Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

PODSUMOWANIE WYCIECZKI DO CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W GĘBICZYNIE - REALIZACJA SZKOLNEGO PROGRAMU PATRIOTYCZNEGO "KOCHAM CIĘ POLSKO"

Email Drukuj PDF

W dniu 18 maja 2018 roku uczniowie szkoły podstawowej spotkali się, aby podsumować wyjazd do Gębiczyny. Najpierw oglądnęliśmy prezentację poświęconą Historii Polskiego Miodu przygotowaną przez panią Małgorzatę Hajduk. Później odpowiadaliśmy na zagadki dotyczące symboli narodowych, miejscowości Gębiczyna i oczywiście życia pszczół oraz powstawania miodu. Każda z klas otrzymała zadanie do wykonania, polegające na zapełnieniu konturów obrazka przedstawiającego hodowlę pszczół. Wszyscy uczniowie uczestniczący w spotkaniu dostali "woreczki niespodzianki" przekazane przez Pana Krzysztofa Krawca. Inicjatorkami takiego sposobu realizacji programu "Kocham Cię Polsko!" były panie Anna Nalepa-Proszowska i Danuta Wadas.

 

V SZKOLNY KONKURS SPRAWNEGO CZYTANIA - LAUREACI

Email Drukuj PDF

Podczas V Szkolnego Konkursu Sprawnego Czytania zorganizowanego 18 i 28 maja 2018 r. spośród 16 uczestników wyłoniono uczniów o najlepszym tempie czytania oraz stopniu rozumienia tekstu. Dziękujemy p. Annie Borkowskiej za pomoc w organizacji konkursu, a p. Monice Król - Moździerz za fotorelację. Gratulujemy wygranym i wszystkich zachęcamy do lektury ciekawych książek znajdujących się w zbiorach naszej biblioteki.

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

 

Więcej…
 

WYJAZD UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ DO CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W GĘBICZYNIE - REALIZACJA PROGRAMU "KOCHAM CIĘ POLSKO"

Email Drukuj PDF

W dniu 15 maja 2018 roku uczniowie klas: 1,2r.n2,3r.n; 3r.n.; 5,6r.n. oraz 7r.n. szkoły podstawowej wraz z wychowawcami, nauczycielami i paniami opiekunkami, dzięki uprzejmości i życzliwości Pana Krzysztofa Krawca mieli możliwość wyjazdu do Centrum Edukacji Ekologicznej w Gębiczynie. Tam czekał już na nas zaproszony pszczelarz. Oprowadził naszą grupę po Izbie Pszczelarskiej, zapoznał uczniów z podstawowymi narzędziami związanymi z jego pracą, a także opowiedział nam hodowli pszczół. Mieliśmy okazję posmakować  różnych rodzajów miodu oraz obejrzeliśmy pszczelą rodzinę i jej królową, umieszczoną w "szklanym ulu". Po dawce ciekawych informacji był czas na pyszne kiełbaski z grilla a potem na zabawy integracyjne, śpiew i mini zawody sportowe.
Wyjazd do miejscowości Gębiczyna, poznanie bliskich okolic Dębicy, leżących w Gminie Pilzno to realizacja Szkolnego Programu Patriotycznego "Kocham Cię Polsko!", którego koordynatorkami są panie: Anna Nalepa-Proszowska, Małgorzata Hajduk i Danuta Wadas.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji tego wyjazdu kierujemy do Państwa Anny i Krzysztofa Krawiec. Dziękujemy za życzliwość, ofiarność  i okazane zrozumienie.
"Jedynie prawdziwy człowiek zauważy
potrzeby innego człowieka,
jedynie człowiek wielkiego serca
wyciągnie doń pomocną dłoń"
/Jan Paweł II/

 

RODZICE UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W DĘBICY ZAPROSZENI DO WŁĄCZENIA SIĘ W OBRADY V SYNODU DIECEZJI TARNOWSKIEJ

Email Drukuj PDF

 

PRAKTYKI WSPOMAGAJĄCE W ZAKŁADZIE INTROLIGATORSKIM

Email Drukuj PDF

W dniu 15 maja, uczniowie klasy IIPb oraz IPa odbyli praktyki wspomagające w Zakładzie Introligatorskim przy ulicy Matejki. Właściciel pracowni, pan Jan Kłusek, z wielką pasją i zaangażowaniem opowiadał o swojej pracy. Introligator, to rzemieślnik zajmujący się ręcznym oprawianiem różnych wydawnictw oraz zdobieniem opraw. Wśród świadczonych usług znajdziemy m.in.: oprawę książek, prac magisterskich, dyplomowych czy dzienników urzędowych; wykonanie teczek okolicznościowych oraz ksiąg pamiątkowych; wykonanie nadruków, tłoczeń logo na sucho lub złoto. Uczniowie mieli okazję do asystowania podczas wykonywania  niektórych prac. Duże zainteresowanie wzbudziły maszyny, których używa właściciel zakładu, m.in.: ogromne gilotyny, prasy, bindownice, drukarki. Zawód ten, nieco już zapomniany, jest jedną z najstarszych profesji w Polsce i na świecie. Tym bardziej, miło nam było przekonać się, jak wygląda ta praca dzisiaj i jak zmieniła się na przestrzeni lat. Po zajęciach w zakładzie introligatorskim, odwiedziliśmy Urząd Pocztowy. Młodzież zapoznała się z zakresem obowiązków pracownika poczty oraz rodzajem spraw, które można w tym miejscu załatwić. Opiekunami uczniów podczas praktyki wspomagającej poza terenem szkoły były panie Anita Zachara-Kusek i Monika Król-Moździerz.

 

I KOMUNIA ŚWIĘTA

Email Drukuj PDF

Uroczystość Pierwszej Komunii świętej naszych uczniów: Mai, Artura i Wojciecha odbyła się  13 maja 2018r. w Kościele p.w. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy.  Do tego pięknego dnia uczniowie przygotowywali się na lekcjach religii oraz poprzez uczestnictwo w wielu nabożeństwach. Po mszy św. były życzenia, prezenty i pamiątkowe zdjęcia. Uroczystość Pierwszej Komunii świętej celebrował ksiądz Hubert Komoniewski. Dziękuję wszystkim tym, którzy z życzliwością włączyli się w przebieg tej pięknej uroczystości.

 

BIEGI PRZEŁAJOWE GRĘBÓW 2018

Email Drukuj PDF

10.05.2018 sześciu uczniów naszej szkoły uczestniczyła i w IX Podkarpackim Mityngu w Biegach Przełajowych w Grębowie. W pięknych sceneriach lasów grębowskich i wspaniałej pogodzie zawodnicy zmagali się na dwóch dystansach 800m i 1600m. Zawodnicy naszego klubu : P. Studzińska, S. Wojtuła, B. Różańska, D. Kliś, M. Kontrabecki, J. Maziarka, D. Czuba zdobyli  pięć medali, w tym :  3- złote, 1- srebrny, 1 - brąz i  czwarte miejsce. B. Różańska- na 800m brąz. S. Wojtuła na 800m - złoto. M. Kontrabecki na 800m - złoto. D. Czuba na 800m - srebro. D. Kliś na 1600 - złoto. M. Maziarka  - czwarte na 800m.  Po ciężkich zmaganiach  wszyscy uczestnicy mityngu zostali poczęstowani przez wojsko ich specjałami : grochówką i bigosem sporządzonym na kuchni polowej, a następnie udekorowanie medalami i nagrodami.

 

PRAKTYKI WSPOMAGAJĄCE W "BERGAMOTCE"

Email Drukuj PDF

W dniu 10 maja uczniowie klasy III Pb odbyli praktyki wspomagające w kawiarni  Bergamotka w Dębicy ul. Słowackiego 8. Opiekunem uczniów podczas wyjścia poza teren szkoły była pani Magdalena Szerszeń.Dzięki uprzejmości pani Marty Paździor ze stowarzyszenia: RAZEM ZDZIAŁAMY WIĘCEJ mogliśmy w kawiarni urządzić urodziny koleżance z klasy: Agnieszce Mróz. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wystrój kawiarni, poczęstować się pysznym ciastem i skorzystać z  bawialni z interaktywną podłogą. Uczyli się składać życzenia urodzinowe, kulturalnie spożywać posiłek, ćwiczyć słowa: ?dziękuję?, ?przepraszam?, ?proszę?. Duże zainteresowanie wzbudziły w wśród uczniów piękne kwiaty i dekoracje oraz muzyka, która umilała wszystkim czas spędzony w  kawiarni. 

ŚWIĘTO FLAGI I KONSTYTUCJI 3 MAJA

Email Drukuj PDF

Dnia 07. 05. 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy spotkali się podczas obchodów Święta Flagi oraz Konstytucji 3 Maja. Gremialnie odśpiewany hymn Polski oraz recytacja wierszy w wykonaniu Dawida Klisia, Bernadetty Różańskiej i Mateusza Kontrabeckiego wzbudziły wiele patriotycznych uczuć. Prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Pawła Stachnika pt. "Symbole narodowe" pomogła znaleźć odpowiedź na nurtujące dzieci i młodzież pytania: dlaczego polska flaga jest biało-czerwona oraz jak wygląda ceremoniał podnoszenia na maszt i składania flagi państwowej. Z zasadami prawidłowego eksponowania flagi zapoznała uczniów koordynator spotkania p. Bogusława Strzyż. Zwróciła uwagę zebranych, by na fladze nie umieszczać napisów i rysunków. Jest to dopuszczalne wyłącznie na barwach narodowych. Na  terenie RP flaga państwowa Rzeczypospolitej Polskiej ma zawsze pierwszeństwo przed wszystkimi innymi flagami. W kolejnej części prezentacji uczniowie dowiedzieli się czym była Konstytucja 3 Maja i w jakich okolicznościach powstała. Wspólnie śpiewane historyczne pieśni przy akompaniamencie muzycznym p. Andrzeja Gruszeckiego oraz możliwość wyeksponowania barw narodowych przez uczestników spotkania wprawiła wszystkich w dobry nastrój i poczucie wspólnoty. Dekorację sali przygotowały panie: Monika Solarska i Anna Borkowska, a fotorelację z tego wydarzenia zawdzięczamy p. Monice Król- Moździerz.  

 

 

V SZKOLNA OLIMPIADA UMIEJĘTNOŚCI MATEMATYCZNYCH

Email Drukuj PDF

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Szkoła Przysposabiająca do pracy


Dnia 28 kwietnia 2018 r. 25 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy uczestniczyło w V OLIMPIADZIE UMIEJĘTNOŚCI MATEMATYCZNYCH. Ze względu na wysoki, wyrównany poziom konieczne były zadania dodatkowe, by wyłonić zwycięzców. Nagrodą za zmagania arytmetyczne były samodzielnie wykonane szaszłyki owocowe. Laureatom V Olimpiady Umiejętności Matematycznych zostaną wręczone dyplomy przez Dyrekcję na forum szkoły.

Więcej…
 

WYCIECZKA DO KOMPLEKSU "ŚWIĘTOKRZYSKA POLANA'

Email Drukuj PDF

26 kwietnia 2018 roku uczniowie klas przysposabiających do pracy oraz gimnazjum uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Kompleksu "Świętokrzyska Polana" w Chrustach koło Kielc. Uczniowie zwiedzali Oceanarium , w którym podziwiali egzotyczne zwierzęta podwodne i roślinność. Następnie zwiedzali Park Miniatur i wysłuchali opowieści o świętokrzyskich zabytkach. Uczniowie sprawdzili również swoje umiejętności na warsztatach plastycznych, podczas których stworzyli przepiękne mini akwaria. Ostatnim punktem programu było podziwianie pomnika przyrody jakim jest Dąb Bartek. Pełni wrażeń i przeżyć wrócili do domu, a wspomnienia na długo zostaną w ich pamięci oraz na  przepięknych  fotografiach. Kierownikiem wycieczki była B.Kołodziej , a opiekę sprawowali: p.M.Przybycień, p.J.Janiec, p.M.Reguła, p.J.Parys p.A.Chęciek, p.A.Gruszecki i p.Ł.Drąg oraz p.A.Borkowska, p.M.Sumień i p. K. Janik 


Strona 10 z 62

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk