Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

XIII PODKARPACKI TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH -POLSKA W RUDNIKU NAD SANEM

Email Drukuj PDF

W dniu 07 marca 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych uczestniczyli w XIII Podkarpacki Turniej Halowej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych na obiektach MOSiR w Rudniku nad Sanem. Osiem drużyn z naszego województwa stawiło się w tym dniu na hali sportowej by rywalizować o  tytuł najlepszej drużyny. Zmagania odbywały się w dwóch grupach sprawnościowych. Nasza drużyna w składzie: D. Kliś, K. Jurkowski, J. Maziarka, D. Czuba oraz B. Papciak po wspaniałej walce zdobyli pierwsze miejsce, a nasz bramkarz K. Jurkowski zdobył tytuł najlepszego bramkarza turnieju.

 

DZIEŃ OTWARTY 2018

Email Drukuj PDF

6 marca 2018 r. w Zespole Szkól Specjalnych w Dębicy odbył się Dzień Otwarty. Spotkanie było okazją do zapoznania się z bogatą ofertą placówki oraz do skorzystania z porad nauczycieli i specjalistów. Goście obejrzeli program artystyczny, spotkali się z dyrektorem panią Martą Biłas, która opowiedziała o działalności dydaktycznej, opiekuńczej i wychowawczej szkoły.

Więcej…
 

INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ XXXII

Email Drukuj PDF

W dniu 23 lutego pierwszy raz w tym roku spotykamy sie z Internetowym Teatrem Dla Szkół.Na deskach Teatru Banialuka z Bielska-Białej ,,Król Maciuś Pierwszy"- na motywach powieści Janusza Korczaka. Kiedy Maciuś zostaje Królem szybko przychodzi mu zmierzyć się z wyzwaniami jakie niesie ze sobą konieczność sprawowania władzy. Rodzą się jednak pytania: czy świat dorosłych jest gotowy na rządy dzieci i czy dzieci, w ogóle mogą być gotowe na rządzenie światem dorosłych?

 

BAL KARNAWAŁOWY 2018

Email Drukuj PDF

W czwartek, tj.  25 stycznia 2018 r. odbyła się w naszej szkole jak każdego roku zabawa karnawałowa z przebierankami. Dominowały piękne, barwne stroje karnawałowe. Przeprowadzono konkurs " na najładniejszy strój karnawałowy ".

Więcej…
 

XIV SZKOLNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

Email Drukuj PDF

Jak co roku od czternastu lat uczniowie naszej placówki zaprezentowali swoje umiejętności na Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Uczestniczyli w nim prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły. Na "scenie" z mikrofonem lub instrumentem muzycznym chętnie prezentowały się dzieci z dysfunkcjami ruchowymi czy też trudnościami w mówieniu. Każdy występujący odniósł olbrzymi sukces, zwyciężył swoją tremę i niepełnosprawność. Przez chwilę czuł się artystą, na którego patrzyła cała szkoła: pani dyrektor, nauczyciele, koleżanki i koledzy. Wszyscy uczestnicy przeglądu zostali nagrodzeni gromkimi brawami i oczekiwanymi paczkami, które wywoływały uśmiech na twarzach.Pyszne słodycze regenerowały energię utraconą podczas występu. Organizatorzy przeglądu to p.Anna Chęciek, p.Monika Król-Moździerz, p.Anna Jurkiewicz, p.A. Gruszecki i p.Helena Frodyma.

 

XII POWIATOWY KONKURS NA NAJPIEKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Email Drukuj PDF

Najpiękniejszą rzeczą, jaką możemy w sobie odkryć jest iskierka zdolności do tworzenia rzeczy niepowtarzalnych i niezwykłych. Również w naszych uczniach drzemie odwieczna dusza odkrywcy. Już po raz XII spotkaliśmy się w Galerii MOK na rozstrzygnięciu konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Z  wielką przyjemnością informujemy, że wszystkie szopki  wykonane przez naszych uczniów zostały nagrodzone. Gratulujemy.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2018

Email Drukuj PDF

Mimo,  że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Ta wspaniała impreza odbyła się w naszej szkole w dniu 19 stycznia. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez Jasełka, piosenki, wiersze i tańce mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, gdzie czekały już  własnoręcznie przygotowane upominki dla każdej Babci i każdego Dziadka.

 

JASEŁKA DLA RODZICÓW NASZYCH UCZNIÓW

Email Drukuj PDF

W czwartek 18 stycznia 2018 roku odbyło się Zebranie Rodziców podczas którego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali  przedstawienie jasełkowe pt. "Wigilijna ulica". Zebranych w sali gimnastycznej Rodziców powitała pani Dyrektor Marta Biłas. Po jej wystąpieniu uczniowie różnych klas, wszystkich szkół działających w naszej placówce zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, recytatorskie i taneczne odtwarzając wyznaczone im role w  przedstawieniu jasełkowym, którego akcja toczyła się na "wigilijnej ulicy". Po prezentacji jasełek odbyło się zebranie ogólne z Dyrekcją szkoły, a później spotkania z wychowawcami poszczególnych klas. Taka forma zebrania rodziców podsumowującego pracę szkoły w pierwszym semestrze tego roku szkolnego z prezentacją jasełek odbyła się po raz pierwszy. Inicjatorką takiej formy Spotkania z Rodzicami była pani Danuta Wadas, a wsparły ją w tym przedsięwzięciu panie: Małgorzata Hajduk, Anna Nalepa - Proszowska i Magdalena Szerszeń, a opiekę nad dziećmi biorącymi udział w przedstawieniu sprawowały panie Monika Madej, Katarzyna Król i Natalia Popiela. Fotorelację z tego wydarzenia przygotowała pani Monika Król-Moździerz.

 

WARSZTATY "HIGIENA RĄK"

Email Drukuj PDF

"HIGIENA RĄK" - warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej w ramach realizacji autorskiego programu "Z HIGIENĄ ZA PAN BRAT".
Głównym celem spotkania, które odbyło się 15 stycznia br., było kształtowanie nawyków dbania o higienę rąk. Podczas warsztatów przypomnieliśmy sobie na czym polega higiena osobista oraz higieniczny tryb życia.

Więcej…
 

PREZENTACJA PRZEDSTAWIENIA JASEŁKOWEGO PENSJONARIUSZOM DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ

Email Drukuj PDF

W piątek 12 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować przedstawienie jasełkowe pt. "Wigilijna ulica" pensjonariuszom i wychowawcom z Domów Pomocy Społecznej w Parkoszu i w Lubzinie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębicy. Wśród przybyłych gości była obecna dyrektor ŚDS w Dębicy pani Marta Skórska.  Zebranych w sali gimnastycznej gości powitała pani dyrektor Marta Biłas.

Więcej…
 

NOWOROCZNE SPOTKANIE OSÓB WSPIERAJĄCYCH NASZĄ SZKOŁĘ ORAZ EMERYTOWANYCH NAUCZYCIELI Z PLACÓWEK OŚWIATOWYCH MIASTA DĘBICY i POWIATU.

Email Drukuj PDF

11 stycznia 2018 roku przybyli do naszej szkoły zaproszeni goście, wśród których byli: wicestarosta Powiatu Dębickiego pan Mateusz Pasek, burmistrz Miasta Dębicy pan Mariusz Szewczyk, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego pan Wiesław Lada, przewodniczący Rady Powiatu Starostwa Powiatowego w Dębicy pan Mateusz Smoła, przedstawiciele Komisji Oświaty Starostwa Powiatowego w Dębicy: pan Zygmunt Żabicki i Piotr Chęciek, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy pan Piotr Mączka, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego pani Anna Puzon, przewodnicząca Sekcji Emerytowanych Pracowników Oświaty pani Bożena Kaczor, a także sponsorzy na codzień wspierający naszą szkołę: państwo Barbara i Zbigniew Bandzyra, pani Agnieszka Krzemień, pani Agnieszka Mika, pani Bernadetta Mika, pan Tomasz Wróbel dyrektor MPEC-u, pani Monika Matłok, pani Barbara Bassara-Poprawa  oraz 35 emerytowanych nauczycieli z placówek oświatowych działających na terenie naszego powiatu. W tym roku na nasze spotkanie przybyli przedstawiciele mediów: reporterzy Telewizji Dębickiej oraz dziennikarz Obserwatora Lokalnego. Wszystkich przybyłych powitała pani dyrektor Marta Biłas.

Więcej…
 


Strona 10 z 59

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk