Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

ZAKOŃCZENIE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIELKANOCNEGO "WIELKANOCNY KOSZYCZEK"

Email Drukuj PDF

Dobiegł końca kolejny Wojewódzki Konkurs Wielkanocny zorganizowany przez naszą szkołę przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Dębicy. W tym roku nadesłano 75 prac z dwunastu ośrodków specjalnych i szkół z całego województwa.

Więcej…
 

PROGRAM "AKTYWNA TABLICA"

Email Drukuj PDF

Nasza placówka realizuje Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych na lata 2017 - 2019 -  "Aktywna tablica". W ramach programu szkoła pozyskała pomoce dydaktyczne, które stanowią uatrakcyjnienie różnych zajęć prowadzonych z uczniami. Wprowadzanie nowoczesnych technologii do edukacji szkolnej jest nieuniknionym krokiem w ewolucji edukacji w szybko zmieniającym się współczesnym świecie. Używanie tablic interaktywnych wpływa na zwiększenie motywacji uczniów do nauki. Mając świadomość, że motywacja wpływa na osiągnięcia uczniów, można powiedzieć, że tablica interaktywna to dobry start do polepszenia jakości nauczania. Te nowoczesne technologie zwiększają motywacje uczniów i nauczycieli oraz zapewniają nowe doświadczenia w procesie edukacji.

 

SZKOLNY I RODZINNY KONKURS ŚWIĄTECZNY NA "NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ" 2018

Email Drukuj PDF

W dniu 22 marca 2018 r.odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie kolejnego  szklonego i zarazem rodzinnego konkursu na " Najpiękniejszą pisankę wielkanocną ". Tym razem w konkursie wzięli udział uczniowie indywidualni, którzy wykonali pisanki różnymi, ciekawymi technikami z pomocą pań : p. E. Góreckiej, p. D. Wadas, p. A. Jurkiewicz i  p. A. Podlasek. Byli to: Karolina Migała i Wojtek Baran z kl. 3 r. n., Natalia Hołota, Konrad Pitak, Paulina Smołucha i Patrycja Świątek z kl. 5, 6 r. n., Mateusz Warzecha z kl. II/III GUZ, Dawid Czuba i Jarosław Maziarka z kl. II PB. Wszyscy uczniowie zostali wyróżnieni i nagrodzeni, a nagrody wręczyła im p. wicedyrektor, p. K. Watoła. Prace te zostaną wystawione w najbliższą niedzielę, tj. niedzielę palmową  25.03.2018 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy na kiermaszu świątecznym. Organizatorami konkursu były: p. E. Wąchadło, p. A. Skiba i  p. A. Sobolak. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i za ciekawe pomysły na wielkanocne pisanki.

 

21 MARCA - ŚWIATOWY DZIEŃ LASU

Email Drukuj PDF

W pierwszy dzień kalendarzowej WIOSNY zorganizowaliśmy spotkanie poświęcone tematyce leśnej. Naszym gościem był leśniczy - pan Michał Jodłowski z Nadleśnictwa Dębica. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o historii lasów wzbogaconej o prezentacje multimedialną. Nasz gość mówił m.in.: o pracy leśników, o zmianach zachodzących w lasach na wiosnę oraz o ich znaczeniu zdrowotnym. Zwrócił również uwagę na działania ludzkie, które niszczą lasy i  przypomniał zasady prawidłowego zachowania się na terenie leśnym.  Kochani Uczniowie! Mamy nadzieję, że będziecie stosować się do tych zaleceń! Pan leśniczy wręczył piękne upominki wszystkim uczniom naszej placówki. Podczas spotkania, nagrodzeni zostali również laureaci szkolnego konkursu wiedzy ekologicznej. A byli to: Jarosław Maziarka, Karol Rokita - I miejsce; Jagoda Jakubek, Kaja Zbylut, Dawid Kliś, Oskar Rak - II miejsce; Perzemysław Kupiec, Bartosz Lada, Marcin Florka, Patrycje Blicharz, Aneta Wołowiec, Bernadetta Różańska, Katarzyna Słąba - III miejsce. Konkurs zorganizowały panie Anna Chęciek i Monika Król-Moździerz. Dziękujemy Nadleśnictwu Dębica za współpracę oraz piękne upominki. Na koniec tego wiosennego spotkania uczniowie nagrodzili naszego gościa gromkimi brawami. Dziękujemy panu Michałowi za wizytę w naszej szkole. A wszystkich Was, zachęcamy do spacerów po lesie. Życzymy ciekawych doznań i przeżyć związanych z pięknem otaczającej nas przyrody. Organizatorzy: Anita Zachara - Kusek, Aneta Żądło

 

VII PODKARPACKI TURNIEJ BOWLINGOWY OLIMPIAD SPECJALNYCH 2018

Email Drukuj PDF

W dniu 22 marca 2018 roku po raz kolejny w Klubie LAGUNA w Ropczycach odbył się VII Podkarpacki Turniej Bowlingowy "Olimpiad Specjalnych" w Dębicy. Organizatorem tego przedsięwzięcia byli:  Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Klub "DRAGON" Olimpiad Specjalnych, Powiat Dębicki, Gmina Dębica, GOSIR w Pustkowie, Podczas zawodów swoją obecnością zaszczycili nas:  Mateusz Smoła - przewodniczący rady, Halina Głogowska - zastępca dyrektora PCPR oraz dyr. GOSIR-u Krzysztof Lipczyński. Po oficjalnej ceremonii - wniesieniu flagi i przysięgi zawodniczej - Pani Marta Biłas Dyrektor ZSS w Dębicy ogłosiła Turniej za otwarty.

Więcej…
 

WARSZTATY Z SENSOPLASTYKI

Email Drukuj PDF

W pierwszy dzień astronomicznej wiosny, z tęsknoty za kolorowymi widokami za oknem, zorganizowaliśmy warsztaty z sensoplastyki. Wzieli w nich udział uczniowie klas 2,3r.n. oraz 4,5,6r.n. Uczestnicy poznawali różne faktury, tekstury oraz całą paletę ekologicznych barw.

Więcej…
 

DEGUSTACJA WIELKANOCNA 2018

Email Drukuj PDF

W dniu 21 marca 2018 roku odbyła się w naszej szkole Degustacja Potraw Wielkanocnych. Uroczystość rozpoczęła pani Karina Watoła przypominając uczniom symbolikę Świąt Wielkiej Nocy oraz składając życzenia. Nstępnie wszyscy usiedli do odświętnie nakrytych stołów.
W przygotowaniu tradycyjnych potraw brali udział uczniowie wraz z nauczycielami. Na stołach zagościły: barszcz biały z jajkiem i kiełbasą, różnego rodzaju sałatki, jajka faszerowane, babki, serniki, makowce i ciasteczka. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej pięknej uroczystości.

 

WARSZTATY PIECZENIA PIZZY

Email Drukuj PDF

Dnia 19 marca 2018 r. uczniowie gimnazjum oraz klas przysposabiających do pracy wzięli udział w warsztatach pieczenia pizzy w RESTAURACJI PAPPAS przy ul. Batorego 11 w Dębicy. Na uczestników czekał stół z przygotowanymi porcjami ciasta drożdżowego oraz półmiski pełne warzyw, mięsa, wędlin, sera i oliwek. Po prezentacji właściwego formowania ciasta każdy mógł skomponować pizzę według własnych upodobań. Wkrótce własnoręcznie upieczona, chrupiąca potrawa wraz z napojami chłodzącymi trafiła na stół i można się było nią delektować. Uczniowie poznali również pracę kelnera i jego pomocnika. Porządkowali stoliki, układali sztućce, talerze, nalewali napoje. Po obejrzeniu pozostałych sal w restauracji młodzież udała się do Urzędu Gminy Dębica, by poznać zakres spraw, które mogą tam załatwić jako petenci. Opiekunem uczniów podczas praktyki wspomagającej poza terenem szkoły była p. Bogusława Strzyż.

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2018 - "OLIMPIADA Z JEZUSEM'

Email Drukuj PDF

W dniach 14,15,16 marca 2018 r. w naszej szkole trwały Rekolekcje Wielkopostne. Na tegorocznych spotkaniach odbyła się "Olimpiada z Jezusem".

 
Więcej…
 

PROGRAM "KOCHAM CIĘ POLSKO" - ZWYCZAJE WIELKANOCNE NA PODKARPACIU

Email Drukuj PDF

W dniu 13 marca 2018 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty o charakterze poznawczo-praktycznym w ramach programu ,,Kocham cię Polsko". Uczestniczyli w nich uczniowie klas podstawowych wraz z wychowawcami. Warsztaty składały się z dwóch części: naukowo-poznawczej i kulinarnej. Głównym bohaterem było ,,jajko".

Więcej…
 

RECYTACJA JAGODY WYRÓŻNIONA

Email Drukuj PDF

Jedną z laureatek XI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Szkół Specjalnych, który odbył się dnia 13 marca 2018 r. w Jaśle została JAGODA JAKUBEK - uczennica Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Dębicy. Otrzymała specjalne wyróżnienie "za szczególnie piękną recytację wiersza, osobowość sceniczną i ciekawą interpretację tekstu". Kolejni uczestnicy: TOMASZ MĄDRO - uczeń szkoły podstawowej oraz gimnazjalIści: MATEUSZ KONTRABECKI i BARTŁOMIEJ PUZON otrzymali nagrody i dyplomy "za dobre opanowanie tekstu, piękną recytację wiersza, odwagę i występ na scenie". Opiekę artystyczną nad recytatorami z Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy sprawowała p. Bogusława Strzyż. Konkurs pod hasłem: "Podróże małe i duże" uświetniła grupa przedszkolaków, prezentując tańce z różnych zakątków Europy oraz wolontariusze z jasielskiego liceum.

 


Strona 9 z 59

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk