Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6
Home AKTUALNOŚCI Wszystkie artykuły "Z HIGIENĄ ZA PAN BRAT" - WARSZTATY Z HIGIENY RĄK

"Z HIGIENĄ ZA PAN BRAT" - WARSZTATY Z HIGIENY RĄK

Email Drukuj PDF

"HIGIENA RĄK" - warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz Zespołu Rewalidacyjno-Wychowawczego w ramach realizacji autorskiego programu "Z HIGIENĄ ZA PAN BRAT".

Głównym celem spotkania, które odbyło się 14 grudnia br., było kształtowanie nawyku dbania o higienę rąk. Podczas warsztatów przypomnieliśmy sobie na czym polega higiena osobista oraz higieniczny tryb życia. Wyjaśniliśmy sobie gdzie i kiedy bezwzględnie trzeba myć ręce. Dowiedzieliśmy się czym są i co powodują bakterie, wirusy i grzyby (m.in.: choroby brudnych rąk). Najważniejszą częścią spotkania były ćwiczenia praktyczne w szkolnej łazience - prawidłowe mycie rąk według instruktażu. Każda klasa wykonała plakat tematyczny, który umieściła w salach w formie "Przypominajki" ;-) Uczniowie otrzymały również materiały edukacyjne, które pomogą im w utrwaleniu omawianych treści. Drodzy Uczniowie! Przez kolejne tygodnie, bacznie będziemy przyglądać się temu, jak dbacie o higienę rąk. Drodzy Rodzice! Wierzymy, że zadbacie o utrwalenie tej umiejętności. Dobre nawyki procentują przez całe życie! Najlepszą metodą na ich utrwalanie jest systematyczność! Dziękujemy za współpracę. Organizatorzy warsztatów: A. Zachara-Kusek, A. Żądło.

 

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk