Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6
Home AKTUALNOŚCI Wszystkie artykuły OJCZYZNA W SERCACH SIĘ ZACZYNA - 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

OJCZYZNA W SERCACH SIĘ ZACZYNA - 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Email Drukuj PDF

Jak przystało na uroczystą, setną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości dnia 9 listopada 2018 r. uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy w odświętnych strojach przyozdobionych barwami narodowymi, z flagami w dłoniach uczestniczyli we wzruszającej akademii.

Patriotyczne, legionowe pieśni; wiersze Antoniego Słonimskiego, Ryszarda Przymusa, Joanny Białobrzeskiej, Wandy Chotomskiej; etiuda e-moll "Rewolucyjna" Fryderyka Chopina; inscenizacja przestawiająca epizody z historii Polski pod zaborami i radosny dzień niepodległości wywołały wiele emocji u widzów. Duża w tym zasługa młodych artystów: Dawida Czuby, Bartłomieja Puzona, Sylwii Wojtuły, Mateusza Kontrabeckiego, Patrycji Blicharz, Anety Wołowiec, Huberta Stachnika, Oskara Głodka, Patrycji Wnęk, Kamila Jurkowskiego, Janusza Synowieckiego, Dawida Klisia, Piotra Świątka, Tomasza Mądro, Mateusza Duraja, Bernadetty Różańskiej, Julii Greckiej oraz Batosza Lady, Kasi Słąby i Przemka Kupca, którzy za swój występ otrzymali brawa od publiczności. Bardzo obrazowa i realistyczna prezentacja multimedialna "Ku niepodległej" przemawiała do wyobraźni dzieci ze szkoły podstawowej, gimnazjalistów, jak i starszej młodzieży z  SPdP. Oprócz historycznych treści na ekranie pojawiły się również pamiątkowe i współczesne fotografie Dębicy, Pilzna i okolic. Aktywność uczniów zarówno podczas spotkania i gry terenowej na Wolicy, która odbyła się przed miesiącem zostały docenione przez p.dyrektor Martę Biłas i p.wicedyrektor Karinę Watołę nagrodami otrzymanymi od Urzędu Miasta w Dębicy.
Organizatorami obchodów stulecia Niepodległości Polski byli: p. Anna Borkowska, p. Andrzej Gruszecki, p. Monika Król-Moździerz, p. Monika Solarska, p. Paweł Stachnik i p. Bogusława Strzyż.


 

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk