Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6
Home AKTUALNOŚCI Wszystkie artykuły NAD MORZEM W SOPOCIE I W GDAŃSKU

NAD MORZEM W SOPOCIE I W GDAŃSKU

Email Drukuj PDF

W dniach od 28 do 31 maja 2019 r. uczniowie z kl. III GAł i kl. II PB wraz z  nauczycielami: p. Anną Podlasek i p. Bogusławą Strzyż uczestniczyli w wycieczce nad Morze Bałtyckie.

Podróż Pendolino z Dębicy do Sopotu upłynęła bardzo szybko. Po zjedzeniu obiadu i rozlokowaniu się w wygodnym mieszkaniu w centrum miasta uczniowie udali się na spacer deptakiem i kąpiel w basenie solankowym na terenie Klubu Żeglarskiego. Najbardziej wyczekiwaną chwilą był widok zachodu słońca oglądany z sopockiego Molo. Do atrakcji w kolejnym dniu pobytu należało zwiedzanie Latarni Morskiej przypieczętowane certyfikatem, podziwianie z lotu ptaka nadmorskich widoków, malowniczej architektury miasta, Zakładu Balneologii, Grand Hotelu, licznych fontann oraz degustacja leczniczych wód w Domu Zdrojowym. Podczas wizyty w Muzeum Sopotu uczniowie poznali historię i życie codzienne mieszkańców kurortu przed wybuchem II wojny światowej. Po obiedzie odbył się rejs widokowy statkiem "Pirat" do Zatoki Gdańskiej zakończony pysznym deserem i domową kolacją na "Monciaku". Trzeciego dnia  nowością dla uczestników wycieczki była podróż Szybką Kolejką Miejską. Zwiedzanie Gdańska młodzież rozpoczęła od Dworca Głównego. W Manufakturze i Muzeum Bursztynu uczniowie podziwiali ozdoby i tradycyjne rękodzieła finezyjnie wykonane z jantaru. Duże wrażenie wywarł spacer Drogą Królewską przez Złotą Bramę do Fontanny Neptuna oraz zbiory sztuki na Dworze Artusa. Z dziedzińca Ratusza Miejskiego wyruszyli do Bazyliki Mariackiej, następnie do zabytkowej Hali Targowej oraz Wielkiego i Małego Młyna. Z dala widoczne dźwigi Stoczni Gdańskiej przyciągały wzrok swoim majestatycznym wyglądem. Podczas czterodniowego pobytu w Trójmieście uczniowie mogli zakosztować samodzielnego życia: przyrządzania śniadań, podwieczorków i kolacji, dbania o mieszkanie, pakowanie się. Jednak najwięcej radości sprawiały spacery po przepięknym Molo, zbieranie muszelek na plaży, oglądanie stada łabędzi i jachtów w marinie. Powrót PKP Intercity połączony z nauką edytowania zdjęć zakończył niezapomniany - bo pierwszy w życiu gimnazjalistów pobyt nad Bałtykiem.

 

 

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk