Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

Home AKTUALNOŚCI Wszystkie artykuły SALON GIMNAZJALISTY

SALON GIMNAZJALISTY

Email Drukuj PDF

Salon Gimnazjalisty i Ósmoklasisty - to wydarzenie, które dnia 12 marca  2019 r. zgromadziło rzesze młodzieży z całego powiatu w hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy. Podczas tego spotkania uczniowie Gimnazjum nr 6 z nauczycielami: p. Anną Podlasek i p. Bogusławą Strzyż oraz ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z p. Jadwigą Parys i p. Martą Regułą reprezentowali ZSS w Dębicy.

Poniżej przedstawiamy pełną ofertę Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy:
Nasza szkoła jest placówką oświatową dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

W skład Zespołu Szkół wchodzą:
- Szkoła Podstawowa Nr 7 Specjalna dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną
w stopniu lekkim.
- Zespoły edukacyjno-terapeutyczne dla dzieci
z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu
umiarkowanym lub znacznym
oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.
- Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną
w stopniu umiarkowanym lub znacznym
oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.
W ramach zajęć szkolnych zapewniamy praktyki uczniowskie w zakresie usług gastronomicznych,
hotelarskich, ogrodniczych, krawieckich, biurowych
oraz dekoratorskich.
- Zespół rewalidacyjno-wychowawczy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną
w stopniu głębokim.
- Indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną
w stopniu głębokim.
- Zespół wczesnego wspomagania rozwoju dziecka dla dzieci od momentu wykrycia niepełnosprawności
do rozpoczęcia nauki w szkole.

ZAJĘCIA WSPIERAJĄCE ROZWÓJ DZIECKA Z WYKORZYSTANIEM NOWOCZESNYCH TECHNIK I METOD:

- stymulacja EEG Biofeedback,
- Integracja Sensoryczna (SI),
- stymulacja w Sali Polisensorycznego Doświadczania Świata,
- komunikacja alternatywna AAC,
- Metoda Tomatisa,
- edukacja w Multimedialnym Centrum Informacji,
- terapia w pracowni komputerowej,
- bogata oferta oddziaływań terapeutycznych we wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka.

ZAJĘCIA SPECJALISTYCZNE:

- rehabilitacja ruchowa,
- pomoc psychologiczno-pedagogiczna,
- terapia logopedyczna,
- zajęcia rewalidacyjne,
- gimnastyka korekcyjna,
- arteterapia,
- muzykoterapia, taniec, teatr,
- nauka pływania,
- praca z komputerem,
- zajęcia korekcyjno-kompensacyjne,
- zajęcia kreatywne,
- zajęcia w ramach wczesnego wspomagania.

Odwiedzający nasze stoisko pedagodzy i ich podopieczni mieli okazję zobaczyć prace z ceramiki i sztuki użytkowej oraz filmy promujące naszą placówkę - zrealizowane przez p. Pawła Stachnika. Zapoznali się z ofertą szkoły wyeksponowaną na banerach i plakatach; wzięli też ze sobą foldery, ulotki i wizytówki przygotowane przez Zespół ds. Promocji. Miłym prezentem stały się dla odwiedzających zakładki do książek ze "złotymi myślami"- kaligraficznie wypisanymi przez p. Monikę Solarską. Przyciągającym wzrok, kolorowym upominkiem były też małe rękodzieła starannie wykonane pod kierunkiem p. Ewy Góreckiej, p. Anny Jurkiewicz i p. Magdaleny Przybycień. Wiele innych niespodzianek czekało w tym dniu na przybyłą na Salon młodzież: pokazy strojów, fryzur, pojazdów; ale też doświadczenia chemiczne, testy psychologiczne, degustacje. A co najważniejsze, największą radość przyniosły spotkania i rozmowy z rówieśnikami z innych placówek.

Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk