Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

PRAKTYKI WSPOMAGAJĄCE W SZKÓŁCE DRZEW I KRZEWÓW PAŃSTWA KOZIEŁÓW

Email Drukuj PDF

19 kwietnia 2018r. klasa II Pa uczestniczyła w praktykach wspomagających w szkółce drzew i krzewów państwa Koziełów. Na wstępie pani Teresa oprowadziła nas po swoim ogrodzie ucząc nazw poszczególnych roślin. Następnie udostępniła rabatę pokazując jak prawidłowo plewić i pielęgnować wyrastające byliny. Kolejnym punktem szkolenia było prawidłowe sadzenie pozyskanych zaszczepek barwinka. Po wykonanej pracy młodzież podlała nowe rośliny i przeniosła je w odpowiednie miejsce. Opiekunem praktyki była pani Anna Chęciek. Kierujemy na ręce pani Teresy szczególne podziękowania za tak miłe przyjęcie i fachowy instruktaż pielęgnacji roślin.

 

IV POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI "POLSCY POECI DLA MAŁYCH I DUŻYCH"

Email Drukuj PDF

20 kwietnia 2018 r. o godz. 10.00 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski "Polscy Poeci dla Małych i Dużych" zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy. Prezentowane utwory miały charakter patriotyczny ze względu na Obchody Roku Jubileuszowego 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz 660- lecia lokacji Dębicy. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objął Burmistrz miasta Dębicy Mariusz Szewczyk.

Więcej…
 

III POWIATOWY RAJD EKOLOGICZNY "WĘDRÓWKI PO POWIECIE DĘBICKIM"

Email Drukuj PDF

18 kwietnia 2018 roku dwunastu uczniów naszej szkoły (w tym przedstawiciel jednej z młodszych klas szkoły podstawowej - Artur Romański) wraz z nauczycielami: panią Danutą Wadas i panem Łukaszem Drągiem wzięło udział w III Powiatowym Rajdzie Ekologicznym "Wędrówki po powiecie dębickim". Trasa rajdu biegła przez Chotową i Głowaczową. Organizatorami przedsięwzięcia był Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Dębicy oraz Nadleśnictwo Dębica.


Więcej…
 

WYJŚCIE DO KINA W II LO DĘBICA

Email Drukuj PDF

16 kwietnia uczniowie trzech klas uczestniczyli w projekcji bajki pt: "Horton słyszy Ktosia" w sali kinowej II LO Dębica. Po seansie filmowym uczniowie uczestniczyli w zabawach integracyjnych z wolontariuszami II LO. Składamy podziękowania dla cudownych wolontariuszy z zaprzyjaźnionej szkoły. Organizatorem wyjścia była Ewelina Dudziak.

 

SPOTKANIE UPAMIĘTNIAJĄCE JANA PAWŁA II

Email Drukuj PDF

13 kwietnia 2018 r. uczniowie klas Szkoły Podstawowej wzięli udział w spotkaniu poświęconemu polskiemu papieżowi. W trakcie prezentacji poznali wiele ciekawostek związanych z tym wybitnym Polakiem, a także obejrzeli krótki film animowany. Zdobyta w ten sposób wiedza pozwoliła im potem wziąć udział w krótkim quizie o papieżu Polaku. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie: Oliwa Kilian z 1,2 r.n., Alan Kilian z 2,3 r.n., Maja Szczepańska z 3 r.n. oraz Natalia Hołota i Patrycja Świątek z 5,6 r.n. Spotkanie umilił wspólny śpiew "Barki" oraz przepyszna kremówka, którą przygotowała pani Ania Borkowska wraz ze swoją klasą 2,3 GuzC. Organizatorami spotkania były panie Małgorzata Hajduk i Ewelina Gibek.

 

PODSUMOWANIE III REGIONALNEGO PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY ze SPEKTRUM AUTYZMU I ZESPOŁEM ASPERGERA "Niebieskie Motyle 2018" w JAROSŁAWIU

Email Drukuj PDF

W dniu 12 kwietnia 2018 roku pięciu naszych uczniów Jakub Dutkiewicz, Jakub Jaje, Mateusz Krawiec, Robert Płoch, Artur Wójcik i Artur Romański, pod opieką pani Danuty Wadas oraz rodziców pani Katarzyny Dutkiewicz, pana Zbigniewa Jaje, pani Elżbiety Romańskiej i pani Magdalena Mossoń, uczestniczyło w uroczystym podsumowaniu III Regionalnego Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży ze Spektrum Autyzmu i Zespołem Aspergera "Niebieskie Motyle 2018" zorganizowanym przez SOSW w Jarosławiu. Jakub Dutkiewicz zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej, a uczniowie: Artur Romański, Artur Wójcik, Mateusz Krawiec, Robert Płoch i Jakub Jaje otrzymali wyróżnienia. Każdy uczeń otrzymał nagrodę oraz dużą porcję okolicznościowego tortu. Ponadto mieliśmy okazję uczestniczyć we wspólnych zabawach integrujących. Wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni. Uczniowie wykonali swoje prace pod kierunkiem i opieką nauczycieli pani Anny Jurkiewicz, pani Anny Nalepy-Proszowskiej i pani Danuty Wadas.

 

WARSZTATY Z SENSOPLASTYKI II

Email Drukuj PDF

Kolejne spotkanie z sensoplastyką odbyło się 10 kwietnia. Tym razem wykorzystaliśmy mąkę ziemniaczaną, wodę, marchew, buraki i aromaty. Uczniowie klas 2,3r.n. oraz 4,5,6r.n. z entuzjazmem i zaangażowaniem eksperymentowali w powstałych masach. Duże zainteresowanie wzbudziły barwniki uzyskane z buraka i marchewki. Zajęcia sprawiają uczestnikom wielką frajdę. To całe "babranie" jest jak najbardziej naturalną potrzebą dziecka. Dodatkowo, korzystnie wpływa na jego rozwój. To połączenie doznań dotykowych ze wzrokowymi, zapachowymi, słuchowymi i smakowymi. Zachęcamy rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi w kuchni.  Dziękujemy paniom "Kasiom" - opiekunkom z klas uczestniczących w zajęciach za zaangażowanie w sprawny przebieg warsztatów oraz pani Mai - za pomoc w porządkowaniu. Organizatorzy: A. Jurkiewicz, A. Zachara-Kusek, A.Żądło.

 

XIII INDYWIDUALNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE W DĘBICY

Email Drukuj PDF


W dniu 27.03.2018 odbył się XIII Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Dębicy. Zawody odbyły się ponownie w SP. Nr. 10 w Dębicy, dzięki uprzejmości Dyrektora Szkoły Pana Mariusza Zająca. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy.

Więcej…
 

PRAKTYKI WSPOMAGAJĄCE UCZNIÓW W CUKIERNI "BASSARA"

Email Drukuj PDF

 

KWESTA AKCJI "POLA NADZIEI"

Email Drukuj PDF

Dnia 24.03.2018 r.odbyła się kwesta akcji ,,Pola Nadziei''. Nasi uczniowie po raz kolejny zbierali pieniądze na rzecz dębickiego hospicjum. Kwestowaliśmy przy sklepie PHU VI MAX. Uczniowie ; Aneta Wołowiec,Dawid Kliś i Patrycja Blicharz ( pod opieką p. Anety Sobolak i p. Małgorzaty Toczyńskiej-Ożóg) chętnie uczestniczyli. Kwestowaliśmy również 15.04.2018 r. przy kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy-Latoszynie. Dzięki ofiarności wielu osób udało nam się zebrać kwotę 1647,39 zł  ,którą w całości przekazaliśmy Dębickiemu Hospicjum Domowemu im. Jana Pawła II. Dziękujemy bardzo ofiarodawcom i kwestującym uczniom. Serdeczne podziękowania kierujemy do właściciela sklepu PHU VI MAX i pracowników ,którzy włączyli się w akcję oraz umożliwili  nam zorganizowanie kwesty.

 

KIERMASZ WIELKANOCNY

Email Drukuj PDF

W Niedzielę Palmową 25.03.2018 w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy odbył się kolejny Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dębicy. Nasza szkoła zaprezentowała ozdoby i koszyczki wielkanocne wykonane przez naszych uczniów oraz nadesłane na Wojewódzki Konkurs Wielkanocny. Pracami zachwycali się odwiedzający kiermasz, chwalili pomysłowość i oryginalność wystawionych ozdób. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i prezentację prac.

 


Strona 8 z 59

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk