Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

VIII WOJEWÓDZKI RAJD "GUMNISKA 2017"

Email Drukuj PDF

W dniu 25 października 2017 roku w miejscowości Głobikowa odbył się, już po raz ósmy, rajd pieszy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym z województwa podkarpackiego. Organizatorem rajdu był Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. Otwarcia rajdu dokonały panie: Katarzyna Rokosz - dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz pani Bożena Dziadosz - dyrektor Zespołu Szkół w Głobikowej. Zebranych gości i uczestników powitała pani  Marta Biłas - dyrektor ZSS w Dębicy. Wśród przybyłych 45 uczestników znaleźli się uczniowie klas gimnazjalnych oraz przysposabiających do pracy ze szkół specjalnych z Kolbuszowej Dolnej, Mrowli, Frysztaka, Strzyżowa i Dębicy.

Więcej…
 

SPOTKANIE PROMUJĄCE CZYTELNICTWO "CZERWONY KAPTUREK"

Email Drukuj PDF

W dniu 18 X 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikami Biblioteki Miejskiej promujące czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Panie Monika Rak i Anna Łaczek zapoznały uczniów szkoły podstawowej z bajką "Czerwony Kapturek" a następnie zorganizowały szereg zabaw, które miały na celu utrwalenie i zapamiętanie treści bajki. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przez p. Krystynę Gałat i M. Sroczyńską we współpracy z pracownikami Biblioteki Miejskiej w Dębicy. Serdecznie dziękujemy p. Monice Rak i p. Annie Łaczek za interesującą interpretację utworu praz zaangażowanie uczniów do ciekawych zabaw. 

WYCIECZKA DO STASIÓWKI 3 ROK NAUCZANIA

Email Drukuj PDF

W dniu 10 października 2017 roku razem z wychowawcą panią Danutą Wadas i panią opiekunką Moniką Madej pojechaliśmy na wycieczkę do Stasiówki. Odwiedziliśmy gospodarstwo państwa Moniki i Waldemara Matłok.


Więcej…
 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2017R.

Email Drukuj PDF

"Nauczyciel postrzega ucznia jako całość, pomagając mu budować pewność siebie i podnosząc jego samoocenę" powiedział B. Cage. Te mądre słowa nabierają szczególnego znaczenia 14-go października, kiedy to obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.  
W naszej placówce, uroczysta akademia odbyła się 13-go października. Swoją obecnością zaszczycili nas: Dyrektor Wydziału Edukacji - pani Anna Wilczyńska, Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji - pani Katarzyna Rokosz, Przewodniczący Rady Powiatu - pan Mateusz Smoła oraz emerytowani nauczyciele.

Więcej…
 

VII WOJEWÓDZKI FESTIWAL LOGOPEDYCZNY W RZESZOWIE

Email Drukuj PDF

12 października 2017r uczniowie: Tomasz Mądro i Hubert Stachnik uczestniczyli w VII Wojewódzkim Festiwalu Logopedycznym "Powiedz - Namaluj" - "Wiersze z głoską R" w Rzeszowie. Obydwaj otrzymali wyróżnienia i piękne nagrody. Uczniów do występu przygotowała pani Karina Lewtak i pani Ewelina Gibek.

 

OBCHODY ROCZNICY NAPAŚCI NIEMIEC I ZSSR NA POLSKĘ

Email Drukuj PDF

Dnia 29 września 2017r. w naszej szkole miały miejsce obchody kolejnej już rocznicy napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę 1 września 1939roku i  napaści ZSRR na Polskę 17 września 1939roku.

Więcej…
 

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA 27.09.2017R.

Email Drukuj PDF

Jak co roku pod patronatem Starostwa Powiatowego w Dębicy 14 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych pod opieką U.Burkat i Z.Rajnfus wzięło udział w "Akcji Sprzątania Świata"  w lasach Nadleśnictwa Pustków Osiedle. Pogoda nam sprzyjała więc po przejściu wyznaczonego odcinka i oczyszczeniu go z odpadów i śmieci mogliśmy podziwiać piękno przyrody. Dzieci bardzo chętnie posłuchały również pana leśniczego, który przybliżył im życie zwierząt, jakie można spotkać w pobliskich lasach, oglądały eksponaty, zapoznawały się również z zasadami zachowania się w lesie. Całości dopełniło ognisko i pieczone kiełbaski.

 

VII PODKARPACKI MITING KOLARSKI "OLIMPIAD SPECJALNYCH"

Email Drukuj PDF

Po raz drugi nasi uczniowie wzięli udział w VII Podkarpackim Mitingu Kolarskim ?Olimpiad Specjalnych? organizowanym w Tarnobrzegu w dniu 28.09.2017 roku.  Wszyscy zawodnicy, którzy  reprezentowali naszą szkołę zdobyli medale.

Więcej…
 

MSZA ŚWIĘTA NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Email Drukuj PDF

25 września 2017 roku uczniowie, rodzice, Dyrekcja oraz nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 2017/2018 w kościele p.w. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy. Oprawę liturgiczną przygotowała p. Małgorzata Hajduk, oprawę muzyczną -  p. Magdalena Szerszeń. Mszę świętą odprawił ks. Hubert Komoniewski.  Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, ks. Hubertowi, katechetom, a szczególnie dzieciom i młodzieży, życzymy, aby ten nowy rok szkolny i katechetyczny obfitował w potrzebne łaski i Dary Ducha Świętego.

 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Email Drukuj PDF

22 września 2017 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Społeczność szkolna pod czujnym okiem opiekunów p. Magdaleny Sroczyńskiej i p. Krystyny Gałat dokonała wyboru następujących osób: przewodniczący: Dawid Kliś, zastępca przewodniczącego: Przemysław Kupiec, członkowie: Jarosław Maziarka, Patrycja Blicharz, Bartosz Lada, Aneta Wołowiec. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zostaną zaangażowani w organizację imprez i uroczystości szkolnych i pozaszkolnych, a także będą reprezentować szkołę w środowisku lokalnym.

 

SPOTKANIE RODZICÓW Z WŁADZAMI POWIATU DĘBICKIEGO

Email Drukuj PDF

W dniu 19 września 2017r. odbyło się spotkanie rodziców uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy ze Starostą Powiatu Dębickiego panem Andrzejem Regułą i Wicestarostą Powiatu Dębickiego panem Mateuszem Paskiem. Podczas spotkania panowie poinformowali o pracach związanych z przygotowaniem projektu budynku nowej szkoły - Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy przy ulicy Parkowej.Zaprezentowali projekt koncepcyjny - wizualizację nowej szkoły z przedszkolem, dużą salą gimnastyczną, zapleczem sportowym i rehabilitacyjnym.


Więcej…
 


Strona 10 z 55

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk