Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

Home PROJEKTY / PROGRAMY INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ TVP XXVI

INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ TVP XXVI

Email Drukuj PDF

19 września 2016 r. uczniowie naszej szkoły już po raz dwudziesty szósty uczestniczyli w projekcie Internetowy Teatr dla Szkół.  Obejrzeliśmy spektakl Tajemnica Wesołego Miasteczka przygotowany przez  aktorów Teatru  Arlekin w Łodzi.

Dwa wesołe Misie Ptysie przeżyły wiele niezwykłych przygód, poznały wielu nowych przyjaciół, a Wesołe Miasteczko odkryło przed nimi swoje tajemnice. Bajkowy, barwny i wesoły spektakl zrealizowany został  w technice pacynek. Na widownię czekało na scenie wiele niespodzianek, intrygi, gonitwy i prawdziwe czary.  Organizatorzy p. A. Nalepa - Proszowska, p. M.Hajduk, p. M.Król - Moździerz, p. M.Solarska-Cieśla, p.K. Lewtak. Internetowy Teatr dla Szkół to autorski projekt, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. Odbiorcami transmisji teatralnych, realizowanych przy wsparciu każdego z 16 ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej, są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla, oddalonych od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych (ze wsi i małych miasteczek) bez łatwego dostępu do oferty wydarzeń teatralnych. W ramach projektu Internetowy Teatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.

Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk