Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6
Home OLIGOKATECHEZA REKOLEKCJE 2017 - FATIMA 100

REKOLEKCJE 2017 - FATIMA 100

Email Drukuj PDF

W dniach 5,6,7 kwietnia  2017 r. w naszej szkole trwały Rekolekcje Wielkopostne. Hasłem przewodnim tegorocznych spotkań było stulecie Objawień Matki Bożej fatimskiej. W czasie tegorocznych rozważań rekolekcyjnych przypominaliśmy sobie Orędzie Fatimskie, które wezwało i nadal wzywa nas do nawrócenia, modlitwy i pokuty i ofiarowania się Niepokalanemu Sercu Maryi oraz otaczania miłością Ojca Świętego. 

 

W pierwszym dniu po modlitwie spotkania rekolekcyjne rozpoczęliśmy od pojednania z Jezusem Miłosiernym w sakramencie pokuty i pojednania. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Różańca Fatimskiego. W drugim dniu ks. Hubert Komoniewski przybliżył nam Objawienia Maryi w Fatimie. Otrzymaliśmy również figurę Matki Bożej Fatimskiej -  piękny prezent od ks. Waldemara Sosnowskiego.  Patrzyliśmy i słuchaliśmy Słowa Bożego.  Następnie uczniowie otrzymali pomoce do pracy w grupach i wraz z wychowawcami, opiekunami wykonali fatimskie groty i układali puzzle. Po zakończonej pracy uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej, w której towarzyszyła nam Maryja, przedstawiona w różnych obliczach cierpiącej Matki. W trzecim dniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów rekolekcyjnych oraz wręczenie nagród w I Diecezjalnym Religijnym Konkursie Plastycznym "Przypowieści Pana Jezusa". Obejrzeliśmy także film o dzieciach z Fatimy. Kulminacyjnym punktem rekolekcji była Msza Święta, którą ks. Hubert ofiarował w intencji siedmiu młodzieńców, którzy 8 marca b.r. przyjęli z rąk biskupa S. Salaterskiego sakrament bierzmowania.

Dekorację wykonała p. Monika Solarska - Cieśla. Oprawę muzyczną zapewniła p. Magdalena Szerszeń,p. Elżbieta Wąchadło i p.Paweł Stachnik. Głównymi  organizatorami były: p.Karina Watoła i p. Małgorzata Hajduk.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy z życzliwością włączyli się w zaplanowane zajęcia rekolekcyjne.

 

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk