Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

WYJŚCIE DO MUZEUM REGIONALNEGO W DĘBICY

Email Drukuj PDF

Celem przypomnienia o  rocznicy agresji niemieckiej i sowieckiej na Polskę we wrześniu 1939r. uczniowie klas: 2,3rn.a ; 2,3r.n.b  oraz klasy 8 Szkoły Podstawowej  nr 7 wraz z opiekunami wybrali się do Muzeum Regionalnego w Dębicy. Wyjście to miało miejsce dn. 28.09.2018r. Opiekunami klas byli: p. A. Żądło, p. M. Szerszeń i p. A. Nalepa - Proszowska. W Muzeum Regionalnym  przewodnik - kustosz - pan Tomasz Czapla oprowadził nas po różnych wystawach i w ciekawy sposób opowiadał o tym, jak wyglądały losy Polaków zaraz po wybuchu II Wojny światowej. Oglądaliśmy eksponaty, robiliśmy sobie zdjęcia przy ciekawych obiektach. Dowiedzieliśmy się kim był ułan i czym żywił się jego koń. Obejrzeliśmy pozostałości z uzbrojenia i wyposażenia żołnierzy walczących na frontach II wojny światowej. Szczególnie dużo pamiątek pozostało po 3 Pułku Saperów, stacjonującym niegdyś w Dębicy. Pan Tomasz opowiedział nam także o bitwie na Kałużówce, niedaleko Dębicy. Na zewnątrz muzeum mieliśmy możliwość obejrzenia czołgów, wozów artyleryjskich i samolotów. Niektórzy z nas wchodzili nawet i oglądali wnętrze w/w obiektów. Wróciliśmy do szkoły ubogaceni w nowe doświadczenia i wiedzę tego okresu historycznego.


Więcej…
 

MITING KOLARSKI 2018

Email Drukuj PDF

Po raz trzeci nasi zawodnicy reprezentowali naszą szkołę podczas VIII Podkarpackiego Mitingu Kolarskiego "Olimpiad Specjalnych" zorganizowanego w Tarnobrzegu w dniu 27.09.2018 roku.  Wszyscy zawodnicy świetnie się spisali i dali z siebie wszystko zdobywając pięć medali.

Więcej…
 

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA 26.09.2018R.

Email Drukuj PDF

Jak co roku pod patronatem Starostwa Powiatowego w Dębicy 12 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych pod opieką U.Burkat i Z.Rajnfus wzięło udział w ,,Akcji Sprzątania Świata '' w lasach Nadleśnictwa Pustków Osiedle. Pogoda nam sprzyjała więc po przejściu wyznaczonego odcinka i oczyszczeniu go z odpadów i śmieci mogliśmy podziwiać piękno przyrody. Dzieci bardzo chętnie posłuchały również pana leśniczego, który przybliżył im życie zwierząt, jakie można spotkać w pobliskich lasach, oglądały eksponaty, zapoznawały się również z zasadami zachowania się w lesie. Całości dopełniło ognisko i pieczone kiełbaski. 

 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE 6 ROKU NAUCZANIA

Email Drukuj PDF

Dzięki uprzejmości Pani Beaty Ś. uczennice klasy 6r.n wraz z Paniami: Eweliną Dudziak i Katarzyną Bieszczad miały możliwość uczestnictwa w integracyjnym spotkaniu przy grillu. Czekały na nas różne atrakcje: gra w piłkę siatkową, skoki na trampolinie, a także spacer do pobliskiego lasu. Czas nam upłynął w bardzo miłej, przyjacielskiej atmosferze. Pani Beacie bardzo dziękujemy za gościnę i możliwość spędzenia wspólnie czasu.

 

PRAKTYKA W HOTELU "MILLENIUM"

Email Drukuj PDF

Uczniowie klas 1PA i 2PA , 20 września 2018 r . uczestniczyli w praktykach z przedmiotu " Prace porządkowe ". Dzięki uprzejmości właściciela p J . Wodzienia , praktyki odbyły się w " HOTELU MILLENIUM ". Będąc pod życzliwą i fachową opieką pracownic hotelu , uczniowie nabyli doświadczeń praktycznych i teoretycznych z zakresu prac porządkowych , związanych z utrzymaniem wysokiego standardu w pokojach hotelowych . Dowiedzieli się jak poprawnie planować etapy pracy , aby efektywnie ją wykonać . Zdobyli wiedzę z zakresu przeznaczenia i bezpośredniego wykorzystania środków czyszczących oraz obsługi urządzeń mechanicznych i elektrycznych , wykorzystywanych w pracach porządkowych. Uczniowie wspominają praktyki w " HOTELU MILLENIUM ", jako najbardziej przyjazne wydarzenie w semestrze.

 

PIKNIK "ŚWIĘTO PIECZONEGO JABŁKA"

Email Drukuj PDF

W ramach programu edukacyjno - wychowawczego "Dobrostan" kontynuowanego w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym dnia 13 września 2018 r. po raz pierwszy zorganizowano "Święto Pieczonego Jabłka", aby zachęcić uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych do spożywania owoców i warzyw w atrakcyjnej formie.

Więcej…
 

RAJD ROWEROWY PO OKOLICACH DĘBICY

Email Drukuj PDF

W dniu 12 września 2018 roku po raz pierwszy został zorganizowany Szkolny Rajd Rowerowy. Wzięła w nim udział 9 osobowa ekipa uczniowska: H. Stachnik, S. Wojtuła, M. Kontrabecki, B. Papciak, P. Blicharz, K. Knot, D. Kliś, A. Wołowiec, D. Czuba, J. Maziarka. Organizatorami i opiekunami podczas Rajdu Rowerowego byli: Ł. Drąg, Z. Rajnfus, P. Stachnik i K. Warżel .Trasa Rajdu wiodła przez Dębicę ? Zawadę ? Nagawczynę ? Las Wolica ? Dębicę. Cel i założenia programowe Rajdu Rowerowego to: Popularyzacja turystyki rowerowej, aktywnego wypoczynku na rowerach oraz poznawanie terenów powiatu Dębickiego. Popularyzacja przepisów ruchu drogowego oraz zasad bezpiecznej jazdy na rowerze. Umiejętność pokonywania zmęczenia, kształtowanie wytrzymałości i cech charakteru.

 

MSZA ŚWIĘTA - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO 2018/2019

Email Drukuj PDF

10 września 2018 roku uczniowie, rodzice, Dyrekcja oraz nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 2018/2019 w kościele p.w. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy. Oprawę liturgiczną przygotowała p. Małgorzata Hajduk, oprawę muzyczną -  p. Magdalena Szerszeń i p. Elżbieta Wąchadło. Mszę świętą odprawił ks. Hubert Komoniewski.  Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, ks. Hubertowi, katechetom, a szczególnie dzieciom i młodzieży, życzymy, aby ten nowy rok szkolny i katechetyczny obfitował w potrzebne łaski i Dary Ducha Świętego.

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Email Drukuj PDF

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Email Drukuj PDF

22 czerwca 2018 r. uroczyście  zakończyliśmy  rok szkolny 2017/2018. Pani dyrektor Marta Biłas podziękowała wszystkim za pracę, zaangażowanie w przekazywanie i zdobywanie wiedzy. Następnie nagrodzono uczniów za wybitne osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz godne reprezentowanie szkoły podczas licznych konkursów, przeglądów, zawodów. Wszystkim życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji,ciekawych podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień i szczęśliwego powrotu do szkoły.

 

WARSZTATY Z FITOTERAPII

Email Drukuj PDF

Dnia 19 czerwca 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu "Mistrzowie - Mistrzom" z doktor nauk farmaceutycznych - panią Lucyną Samborską. Tym razem zamiast studentów uniwersytetu, dla których p. Prezes Podkarpackiej Okręgowej Rady Aptekarskiej prowadzi wykłady - słuchaczami i aktywnymi uczestnikami warsztatów fitoterapeutycznych były uczennice Gimnazjum i SPdP: Sylwia Wojtuła, Patrycja Blicharz i Aneta Wołowiec pod opieką nauczycielki p. Bogusławy Strzyż.

Więcej…
 


Strona 9 z 64

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk