Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

WIELKANOCNE JAJKO NIESPODZIANKA - WARSZTATY PLASTYCZNE DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Email Drukuj PDF

W dniu 12 kwietnia 2017 roku uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztatach plastycznych, których tematem był symbol Wielkanocy - Jajko.

Więcej…
 

WOJEWÓDZKI KONKURS WIELKANOCNY

Email Drukuj PDF

Zakończył się czwarty Wojewódzki Konkurs Wielkanocny zorganizowany przez naszą szkołę. W tym roku uczestnicy mieli za zadanie wykonać ozdobę wielkanocną.  Przybyło do nas mnóstwo pięknych prac: z Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu, w Kolbuszowej Dolnej, w Rzeszowie, z Zespołu Placówek w Lubaczowie- Oddział Wielkie Oczy, w Pustkowie Osiedlu, ze Specjalnych Ośrodków Szkolno - Wychowawczych w Jaśle, w Ropczycach, w Rudniku nad Sanem, w Brzozowie, w Strzyżowie. Wytwory młodych artystów cechowała niezwykła pomysłowość oraz  różnorodność technik wykonania.

 

DEGUSTACJA POTRAW WIELKANOCNYCH

Email Drukuj PDF

W dniu 11 kwietnia 2017 roku odbyła się w naszej szkole DEGUSTACJA POTRAW WIELKANOCNYCH. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie. Tradycyjne potrawy świąteczne tj. barszcz biały z jajkiem i kiełbasą, sałatki wielkanocne, jajka faszerowane oraz babki i mazurki wykonywane były na zajęciach gospodarstwa domowego. Podczas zajęć dekoratorstwa przygotowany był świąteczny wystrój sali oraz nakrycie wielkanocnego stołu. Wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości. Dziękujemy wszystkim rodzicom i wychowawcom, którzy zaoferowali swoją pomoc.

 

MALUJEMY PISANKI Z FIRMĄ LABOFARB

Email Drukuj PDF

Dnia 10.04.2017 odbyły się w naszej szkole warsztaty z malowania pisanek zorganizowane przez firmę Labofarb.Uczniowie Gimnazjum i Szkoły przysposabiającej do Pracy w interesujący sposób zostali zainspirowani do pracy twórczej przez nauczycieli oraz panie prowadzące warsztaty. Dziękujemy serdecznie firmie Labofarb za udostępnienie farb z kolekcji LIFE 420 oraz za ufundowanie nagród dla naszych uczniów. Organizatorzy - Magdalena Sroczyńska, Krystyna Gałat, Małgorzata Hajduk, Anna Jurkiewicz.

 

SZKOLNA STOŁÓWKA Z DELMĄ

Email Drukuj PDF

Szkoła Podstawowa  Specjalna  nr 7  w Dębicy bierze udział w akcji ,,Extra szkolna stołówka z Delmą Extra".
Nagrodami są ;
-5 nagród I stopnia w postaci remont u i aranżacji  szkolnej stołówki na terenie szkoły oraz warsztatu przeprowadzonego przez Bank Żywności dla Szkoły.
-50 nagród  II stopnia w postaci warsztatu przeprowadzonego przez Bank Żywności dla Szkoły
-30 nagród III stopnia w postaci zestawu 50 tac do szkolnej stołówki
Głosować można do 31.05.2017 roku. Oddawanie głosów odbywa się poprzez wejście na stronę internetową   www.extrastolowki.pl  kliknięcie w przycisk ,,głosuj"  w galerii, zaakceptowanie regulaminu, podanie adresu e-mail, i kliknięcie w link potwierdzający oddanie głosu. Link ten zostanie wysłany na podany adres e-mail.  Każdy może tylko jednego dnia oddać jeden głos.  Aby uzyskać dodatkowo 10 punktów ekstra, należy zakupić do 31.05 2017 roku,  dowolny produkt Delmy Extra i zachować paragon.

 

ROZSTRZYGNIĘCIE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIELKANOCNEGO

Email Drukuj PDF

W dniu 7.04.2017r. odbyło się rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Wielkanocnego.  Członkowie komisji konkursowej w składzie: Marta Biłas, Joanna Janiec, Marta Reguła, Monika Solarska - Cieśla oceny prac i przyznali:
I KATEGORIA (szkoła podstawowa, kl. I - III )
I miejsce
Sandra Góra,  SOSW Strzyżów
II miejsce
Natalia Jachimiec, SOSW Ropczyce
III miejsce
Karolina Migała, ZSS Dębica
II KATEGORIA (szkoła podstawowa, kl. IV-VI )
I miejsce
Marcin Słota, SOSW Ropczyce
II miejsce
Adrian Babicz, ZS Pustków
III miejsce
Witold Kłeczek, ZSS Kolbuszowa Dolna

III KATEGORIA (gimnazjum)
I miejsce
Paulina Delikat, SOSW Strzyżów
II miejsce
Kordian Jurkowski, ZSS Dębica
III miejsce
Agata Hajduk, ZS Pustków

IV KATEGORIA (szkoła przysposabiająca do pracy)
I miejsce
Bernadetta Różańska, ZSS Dębica
II miejsce
Monika Porębna, SOSW Brzozów
III miejsce
Sebastian Korczykowski, SOSW Jasło

Nagrodzonym uczniom i ich opiekunom gratulujemy i dziękujemy za przygotowanie pięknych i oryginalnych  prac konkursowych. Nagrody prześlemy pocztą.
Organizatorzy:
Anna Borkowska
Ewelina Dudziak
Małgorzata Toczyńska- Ożóg

 

REKOLEKCJE 2017 - FATIMA 100

Email Drukuj PDF

W dniach 5,6,7 kwietnia  2017 r. w naszej szkole trwały Rekolekcje Wielkopostne. Hasłem przewodnim tegorocznych spotkań było stulecie Objawień Matki Bożej fatimskiej. W czasie tegorocznych rozważań rekolekcyjnych przypominaliśmy sobie Orędzie Fatimskie, które wezwało i nadal wzywa nas do nawrócenia, modlitwy i pokuty i ofiarowania się Niepokalanemu Sercu Maryi oraz otaczania miłością Ojca Świętego. 

 
Więcej…
 

UCZNIOWIE SPDP NA TARGACH PRACY

Email Drukuj PDF

Dnia 5 kwietnia 2017 r. na zaproszenie Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego uczniowie klas III PC, III PD oraz III PBł - kończący naukę w SPdP udali się na Targi Pracy.

Więcej…
 

SCENICZNE ZWIERZĘ NAGRODZONE

Email Drukuj PDF

X Wojewódzki Konkurs Recytatorski Szkół Specjalnych, który odbył się 4 kwietnia 2017 r. w Jaśle jak zwykle dostarczył uczestnikom wielu wrażeń. Na sam początek jubileuszowego spotkania gościom zaserwowano film z bohaterami poprzednich edycji, również z absolwentami naszej szkoły.

Więcej…
 

PODSUMOWANIE II REGIONALNEGO PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY ZE SPEKTRUM AUTYZMU I ZESPOŁEM ASPERGERA "NIEBIESKIE MOTYLE" W JAROSŁAWIU

Email Drukuj PDF

W dniu 4 kwietnia 2017 roku trzech naszych uczniów Jakub Dutkiewicz, Mateusz Krawiec i Artur Romański, pod opieką pani Danuty Wadas oraz rodziców pani Katarzyny Dutkiewicz i pana Krzysztofa Krawca, uczestniczyło w uroczystym podsumowaniu II Regionalnego Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży ze Spektrum Autyzmu i Zespołem Aspergera "Niebieskie Motyle" zorganizowanym przez SOSW w Jarosławiu.

Więcej…
 

KIERMASZ WIELKANOCNY W ZSE DĘBICA

Email Drukuj PDF

W Niedzielę Palmową 9.04.2017r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy odbył się Kiermasz Wielkanocny oraz Konkurs na Pisankę Ludową oraz Plastykę Obrzędową. Nasza szkoła wraz ze Stowarzyszeniem Z Potrzeby Serca zaprezentowały prace wykonane przez naszych uczniów oraz nadesłane na Wojewódzki Konkurs Wielkanocny. Zespół Szkół Specjalnych został nagrodzony i otrzymał II miejsce w kategorii "Współczesna ozdoba wielkanocna". Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i prezentacją prac.

 


Strona 10 z 51

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk