Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6
Home AKTUALNOŚCI Wszystkie artykuły V WOJEWÓDZKI FESTIWAL " I TY MASZ TALENT"

V WOJEWÓDZKI FESTIWAL " I TY MASZ TALENT"

Email Drukuj PDF

Dnia 13 grudnia 2018 roku, w Pustkowie Osiedlu, odbył się V Wojewódzki Festiwal dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną "I TY MASZ TALENT". Festiwal zorganizował Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy przy współudziale Starostwa Powiatowego w Dębicy i Centrum Kultury i Bibliotek gminy Dębica. Głównym organizatorem i koordynatorem festiwalu była pani Anna Chęciek - nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: pani Anna Borkowska, pani Helena Frodyma, pani Ewelina Gibek, pani Anna Jurkiewicz, pani Barbara Kołodziej, pani Monika Król - Moździerz, pani Magdalena Przybycień, pani Małgorzata Toczyńska - Ożóg, pani Anita Zachara-Kusek, pani Aneta Żądło,  pan Łukasz Drąg, pan Andrzej Gruszecki, pan Paweł Stachnik.

Każdego roku zwiększa się liczba uczestników. Podczas tej edycji mogliśmy podziwiać dzieci z Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Publicznego Przedszkola Integracyjnego w Dębicy, Miejskiego Przedszkola nr 2 w Dębicy oraz uczniów: Szkoły Podstawowej nr 5 i nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy, Zespołu Szkół Specjalnych w Stalowej Woli i Dębicy.  Najstarsi uczestnicy festiwalu to podopieczni Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Frysztaka, Krosna, Leżajska, Lubaczowa, Mrowli, Ropczyc oraz Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych z Mielca. Na scenie zaprezentowało się 93  młodych artystów w  czterech kategoriach wiekowych: I. Przedszkola i młodsze klasy szkoły podstawowej, II. Szkoła podstawowa, III. Gimnazjum i starsze klasy szkoły podstawowej oraz IV. Szkoły ponadgimnazjalne. Festiwalowa publiczność mogła podziwiać wspaniałe występy recytatorskie, wokalne, taneczne, teatralne oraz pokaz prac plastycznych i sztuczek magicznych. Wykonawcy udowodnili, że w każdym drzemią jakieś zdolności. Nauczyciele i opiekunowie dołożyli wszelkich starań, aby w pełni wykorzystać możliwości, jakimi obdarzyła uczestników natura. Dziecko widzi siebie przez pryzmat swoich rodziców, nauczycieli oraz tego, co o sobie słyszy. Udział w festiwalu to jeden z wielu kroków na drodze do wzmacniania poczucia własnej wartości.  ?Jeśli dziecko żyje w atmosferze aprobaty, uczy się lubić siebie. Jeśli dziecko żyje w atmosferze akceptacji i przyjaźni, uczy się tego, jak znaleźć miłość w świecie? (Kropla, 1994r.) Wszystkie występy były na bardzo wysokim poziomie, zgodnie przyznało jury w składzie: Pani Elżbieta Kłęczek - dyrektor Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w Dębicy, Pan Marcin Ciszek ? dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek gminy Dębica oraz Pan Grzegorz Stec - Przewodniczący Komisji Oświaty Dębicy. Dlatego też we wszystkich  kategoriach wiekowych przyznano uczestnikom pierwsze miejsce.
PRZEDSZKOLA I MŁODSZE KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ
1.    Mini scenka "Leśny sklepik" -Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Publiczne Przedszkole Integracyjne (M. Aleksandrowicz, A. Grzybowska, R. Mekla, G. Michałek, A. Nowicki, F. Węgrzyn).
2.    Mini scenka "Mój przyjaciel" -MP nr2  Dębica (T. Jabłkowski, P. Kosa, A. Lewicki, F. Niedbalec, H. Parys, P. Stanek)
3.    Taniec "Piano"- ZSS  Dębica (A. Dubiel, J. Fryz, K. Kuta, T. Mądro, A. Kilian)
4.    Taniec "Mamma mia!" - ZSS  Dębica (J. Grecka, M. Szczepańska)
SZKOŁA PODSTAWOWA
1.    Paulina Kisała  - piosenka "Pięknie żyć" - SOSW  Ropczyce
2.    Julia Dąbek, Amelia Wraga - taniec "Mario czy już wiesz" - ZSS Stalowa Wola
3.    Natalia Hołota, Julia Sikora - piosenka "Bursztynek - ZSS Dębica
4.     Patryk Zieliński - prezentacja prac plastycznych - SP 11
5.    Krzysztof Zahorski - piosenka "Jedzie, jedzie Mikołaj" - SOSW Krosno
6.    Anielski Taniec  - SOSW Mrowla (P. Fąfara, M. Gniewek, G. Szczepańska, I. Szkota, K. Wątroba, D. Wysakowski)
7.    Gabriel Idczak - wiersz " Kurczę blade" -  SOSW Krosno
8.    Mateusz Duraj - piosenka "Przyjaciel mój"- ZSS Dębica
9.    Taniec "Ding Dong" - ZSS Stalowa Wola (L. Bąk, K. Dąbal, J. Dąbek, J. Kozieł, K. Majewska, A. Wraga)
10.    Natalia Bystrek, Mateusz Sarama - piosenka " Moja ojczyzna" - PZPSW Mielec
11.    Katarzyna Bielak taniec "Miłość w Zakopanem" - SP11 Dębica
12.    Zespół "Ludki"- "Taniec Kapeluszy" - SOSW Frysztak (A. Dziadosz, M. Dziadosz, W. Kasperek, W. Kosiba, S. Skórę)
GIMNAZJUM, STARSZE KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ
1.    Zespół "Frajda" - taniec "Polsce na urodziny" - SOSW Lubaczów (P. Guc, A. Langner, M. Skibińska, G. Szajdecka, P. Winiarz)
2.    Zespół "Niebieskie motyle" - taniec "Najtrudniejszy pierwszy krok" - ZSS Dębica (A. Ujazda, J. Jaje, M.Krawiec, R. Płoch, A. Romański)
3.    Kamil Walko- piosenka "Już taki jestem zimny drań" - SOSW Frysztak
4.    Zespół SP 5 - piosenka "Miłość w Zakopanem" - SP5 Dębica (J. Dobek, M. Kubek, S. Gil, H. Ryba)
5.    Aleksandra Matelowska, Jagoda Głowińska - wiersz "Żaba' - SOSW Krosno
SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA
1.    Przemysław Kupiec - piosenka "Ona jest ze snu" -ZSS Dębica
2.    Taniec zimowy - SOSW Leżajsk (K. Karus, N. Wilk, D. Wesołowska)
3.    Anna Lorek, Patryk Kaczor - piosenka "Pada śnieg" - SOSW Ropczyce
4.    Taniec Aniołów - ZSS Dębica (M. Erazmus, A. Wołowiec, P. Kupiec, K. Rokita)
5.    Marzena Nowak, Patryk Krzysik - piosenka "Tam na błoniu"- SOSW Krosno
6.    Szymon Komaniecki - sztuczki magiczne - PZPSW Mielec
7.    Skoczylas Piotr - wiersz "Wszystko to masz w Sylwestra" - SOSW Leżajsk
8.    Patryk Różycki - piosenka "Wigilia dla wędrowca" - PZPSW Mielec
9.    Sylwia Ciepła- taniec "Baba Yetu"- SOSW Lubaczów
10.    Katarzyna Słąba - piosenka "Czy ten pan i pani" - ZSS Dębica
11.    Natalia Bożek - piosenka "Świat muzyką malowany" - SOSW Leżajsk
12.    Michał Hyjek - piosenka "Zacznij od Bacha" - PZPSW Mielec
13.    Patryk Jaszcz - piosenka "Mielecki Rapton"-PZPSW Mielec
Wręczono również trzy nagrody Grand Prix festiwalu. Pierwsza z nich powędrowała do Szymona Komanieckiego z PZPSW z Mielca. Drugą przyznała prezes stowarzyszenia "Z Potrzeby Serca" pani Karina Watoła. Wyróżniła reprezentantów SP nr 5 w Dębicy - Szymona Gila wraz z zespołem. Trzecie Grand Prix przyznał pan Marcin Ciszek - dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek. Nagrodę otrzymała grupa taneczna "Anioły" z ZSS w Dębicy.
Zespół Szkół Specjalnych w organizacji festiwalu wsparli: pan Stanisław Rokosz - wójt gminy Dębica, pan Piotr Chęciek - starosta powiatu dębickiego, pan Marcin Ciszek - dyrektor CKiB gmina Dębica, pani Karina Watoła -prezes stowarzyszenia "Z Potrzeby Serca" w Dębicy, pan Stanisław Leski - prezes GAS TRAIDING Podkarpacie, pan Tomasz Wróbel - prezes zarządu MPC w Dębicy, pan Jan Sawicki - prezes SAFRAN TRANSMISSION, Jacek Gil - prezes zarządu spółki WODOCIĄGI DĘBICKIE, pani Anna Mikrut - prezes FUNDACJI ŚNIEŻKI "TWOJA SZANSA", pan Stanisław Czaja - właściciel BBC COMPANY, zarząd MKS DĘBICA, panowie Tomasz Bukowski i Rafał Moździerz -  MOTO OGRÓD DĘBICA,  państwo Danuta i Marcin Michalscy - właściciele sklepu LEWIATAN, Państwo Magdalena i Kazimierz Szymaszek - właściciele piekarni Szymaszek.


 

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk