsi" - warsztaty w ramach szkolnego programu "Kształtujemy dobre nawyki" (19.06.2015r.)

Więcej…
 

AKADEMIA ZDROWEGO UCZNIA - KRAINA BEZPIECZEŃSTWA

Email Drukuj PDF

W maju i czerwcu uczniowie 4,5,6 r.n. i II Guz A uczestniczyli w spotkaniach Akademii Zdrowego Ucznia. Ostatnim Przystankiem była Kraina Bezpieczeństwa.

Więcej…
 


Strona 3 z 12

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk