Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6
Home PROJEKTY / PROGRAMY INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ TVP XXVII

INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ TVP XXVII

Email Drukuj PDF

10 października 2016 uczniowie naszej szkoły w ramach Internetowego Teatru dla szkół TVP obejrzeli  wyjątkową historię o rycerzu poszukującym konia i koniu chcącym odszukać swojego rycerza. Organizatorzy p. A. Nalepa - Proszowska, p. M.Hajduk, p. M.Król - Moździerz, p. M.Solarska-Cieśla, p.K. Lewtak.

"Baśń o Rycerzu bez Konia" Marty Guśniowskiej w reżyserii Janusza Ryla-Krystianowskiego to dowcipne i wciągające widowisko familijne, opowiadające przygody Rycerza bez konia i Konia bez rycerza, którzy szukają siebie nawzajem. Obok tytułowych bohaterów w przedstawieniu pojawią się uwięziona w wieży królewna, źli rozbójnicy, czarodziejka z magiczną kulą i straszny smok. Jednak w tej baśni wszystkie postaci i wydarzenia przedstawione są z przymrużeniem oka. Wartka akcja, rozgrywana w planie żywym i lalkowym, znakomite kreacje aktorskie, pełen inwencji ruch sceniczny i dowcipne piosenki sprawiają, że przedstawienie zachwyca zarówno dzieci jak i dorosłych. Jest to zarazem opowieść z morałem, o tym, że marzenia się spełniają, jeżeli tylko nie przestajemy w nie wierzyć. (zob. http://www.iteatr.tvp.pl/27036998/basn-o-rycerzu-bez-konia-teatru-banialuka-z-bielskabialej ).

 

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk