Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

Home PROJEKTY / PROGRAMY INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ XXIX

INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ XXIX

Email Drukuj PDF

W dniu 29 marca 2017 r. uczniowie gimnazjum i dwóch klas szkoły przysposabiającej do pracy obejrzeli  spektakl pt. "Syn Smoka". Do świata japońskich baśni zabrał nas Teatr Ludowy w Krakowie. Uczniowie już dwudziesty dziewiąty raz śledzili  przedstawienie za pośrednictwem internetu. Było to możliwe dzięki projektowi Internetowy Teatr TVP dla Szkół, który na stałe wpisał się już w plan lekcji uczniów naszej szkoły.

"Syn Smoka" to baśń japońska osnuta na motywach ludowych. To historia, która zabiera widzów w całkiem inny świat - inne są tu kostiumy głównych bohaterów, inne zabawy, w które grają, inna muzyka, towarzysząca ich historii. A historia to fantastyczna podróż przez świat japońskich duchów i wyobrażeń.

Pewnego dnia w okolicy pojawia się Czerwony Diabeł, który porywa Aye, przyjaciółkę chłopca o imieniu Taro. Leciwa babcia, która wychowuje Taro, ulega wypadkowi. Beztroski świat Taro nagle rozpada się na kawałki. W takiej sytuacji Taro poznaje sekret rodzinny: jego mama żyje, ale została zamieniona w smoka i tylko on może ją odnaleźć.

Miłość matki i syna, przyjaźń, wdzięczność, odwaga w każdej kulturze są ta samo ważne i cenne. Tak samo wraca do ludzi dobro uczynione w Europie, jak i w dalekiej Japonii.  ( źródło : http://www.iteatr.tvp.pl/29366196/syn-smoka-japonski-swiat-w-teatrze-ludowym-w-krakowie)

Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk