Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

ŚWIĘTO FLAGI I KONSTYTUCJI 3 MAJA

Email Drukuj PDF

Dnia 07. 05. 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy spotkali się podczas obchodów Święta Flagi oraz Konstytucji 3 Maja. Gremialnie odśpiewany hymn Polski oraz recytacja wierszy w wykonaniu Dawida Klisia, Bernadetty Różańskiej i Mateusza Kontrabeckiego wzbudziły wiele patriotycznych uczuć. Prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Pawła Stachnika pt. "Symbole narodowe" pomogła znaleźć odpowiedź na nurtujące dzieci i młodzież pytania: dlaczego polska flaga jest biało-czerwona oraz jak wygląda ceremoniał podnoszenia na maszt i składania flagi państwowej. Z zasadami prawidłowego eksponowania flagi zapoznała uczniów koordynator spotkania p. Bogusława Strzyż. Zwróciła uwagę zebranych, by na fladze nie umieszczać napisów i rysunków. Jest to dopuszczalne wyłącznie na barwach narodowych. Na  terenie RP flaga państwowa Rzeczypospolitej Polskiej ma zawsze pierwszeństwo przed wszystkimi innymi flagami. W kolejnej części prezentacji uczniowie dowiedzieli się czym była Konstytucja 3 Maja i w jakich okolicznościach powstała. Wspólnie śpiewane historyczne pieśni przy akompaniamencie muzycznym p. Andrzeja Gruszeckiego oraz możliwość wyeksponowania barw narodowych przez uczestników spotkania wprawiła wszystkich w dobry nastrój i poczucie wspólnoty. Dekorację sali przygotowały panie: Monika Solarska i Anna Borkowska, a fotorelację z tego wydarzenia zawdzięczamy p. Monice Król- Moździerz.  

 

 

V SZKOLNA OLIMPIADA UMIEJĘTNOŚCI MATEMATYCZNYCH

Email Drukuj PDF

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Szkoła Przysposabiająca do pracy


Dnia 28 kwietnia 2018 r. 25 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy uczestniczyło w V OLIMPIADZIE UMIEJĘTNOŚCI MATEMATYCZNYCH. Ze względu na wysoki, wyrównany poziom konieczne były zadania dodatkowe, by wyłonić zwycięzców. Nagrodą za zmagania arytmetyczne były samodzielnie wykonane szaszłyki owocowe. Laureatom V Olimpiady Umiejętności Matematycznych zostaną wręczone dyplomy przez Dyrekcję na forum szkoły.

Więcej…
 

WYCIECZKA DO KOMPLEKSU "ŚWIĘTOKRZYSKA POLANA'

Email Drukuj PDF

26 kwietnia 2018 roku uczniowie klas przysposabiających do pracy oraz gimnazjum uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Kompleksu "Świętokrzyska Polana" w Chrustach koło Kielc. Uczniowie zwiedzali Oceanarium , w którym podziwiali egzotyczne zwierzęta podwodne i roślinność. Następnie zwiedzali Park Miniatur i wysłuchali opowieści o świętokrzyskich zabytkach. Uczniowie sprawdzili również swoje umiejętności na warsztatach plastycznych, podczas których stworzyli przepiękne mini akwaria. Ostatnim punktem programu było podziwianie pomnika przyrody jakim jest Dąb Bartek. Pełni wrażeń i przeżyć wrócili do domu, a wspomnienia na długo zostaną w ich pamięci oraz na  przepięknych  fotografiach. Kierownikiem wycieczki była B.Kołodziej , a opiekę sprawowali: p.M.Przybycień, p.J.Janiec, p.M.Reguła, p.J.Parys p.A.Chęciek, p.A.Gruszecki i p.Ł.Drąg oraz p.A.Borkowska, p.M.Sumień i p. K. Janik 

PRAKTYKI WSPOMAGAJĄCE W HOTELU MILLENIUM

Email Drukuj PDF

W dniu 24.04.2018r. uczniowie klas Przysposabiających do pracy wzięli udział w praktykach wspomagających w Hotelu Millenium. Dzięki uprzejmości właściciela p. Jerzego Wodzień, nasi uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w praktyce. Pracy było dużo, ale chęci i zaangażowania nie brakowało. Dzięki życzliwości Pani, która nas oprowadzała udało nam się sprawnie posprzątać pokoje hotelowe, a przy okazji dowiedzieliśmy się jakie wymagania i standardy musi spełnić 3- gwiazdkowy hotel. Po ciężkiej pracy była też krótka chwila na relaks i odpoczynek.

 

PRAKTYKI WSPOMAGAJĄCE W SEKRETARIACIE MKS

Email Drukuj PDF

23 kwietnia 2018 roku klasy II PA i I PB Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięły udział w praktykach wspomagających w sekretariacie MKS Dębica. Uczniowie poznawali tajniki obsługi telefonu i faksu. Zredagowany tekst wysyłali do wyznaczonej placówki. Doskonalili również obsługę nowoczesnej kserokopiarki i niszczarki. Nowością dla nich było poznanie maszyny do liczenia monet. Kolejnym punktem praktyk był przejazd autobusem i zapoznanie się z obsługą kasowników. W dyspozytorni uczestnicy praktyk mogli zobaczyć aktualne trasy dębickich lini MKS. Szczególnym zainteresowaniem wśród chłopców cieszyła się obserwacja pracowników w stacji kontroli pojazdów i myjni samochodowej. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pani Agnieszki Zając, Katarzyny Górz oraz Zarządu MKS Dębica.

 

PRAKTYKI WSPOMAGAJĄCE W SZKÓŁCE DRZEW I KRZEWÓW PAŃSTWA KOZIEŁÓW

Email Drukuj PDF

19 kwietnia 2018r. klasa II Pa uczestniczyła w praktykach wspomagających w szkółce drzew i krzewów państwa Koziełów. Na wstępie pani Teresa oprowadziła nas po swoim ogrodzie ucząc nazw poszczególnych roślin. Następnie udostępniła rabatę pokazując jak prawidłowo plewić i pielęgnować wyrastające byliny. Kolejnym punktem szkolenia było prawidłowe sadzenie pozyskanych zaszczepek barwinka. Po wykonanej pracy młodzież podlała nowe rośliny i przeniosła je w odpowiednie miejsce. Opiekunem praktyki była pani Anna Chęciek. Kierujemy na ręce pani Teresy szczególne podziękowania za tak miłe przyjęcie i fachowy instruktaż pielęgnacji roślin.

 

IV POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI "POLSCY POECI DLA MAŁYCH I DUŻYCH"

Email Drukuj PDF

20 kwietnia 2018 r. o godz. 10.00 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski "Polscy Poeci dla Małych i Dużych" zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy. Prezentowane utwory miały charakter patriotyczny ze względu na Obchody Roku Jubileuszowego 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz 660- lecia lokacji Dębicy. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objął Burmistrz miasta Dębicy Mariusz Szewczyk.

Więcej…
 

III POWIATOWY RAJD EKOLOGICZNY "WĘDRÓWKI PO POWIECIE DĘBICKIM"

Email Drukuj PDF

18 kwietnia 2018 roku dwunastu uczniów naszej szkoły (w tym przedstawiciel jednej z młodszych klas szkoły podstawowej - Artur Romański) wraz z nauczycielami: panią Danutą Wadas i panem Łukaszem Drągiem wzięło udział w III Powiatowym Rajdzie Ekologicznym "Wędrówki po powiecie dębickim". Trasa rajdu biegła przez Chotową i Głowaczową. Organizatorami przedsięwzięcia był Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Dębicy oraz Nadleśnictwo Dębica.


Więcej…
 

WYJŚCIE DO KINA W II LO DĘBICA

Email Drukuj PDF

16 kwietnia uczniowie trzech klas uczestniczyli w projekcji bajki pt: "Horton słyszy Ktosia" w sali kinowej II LO Dębica. Po seansie filmowym uczniowie uczestniczyli w zabawach integracyjnych z wolontariuszami II LO. Składamy podziękowania dla cudownych wolontariuszy z zaprzyjaźnionej szkoły. Organizatorem wyjścia była Ewelina Dudziak.

 

SPOTKANIE UPAMIĘTNIAJĄCE JANA PAWŁA II

Email Drukuj PDF

13 kwietnia 2018 r. uczniowie klas Szkoły Podstawowej wzięli udział w spotkaniu poświęconemu polskiemu papieżowi. W trakcie prezentacji poznali wiele ciekawostek związanych z tym wybitnym Polakiem, a także obejrzeli krótki film animowany. Zdobyta w ten sposób wiedza pozwoliła im potem wziąć udział w krótkim quizie o papieżu Polaku. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie: Oliwa Kilian z 1,2 r.n., Alan Kilian z 2,3 r.n., Maja Szczepańska z 3 r.n. oraz Natalia Hołota i Patrycja Świątek z 5,6 r.n. Spotkanie umilił wspólny śpiew "Barki" oraz przepyszna kremówka, którą przygotowała pani Ania Borkowska wraz ze swoją klasą 2,3 GuzC. Organizatorami spotkania były panie Małgorzata Hajduk i Ewelina Gibek.

 

PODSUMOWANIE III REGIONALNEGO PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY ze SPEKTRUM AUTYZMU I ZESPOŁEM ASPERGERA "Niebieskie Motyle 2018" w JAROSŁAWIU

Email Drukuj PDF

W dniu 12 kwietnia 2018 roku pięciu naszych uczniów Jakub Dutkiewicz, Jakub Jaje, Mateusz Krawiec, Robert Płoch, Artur Wójcik i Artur Romański, pod opieką pani Danuty Wadas oraz rodziców pani Katarzyny Dutkiewicz, pana Zbigniewa Jaje, pani Elżbiety Romańskiej i pani Magdalena Mossoń, uczestniczyło w uroczystym podsumowaniu III Regionalnego Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży ze Spektrum Autyzmu i Zespołem Aspergera "Niebieskie Motyle 2018" zorganizowanym przez SOSW w Jarosławiu. Jakub Dutkiewicz zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej, a uczniowie: Artur Romański, Artur Wójcik, Mateusz Krawiec, Robert Płoch i Jakub Jaje otrzymali wyróżnienia. Każdy uczeń otrzymał nagrodę oraz dużą porcję okolicznościowego tortu. Ponadto mieliśmy okazję uczestniczyć we wspólnych zabawach integrujących. Wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni. Uczniowie wykonali swoje prace pod kierunkiem i opieką nauczycieli pani Anny Jurkiewicz, pani Anny Nalepy-Proszowskiej i pani Danuty Wadas.

 


Strona 9 z 60

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk