Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

WĘDRÓWKA PO NIEBIE

Email Drukuj PDF

Wspaniała atrakcja czekała Naszych uczniów  w Szkole Podstawowej w Brzeźnicy, którą odwiedziło Mobilne Obserwatorium Astronomiczne z Niepołomic. 6 maja b.r. przygotowano dla Nas lekcję astronomii na temat Układu Słonecznego. W rozstawionym na sali gimnastycznej planetarium przenieśliśmy się pod piękne, rozgwieżdżone niebo. Wędrując przez układ planetarny odwiedziliśmy każde z ciał niebieskich. Zobaczyliśmy z bliska ogromne Słońce i Księżyc. Odkryliśmy spiralny kształt Drogi Mlecznej. Bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy serdecznie pani dyrektor Stanisławie Piłat i panu Hubertowi Hajdukowi za zaproszenie możliwość udziału w tej niecodziennej lekcji. 

POD BIAŁO-CZERWONĄ FLAGĄ

Email Drukuj PDF

Dnia 29. 04. 2019 w Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy odbyła się akademia przybliżająca uczniom historię i kontekst obchodów Święta Pracy, Święta Flagi oraz Konstytucji 3 Maja. Prezentacje multimedialne z quizami; zadania ułożenia flagi, bukietu w barwach narodowych, godła; patriotyczne pieśni  oraz treści i obrazy historyczne miały  na celu utrwalić w przystępny sposób wiedzę uczniów na tematy związane z pracą i Ojczyzną. O aktywne uczestnictwo dzieci i młodzieży w spotkaniu zadbali organizatorzy: p. A. Gruszecki, p. A. Borkowska, p. M. Solarska, p. P. Stachnik oraz koordynator - p. B. Strzyż. 

WYCIECZKA DO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

Email Drukuj PDF

 

DEGUSTACJA POTRAW WIELKANOCNYCH 2019

Email Drukuj PDF

 

URODZINOWY GRILL W BRACIEJOWEJ

Email Drukuj PDF

Dnia 15.04. uczennice 6 r.n. zostały zaproszone do Braciejowej. Gościli nas w swoim domu rodzice naszej uczennicy Magdaleny. Obchodziliśmy tam urodziny Wiktorii. Były smakołyki z grilla,  pyszny tort, odśpiewanie "Sto lat" oraz życzenia urodzinowe. Na spacerze zwiedzałyśmy okolicę i podziwiałyśmy piękną, budzącą się do życia przyrodę. Kolejną wielką atrakcją tego dnia były zabawy w ogrodzie oraz pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców naszej uczennicy Magdaleny. Bardzo dziękujemy rodzicom Magdaleny za miłe, gorące i bardzo życzliwe przyjęcie naszej klasy. 

WYNIKI ZBIÓRKI SUROWCÓW WTÓRNYCH

Email Drukuj PDF

W dniu 15.04. zostały ogłoszone wyniki zbiórki surowców wtórnych. Klasy, które uzbierały najwięcej zostały nagrodzone bonami upominkowymi. I tak w zbiórce makulatury zwyciężyły klasy: II, III PB i 3 r.n. Za zebranie największej ilości butelek plastikowych wyróżniona została klasa 6 r.n., zaś klasa 4,5 r.n., za zbiórkę największej ilości kilogramów nakrętek plastikowych, została nagrodzona bonem podarunkowym. Wszystkim uczniom bardzo gratulujemy i życzymy ciekawych wrażeń w trakcie wyjść, w ramach wygranych nagród.

 

II WOJEWÓDZKI FESTIWAL - CZYTAM,BO LUBIĘ

Email Drukuj PDF

Dnia 11 kwietnia 2019 r. SOSW w Rudniku nad Sanem był organizatorem II Wojewódzkiego Festiwalu Czytelniczego Placówek Kształcenia Specjalnego - "Czytam, bo lubię". Tym razem autorem prezentowanych baśni był Hans Christian Andersen. W świat fantazji wprowadziło uczestników przedstawienie teatralne "Piękna i bestia" w wykonaniu aktorów z tutejszej placówki. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów. Gimnazjalista - Bartłomiej Puzon w szykownym stroju żołnierza - ułana odczytał fragment "Krzesiwa". Natomiast Bernadetta Różańska z SPdP wystąpiła w pięknym kostiumie wcielając się w rolę "Syrenki". Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali dyplomy z podziękowaniami oraz nagrody rzeczowe.

 

WOJEWÓDZKA KONFERENCJA SZKOLENIOWA "AUTYZM -ŁATWO POWIEDZIEĆ, TRUDNIEJ ŻYĆ" -9 KWIETNIA 2019 ROKU

Email Drukuj PDF

W dniu 9 kwietnia odbyła się Wojewódzka Konferencja Szkoleniowa dotycząca zaburzeń ze spektrum autyzmu. Jej organizatorem była nasza szkoła przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz osób prywatnych. Konferencja odbyła się w Hotelu LORD. Wzięli w niej udział nauczyciele z różnych placówek z województwa podkarpackiego oraz rodzice dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Celem konferencji było zastanowienie się nad sposobami poprawy jakości życia osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz jej rodziny. Każdy z prelegentów podał swoją propozycję w jaki sposób skutecznie wspierać rozwój "autystycznego" dziecka, ucznia.

Więcej…
 

BIWAK NS W MIELCU 2019

Email Drukuj PDF

W dniach 5-6.04.2019r. 6-cio osobowy patrol naszej drużyny uczestniczył w XII Ogólnopolskim Biwaku Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku w Mielcu.Tegorocznym hasłem biwaku było: "Przystanek Bajka . W piątek, zaraz po przyjeździe i zakwaterowaniu wzięliśmy udział w pokazach czarodzieja "Hokus - pokus". Podobały nam się balonowe atrakcje, sztuczki z kulą, żonglowanie piłeczkami i "wielki ogniowy pokaz". Potem, w mundurach uczestniczyliśmy w apelu powitalnym i obrzędowym ognisku. O godzinie 20.00 w parafialnym kościele wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej prowadzonej przez drużyny harcerskie z Mielca i okolic. Po powrocie zjedliśmy kolację i po toalecie wieczornej poszliśmy spać. W sobotę, po śniadaniu i organizacyjnym apelu udaliśmy się na "Wyprawę w czarodziejski las".

Więcej…
 

DEBATA - EMPATIA I WSPÓŁDZIAŁANIE INSTYTUCJI

Email Drukuj PDF

Z inicjatywy Rodziców uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy zorganizowano w dniu 4 kwietnia 2019 r. na terenie naszej szkoły Debatę  -"Empatia i współdziałanie instytucji kluczem do rozwoju społecznego osób z niepełnosprawnością".  Do debaty zostali zaproszeni przedstawiciele powiatu, posłowie naszego regionu, przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, przedstawiciele Sejmiku Województwa Podkarpackiego,   instytucje  działające na rzecz osób niepełnosprawnych naszego powiatu. Na debacie pojawili się jedynie przedstawiciele instytucji powiatowych: dyrektor Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w Dębicy p. Elżbieta Kłęczek,  dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - p. Piotr Niedbalec i  Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Dębicy p. Małgorzata Gargas.  Obecna była liczna grupa rodziców naszych uczniów. Podczas spotkania prelegenci prezentowali informacje na temat działalności swoich  instytucji na rzecz osób niepełnosprawnych. Przedstawiali treści dotyczące podejmowanych działań, realizowanych programów na rzecz osób niepełnosprawnych, informowali o zasadach składania i uzupełniania dokumentacji. Zainteresowani zadawali pytania, a przedstawiciele instytucji na bieżąco wyjaśniali dość zawiłe przepisy.  

SZKOLNY I RODZINNY KONKURS ŚWIĄTECZNY NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ WIELKANOCNĄ 2019"

Email Drukuj PDF

W dniu 4.04.2019 r.odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie kolejnego szkolnego i rodzinnego konkursu świątecznego na " Najpiękniejszą ozdobę wielkanocną ". W tegorocznym konkursie  wzięło udział 33 uczniów z całej szkoły. Wszystkie prace zostały wykonane ciekawymi technikami plastycznymi i pod kierunkiem nauczycieli: p.M.Szerszeń,p. D. Wadas, p. E.Góreckiej, p. A. Jurkiewicz,p. A. Chęciek, p. A. Podlasek i p. J. Janiec oraz pań opiekunek. Zostaną one wystawione na świątecznych kiermaszach przez mamy z klubu " Kreatywna mama ". Na szczególne wyróżnienie zasługują prace następujących uczniów : M. Szczepańskiej i W.Barana z kl. 3 r. n., A. Ujazdy z kl. 5 r.n., W. Cielak z kl. 6 r.n., A. Wołowiec, W. Czerepak i D. Klisia z kl. II/III PC oraz D. Czuby i J. Maziarki z kl. II/III PDŁ.
Wszyscy uczniowie zostali jednakowo nagrodzeni wielkanocnymi i słodkimi upominkami, które wręczyła uczniom p.dyrektor M. Biłas. Organizatorami konkursu były: p.E.Wąchadło,p.A.Skiba,  p.A.Sobolak, p. E. Dudek i p. A. Nowak - Wilk. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i  zapraszamy do udziału w następnych!

 

 


Strona 8 z 69

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk