Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

Email Drukuj PDF

23 maja 2018 roku już po raz szesnasty obchodziliśmy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Na to ważne dla naszej placówki święto przybyli zaproszeni goście wśród których byli posłowie pani Krystyna Skowrońska, pan Jan Warzecha, Starosta Powiatu Dębickiego  p. Andrzej Reguła, wicestarosta p. Mateusz Pasek, wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie p. Marek Zaleśny. Pani M. Biłas - dyrektor placówki po powitaniu gości, przypomniała genezę Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, podziękowała osobom, które wspierają działalność naszej szkoły. Po części oficjalnej zgromadzona publiczność  doświadczyła różnorakich wrażeń artystycznych. Na długo w pamięci widzów zostanie teatrzyk pt. "Szkoła mimów" oraz występy młodych artystów zarówno w tańcu  jak i w piosenkach. Uczniowie zachwycili zarówno umiejętnościami aktorskimi, tanecznymi, wokalnymi jak i strojami, w których prezentowali się rewelacyjnie. Nauczyciele którzy przygotowali część artystyczną to: p. A. Chęciek, p. A. Borkowska, p. A. Nalepa - Proszowska, M. Szerszeń, p. M. Przybycień, p. B. Kołodziej i p. A. Gruszecki. Dla dzieci i młodzieży zorganizowane były gry i zabawy rekreacyjne, konkursy plastyczne oraz loteria harcerska. W przerwach między różnorodnymi atrakcjami uczestnicy mogli regenerować siły grillowanymi kiełbaskami, ciastkami i owocami. W szkolnym ogrodzie można było tańczyć przy akompaniamencie kapeli "Solidarny Senior".  Goście mogli zapoznać się z ofertą  naszej placówki, obejrzeć prezentację multimedialną, nabyć prace wykonane przez naszych uczniów.  Do atrakcyjnego przygotowania i przeprowadzenia tej udanej imprezy przyczynili się wszyscy nauczycieli, pracownicy i rodzice uczniów naszej szkoły oraz hojni sponsorzy, którym z całego serca dziękujemy!

 

"NA SKRZYDŁACH MARZEŃ" - XII OGÓLNOPOLSKI BIWAK DRUŻYN NIEPRZETARTEGO SZLAKU

Email Drukuj PDF

W dniach 18-20 maja 2018 roku  reprezentanci naszej drużyny wzięli udział w XII Ogólnopolskim Biwaku Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku w Mielcu. Byli to: Patrycja, Piotrek, Dawid, Jarek, Bartek i Kordian. Opiekę nad harcerzami pełniły: p. Magdalena Szerszeń i p. Anna Podlasek.

Więcej…
 

WIZYTA W ZAKŁADZIE KRAWIECKIM

Email Drukuj PDF

18 maja 2018 roku uczniowie klas przysposabiających wraz z opiekunami: p.E. Górecką i p. M. Przybycień udali się z  wizytą do Zakładu Krawieckiego pani Marzeny Michoń. Podczas pobytu uczniowie mieli okazję zapoznać się z profesjonalnym sprzętem, akcesoriami krawieckimi oraz z technikami stosowanymi w krawiectwie. Pani Marzena przedstawiła uczniom na czym polega zawód krawcowej oraz pozwoliła im na  wykorzystanie swoich umiejętności  wykonując z nimi proste czynności krawieckie. 

PODSUMOWANIE WYCIECZKI DO CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W GĘBICZYNIE - REALIZACJA SZKOLNEGO PROGRAMU PATRIOTYCZNEGO "KOCHAM CIĘ POLSKO"

Email Drukuj PDF

W dniu 18 maja 2018 roku uczniowie szkoły podstawowej spotkali się, aby podsumować wyjazd do Gębiczyny. Najpierw oglądnęliśmy prezentację poświęconą Historii Polskiego Miodu przygotowaną przez panią Małgorzatę Hajduk. Później odpowiadaliśmy na zagadki dotyczące symboli narodowych, miejscowości Gębiczyna i oczywiście życia pszczół oraz powstawania miodu. Każda z klas otrzymała zadanie do wykonania, polegające na zapełnieniu konturów obrazka przedstawiającego hodowlę pszczół. Wszyscy uczniowie uczestniczący w spotkaniu dostali "woreczki niespodzianki" przekazane przez Pana Krzysztofa Krawca. Inicjatorkami takiego sposobu realizacji programu "Kocham Cię Polsko!" były panie Anna Nalepa-Proszowska i Danuta Wadas.

 

V SZKOLNY KONKURS SPRAWNEGO CZYTANIA - LAUREACI

Email Drukuj PDF

Podczas V Szkolnego Konkursu Sprawnego Czytania zorganizowanego 18 i 28 maja 2018 r. spośród 16 uczestników wyłoniono uczniów o najlepszym tempie czytania oraz stopniu rozumienia tekstu. Dziękujemy p. Annie Borkowskiej za pomoc w organizacji konkursu, a p. Monice Król - Moździerz za fotorelację. Gratulujemy wygranym i wszystkich zachęcamy do lektury ciekawych książek znajdujących się w zbiorach naszej biblioteki.

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

 

Więcej…
 

WYJAZD UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ DO CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W GĘBICZYNIE - REALIZACJA PROGRAMU "KOCHAM CIĘ POLSKO"

Email Drukuj PDF

W dniu 15 maja 2018 roku uczniowie klas: 1,2r.n2,3r.n; 3r.n.; 5,6r.n. oraz 7r.n. szkoły podstawowej wraz z wychowawcami, nauczycielami i paniami opiekunkami, dzięki uprzejmości i życzliwości Pana Krzysztofa Krawca mieli możliwość wyjazdu do Centrum Edukacji Ekologicznej w Gębiczynie. Tam czekał już na nas zaproszony pszczelarz. Oprowadził naszą grupę po Izbie Pszczelarskiej, zapoznał uczniów z podstawowymi narzędziami związanymi z jego pracą, a także opowiedział nam hodowli pszczół. Mieliśmy okazję posmakować  różnych rodzajów miodu oraz obejrzeliśmy pszczelą rodzinę i jej królową, umieszczoną w "szklanym ulu". Po dawce ciekawych informacji był czas na pyszne kiełbaski z grilla a potem na zabawy integracyjne, śpiew i mini zawody sportowe.
Wyjazd do miejscowości Gębiczyna, poznanie bliskich okolic Dębicy, leżących w Gminie Pilzno to realizacja Szkolnego Programu Patriotycznego "Kocham Cię Polsko!", którego koordynatorkami są panie: Anna Nalepa-Proszowska, Małgorzata Hajduk i Danuta Wadas.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji tego wyjazdu kierujemy do Państwa Anny i Krzysztofa Krawiec. Dziękujemy za życzliwość, ofiarność  i okazane zrozumienie.
"Jedynie prawdziwy człowiek zauważy
potrzeby innego człowieka,
jedynie człowiek wielkiego serca
wyciągnie doń pomocną dłoń"
/Jan Paweł II/

 

RODZICE UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W DĘBICY ZAPROSZENI DO WŁĄCZENIA SIĘ W OBRADY V SYNODU DIECEZJI TARNOWSKIEJ

Email Drukuj PDF

 

PRAKTYKI WSPOMAGAJĄCE W ZAKŁADZIE INTROLIGATORSKIM

Email Drukuj PDF

W dniu 15 maja, uczniowie klasy IIPb oraz IPa odbyli praktyki wspomagające w Zakładzie Introligatorskim przy ulicy Matejki. Właściciel pracowni, pan Jan Kłusek, z wielką pasją i zaangażowaniem opowiadał o swojej pracy. Introligator, to rzemieślnik zajmujący się ręcznym oprawianiem różnych wydawnictw oraz zdobieniem opraw. Wśród świadczonych usług znajdziemy m.in.: oprawę książek, prac magisterskich, dyplomowych czy dzienników urzędowych; wykonanie teczek okolicznościowych oraz ksiąg pamiątkowych; wykonanie nadruków, tłoczeń logo na sucho lub złoto. Uczniowie mieli okazję do asystowania podczas wykonywania  niektórych prac. Duże zainteresowanie wzbudziły maszyny, których używa właściciel zakładu, m.in.: ogromne gilotyny, prasy, bindownice, drukarki. Zawód ten, nieco już zapomniany, jest jedną z najstarszych profesji w Polsce i na świecie. Tym bardziej, miło nam było przekonać się, jak wygląda ta praca dzisiaj i jak zmieniła się na przestrzeni lat. Po zajęciach w zakładzie introligatorskim, odwiedziliśmy Urząd Pocztowy. Młodzież zapoznała się z zakresem obowiązków pracownika poczty oraz rodzajem spraw, które można w tym miejscu załatwić. Opiekunami uczniów podczas praktyki wspomagającej poza terenem szkoły były panie Anita Zachara-Kusek i Monika Król-Moździerz.

 

I KOMUNIA ŚWIĘTA

Email Drukuj PDF

Uroczystość Pierwszej Komunii świętej naszych uczniów: Mai, Artura i Wojciecha odbyła się  13 maja 2018r. w Kościele p.w. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy.  Do tego pięknego dnia uczniowie przygotowywali się na lekcjach religii oraz poprzez uczestnictwo w wielu nabożeństwach. Po mszy św. były życzenia, prezenty i pamiątkowe zdjęcia. Uroczystość Pierwszej Komunii świętej celebrował ksiądz Hubert Komoniewski. Dziękuję wszystkim tym, którzy z życzliwością włączyli się w przebieg tej pięknej uroczystości.

 

BIEGI PRZEŁAJOWE GRĘBÓW 2018

Email Drukuj PDF

10.05.2018 sześciu uczniów naszej szkoły uczestniczyła i w IX Podkarpackim Mityngu w Biegach Przełajowych w Grębowie. W pięknych sceneriach lasów grębowskich i wspaniałej pogodzie zawodnicy zmagali się na dwóch dystansach 800m i 1600m. Zawodnicy naszego klubu : P. Studzińska, S. Wojtuła, B. Różańska, D. Kliś, M. Kontrabecki, J. Maziarka, D. Czuba zdobyli  pięć medali, w tym :  3- złote, 1- srebrny, 1 - brąz i  czwarte miejsce. B. Różańska- na 800m brąz. S. Wojtuła na 800m - złoto. M. Kontrabecki na 800m - złoto. D. Czuba na 800m - srebro. D. Kliś na 1600 - złoto. M. Maziarka  - czwarte na 800m.  Po ciężkich zmaganiach  wszyscy uczestnicy mityngu zostali poczęstowani przez wojsko ich specjałami : grochówką i bigosem sporządzonym na kuchni polowej, a następnie udekorowanie medalami i nagrodami.

 

PRAKTYKI WSPOMAGAJĄCE W "BERGAMOTCE"

Email Drukuj PDF

W dniu 10 maja uczniowie klasy III Pb odbyli praktyki wspomagające w kawiarni  Bergamotka w Dębicy ul. Słowackiego 8. Opiekunem uczniów podczas wyjścia poza teren szkoły była pani Magdalena Szerszeń.Dzięki uprzejmości pani Marty Paździor ze stowarzyszenia: RAZEM ZDZIAŁAMY WIĘCEJ mogliśmy w kawiarni urządzić urodziny koleżance z klasy: Agnieszce Mróz. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wystrój kawiarni, poczęstować się pysznym ciastem i skorzystać z  bawialni z interaktywną podłogą. Uczyli się składać życzenia urodzinowe, kulturalnie spożywać posiłek, ćwiczyć słowa: ?dziękuję?, ?przepraszam?, ?proszę?. Duże zainteresowanie wzbudziły w wśród uczniów piękne kwiaty i dekoracje oraz muzyka, która umilała wszystkim czas spędzony w  kawiarni. 


Strona 8 z 60

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk