Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6
Home O SZKOLE

Informacje o placówce

Email Drukuj PDF

Historia Szkoły

Początki kształcenia specjalnego dzieci z upośledzeniem umysłowym w Dębicy, sięgają roku 1959. Wówczas to przy Szkole Podstawowej Nr 3 utworzono klasę specjalną zwaną pomocniczą. Z dniem 1 września 1966 roku decyzją władz oświatowych klasy specjalne przekształcono w samodzielną Szkołę Podstawową Specjalną Nr 7 w Dębicy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim. Pierwszym jej dyrektorem został pan Ryszard Pocheć. W roku 1975 utworzono 2 klasy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym. 1 września 1991 roku Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 7 została przeniesiona do budynku na przy ul. J. Matejki 22. Reforma oświatowa z 2000 roku zaowocowała przekształceniem dotychczas istniejącej placówki w Zespół Szkół Specjalnych, w którego skład weszły:

 

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk