Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6
Home AKTUALNOŚCI Wszystkie artykuły ŚLADAMI DAWNYCH SŁOWIAN -WYCIECZKA DO "KARPACKIEJ TROI"

ŚLADAMI DAWNYCH SŁOWIAN -WYCIECZKA DO "KARPACKIEJ TROI"

Email Drukuj PDF

W ostatnim tygodniu października uczniowie klas szkoły podstawowej (1,2,3 r.n., 3 r.n., 4 r.n., 5,6 r.n., 6,7 r.n.C, 6,7 r.n.D, 8 r.n.), wraz z nauczycielami, rodzicami i paniami opiekunkami, uczestniczyli w wycieczce plenerowej do Trzcinicy.

Na miejscu nasi podopieczni zwiedzili Skansen Archeologiczny "Karpacka Troja", gdzie mogli zobaczyć jak kształtowała się jedna z najstarszych osad w Polsce, poznać zwyczaje i codzienne obowiązki jej mieszkańców oraz dowiedzieć się, jak wyglądały przedmioty, którymi posługiwano się w tamtych czasach. Dzieciom ogromną przyjemność sprawiła możliwość wchodzenia do rozlokowanych na terenie skansenu chat, w których nie brakowało interesujących uposażeń i figur postaci wykonujących różne czynności. Ostatnim punktem pobytu w Trzcinicy były warsztaty "Ornamentem zdobione", podczas których uczniowie samodzielnie lub przy niewielkiej pomocy opiekunów, wykonywali zdobienia płóciennych toreb. Dzieci z dużym zaangażowaniem podeszły do tego zadania, a ozdobione torby zostały wspaniałą pamiątką z tego dnia. Po tych wszystkich aktywnościach nadszedł czas zakupu pamiątek i zasłużonego obiadu. Wycieczkę kończył słodki deser w Muzeum Lizaka w Jaśle, który był połączeniem przyjemnego z pożytecznym ? dzieci poznały historię lizaka oraz dawne sposoby jego wytwarzania, a następnie samodzielnie wykonały ten przysmak. Wspólnie spędzony czas był dla wszystkich uczestników okazją do poznania nowych wiadomości i miejsc, możliwością nauczenia się nowych i ciekawych rzeczy oraz wzajemnej integracji. Pomysłodawcą i kierownikiem wycieczki była Pani Danuta Wadas. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom, nauczycielom i paniom opiekunkom, którzy w trakcie wycieczki dbali o bezpieczeństwo naszych uczniów. Wyjazd do Skansenu Archeologicznego "Karpacka Troja" to realizacja Szkolnego Programu Patriotycznego "Kocham Cię Polsko!", którego koordynatorkami są panie:Danuta Wadas, Anna Nalepa-Proszowska i Małgorzata Hajduk.

 

 

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk