Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

WOJEWÓDZKA KONFERENCJA SZKOLENIOWA "AUTYZM -ŁATWO POWIEDZIEĆ, TRUDNIEJ ŻYĆ" -9 KWIETNIA 2019 ROKU

Email Drukuj PDF

W dniu 9 kwietnia odbyła się Wojewódzka Konferencja Szkoleniowa dotycząca zaburzeń ze spektrum autyzmu. Jej organizatorem była nasza szkoła przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz osób prywatnych. Konferencja odbyła się w Hotelu LORD. Wzięli w niej udział nauczyciele z różnych placówek z województwa podkarpackiego oraz rodzice dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Celem konferencji było zastanowienie się nad sposobami poprawy jakości życia osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz jej rodziny. Każdy z prelegentów podał swoją propozycję w jaki sposób skutecznie wspierać rozwój "autystycznego" dziecka, ucznia.

Więcej…
 

BIWAK NS W MIELCU 2019

Email Drukuj PDF

W dniach 5-6.04.2019r. 6-cio osobowy patrol naszej drużyny uczestniczył w XII Ogólnopolskim Biwaku Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku w Mielcu.Tegorocznym hasłem biwaku było: "Przystanek Bajka . W piątek, zaraz po przyjeździe i zakwaterowaniu wzięliśmy udział w pokazach czarodzieja "Hokus - pokus". Podobały nam się balonowe atrakcje, sztuczki z kulą, żonglowanie piłeczkami i "wielki ogniowy pokaz". Potem, w mundurach uczestniczyliśmy w apelu powitalnym i obrzędowym ognisku. O godzinie 20.00 w parafialnym kościele wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej prowadzonej przez drużyny harcerskie z Mielca i okolic. Po powrocie zjedliśmy kolację i po toalecie wieczornej poszliśmy spać. W sobotę, po śniadaniu i organizacyjnym apelu udaliśmy się na "Wyprawę w czarodziejski las".

Więcej…
 

DEBATA - EMPATIA I WSPÓŁDZIAŁANIE INSTYTUCJI

Email Drukuj PDF

Z inicjatywy Rodziców uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy zorganizowano w dniu 4 kwietnia 2019 r. na terenie naszej szkoły Debatę  -"Empatia i współdziałanie instytucji kluczem do rozwoju społecznego osób z niepełnosprawnością".  Do debaty zostali zaproszeni przedstawiciele powiatu, posłowie naszego regionu, przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, przedstawiciele Sejmiku Województwa Podkarpackiego,   instytucje  działające na rzecz osób niepełnosprawnych naszego powiatu. Na debacie pojawili się jedynie przedstawiciele instytucji powiatowych: dyrektor Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w Dębicy p. Elżbieta Kłęczek,  dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - p. Piotr Niedbalec i  Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Dębicy p. Małgorzata Gargas.  Obecna była liczna grupa rodziców naszych uczniów. Podczas spotkania prelegenci prezentowali informacje na temat działalności swoich  instytucji na rzecz osób niepełnosprawnych. Przedstawiali treści dotyczące podejmowanych działań, realizowanych programów na rzecz osób niepełnosprawnych, informowali o zasadach składania i uzupełniania dokumentacji. Zainteresowani zadawali pytania, a przedstawiciele instytucji na bieżąco wyjaśniali dość zawiłe przepisy.  

SZKOLNY I RODZINNY KONKURS ŚWIĄTECZNY NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ WIELKANOCNĄ 2019"

Email Drukuj PDF

W dniu 4.04.2019 r.odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie kolejnego szkolnego i rodzinnego konkursu świątecznego na " Najpiękniejszą ozdobę wielkanocną ". W tegorocznym konkursie  wzięło udział 33 uczniów z całej szkoły. Wszystkie prace zostały wykonane ciekawymi technikami plastycznymi i pod kierunkiem nauczycieli: p.M.Szerszeń,p. D. Wadas, p. E.Góreckiej, p. A. Jurkiewicz,p. A. Chęciek, p. A. Podlasek i p. J. Janiec oraz pań opiekunek. Zostaną one wystawione na świątecznych kiermaszach przez mamy z klubu " Kreatywna mama ". Na szczególne wyróżnienie zasługują prace następujących uczniów : M. Szczepańskiej i W.Barana z kl. 3 r. n., A. Ujazdy z kl. 5 r.n., W. Cielak z kl. 6 r.n., A. Wołowiec, W. Czerepak i D. Klisia z kl. II/III PC oraz D. Czuby i J. Maziarki z kl. II/III PDŁ.
Wszyscy uczniowie zostali jednakowo nagrodzeni wielkanocnymi i słodkimi upominkami, które wręczyła uczniom p.dyrektor M. Biłas. Organizatorami konkursu były: p.E.Wąchadło,p.A.Skiba,  p.A.Sobolak, p. E. Dudek i p. A. Nowak - Wilk. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i  zapraszamy do udziału w następnych!

 

 

VIII PODKARPACKI MEMORIAŁ SPORTOWY IM. ŚW. JANA PAWŁA II W STALOWEJ WOLI

Email Drukuj PDF

We wtorek 2 kwietnia 2019 r. w Stalowej Woli odbył już po raz ósmy Podkarpacki Memoriał Sportowy im. J. Pawła II. Uczniowie ZSS również już po raz ósmy wzięli udział w memoriale. Byli to: S. Wojtuła, M. Kontrabecki, J. Maziarka, D Kliś, P. Blicharz, A Wołowiec pod opieką U. Burkat i M. Kramarz. Po uroczystym rozpoczęciu uczestnicy wzięli udział w sztafecie biegowej. Po raz pierwszy w tym roku odbyły się starty na rowerach stacjonarnych. Następnie odbyła się uroczysta Msza święta z błogosławionymi relikwiami J. Pawła II w Kaplicy Studenckiej KUL-u. Wieczorem natomiast zaczęły się zmagania sportowe w wodzie. Zawodnicy mieli trudne zadanie, ponieważ pokonywali jak największą pulę dystansów, które składały się na ilość dni pontyfikatu papieża. Nasi uczniowie dzielnie i ofiarnie podjęli zadanie, za co uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami. Imprezie towarzyszyła podniosła atmosfera zwłaszcza, gdy w godzinę śmierci papieża po minucie ciszy wybrzmiała ulubiona pieśń papieża "Barka".

 

JAKIE BYŁO ULUBIONE CIASTKO JANA PAWŁA II I JAKIM SAMOCHODEM JEŹDZIŁ ? - WSPOMINAMY PAPIEŻA POLAKA

Email Drukuj PDF

2 kwietnia, uczniowie szkoły podstawowej oraz ZRW wzięli udział w spotkaniu poświęconym osobie Jana Pawła II. Podczas niego przypomnieli sobie kilka ciekawostek o tym wielkim Polaku, wzięli udział w konkursie wiedzy o Janie Pawle II oraz na własne oczy zobaczyli jak wyglądał papież. Nie zabrakło również wadowickich kremówek, a każda klasa wykonała plakat o polskim papieżu. Zapraszamy do zobaczenia galerii.

 

WARSZTATY ZE STYLISTKĄ

Email Drukuj PDF

W ramach programu edukacyjno - wychowawczego "Dobrostan" dnia 2 kwietnia 2019 r. stylistka i wizażystka p. Anna Pazdan przeprowadziła warsztaty pt. "Stosowny strój i higiena" dla uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Podczas spotkania młodzież poznała zasady doboru odzieży do typu sylwetki, pory dnia i okoliczności. Podczas ćwiczeń praktycznych uczestnicy mieli za zadanie wybrać najbardziej odpowiadający im styl i strój. Uczyli się analizy kolorystycznej. Wykazali się dużą wiedzą w zakresie dbałości o higienę. W nagrodę za aktywny udział w warsztatach pięciu uczniów zostało zaproszonych na wizytę w salonie kosmetycznym, by poznać sposoby dbałości o cerę w okresie dojrzewania. Organizatorem spotkania była p. Bogusława Strzyż, a fotorelację przygotowała p. Monika Król - Moździerz.

 

TURNIEJ BOWLINGOWY "OLIMPIAD SPECJALNYCH" W DĘBICY

Email Drukuj PDF

W dniu 28 marca 2019 roku w Klubie LAGUNA w Ropczycach odbył się VIII Podkarpacki Turniej Bowlingowy "Olimpiad Specjalnych" w Dębicy. Organizatorem tego przedsięwzięcia byli: Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Klub "DRAGON" Olimpiad Specjalnych, Powiat Dębicki, Gmina Dębica i GOSiR Pustków. Podczas zawodów swoją obecnością zaszczycili nas: Mariusz Szewczyk ? burmistrz miasta Dębica, Honorata Telega - Dyrektor Regionalny ?OS?- odd. Podkarpackie. Po oficjalnej ceremonii - wniesieniu flagi i przysięgi zawodniczej- Pani Honorata Telega Dyrektor OS ogłosiła Turniej za otwarty.

Więcej…
 

LAUREACI VI SZKOLNEJ OLIMPIADY UMIEJĘTNOŚCI MATEMATYCZNYCH

Email Drukuj PDF

Dnia 27 marca 2019 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy odbyła się VI Olimpiada Umiejętności Matematycznych.

Znajomość figur geometrycznych, umiejętność porównywania wielkości zbiorów, monet i banknotów; szacowania długości, mierzenia; wykonywania działań na liczbach i rozwiązywania zadań tekstowych zdecydowała o lokacie 24 uczestników olimpiady. Oto lista laureatów:

SZKOŁA PODSTAWOWA:

I MIEJSCE - Maja Szczepańska
II MIEJSCE - Natalia Hołota
III MIEJSCE - Mateusz Duraj


SP kl. 7- 8, GIMNAZJUM:

I MIEJSCE - Kordian Jurkowski
I MIEJSCE - Mateusz Kontrabecki
I MIEJSCE - Hubert Stachnik
I MIEJSCE - Sylwia Wojtuła
II MIEJSCE - Bartłomiej Puzon


SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY:

I MIEJSCE - Patrycja Blicharz
I MIEJSCE - Dawid Czuba
I MIEJSCE - Bernadetta Różańska
II MIEJSCE - Dawid Kliś
III MIEJSCE - Wiktoria Banaś
III MIEJSCE - Aneta Wołowiec

Koordynatorami olimpiady w poszczególnych grupach wiekowych byli: p. Ewelina Dudziak, p. Anna Borkowska oraz p. Bogusława Strzyż. 

WARSZTATY "JAKO DAREM ŻYCIA"

Email Drukuj PDF

"Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko, rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas, miłość do ludzi do przyrody w zielone każdy z wiosną gra, zima już poszła spać do morza lecz w naszym sercu radość trwa."

W dniu 22 marca 2019r. zgodnie z zapoczątkowaną tradycją w naszej szkole odbyły się warsztaty świąteczno-artystyczne. W tym roku zostały zorganizowane warsztaty o tematyce  ,,Jajko Darem Życia" . Forma warsztatowa pozwoliła uczniom w sposób aktywny przyswoić i utrwalić sobie wiedzę o polskich tradycjach oraz zwyczajach związanych ze Świętem Wielkanocnym. Na zakończenie warsztatów, każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz książkę.

 

ZAWODY TENIS STOŁOWY 2019

Email Drukuj PDF

W dniu 13.03.2019r po raz kolejny na obiektach sportowych SP. Nr. 10 w Dębicy, dzięki uprzejmości Dyrektora Szkoły Pana Mariusza Zająca, odbył się XIV Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Dębicy. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. Otwarcia zawodów dokonali Starosta Powiatu Dębickiego Pan Piotr Chęciek oraz Dyrektor ZSS w Dębicy Pani Marta Biłas. Pan Piotr wspólnie z Wicestarostą Panem Adamem Pieniążkiem rozegrali mecz pokazowy, który zapoczątkował wspaniałą rywalizację i entuzjazm sportowy wśród zawodników w dalszych rozgrywkach.

Więcej…
 


Strona 9 z 69

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk