Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

WARSZTATY Z SENSOPLASTYKI II

Email Drukuj PDF

Kolejne spotkanie z sensoplastyką odbyło się 10 kwietnia. Tym razem wykorzystaliśmy mąkę ziemniaczaną, wodę, marchew, buraki i aromaty. Uczniowie klas 2,3r.n. oraz 4,5,6r.n. z entuzjazmem i zaangażowaniem eksperymentowali w powstałych masach. Duże zainteresowanie wzbudziły barwniki uzyskane z buraka i marchewki. Zajęcia sprawiają uczestnikom wielką frajdę. To całe "babranie" jest jak najbardziej naturalną potrzebą dziecka. Dodatkowo, korzystnie wpływa na jego rozwój. To połączenie doznań dotykowych ze wzrokowymi, zapachowymi, słuchowymi i smakowymi. Zachęcamy rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi w kuchni.  Dziękujemy paniom "Kasiom" - opiekunkom z klas uczestniczących w zajęciach za zaangażowanie w sprawny przebieg warsztatów oraz pani Mai - za pomoc w porządkowaniu. Organizatorzy: A. Jurkiewicz, A. Zachara-Kusek, A.Żądło.

 

XIII INDYWIDUALNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE W DĘBICY

Email Drukuj PDF


W dniu 27.03.2018 odbył się XIII Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Dębicy. Zawody odbyły się ponownie w SP. Nr. 10 w Dębicy, dzięki uprzejmości Dyrektora Szkoły Pana Mariusza Zająca. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy.

Więcej…
 

PRAKTYKI WSPOMAGAJĄCE UCZNIÓW W CUKIERNI "BASSARA"

Email Drukuj PDF

 

KWESTA AKCJI "POLA NADZIEI"

Email Drukuj PDF

Dnia 24.03.2018 r.odbyła się kwesta akcji ,,Pola Nadziei''. Nasi uczniowie po raz kolejny zbierali pieniądze na rzecz dębickiego hospicjum. Kwestowaliśmy przy sklepie PHU VI MAX. Uczniowie ; Aneta Wołowiec,Dawid Kliś i Patrycja Blicharz ( pod opieką p. Anety Sobolak i p. Małgorzaty Toczyńskiej-Ożóg) chętnie uczestniczyli. Kwestowaliśmy również 15.04.2018 r. przy kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy-Latoszynie. Dzięki ofiarności wielu osób udało nam się zebrać kwotę 1647,39 zł  ,którą w całości przekazaliśmy Dębickiemu Hospicjum Domowemu im. Jana Pawła II. Dziękujemy bardzo ofiarodawcom i kwestującym uczniom. Serdeczne podziękowania kierujemy do właściciela sklepu PHU VI MAX i pracowników ,którzy włączyli się w akcję oraz umożliwili  nam zorganizowanie kwesty.

 

KIERMASZ WIELKANOCNY

Email Drukuj PDF

W Niedzielę Palmową 25.03.2018 w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy odbył się kolejny Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dębicy. Nasza szkoła zaprezentowała ozdoby i koszyczki wielkanocne wykonane przez naszych uczniów oraz nadesłane na Wojewódzki Konkurs Wielkanocny. Pracami zachwycali się odwiedzający kiermasz, chwalili pomysłowość i oryginalność wystawionych ozdób. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i prezentację prac.

 

ZAKOŃCZENIE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIELKANOCNEGO "WIELKANOCNY KOSZYCZEK"

Email Drukuj PDF

Dobiegł końca kolejny Wojewódzki Konkurs Wielkanocny zorganizowany przez naszą szkołę przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Dębicy. W tym roku nadesłano 75 prac z dwunastu ośrodków specjalnych i szkół z całego województwa.

Więcej…
 

PROGRAM "AKTYWNA TABLICA"

Email Drukuj PDF

Nasza placówka realizuje Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych na lata 2017 - 2019 -  "Aktywna tablica". W ramach programu szkoła pozyskała pomoce dydaktyczne, które stanowią uatrakcyjnienie różnych zajęć prowadzonych z uczniami. Wprowadzanie nowoczesnych technologii do edukacji szkolnej jest nieuniknionym krokiem w ewolucji edukacji w szybko zmieniającym się współczesnym świecie. Używanie tablic interaktywnych wpływa na zwiększenie motywacji uczniów do nauki. Mając świadomość, że motywacja wpływa na osiągnięcia uczniów, można powiedzieć, że tablica interaktywna to dobry start do polepszenia jakości nauczania. Te nowoczesne technologie zwiększają motywacje uczniów i nauczycieli oraz zapewniają nowe doświadczenia w procesie edukacji.

 

SZKOLNY I RODZINNY KONKURS ŚWIĄTECZNY NA "NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ" 2018

Email Drukuj PDF

W dniu 22 marca 2018 r.odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie kolejnego  szklonego i zarazem rodzinnego konkursu na " Najpiękniejszą pisankę wielkanocną ". Tym razem w konkursie wzięli udział uczniowie indywidualni, którzy wykonali pisanki różnymi, ciekawymi technikami z pomocą pań : p. E. Góreckiej, p. D. Wadas, p. A. Jurkiewicz i  p. A. Podlasek. Byli to: Karolina Migała i Wojtek Baran z kl. 3 r. n., Natalia Hołota, Konrad Pitak, Paulina Smołucha i Patrycja Świątek z kl. 5, 6 r. n., Mateusz Warzecha z kl. II/III GUZ, Dawid Czuba i Jarosław Maziarka z kl. II PB. Wszyscy uczniowie zostali wyróżnieni i nagrodzeni, a nagrody wręczyła im p. wicedyrektor, p. K. Watoła. Prace te zostaną wystawione w najbliższą niedzielę, tj. niedzielę palmową  25.03.2018 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy na kiermaszu świątecznym. Organizatorami konkursu były: p. E. Wąchadło, p. A. Skiba i  p. A. Sobolak. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i za ciekawe pomysły na wielkanocne pisanki.

 

21 MARCA - ŚWIATOWY DZIEŃ LASU

Email Drukuj PDF

W pierwszy dzień kalendarzowej WIOSNY zorganizowaliśmy spotkanie poświęcone tematyce leśnej. Naszym gościem był leśniczy - pan Michał Jodłowski z Nadleśnictwa Dębica. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o historii lasów wzbogaconej o prezentacje multimedialną. Nasz gość mówił m.in.: o pracy leśników, o zmianach zachodzących w lasach na wiosnę oraz o ich znaczeniu zdrowotnym. Zwrócił również uwagę na działania ludzkie, które niszczą lasy i  przypomniał zasady prawidłowego zachowania się na terenie leśnym.  Kochani Uczniowie! Mamy nadzieję, że będziecie stosować się do tych zaleceń! Pan leśniczy wręczył piękne upominki wszystkim uczniom naszej placówki. Podczas spotkania, nagrodzeni zostali również laureaci szkolnego konkursu wiedzy ekologicznej. A byli to: Jarosław Maziarka, Karol Rokita - I miejsce; Jagoda Jakubek, Kaja Zbylut, Dawid Kliś, Oskar Rak - II miejsce; Perzemysław Kupiec, Bartosz Lada, Marcin Florka, Patrycje Blicharz, Aneta Wołowiec, Bernadetta Różańska, Katarzyna Słąba - III miejsce. Konkurs zorganizowały panie Anna Chęciek i Monika Król-Moździerz. Dziękujemy Nadleśnictwu Dębica za współpracę oraz piękne upominki. Na koniec tego wiosennego spotkania uczniowie nagrodzili naszego gościa gromkimi brawami. Dziękujemy panu Michałowi za wizytę w naszej szkole. A wszystkich Was, zachęcamy do spacerów po lesie. Życzymy ciekawych doznań i przeżyć związanych z pięknem otaczającej nas przyrody. Organizatorzy: Anita Zachara - Kusek, Aneta Żądło

 

VII PODKARPACKI TURNIEJ BOWLINGOWY OLIMPIAD SPECJALNYCH 2018

Email Drukuj PDF

W dniu 22 marca 2018 roku po raz kolejny w Klubie LAGUNA w Ropczycach odbył się VII Podkarpacki Turniej Bowlingowy "Olimpiad Specjalnych" w Dębicy. Organizatorem tego przedsięwzięcia byli:  Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Klub "DRAGON" Olimpiad Specjalnych, Powiat Dębicki, Gmina Dębica, GOSIR w Pustkowie, Podczas zawodów swoją obecnością zaszczycili nas:  Mateusz Smoła - przewodniczący rady, Halina Głogowska - zastępca dyrektora PCPR oraz dyr. GOSIR-u Krzysztof Lipczyński. Po oficjalnej ceremonii - wniesieniu flagi i przysięgi zawodniczej - Pani Marta Biłas Dyrektor ZSS w Dębicy ogłosiła Turniej za otwarty.

Więcej…
 

WARSZTATY Z SENSOPLASTYKI

Email Drukuj PDF

W pierwszy dzień astronomicznej wiosny, z tęsknoty za kolorowymi widokami za oknem, zorganizowaliśmy warsztaty z sensoplastyki. Wzieli w nich udział uczniowie klas 2,3r.n. oraz 4,5,6r.n. Uczestnicy poznawali różne faktury, tekstury oraz całą paletę ekologicznych barw.

Więcej…
 


Strona 10 z 60

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk