Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

XIX EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "25 LAT PSP -PROFESJONALNI, SPRAWNI,POMOCNI"

Email Drukuj PDF

W dniu 13 czerwca nasi uczniowie Hubert Stachnik oraz Jakub Jaje zostali wyróżnieni w  XIX edycji Ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. ,,25 lat PSP- Profesjonalni, Sprawni, Pomocni". Spotkanie odbyło się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy. Po wręczeniu nagród i dyplomów na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji. Wszyscy mieli możliwość obejrzenia wozu strażackiego, przymierzyć strój a dla chętnych obejrzenie najbliższej okolicy z podnośnika strażackiego.

 

IV SZKOLNY KONKURS SPRAWNEGO CZYTANIA

Email Drukuj PDF

Dnia 09. 06. 2017 r. po przeprowadzeniu konkurencji czytania szeregu wyrazów w określonym czasie; czytania ze zrozumieniem i rozwiązywania testu wyboru spośród 16 uczestników jury wyłoniło finalistów IV SZKOLNEGO KONKURSU SPRAWNEGO CZYTANIA.

Więcej…
 

XII PODKARPACKI MITING LEKKOATLETYCZNY "OLIMPIAD SPECJALNYCH"

Email Drukuj PDF

Zawody odbyły się w dniu 06.06.2017 roku w Stalowej Woli. Nasza reprezentacja liczyła 7 osób: K. Nawracaj, D. Kliś, D. Gulis, M. Zaborowski, J. Maziarka, J. Klisiewicz, S. Wojtuła, opiekunem był M. Kramarz. Przy pięknej pogodzie i na dobrym Stadionie MOSiR Stalowej Woli odbyły się zmagania lekkoatletyczne, po których nasi zawodnicy zajęli wysokie miejsca:

Więcej…
 

SPOTKANIE Z RENATĄ PIĄTKOWSKĄ - AUTORKĄ KSIĄŻEK DLA DZIECI

Email Drukuj PDF

2 czerwca 2017 r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Renatą Piątkowską w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy.

Więcej…
 

XII PODKARPACKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ "OLIMPIAD SPECJALNYCH"

Email Drukuj PDF

Zmagania piłkarskie odbyły się w Jarosławiu w dniu 31.05.2017 roku. W współzawodnictwie wzięło udział 6 drużyn. Reprezentacja naszej szkoły w składzie:  Dawid Kliś, Kamil Nawracaj, Dawid Gulis, Kordian Jurkowski, Dawid Czuba, Mateusz Kwiatek, Jarosław Maziarka po ciężkich zmaganiach zajęła VI miejsce. Turniej ten odbył się w Europejskim Tygodniu Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych 27.05-04.06.2017r.

 

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

Email Drukuj PDF

W dniach 29-30 maja 2017r. uczestniczyliśmy wraz z opiekunami: p. M. Regułą, p. J. Janiec, p. A. Chęciek, p. B. Kołodziej, p.M. Przybycień w wycieczce do Zakopanego.

Więcej…
 

XI OGÓLNOPOLSKI MITYNG TRÓJBOJU SIŁOWEGO "OLIMPIAD SPECJALNYCH"

Email Drukuj PDF

Reprezentacja województwa wyjechała na zawody, które, odbyły się w Jędrzejowie w dniach 26-28.05.2017 roku. Mateusz Kwiatek uczeń naszej szkoły znalazł się w składzie tej ekipy i po dwudniowych zmaganiach zdobył: w martwym ciągu - brązowy medal, w wyciskaniu na ławeczce - brązowy medal, w przysiadzie - srebrny medal: co w generalnej klasyfikacji dało mu III miejsce.



 

DZIEŃ MATKI I OJCA 2017

Email Drukuj PDF

W dniu 26 maja 2017 r., dokładnie w dniu Święta wszystkich mam odbyły się w naszej szkole obchody tej jakże ważnej uroczystości. Nie zapomnieliśmy także o tatusiach, których święto przypada w dniu 23 czerwca b.r. Oczywiście świętowali dziś wszyscy rodzice. Na  początku tej imprezy p. dyrektor M. Biłas powitała zebranych gości.

Więcej…
 

DZIEŃ GODNOŚCI 2017R.

Email Drukuj PDF

Jak co roku w majowy  dzień w gościnnych progach Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy rozpoczęliśmy obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. To tutaj - na małej scenie, po powitaniu licznie przybyłych, szacownych gości, po podziękowaniach dla ludzi o otwartym umyśle i sercu złożonych przez p. Martę Biłas - dyrektorkę placówki oraz kilku zwięzłych i zobowiązujących do realnego działania na rzecz nowej szkoły słowach starosty p. Andrzeja Reguły zgromadzona publiczność mogła doświadczyć wielkiego ducha teatru, tańca, śpiewu i sztuki recytacji rozniecanego przez uczniów, których trudno nazwać niepełnosprawnymi ze względu na ogrom ich wrażliwości, wytrwałości, pracowitości oraz empatii. Część  artystyczną rozpoczęła współczesna wersja "Lampy Alladyna", po której na zmianę pojawiały się brawurowo wykonane tańce, piosenki i pozwalające na małe wyciszenie wiersze. Takie występy to ogromne przeżycie dla tych  młodych, utalentowanych ludzi, którzy mają zdecydowanie  za mało przestrzeni na wszechstronny rozwój i eksplozję pozytywnej energii. Dla dzieci z przedszkoli i z zaproszonych szkół zorganizowano również gry i zabawy rekreacyjne, loterię harcerską oraz kiermasz. Zmęczeni wieloma atrakcjami uczestnicy mogli raczyć się grillowanymi kiełbaskami, ciastami i owocami podczas pikniku w zadbanym, rozkwitającym świeżą zielenią szkolnym ogrodzie. W plenerze odbyły się też tradycyjne tańce przy akompaniamencie niezawodnej kapeli "Solidarny Senior". W uroczystościach uczestniczyli również absolwenci szkoły wraz z rodzicami. Goście, którzy chcieli bliżej zapoznać się z ofertą placówki funkcjonującej już pół wieku w powiecie dębickim mogli obejrzeć prezentację multimedialną, nabyć  unikatowe prace wykonane przez uczniów ZSS oraz posmakować wykwintnych dzieł sztuki kulinarnej. W tym roku za organizację  uroczystości odpowiadał p. Andrzej Gruszecki. Do powodzenia tej imprezy przyczynili się wszyscy nauczyciele, pracownicy i rodzice uczniów ZSS oraz wspaniałomyślni Sponsorzy. Dziękujemy przybyłym gościom z nadzieją, że Dzień Godności w ich sercach będzie trwał przez cały rok.

 

INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ XXX

Email Drukuj PDF

W dniu 23 maja po raz kolejny w ramach internetowego teatru uczestniczyliśmy w spektaklu ,,Miłość do trzech pomarańczy". Ta fantastyczna historia w inscenizacji katowickiego teatru była propozycją  familijną; adresowana do dzieci od 7 lat. "Miłość do trzech pomarańczy" powstała na motywach baśni XVIII-wiecznego weneckiego dramaturga, Carla Gozziego. Magiczne królestwo Karo, smutny hipochondryk, książę Tartaglia, którego nikt i nic nie potrafi rozśmieszyć, zła czarownica i dobry mag, podstępni dworzanie i zabawni słudzy, a do tego wszystkiego miłość, zazdrość i walka o władzę! To mogliśmy oglądać ze szkolnych ławek. 

 

"POLA NADZIEI" 2017

Email Drukuj PDF

19 maja 2017 roku zakończyliśmy dziesiątą dębicką edycję akcji "Pola Nadziei". Na scenie DK "Śnieżka" zaprezentowała się Grupa Teatralna ze Szkoły Podstawowej nr 3, a potem nastąpiło uroczyste podsumowanie  konkursów - plastycznego i literackiego oraz uhonorowanie laureatów. Nasi uczniowie: Hubert Stachnik, Janusz Synowiecki oraz Mateusz Krawiec zostali wyróżnieni w konkursie plastycznym, a Przemysław Kupiec otrzymał nagrodę Zarządu za wiersz zgłoszony w konkursie literackim. Nasi laureaci, którzy uczestniczyli w uroczystości, osobiście odebrali nagrody i gratulacje. Bardzo cieszymy się z ich sukcesów, gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej akcji "Pola Nadziei".Koordynatorzy: Małgorzata Toczyńska - Ożóg i Aneta Sobolak.





 


Strona 8 z 51

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk