Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6
Home AKTUALNOŚCI Wszystkie artykuły WARSZTATY Z FITOTERAPII

WARSZTATY Z FITOTERAPII

Email Drukuj PDF

Dnia 19 czerwca 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu "Mistrzowie - Mistrzom" z doktor nauk farmaceutycznych - panią Lucyną Samborską. Tym razem zamiast studentów uniwersytetu, dla których p. Prezes Podkarpackiej Okręgowej Rady Aptekarskiej prowadzi wykłady - słuchaczami i aktywnymi uczestnikami warsztatów fitoterapeutycznych były uczennice Gimnazjum i SPdP: Sylwia Wojtuła, Patrycja Blicharz i Aneta Wołowiec pod opieką nauczycielki p. Bogusławy Strzyż.

Pani Lucyna swoją wszechstronną wiedzę przekazała w niezwykle przystępny sposób. Malownicza łąka na Wolicy okazała się prawdziwą skarbnicą roślin bogatych w cenne olejki eteryczne. Podczas spaceru dziewczęta dowiedziały się, że dziurawiec z żółtymi kwiatami zawiera substancję leczniczą hyperycynę, mniszek lekarski regeneruje przewód pokarmowy, babka lancetowata może być plastrem na rany, rumianek działa łagodząco i przeciwzapalnie, a bławatki stosujemy w dolegliwościach skórnych i na wzmocnienie oczu. Nawet niepozorne, białe kwiatki krwawnika, które były wplecione do wianków mają wszechstronne zastosowanie w farmacji. Rośliny w przydomowym ogródku również okazały się cennym surowcem leczniczym. W tak miłej atmosferze i pięknych okolicznościach przyrody powstała kolejna kartka do "Kalendarza Mistrzów". Autorem zdjęć jest Marcin Strzyż. O kostiumy i wianki dla dziewczyn zadbała p. Anna Borkowska.

 

 

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk