Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

WYCIECZKA DO KRAKOWA I WADOWIC

Email Drukuj PDF

W dniu 16 maja uczniowie z klas III GUZ C i III PC wraz z wychowawczyniami p.Ewą Górecką i p. Kariną Lewtak oraz Rodzicami byli na wycieczce w Krakowie i Wadowicach. Najpierw zwiedzali stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego, gdzie widzieli ekspozycję pucharów, nagród i medali; pięknie utrzymaną murawę z trybunami na 15 tysięcy kibiców, pokoje dla vipów, szatnie dla piłkarzy, loże komentatorskie i oczywiście salę konferencyjną. Później pojechali do Wadowic zwiedzić Muzeum Jana Pawła II. Trudno opisać co zobaczyli, bo wszystko co się tam znajduje jest ważne i dla każdego ma indywidualną wartość wprowadzającą w nutę zadumy, wspomnienia, radości. Serdecznie dziękujemy Sponsorom i Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tej wycieczki i zapraszamy na fotograficzny spacer...

 

WARSZTATY Z SENSOPLASTYKI CZ. II

Email Drukuj PDF

Podczas kolejnych zajęć z Sensoplastyki uczniowie klas 1,2r.n. oraz 4,5r.n. poznali różne faktury, tekstury oraz całą paletę ekologicznych barw. Opiekunowie przygotowali domowe i bezpieczne materiały plastyczne dla dzieci tj. kisiel, makaron, mąka, olejki zapachowe.


Więcej…
 

ZAJĘCIA W MIEJSKIM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ

Email Drukuj PDF

Dnia 9 maja klasa I PA i dnia 11 maja klasa I PB wzięła udział w zajęciach, podczas których każdy miał okazję zapoznać się z pracą w biurze "Bezpłatnej Wypożyczali Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych w Dębicy". Uczniowie mieli możliwość poznania tajników pracy biurowej oraz sprzętu wykorzystywanego do pracy w biurze. Uczestnikom zajęć zostały przedstawione cele i zadania wypożyczalni oraz dokumentacja potrzebna osobom chcącym skorzystać z wypożyczalni. Mieli również okazję obejrzeć urządzenia pomocnicze i sprzęt rehabilitacyjny oferowany w wypożyczalni, z którego mają możliwość skorzystania uczniowie lub ich rodziny. Dzięki uprzejmości Pani Moniki Rojek - Kałek - Naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Dębicy, na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali drobne upominki z logo Urzędu Miasta: kubki termiczne, notesy, smycze oraz ołówki z maskotką. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Pani Małgorzacie Kędzior - Dyrektor MOPS w Dębicy oraz Pani Ani Pigórze za wyczerpujące informacje, miłe przyjęcie oraz słodycze.

KLASA I PaKLASA I Pb


 

WARSZTATY GARNCARSKIE W MEDYNII GŁOGOWSKIEJ

Email Drukuj PDF

W dniu 8 maja wyjechaliśmy wraz z p. J. Janiec i panią M. Regułą na warsztaty garncarskie do Medynii Głogowskiej. Zwiedziliśmy zagrodę garncarską wysłuchując ciekawych opowieści pana Andrzeja Plizgi na temat życia i twórczości kilku pokoleń garncarzy. Następnie rozwijaliśmy nasze umiejętności modelowania w glinie oraz toczenia naczyń na kole garncarskim. W efekcie powstały piękne prace, które przywieźliśmy do szkoły.

 

IV SZKOLNA OLIMPIADA UMIEJĘTNOŚCI MATEMATYCZNYCH

Email Drukuj PDFDnia 5 maja 2017 r. uczestnicy IV OLIMPIADY UMIEJĘTNOŚCI MATEMATYCZNYCH zmierzyli się z szeregiem zadań: rozpoznawaniem kolorów, figur geometrycznych, porównywaniem wielkości zbiorów, wartości monet i banknotów, szacunkowym określaniem objętości i ciężaru oraz działaniami arytmetycznymi. Najtrudniejsze dla uczestników było zadanie tekstowe. Jego rozwiązanie ułatwiała inscenizacja w wykonaniu młodszych kolegów w strojach cukierników. Świeżo upieczone ciasteczka - jako pomoce dydaktyczne po zakończeniu zmagań z liczeniem osłodziły wysiłek 22 uczestników Olimpiady.

Więcej…
 

FLAGA POLSKI I KONSTYTUCJA 3 MAJA

Email Drukuj PDF

Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja stały się okazją do refleksji na temat naszej Ojczyzny, tożsamości, szacunku do symboli narodowych oraz praw i obowiązków obywateli podczas akademii zorganizowanej dla uczniów naszej szkoły dnia 04. 05. 2017 roku.

Więcej…
 

III POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI "POLSCY POECI DLA MAŁYCH I DUŻYCH"

Email Drukuj PDF

28 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski "Polscy Poeci dla Małych i Dużych" zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy.

Więcej…
 

III EDYCJA WARSZTATÓW MODY I URODY DLA KOBIET I MĘŻCZYZN Z NIEPEŁNĄ SPRAWNOŚCIĄ

Email Drukuj PDF

26 kwietnia 2017 r. uczennice klasy III PC /Patrycja Bandyk , Barbara Bazuła , Kamila Stanoch , Anna Wąsik/,wzięły udział w III Edycji Warsztatów Mody i Urody dla kobiet i mężczyzn z niepełną sprawnością.Warsztaty odbyły się w Hotelu " Lord" w Dębicy a organizatorem ich były Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Radość".

Więcej…
 

BIWAK MIELEC 2017

Email Drukuj PDF

W dniach: 21-22 kwietnia 2017r. 6-osobowy patrol naszej drużyny / 2wdh ns / wziął udział w 2D XI OGÓLNOPOLSKIM  BIWAKU DRUŻYN HARCERSKICH NS W MIELCU. Byli to: Grzegorz Nykiel, Bartosz Lada, Jagoda Jakubek, Sylwia Wojtuła, Joanna Klisiewicz i  Patrycja Bandyk. Harcerze przebywali tam pod opieką pwd. Magdaleny Szerszeń i dh Łukasza Drąga.Biwak zorganizowano pod hasłem: "OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA".

Więcej…
 

ELEKTROŚMIECI

Email Drukuj PDF

Już 20 i 21 kwietnia zbiórka elektrośmieci w naszej szkole!
"Moje Miasto Bez Elektrośmieci" ? to ogólnopolski program edukacyjny, do którego przystąpiła nasza placówka. Zapraszamy Państwa do włączenia się w tę akcję. Zbiórkę elektrośmieci prowadzimy na terenie szkoły 20 i 21 kwietnia. Udział w programie daje nam możliwość korzystania z Funduszu Oświatowego, który jest zasilany ze zbiórek elektrośmieci i w całości przeznaczony na zakup nowoczesnego wyposażenia sal oraz pomocy dydaktycznych. Więcej informacji na temat programu znajdą Państwo na stronie internetowej www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl. Zapraszamy również do zapoznania się z publikacją "Elektrośmieci zagrożeniem dla środowiska" . Ułatwi ona Państwu selekcję i przygotowanie elektrośmieci. Koordynatorzy: Aneta Żądło, Anita Zachara-Kusek

 

ZWYCIEZCY SZKOLNEJ ZBIÓRKI BATERII - 2,3 R.N.

Email Drukuj PDF

W dniu 19 kwietnia, podsumowaliśmy kolejny etap Zbiórki Surowców Wtórnych w naszej szkole. Tym razem, była ona prowadzona w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Zbieraj Baterie!". Najwięcej baterii zebrała klasa: 2,3 r.n. w składzie: K. Migała, M. Szczepańska, W. Baran, F.Duda, K. Frączek, A.Romański. Opiekunem klasy jest pani Danuta Wadas. Nasi zwycięscy wybrali nagrodę - "Bon na wizytę w Kulkolandzie". Gratulujemy! Dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę wszystkim uczniom, ich rodzinom oraz nauczycielom. Dzięki Wam pozyskaliśmy ok. 100 kilogramów baterii. Przypominamy, że w kwietniu odbywa się zbiórka plastikowych zakrętek. Pozdrawiamy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach! Organizatorzy: A. Zachara-Kusek, A. Żądło.

   
 


Strona 9 z 51

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk