Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

Zajęcia praktyczne poza szkołą

PRAKTYKI GASTRONOMICZNE W THE GEORGE

Email Drukuj PDF

Nowo otwarty Gastropub przy ul. Raczyńskich w Dębicy stał się przyjaznym miejscem do zorganizowania praktyk wspomagających dla młodzieży z naszej placówki. Dzięki długoterminowej umowie zawartej między dyrektorem Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy - p. Martą Biłas a menagerem Gastropub "The George" - p. Kamilem Oparowskim od października 2018 roku uczniowie ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy mogę zdobywać fachową wiedzę i doskonalić swe umiejętności. Przygotowują tu główne składniki do potraw kuchni włoskiej, meksykańskiej oraz do hamburgerów, z których słynie Gastropub. Obsługują nowoczesny, profesjonalny sprzęt stosowany w gastronomii; wykonują też prace porządkowe. Dzięki praktykom uczniowie mogą poznać kulinarne tajniki wykonywania potraw z różnych regionów świata oraz realia funkcjonowania na otwartym rynku pracy. Współdziałanie z młodym zespołem pracowników motywuje ich do starannego wykonywania powierzonych zajęć i jest dobrym krokiem ku autonomicznej dorosłości. Opiekunem uczniów odbywających praktykę poza terenem szkoły jest Bogusława Strzyż.

PRAKTYKI WSPOMAGAJĄCE W ZAKŁADZIE KRAWIECKIM"DORIS"

Email Drukuj PDF

W dniu 29 stycznia 2019 roku uczniowie klas przysposabiających odbyli wizytę w Zakładzie Krawieckim "Doris". W czasie pobytu uczniowie zapoznali się z tajnikami zawodu krawcowej , mogli przyglądnąć się praktycznym umiejętnościom jakie panie wykonują na co dzień, szyjąc, przerabiając i naprawiając odzież. Duże  zainteresowanie uczniowie wykazali  podczas poznawania zasad obsługi maszyn krawieckich, jak również  wykazali się dużą wiedzą na temat przyborów i materiałów krawieckich.

PRAKTYKI WSPOMAGAJĄCE W MOTO OGRÓD SERWIS

Email Drukuj PDF

Dnia 24 stycznia uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy z klas II/III PC i II/III PD wzięli udział w zajęciach z zakresu uprawy roślin oraz elementów prac biurowych. Uczestnicy praktyki mieli okazję zapoznać się z pracą w sklepie i serwisie ogrodniczym oraz wykonać prace biurowe, które są niezbędne przy prowadzeniu takiej działalności.

PRAKTYKA W HOTELU "MILLENIUM"

Email Drukuj PDF

Uczniowie klas 1PA i 2PA , 20 września 2018 r . uczestniczyli w praktykach z przedmiotu " Prace porządkowe ". Dzięki uprzejmości właściciela p J . Wodzienia , praktyki odbyły się w " HOTELU MILLENIUM ". Będąc pod życzliwą i fachową opieką pracownic hotelu , uczniowie nabyli doświadczeń praktycznych i teoretycznych z zakresu prac porządkowych , związanych z utrzymaniem wysokiego standardu w pokojach hotelowych . Dowiedzieli się jak poprawnie planować etapy pracy , aby efektywnie ją wykonać . Zdobyli wiedzę z zakresu przeznaczenia i bezpośredniego wykorzystania środków czyszczących oraz obsługi urządzeń mechanicznych i elektrycznych , wykorzystywanych w pracach porządkowych. Uczniowie wspominają praktyki w " HOTELU MILLENIUM ", jako najbardziej przyjazne wydarzenie w semestrze.

WIZYTA W ZAKŁADZIE KRAWIECKIM

Email Drukuj PDF

18 maja 2018 roku uczniowie klas przysposabiających wraz z opiekunami: p.E. Górecką i p. M. Przybycień udali się z  wizytą do Zakładu Krawieckiego pani Marzeny Michoń. Podczas pobytu uczniowie mieli okazję zapoznać się z profesjonalnym sprzętem, akcesoriami krawieckimi oraz z technikami stosowanymi w krawiectwie. Pani Marzena przedstawiła uczniom na czym polega zawód krawcowej oraz pozwoliła im na  wykorzystanie swoich umiejętności  wykonując z nimi proste czynności krawieckie.

Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk