Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

JASEŁKA DLA RODZICÓW NASZYCH UCZNIÓW

Email Drukuj PDF

W czwartek 18 stycznia 2018 roku odbyło się Zebranie Rodziców podczas którego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali  przedstawienie jasełkowe pt. "Wigilijna ulica". Zebranych w sali gimnastycznej Rodziców powitała pani Dyrektor Marta Biłas. Po jej wystąpieniu uczniowie różnych klas, wszystkich szkół działających w naszej placówce zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, recytatorskie i taneczne odtwarzając wyznaczone im role w  przedstawieniu jasełkowym, którego akcja toczyła się na "wigilijnej ulicy". Po prezentacji jasełek odbyło się zebranie ogólne z Dyrekcją szkoły, a później spotkania z wychowawcami poszczególnych klas. Taka forma zebrania rodziców podsumowującego pracę szkoły w pierwszym semestrze tego roku szkolnego z prezentacją jasełek odbyła się po raz pierwszy. Inicjatorką takiej formy Spotkania z Rodzicami była pani Danuta Wadas, a wsparły ją w tym przedsięwzięciu panie: Małgorzata Hajduk, Anna Nalepa - Proszowska i Magdalena Szerszeń, a opiekę nad dziećmi biorącymi udział w przedstawieniu sprawowały panie Monika Madej, Katarzyna Król i Natalia Popiela. Fotorelację z tego wydarzenia przygotowała pani Monika Król-Moździerz.

 

WARSZTATY "HIGIENA RĄK"

Email Drukuj PDF

"HIGIENA RĄK" - warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej w ramach realizacji autorskiego programu "Z HIGIENĄ ZA PAN BRAT".
Głównym celem spotkania, które odbyło się 15 stycznia br., było kształtowanie nawyków dbania o higienę rąk. Podczas warsztatów przypomnieliśmy sobie na czym polega higiena osobista oraz higieniczny tryb życia.

Więcej…
 

PREZENTACJA PRZEDSTAWIENIA JASEŁKOWEGO PENSJONARIUSZOM DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ

Email Drukuj PDF

W piątek 12 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować przedstawienie jasełkowe pt. "Wigilijna ulica" pensjonariuszom i wychowawcom z Domów Pomocy Społecznej w Parkoszu i w Lubzinie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębicy. Wśród przybyłych gości była obecna dyrektor ŚDS w Dębicy pani Marta Skórska.  Zebranych w sali gimnastycznej gości powitała pani dyrektor Marta Biłas.

Więcej…
 

NOWOROCZNE SPOTKANIE OSÓB WSPIERAJĄCYCH NASZĄ SZKOŁĘ ORAZ EMERYTOWANYCH NAUCZYCIELI Z PLACÓWEK OŚWIATOWYCH MIASTA DĘBICY i POWIATU.

Email Drukuj PDF

11 stycznia 2018 roku przybyli do naszej szkoły zaproszeni goście, wśród których byli: wicestarosta Powiatu Dębickiego pan Mateusz Pasek, burmistrz Miasta Dębicy pan Mariusz Szewczyk, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego pan Wiesław Lada, przewodniczący Rady Powiatu Starostwa Powiatowego w Dębicy pan Mateusz Smoła, przedstawiciele Komisji Oświaty Starostwa Powiatowego w Dębicy: pan Zygmunt Żabicki i Piotr Chęciek, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy pan Piotr Mączka, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego pani Anna Puzon, przewodnicząca Sekcji Emerytowanych Pracowników Oświaty pani Bożena Kaczor, a także sponsorzy na codzień wspierający naszą szkołę: państwo Barbara i Zbigniew Bandzyra, pani Agnieszka Krzemień, pani Agnieszka Mika, pani Bernadetta Mika, pan Tomasz Wróbel dyrektor MPEC-u, pani Monika Matłok, pani Barbara Bassara-Poprawa  oraz 35 emerytowanych nauczycieli z placówek oświatowych działających na terenie naszego powiatu. W tym roku na nasze spotkanie przybyli przedstawiciele mediów: reporterzy Telewizji Dębickiej oraz dziennikarz Obserwatora Lokalnego. Wszystkich przybyłych powitała pani dyrektor Marta Biłas.

Więcej…
 

JASEŁKA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Email Drukuj PDF

10 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły zaprezentowali  przedstawienie jasełkowe pt. "Wigilijna ulica" przedszkolakom. W dniu tym przybyły do nas licznie dzieci z Przedszkoli Miejskich Nr 5, 6 i 10 w Dębicy wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami. Wśród miłych gości obecna była także dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 10 pani Grażyna Kieljan. Zebranych powitała dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych pani Marta Biłas.


Więcej…
 

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Email Drukuj PDF

W grudniu 2017 r. zakończona została w naszej szkole realizacja różnorodnych przedsięwzięć w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Udało nam się pozyskać środki na zakup ciekawych pozycji książkowych oraz audiobooków, które wzbogaciły i w znacznym stopniu uatrakcyjniły księgozbiór biblioteki. Ogółem zakupiono 140 książek w formie tradycyjnej i 25 audiobooków. Koordynatorzy: Magdalena Sroczyńska i Krystyna Gałat

 

OPŁATEK Z UCZNIAMI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W DĘBICY

Email Drukuj PDF

W dniu 26 grudnia 2017 roku społeczność uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy przybyła do naszej Szkoły, aby ponownie spotkać się z uczestnikami Mikołajkowego Międzyszkolnego Turnieju Gier i Zabaw. Wszyscy uczniowie i obecni nauczyciele połamali się opłatkiem oraz złożyli sobie życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na koniec wszyscy razem zaśpiewali kilka kolęd. Dziękujemy za pamięć i wspólnie spędzony czas.
 

SPOTKANIE OPŁATKOWE PRACOWNIKÓW SZKOŁY 2017

Email Drukuj PDF

W piątek 22 grudnia 2017 roku odbyło się spotkanie opłatkowe dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły . W świąteczny nastrój wprowadziło wszystkich przedstawienie jasełkowe pt. "Wigilijna ulica" przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły: Danutę Wadas, Małgorzatę Hajduk, Annę Nalepę - Proszowską i Magdalenę Szerszeń. Potem nadszedł czas na życzenia wraz z dzieleniem się opłatkiem. Było też spożywanie potraw wigilijnych i śpiewania kolęd. O walory kulinarne spotkania zadbały panie Bogusława Strzyż, Jadwiga Parys, Anna Borkowska, a o dekorację i estetyczny wygląd stołów panie Joanna Janiec i Marta Reguła.

 

WIGILIA SZKOLNA 2017

Email Drukuj PDF

I znów nastał cudowny okres- Święta Bożego Narodzenia. W środę 20 grudnia 2017 roku odświętnie ubrani zasiedliśmy do naszego szkolnego wigilijnego stołu. Uroczystość rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy oraz wzajemnych życzeń.

Więcej…
 

KONKURS SZKOLNY "NA NAJPIĘKNIEJSZĄ BOMBKĘ CHOINKOWĄ"

Email Drukuj PDF

W dniu 19 grudnia 2017 r. odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie kolejnego konkursu bożonarodzeniowego " Na najpiękniejszą bombkę choinkową ".

Więcej…
 

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU CZ. III

Email Drukuj PDF

Dobiegła końca tegoroczna wędrówka Betlejemskiego Światła Pokoju po ziemi dębickiej. Przedstawiciele naszej drużyny przekazali betlejemski ogień wraz z przesłaniem "W Tobie jest Światło"  Dyrekcji naszej szkoły, Ochronce Sióstr Służebniczek oraz świetlicy: "Promyki nadziei".


 


Strona 9 z 57

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk