Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

0
1
2
3
4
5
6
Home KONKURSY V POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI "POLSCY POECI DLA MAŁYCH I DUŻYCH" 2019

V POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI "POLSCY POECI DLA MAŁYCH I DUŻYCH" 2019

Email Drukuj PDF

27 maja 2019 r. o godz. 9.30 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej odbył się V Powiatowy Konkurs Recytatorski "Polscy Poeci dla Małych i Dużych" dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. Celem konkursu było: rozbudzanie zdolności twórczych i talentów, rozwijanie i wyzwalanie kreatywności, dostarczanie pozytywnych wrażeń i emocji, budzenie zainteresowania poezją, rozwijanie umiejętności w zakresie prawidłowego przekazu treści utworów poetyckich oraz integrowanie dzieci i młodzieży z różnych placówek poprzez wspólne przeżywanie poezji. Uczestnicy występowali w czterech kategoriach wiekowych: wychowankowie przedszkoli,  uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej, uczniowie  klas gimnazjalnych i uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej. Uczestników oceniało Jury w składzie: przewodnicząca - dyrektor  Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Dębicy pani  Małgorzata Gargas, członkowie: dyrektor Placówki Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w Dębicy - pani Elżbieta Kłęczek oraz instruktor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy pani Magdalena Żmuda.
Komisja Jury dokonała oceny recytacji w oparciu o następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria 1 - wychowankowie przedszkoli oraz uczniowie uczniowie szkół podstawowych kl. I - III

I miejsce - Dominik Bieszczad - Szkoła Podstawowa nr  11 z Oddziałami Integracyjnymi  w Dębicy
II miejsce - Patryk Kos - Przedszkole Miejskie nr 2 Integracyjne w Dębicy
III miejsce - Maja Szczepańska - Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy
Wyróżnienie - Jan Mądro - Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi  w Pustkowie Osiedlu
Wyróżnienie - Tomasz Mądro - Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Kategoria 2 - uczniowie szkół podstawowych kl. IV - VI

I miejsce - Katarzyna Bielak Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy
II miejsce - Szymon Gil - Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy
III miejsce - Natalia Hołota - Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy
Wyróżnienie - Julia Grecka - Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy
Wyróżnienie - Angelika Ujazda - Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy
Wyróżnienie - Szymon Świętoń - Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi  w Pustkowie Osiedlu

Kategoria 3 - uczniowie szkół podstawowych kl. VII ? VIII oraz uczniowie kl. III gimnazjum

I miejsce - Mateusz Kontrabecki - Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy
II miejsce - Karolina Koziczkowska - Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi  w Dębicy
III miejsce - Jolanta Misiora - Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy
Wyróżnienie - Jakub Dobek - Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy
Wyróżnienie - Sebastian Kieraś - Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy
Wyróżnienie - Hubert Stachnik - Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Kategoria 4 - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce - Przemysław Kupiec - Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy
II miejsce - Bernadetta Różańska - Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Sponsorem nagród w konkursie było  Starostwo Powiatowe w Dębicy i osoby prywatne. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom, rodzicom, sponsorom oraz przybyłym gościom.

Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk