Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

Home AKTUALNOŚCI Wszystkie artykuły RAZEM KU DOROSŁOŚCI

RAZEM KU DOROSŁOŚCI

Email Drukuj PDF

Zajęcia mają charakter warsztatowy. Uczniowie zdobywają wiedzę na temat budowy ciała, zmian zachodzących w okresie dojrzewania, higieny, miłości, małżeństwa oraz rodzicielstwa. Rozwijają również zachowania asertywne oraz uczą się dystansu w relacjach z różnymi osobami. Chłopcy doskonalą swoje umiejętności poprzez ćwiczenia w grupach oraz odgrywanie scenek rodzajowych. Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród naszej młodzieży.W naszej szkole trwają  spotkania z grupą chłopców ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Prowadzone są przez panie: Jadwigę Parys i Martę Regułę w oparciu o autorski program prozdrowotny "Razem ku dorosłości".  Tematyka zajęć zgodna jest również z podstawą programową, w której widnieje zapis, że celem nauczania jest "przygotowanie ucznia do pełnienia różnych ról społecznych (w tym roli dorosłej kobiety i dorosłego mężczyzny)". Zajęcia mają charakter warsztatowy. Uczniowie zdobywają wiedzę na temat budowy ciała, zmian zachodzących w okresie dojrzewania, higieny, miłości, małżeństwa oraz rodzicielstwa. Rozwijają również zachowania asertywne oraz uczą się dystansu w relacjach z różnymi osobami. Chłopcy doskonalą swoje umiejętności poprzez ćwiczenia w grupach oraz odgrywanie scenek rodzajowych. Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród naszej młodzieży.

Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk