Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2019

Email Drukuj PDF

22 stycznia, jak co roku w naszej szkole została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.Szacownych Gości gorąco i serdecznie przywitała pani wicedyrektor Karina Watoła, która towarzyszyła Babciom i Dziadkom przez cały czas.Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali specjalny program artystyczny, recytowali wiersze, śpiewali, tańczyli i przedstawili jasełka. Dziadkowie ze wzruszeniem oglądali swoje wnuczęta i nagrodzili je gromkimi brawami.

Więcej…
 

JASEŁKA DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

Email Drukuj PDF

 

JASEŁKA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Email Drukuj PDF

 

JASEŁKA DLA EMERYTOWANYCH NAUCZYCIELI...

Email Drukuj PDF

 

XVI PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK - 15 STYCZNIA 2019

Email Drukuj PDF

Jak co roku od szesnastu lat uczniowie naszej placówki zaprezentowali swoje umiejętności na szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Uczestniczyli w nim prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły. Na "scenie" z mikrofonem lub instrumentem muzycznym chętnie prezentowały się dzieci z dysfunkcjami ruchowymi czy też trudnościami w mówieniu. Każdy występujący odniósł olbrzymi sukces, zwyciężył swoją tremę i niepełnosprawność. Przez chwilę czuł się artystą, na którego patrzyła cała zgromadzona publiczność. Wszyscy uczestnicy przeglądu zostali nagrodzeni gromkimi brawami i oczekiwanymi nagrodami, które wywoływały uśmiech na twarzach. Pyszne słodycze regenerowały energię utraconą podczas występu. Organizatorzy przeglądu to p. Anna Chęciek, p. Monika Król-Moździerz, p. Anna Jurkiewicz, p. Helena Frodyma i p. Andrzej Gruszecki.

 

WIZYTA W RZESZOWIE

Email Drukuj PDF

W dniu 10 stycznia uczniowie klasy 8 uczestniczyli w wyjeździe do Rzeszowa. w Rzeszowie odwiedziliśmy kino Helios oglądając seans ,,Sekretny świat kotów", następnie udaliśmy się do ,,Papugarni". Poznaliśmy różne rodzaje znajdujących się tutaj papug.  Wszystkie papugi zachwyciły nas swoimi pięknymi barwami. Mogliśmy je dotykać, karmić i głaskać. Ptaki siadały nam na rękach, głowach i ramionach.Spotkanie z tymi egzotycznymi ptakami  było dla wszystkich niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem, wyjazd sprawił nam wiele radości.

 

BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU 2018

Email Drukuj PDF

Nasza Drużyna Harcerska w piątek -21 grudnia 2018r. przekazała Betlejemskie Światło Pokoju Dyrekcji naszej szkoły oraz Ochronce Sióstr Służebniczek. Symboliczne światełko wręczył harcerz z 5r.n. - Mateusz Duraj. Gratulujemy odwagi i śmiałości.

 

WIGILIA 2018

Email Drukuj PDF

W dniu 19 grudnia 2018 roku tradycyjnie wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu opłatkowym. Po krótkiej modlitwie prowadzonej przez Panią Karinę Watołę wszyscy przełamali się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia. Następnie zasiedli do uroczyście nakrytego stołu, na którym zagościły tradycyjne wigilijne potrawy: barszcz czerwony z uszkami, barszcz biały z grzybami, pierogi oraz ciasta, owoce i kompot z suszu. Na zakończenie odbyło się wspólne kolędowanie, które uświetnił swoim akompaniamentem Pan Andrzej Gruszecki. Uczniowie szkoły podstawowej zostali w tym dniu obdarowani wspaniałymi prezentami ufundowanymi przez Polaków mieszkających w Chicago. Pomysłodawcą i organizatorem tej akcji był po raz kolejny Pan Piotr Piotrowski. Tej uroczystości nie udałoby się zorganizować bez pomocy i zaangażowania rodziców uczniów, którym serdecznie dziękujemy :) J. Janiec, A. Borkowska, J. Parys 

 

SZKOLNY I RODZINNY KONKURS ŚWIĄTECZNY NA "NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ"

Email Drukuj PDF

Pod koniec miesiąca listopada został ogłoszony w naszej szkole szkolny i rodzinny  konkurs świąteczny na: " Najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową ".

Więcej…
 

PODKARPACKI MITING PŁYWACKI OLIMPIAD SPECJALNYCH W KOLBUSZOWEJ

Email Drukuj PDF

W dniu  12.12.2018 w Kolbuszowej na pływalni krytej ,,Fregata'' odbył się Miting Pływacki. Organizatorami imprezy byli: Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Podkarpackie , Zespół Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ,,Iskierka '' w Kolbuszowej Dolnej. Celem imprezy była przede wszystkim popularyzacja pływania jako dyscypliny sportowej dla osób upośledzonych umysłowo mającej duże znaczenie dla zdrowia i usprawniania tej grupy społeczeństwa. W Mitingu wzięli udział nasi uczniowie: Sylwia Wojtuła- I miejsce - 25m klasyk,  I miejsce - 50m klasyk, Dawid Kliś ? IV miejsce - 25m kraul, III miejsce - 50m kraul, Jarosław Maziarka - IV miejsce - 25m grzbiet, III miejsce - 50m kraul, Hubert Stachnik - IV miejsce 25m kraul, III miejsce 50m kraul, Mateusz Kontrabecki- IV miejsce- 25m dowolny z sprzętem. Nasi zawodnicy wykazali się dużą determinacją i poziomem umiejętnościami pokonując swoje słabości .

 

"Z HIGIENĄ ZA PAN BRAT" - WARSZTATY Z HIGIENY RĄK

Email Drukuj PDF

"HIGIENA RĄK" - warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz Zespołu Rewalidacyjno-Wychowawczego w ramach realizacji autorskiego programu "Z HIGIENĄ ZA PAN BRAT".

Więcej…
 


Strona 10 z 68

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk