Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6
Home NASZE OSIĄGNIĘCIA sportowe ZAWODY BADMINTON

ZAWODY BADMINTON

Email Drukuj PDF

Po raz drugi zawodnicy Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy wzięli udział w VII Podkarpackim Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych zorganizowanym w Hali Widowiskowo-Sportowej w Ropczycach. Zawody odbyły się 10.10.2019r., a naszą szkołę reprezentowała sześcioosobowa drużyna zdobywając wysokie miejsca podczas wspaniałych zmagań na polu gry, gdzie niekiedy zaledwie jeden punkt decydował o zwycięstwie.

Zawodnicy byli podzieleni na poszczególne grupy sprawnościowe. Zarówno Patrycja Blicharz i Bernadetta Różańska zdobyły brązowy medal tocząc emocjonujące i ciekawe pojedynki. Z mężczyzn najlepiej zaprezentowali się Dawid Czuba i Kordian Jurkowski, stając na najwyższym podium. Hubertowi Stachnikowi przypadło drugie miejsce, gdyż w decydującym pojedynku w wyrównanej walce przegrał ze złotym medalistą. Brązowy medal zawisł na piersi Jarosława Maziarki. Zaangażowanie i nabyte umiejętności pozwoliły naszym zawodnikom osiągnąć wspaniałe wyniki oraz zaprezentować wysoką kulturę gry. Opiekę nad uczniami sprawował Łukasz Drąg. Zawody miały na celu rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych i integrację poszczególnych startujących drużyn, jak również popularyzację badmintona jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i rywalizację w duchu fair play.

 

 

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk