Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

VIII PODKARPACKI MEMORIAŁ SPORTOWY IM. ŚW. JANA PAWŁA II W STALOWEJ WOLI

Email Drukuj PDF

We wtorek 2 kwietnia 2019 r. w Stalowej Woli odbył już po raz ósmy Podkarpacki Memoriał Sportowy im. J. Pawła II. Uczniowie ZSS również już po raz ósmy wzięli udział w memoriale. Byli to: S. Wojtuła, M. Kontrabecki, J. Maziarka, D Kliś, P. Blicharz, A Wołowiec pod opieką U. Burkat i M. Kramarz. Po uroczystym rozpoczęciu uczestnicy wzięli udział w sztafecie biegowej. Po raz pierwszy w tym roku odbyły się starty na rowerach stacjonarnych. Następnie odbyła się uroczysta Msza święta z błogosławionymi relikwiami J. Pawła II w Kaplicy Studenckiej KUL-u. Wieczorem natomiast zaczęły się zmagania sportowe w wodzie. Zawodnicy mieli trudne zadanie, ponieważ pokonywali jak największą pulę dystansów, które składały się na ilość dni pontyfikatu papieża. Nasi uczniowie dzielnie i ofiarnie podjęli zadanie, za co uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami. Imprezie towarzyszyła podniosła atmosfera zwłaszcza, gdy w godzinę śmierci papieża po minucie ciszy wybrzmiała ulubiona pieśń papieża "Barka".

 

JAKIE BYŁO ULUBIONE CIASTKO JANA PAWŁA II I JAKIM SAMOCHODEM JEŹDZIŁ ? - WSPOMINAMY PAPIEŻA POLAKA

Email Drukuj PDF

2 kwietnia, uczniowie szkoły podstawowej oraz ZRW wzięli udział w spotkaniu poświęconym osobie Jana Pawła II. Podczas niego przypomnieli sobie kilka ciekawostek o tym wielkim Polaku, wzięli udział w konkursie wiedzy o Janie Pawle II oraz na własne oczy zobaczyli jak wyglądał papież. Nie zabrakło również wadowickich kremówek, a każda klasa wykonała plakat o polskim papieżu. Zapraszamy do zobaczenia galerii.

 

WARSZTATY ZE STYLISTKĄ

Email Drukuj PDF

W ramach programu edukacyjno - wychowawczego "Dobrostan" dnia 2 kwietnia 2019 r. stylistka i wizażystka p. Anna Pazdan przeprowadziła warsztaty pt. "Stosowny strój i higiena" dla uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Podczas spotkania młodzież poznała zasady doboru odzieży do typu sylwetki, pory dnia i okoliczności. Podczas ćwiczeń praktycznych uczestnicy mieli za zadanie wybrać najbardziej odpowiadający im styl i strój. Uczyli się analizy kolorystycznej. Wykazali się dużą wiedzą w zakresie dbałości o higienę. W nagrodę za aktywny udział w warsztatach pięciu uczniów zostało zaproszonych na wizytę w salonie kosmetycznym, by poznać sposoby dbałości o cerę w okresie dojrzewania. Organizatorem spotkania była p. Bogusława Strzyż, a fotorelację przygotowała p. Monika Król - Moździerz.

 

TURNIEJ BOWLINGOWY "OLIMPIAD SPECJALNYCH" W DĘBICY

Email Drukuj PDF

W dniu 28 marca 2019 roku w Klubie LAGUNA w Ropczycach odbył się VIII Podkarpacki Turniej Bowlingowy "Olimpiad Specjalnych" w Dębicy. Organizatorem tego przedsięwzięcia byli: Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Klub "DRAGON" Olimpiad Specjalnych, Powiat Dębicki, Gmina Dębica i GOSiR Pustków. Podczas zawodów swoją obecnością zaszczycili nas: Mariusz Szewczyk ? burmistrz miasta Dębica, Honorata Telega - Dyrektor Regionalny ?OS?- odd. Podkarpackie. Po oficjalnej ceremonii - wniesieniu flagi i przysięgi zawodniczej- Pani Honorata Telega Dyrektor OS ogłosiła Turniej za otwarty.

Więcej…
 

LAUREACI VI SZKOLNEJ OLIMPIADY UMIEJĘTNOŚCI MATEMATYCZNYCH

Email Drukuj PDF

Dnia 27 marca 2019 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy odbyła się VI Olimpiada Umiejętności Matematycznych.

Znajomość figur geometrycznych, umiejętność porównywania wielkości zbiorów, monet i banknotów; szacowania długości, mierzenia; wykonywania działań na liczbach i rozwiązywania zadań tekstowych zdecydowała o lokacie 24 uczestników olimpiady. Oto lista laureatów:

SZKOŁA PODSTAWOWA:

I MIEJSCE - Maja Szczepańska
II MIEJSCE - Natalia Hołota
III MIEJSCE - Mateusz Duraj


SP kl. 7- 8, GIMNAZJUM:

I MIEJSCE - Kordian Jurkowski
I MIEJSCE - Mateusz Kontrabecki
I MIEJSCE - Hubert Stachnik
I MIEJSCE - Sylwia Wojtuła
II MIEJSCE - Bartłomiej Puzon


SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY:

I MIEJSCE - Patrycja Blicharz
I MIEJSCE - Dawid Czuba
I MIEJSCE - Bernadetta Różańska
II MIEJSCE - Dawid Kliś
III MIEJSCE - Wiktoria Banaś
III MIEJSCE - Aneta Wołowiec

Koordynatorami olimpiady w poszczególnych grupach wiekowych byli: p. Ewelina Dudziak, p. Anna Borkowska oraz p. Bogusława Strzyż. 

WARSZTATY "JAKO DAREM ŻYCIA"

Email Drukuj PDF

"Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko, rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas, miłość do ludzi do przyrody w zielone każdy z wiosną gra, zima już poszła spać do morza lecz w naszym sercu radość trwa."

W dniu 22 marca 2019r. zgodnie z zapoczątkowaną tradycją w naszej szkole odbyły się warsztaty świąteczno-artystyczne. W tym roku zostały zorganizowane warsztaty o tematyce  ,,Jajko Darem Życia" . Forma warsztatowa pozwoliła uczniom w sposób aktywny przyswoić i utrwalić sobie wiedzę o polskich tradycjach oraz zwyczajach związanych ze Świętem Wielkanocnym. Na zakończenie warsztatów, każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz książkę.

 

ZAWODY TENIS STOŁOWY 2019

Email Drukuj PDF

W dniu 13.03.2019r po raz kolejny na obiektach sportowych SP. Nr. 10 w Dębicy, dzięki uprzejmości Dyrektora Szkoły Pana Mariusza Zająca, odbył się XIV Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Dębicy. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. Otwarcia zawodów dokonali Starosta Powiatu Dębickiego Pan Piotr Chęciek oraz Dyrektor ZSS w Dębicy Pani Marta Biłas. Pan Piotr wspólnie z Wicestarostą Panem Adamem Pieniążkiem rozegrali mecz pokazowy, który zapoczątkował wspaniałą rywalizację i entuzjazm sportowy wśród zawodników w dalszych rozgrywkach.

Więcej…
 

X SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY

Email Drukuj PDF

Już po raz dziesiąty w naszej szkole odbył się Turniej Warcabowy. Po długich i zaciętych rozgrywkach udało nam się wyłonić zwycięzców jubileuszowego Turnieju. Trzecie miejsce zdobył Mateusz Kontrabecki, drugie miejsce należy do Piotra Świątka, a tytuł Mistrza Warcabów zdobyła Sylwia Wojtuła. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy osiągniętych sukcesów. Organizatorem turnieju byli nauczyciele: Anna Borkowska, Ewelina Dudziak, Marek Kramarz.

 

SENSOPLASTYKA

Email Drukuj PDF

Dnia 12 marca zorganizowane były zajęcia z sensoplastyki zorganizowane przez panią Annę Jurkiewicz. Podczas fantastycznej zabawy uczniowie mieli możliwość stymulować wszystkie zmysły. Było więc przesypywanie, przelewanie, wałkowanie, ugniatanie oraz wąchanie różnych produktów spożywczych. Bawiliśmy się wspaniale, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

 

SALON GIMNAZJALISTY

Email Drukuj PDF

Salon Gimnazjalisty i Ósmoklasisty - to wydarzenie, które dnia 12 marca  2019 r. zgromadziło rzesze młodzieży z całego powiatu w hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy. Podczas tego spotkania uczniowie Gimnazjum nr 6 z nauczycielami: p. Anną Podlasek i p. Bogusławą Strzyż oraz ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z p. Jadwigą Parys i p. Martą Regułą reprezentowali ZSS w Dębicy.

Poniżej przedstawiamy pełną ofertę Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy:
Nasza szkoła jest placówką oświatową dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

W skład Zespołu Szkół wchodzą:
- Szkoła Podstawowa Nr 7 Specjalna dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną
w stopniu lekkim.
- Zespoły edukacyjno-terapeutyczne dla dzieci
z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu
umiarkowanym lub znacznym
oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.
- Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną
w stopniu umiarkowanym lub znacznym
oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.
W ramach zajęć szkolnych zapewniamy praktyki uczniowskie w zakresie usług gastronomicznych,
hotelarskich, ogrodniczych, krawieckich, biurowych
oraz dekoratorskich.
- Zespół rewalidacyjno-wychowawczy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną
w stopniu głębokim.
- Indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną
w stopniu głębokim.
- Zespół wczesnego wspomagania rozwoju dziecka dla dzieci od momentu wykrycia niepełnosprawności
do rozpoczęcia nauki w szkole.

ZAJĘCIA WSPIERAJĄCE ROZWÓJ DZIECKA Z WYKORZYSTANIEM NOWOCZESNYCH TECHNIK I METOD:

- stymulacja EEG Biofeedback,
- Integracja Sensoryczna (SI),
- stymulacja w Sali Polisensorycznego Doświadczania Świata,
- komunikacja alternatywna AAC,
- Metoda Tomatisa,
- edukacja w Multimedialnym Centrum Informacji,
- terapia w pracowni komputerowej,
- bogata oferta oddziaływań terapeutycznych we wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka.

ZAJĘCIA SPECJALISTYCZNE:

- rehabilitacja ruchowa,
- pomoc psychologiczno-pedagogiczna,
- terapia logopedyczna,
- zajęcia rewalidacyjne,
- gimnastyka korekcyjna,
- arteterapia,
- muzykoterapia, taniec, teatr,
- nauka pływania,
- praca z komputerem,
- zajęcia korekcyjno-kompensacyjne,
- zajęcia kreatywne,
- zajęcia w ramach wczesnego wspomagania.

 

Więcej…
 

WYCIECZKA DO RZESZOWA

Email Drukuj PDF

W poniedziałek 11 marca uczniowie kl 3 r.n. i 6 r.n. brali udział w wycieczce do Rzeszowa. Czekało tam na nas wiele atrakcji: wizyta w papugarnii (gdzie była możliwość karmienia papug), seans filmowy w kinie Helios (oglądnęliśmy tam bajkę pt. "Corgi - psiak królowej"). Następną atrakcją było pójście do restauracji na frytki i lody. Wielkim i niezapomnianym przeżyciem dla uczestników wycieczki był przejazd pociągiem z Rzeszowa do Dębicy. Pełni pozytywnych wrażeń, wróciliśmy do swoich domów.

 


Strona 9 z 69

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk