Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

DYPLOMY I NAGRODY DLA MŁODYCH MATEMATYKÓW

Email Drukuj PDF

Dnia 6 czerwca 2018 r. p. Marta Biłas - dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy wręczyła dyplomy i nagrody laureatom V Szkolnej Olimpiady Umiejętności Matematycznych. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!

 

WARSZTATY TEATRALNE Z MISTRZEM

Email Drukuj PDF

Dnia 6 czerwca 2018 r. w ramach projektu "Mistrzowie - Mistrzom" realizowanego w Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy laureaci konkursów recytatorskich: Jagoda Jakubek, Dawid Kliś, Mateusz Kontrabecki, Bartek Puzon oraz  Bernadetta Różańska spotkali się z aktorem w jego domu rodzinnym  w Pilźnie. Stanisław Brudny powitał gości donośnym dźwiękiem dzwonu. Każdy mógł poczuć się jak w teatrze, gdy gong wzywa widzów na spektakl. Wizyta zaczęła się w uroczej scenerii ogrodu od złożenia jubilatowi urodzinowych życzeń ubarwionych kwiatami, szarlotką i czerwonym sercem z gliny.

Następnie Pan Stanisław z sentymentem prezentował pamiątkowe dokumenty, sprzęty odziedziczone po swych przodkach. Przywoływał najwcześniejsze obrazy ze swego dzieciństwa, dramatyczną powódź, pierwsze tańce i występy szkolne. Po wspólnych ćwiczeniach dykcyjnych łamiących języki uczniowie również mieli okazję przedstawić przygotowane wcześniej teksty poetyckie. Mistrz żywego słowa śląskich i warszawskich scen, Teatru Telewizji i Polskiego Radia udzielał młodym adeptom sztuki cennych wskazówek. Radził, jak interpretować tekst, unikać zbędnego patosu, nawiązać kontakt wzrokowy z publicznością oraz jak dbać o wewnętrzną radość i uśmiech na twarzy. Zachęcał młodzież do przezwyciężania nieśmiałości, oswajania tremy, wspomagania się rekwizytem. Nauczycielki: p. B. Strzyż - autorka i koordynator projektu ?Mistrzowie ? Mistrzom?, opiekun koła teatralnego oraz p. A. Borkowska - grająca charakterystyczne role w przedstawieniach szkolnych, inspicjentka i człowiek - orkiestra zaprosiły aktora na rewizytę i wernisaż wieńczący rok pracy. Fotorelację z tego spotkania wykonał p. Marcin Strzyż - pomysłodawca i autor zdjęć do pierwszej edycji "Kalendarza Mistrzów".

Stanisław Brudny jest aktorem, który w ciągu sześciu dekad swej kariery artystycznej zagrał ponad 160 ról w przedstawieniach teatralnych u znamienitych reżyserów tj. G. Holoubek, J. Jarocki, J. Szajna, T. Łomnicki. Występował w serialach tj. "Dom", "Jan Serce" i filmach min. "Katyń", "Ekstradycja", "Tato", "Jeziorak". Został uhonorowany Srebrną Maską i wyróżniony przez Zespół Artystyczny Polskiego Radia nagrodą Splendor Splendorów. Dubbingował najbardziej znane bajki Walta Disneya oraz cykle: "Był sobie człowiek", "Lato Muminków". Jest kopalnią wiedzy dla młodych aktorów, a przy tym wspaniałym, pogodnym, pełnym optymizmu i witalności człowiekiem. To z Jego udziałem nasi uczniowie zaprezentują się w 2019 r. na jednej z kart "Kalendarza Mistrzów".

 

ZOOTERAPIA W KIELNAROWEJ

Email Drukuj PDF

W poniedziałkowy poranek (04.06.), uczniowie klasy 4,5,6rn. wraz z opiekunami - p. Anitą Zacharą - Kusek, p. Ewą Górecką oraz p. Katarzyną Bieszczad - odwiedzili Centrum Zooterapii WSIiZ w Kielnarowej. Położony w otoczeniu pięknej zieleni ośrodek, dysponuje ujeżdżalnią koni odkrytą i krytą, salą do fizjoterapii, placami zabaw oraz gastronomią. Zooterapia jest znaną metodą leczenia poprzez kontakt człowieka ze zwierzęciem. Pozytywne oddziaływanie zwierząt na ludzi, oprócz wpływu na poprawę zdrowia i samopoczucia, dotyczy również sfery emocjonalnej, poznawczej czy społecznej. Wspaniale było obserwować, jak uczniowie podczas hipoterapii przełamują swoje lęki i krok po kroku nabierają zaufania do konia. Zainteresowanie wycieczkowiczów wzbudziły również akcesoria do pielęgnacji koni oraz sprzęt potrzebny do ujeżdżania. Dziękujemy bardzo za wsparcie naszego wyjazdu właścicielom firmy TRUCK SERVIS z Woli Rzędzińskiej. Organizator: Anita Zachara-Kusek

 

DZIEŃ MATKI I OJCA 2018

Email Drukuj PDF

W dniu 5 czerwca  2018 r., odbyły się w naszej szkole uroczyste obchody Dnia Matki i Ojca. Na  początku tej imprezy p. dyrektor M. Biłas powitała zebranych gości, złożyła życzenia wszystkim rodzicom oraz wręczyła dyplomy z podziękowaniem dla mam działających w stowarzyszeniu " Z potrzeby serca " w ramach klubu " Kreatywna mama ".

Więcej…
 

ROZDANIE NAGRÓD

Email Drukuj PDF

Z okazji obchodów Dnia Dziecka i zawodów sportowych przeprowadzonych w "Sportowej Stodole Wisłoka" dla wszystkich klas szkoły (podst. gimn. i SPdP) zostały rozdane nagrody. Fundusze na zakup nagród zostały pozyskane z projektu ze Starostwa Powiatowego na "Organizację imprezy kulturalnej dla osób niepełnosprawnych". Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów. Organizatorami przedsięwzięcia były: Ewelina Dudziak, Barbara Kołodziej i Magdalena Przybycień.

 

SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA

Email Drukuj PDF

29 maja 2018 roku w Sportowej Stodole "Wisłoka" odbył się festyn pod hasłem: "Sportowy Dzień Dziecka". Impreza obfitowała w moc atrakcji .Uczniowie przez cały czas bawili się pod okiem wodzireja (p. Marcin Pycia), który organizował rewelacyjne zabawy przy wspaniałej muzyce.W przerwach uczestnicy festynu mogli posilić się grilowaną kiełbaską, łakociami i watą cukrową, oraz skorzystać z malowania twarzy lub paznokci.Nie zabrakło również sportowych atrakcji, dla uczestników przygotowane były liczne ruchowe konkurencje, gdzie każdy mógł sprawdzić swoje możliwości. Po  wysiłku odpoczynek umiliły uczniom profesjonalne pokazy sportowe m.in.: sztuk walki"kung-fu" (Julia Augustyn, Milena Augustyn, Gabriela Jaje), pokazy taneczne (Wiktoria Grych). Przez cały dzień panowała wspaniała atmosfera. Impreza zorganizowana została dzięki pozyskaniu funduszy ze Starostwa Powiatowego w Dębicy z projektu " Organizacja imprezy kulturalnej dla osób niepełnosprawnych". Organizatorzy: Barbara Kołodziej, Ewelina Dudziak, Magdalena Przybycień

 

POCZĄTKI PRZYGODY Z GOLFEM

Email Drukuj PDF

24.05.2018r sześciu śmiałków naszej szkoły pod opieką M. Kramarza zostało zaproszonych  przez Pana Wojtka Czekańskiego na pole golfowe do Głogowa Małopolskiego, tam zostaliśmy przyjęci przez właściciela pola Pana Arkadiusza bardzo miło. Pan Arek oprowadził nas po obiekcie a następnie wręczył nam kije i piłeczki do gry w golfa. Rozpoczęliśmy  zabawę z golfem, Pan Wojtek objaśnił pokrótce zasady gry oraz jak uderzamy piłeczkę  i jak ustawiać się do uderzeń. Zabawa była wyśmienita i cała szóstka zadeklarowała chęć udziału w dalszej przygodzie z golfem, tym bardziej że otrzymaliśmy ponowne zaproszenie i tak kolejne kroki poczynimy już 14.06.2018r.

 

XI EDYCJA AKCJI "POLA NADZIEI"

Email Drukuj PDF

25 maja 2018r. zakończyła się XI edycję Akcji ,,Pola Nadziei". Na scenie Domu Kultury ,,Kosmos" został przedstawiony spektakl słowno - muzyczny pt. ,,Tak mało na świecie dobroci ,a tyle jej światu potrzeba"  potem nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego i literackiego oraz uhonorowanie laureatów.

Więcej…
 

DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

Email Drukuj PDF

23 maja 2018 roku już po raz szesnasty obchodziliśmy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Na to ważne dla naszej placówki święto przybyli zaproszeni goście wśród których byli posłowie pani Krystyna Skowrońska, pan Jan Warzecha, Starosta Powiatu Dębickiego  p. Andrzej Reguła, wicestarosta p. Mateusz Pasek, wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie p. Marek Zaleśny. Pani M. Biłas - dyrektor placówki po powitaniu gości, przypomniała genezę Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, podziękowała osobom, które wspierają działalność naszej szkoły. Po części oficjalnej zgromadzona publiczność  doświadczyła różnorakich wrażeń artystycznych. Na długo w pamięci widzów zostanie teatrzyk pt. "Szkoła mimów" oraz występy młodych artystów zarówno w tańcu  jak i w piosenkach. Uczniowie zachwycili zarówno umiejętnościami aktorskimi, tanecznymi, wokalnymi jak i strojami, w których prezentowali się rewelacyjnie. Nauczyciele którzy przygotowali część artystyczną to: p. A. Chęciek, p. A. Borkowska, p. A. Nalepa - Proszowska, M. Szerszeń, p. M. Przybycień, p. B. Kołodziej i p. A. Gruszecki. Dla dzieci i młodzieży zorganizowane były gry i zabawy rekreacyjne, konkursy plastyczne oraz loteria harcerska. W przerwach między różnorodnymi atrakcjami uczestnicy mogli regenerować siły grillowanymi kiełbaskami, ciastkami i owocami. W szkolnym ogrodzie można było tańczyć przy akompaniamencie kapeli "Solidarny Senior".  Goście mogli zapoznać się z ofertą  naszej placówki, obejrzeć prezentację multimedialną, nabyć prace wykonane przez naszych uczniów.  Do atrakcyjnego przygotowania i przeprowadzenia tej udanej imprezy przyczynili się wszyscy nauczycieli, pracownicy i rodzice uczniów naszej szkoły oraz hojni sponsorzy, którym z całego serca dziękujemy!

 

"NA SKRZYDŁACH MARZEŃ" - XII OGÓLNOPOLSKI BIWAK DRUŻYN NIEPRZETARTEGO SZLAKU

Email Drukuj PDF

W dniach 18-20 maja 2018 roku  reprezentanci naszej drużyny wzięli udział w XII Ogólnopolskim Biwaku Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku w Mielcu. Byli to: Patrycja, Piotrek, Dawid, Jarek, Bartek i Kordian. Opiekę nad harcerzami pełniły: p. Magdalena Szerszeń i p. Anna Podlasek.

Więcej…
 

WIZYTA W ZAKŁADZIE KRAWIECKIM

Email Drukuj PDF

18 maja 2018 roku uczniowie klas przysposabiających wraz z opiekunami: p.E. Górecką i p. M. Przybycień udali się z  wizytą do Zakładu Krawieckiego pani Marzeny Michoń. Podczas pobytu uczniowie mieli okazję zapoznać się z profesjonalnym sprzętem, akcesoriami krawieckimi oraz z technikami stosowanymi w krawiectwie. Pani Marzena przedstawiła uczniom na czym polega zawód krawcowej oraz pozwoliła im na  wykorzystanie swoich umiejętności  wykonując z nimi proste czynności krawieckie. 


Strona 9 z 62

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk