Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

PIZZA W PIETRO PARTY

Email Drukuj PDF

Dnia 21 października 2019 r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Dębicy z kl. I PA i III PD wraz z nauczycielem uczestniczyli w praktyce wspomaganej poza terenem szkoły we włoskiej restauracji - pizzerii w Czarnej. Podczas zajęć kulinarnych z szefem "Pietro Party" młodzież poznała historię powstania, sposobu przyrządzania oraz wypieku tradycyjnej pizzy. Praktykanci samodzielnie wyrabiali ciasto, komponowali dodatki według własnego upodobnia oraz wkładali placki o różnorodnych kształtach na długich szuflach do pieca opalanego drewnem. Właściciel "Pietro Party" przygotował dla uczniów sporo atrakcji, które mogliby również zafundować znajomym lub gościom podczas okolicznościowych przyjęć czy urodzin. Oprócz zdobycia umiejętności kulinarnych uczniowie mieli okazję do świetnej zabawy w otoczeniu pięknej, złocisto - jesiennej przyrody.

Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk