Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

Email Drukuj PDF

Dnia 10 października 2018 r. w ramach programu edukacyjno - wychowawczego "Dobrostan" odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy z dietetykiem p. Ewą Wojtaszek. Prelekcja na temat: "Cukier - słodka pułapka" miała na celu uzmysłowienie słuchaczom gdzie i w jakich ilościach ukryte są cukry proste. Ponadto zaproponowano uczniom zdrowsze odpowiedniki słodkich napojów, przekąsek i słodyczy oraz przepis na rozgrzewające smoothie z dynią. W bieżącym roku szkolnym dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy zaplanowano jeszcze warsztaty kulinarne. Dla rodziców  dn.26 września 2018 r. pani Ewa przeprowadziła pogadankę pt."Odporność i profilaktyka dzieci i młodzieży". 

 

ZLOT HUFCA 2018

Email Drukuj PDF

W dniu 13.10.2018r.patrol drużyny, działającej przy naszej szkole - 2 WDH NS uczestniczył w biwaku w Stasiówce, rozpoczynającym nowy rok harcerski. Wzięli w nim udział: Kordian Jurkowski i Bartosz Lada. Opiekę nad harcerzami pełnili: p. M. Szerszeń i p. Łukasz Drąg. Zlot hufca rozpoczął się grą terenową "Nasza droga do Niepodległej" po mieście Dębicy.

Więcej…
 

VIII WOJEWÓDZKI FESTIWAL LOGOPEDYCZNY

Email Drukuj PDF

W dniu 10 października 2018 roku dwoje uczniów naszej szkoły uczestniczyło w VIII Wojewódzkim Festiwalu Logopedycznym "Powiedz-namaluj", który odbył się w ZSS im.UNICEF w Rzeszowie. Julia Sikora uczennica kl.6 zaprezentowała wiersz Władysława Bełzy pt."Kto ty jesteś? Polak mały...", natomiast Hubert Stachnik uczeń kl.8 przygotował utwór Ryszarda Przymusa pt "Polska". Temat tegorocznego festiwalu to: "Wiersze patriotyczne z głoskami dźwięcznymi na 100lat odzyskania niepodległości". Spotkanie podzielone zostało na dwie części. W pierwszej uczestnicy przygotowywali plastyczną interpretację utworów, a w drugiej recytowali "swoje" wiersze i prezentowali przygotowane prace plastyczne. Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali dyplomy i nagrody. Miła atmosfera i wspólne zabawy integracyjne sprawiły, że uczniowie wracali zadowoleni i pełni wrażeń. Do udziału w festiwalu uczniowie zostali przygotowani przez p.Karinę Lewtak i p.Helenę Frodyma.

 

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

Email Drukuj PDF

8 października 18 uczniów wraz z opiekunami wzięło udział w dwudniowej wycieczce do Zakopanego.

Więcej…
 

WYJŚCIE DO MUZEUM REGIONALNEGO W DĘBICY

Email Drukuj PDF

Celem przypomnienia o  rocznicy agresji niemieckiej i sowieckiej na Polskę we wrześniu 1939r. uczniowie klas: 2,3rn.a ; 2,3r.n.b  oraz klasy 8 Szkoły Podstawowej  nr 7 wraz z opiekunami wybrali się do Muzeum Regionalnego w Dębicy. Wyjście to miało miejsce dn. 28.09.2018r. Opiekunami klas byli: p. A. Żądło, p. M. Szerszeń i p. A. Nalepa - Proszowska. W Muzeum Regionalnym  przewodnik - kustosz - pan Tomasz Czapla oprowadził nas po różnych wystawach i w ciekawy sposób opowiadał o tym, jak wyglądały losy Polaków zaraz po wybuchu II Wojny światowej. Oglądaliśmy eksponaty, robiliśmy sobie zdjęcia przy ciekawych obiektach. Dowiedzieliśmy się kim był ułan i czym żywił się jego koń. Obejrzeliśmy pozostałości z uzbrojenia i wyposażenia żołnierzy walczących na frontach II wojny światowej. Szczególnie dużo pamiątek pozostało po 3 Pułku Saperów, stacjonującym niegdyś w Dębicy. Pan Tomasz opowiedział nam także o bitwie na Kałużówce, niedaleko Dębicy. Na zewnątrz muzeum mieliśmy możliwość obejrzenia czołgów, wozów artyleryjskich i samolotów. Niektórzy z nas wchodzili nawet i oglądali wnętrze w/w obiektów. Wróciliśmy do szkoły ubogaceni w nowe doświadczenia i wiedzę tego okresu historycznego.


Więcej…
 

MITING KOLARSKI 2018

Email Drukuj PDF

Po raz trzeci nasi zawodnicy reprezentowali naszą szkołę podczas VIII Podkarpackiego Mitingu Kolarskiego "Olimpiad Specjalnych" zorganizowanego w Tarnobrzegu w dniu 27.09.2018 roku.  Wszyscy zawodnicy świetnie się spisali i dali z siebie wszystko zdobywając pięć medali.

Więcej…
 

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA 26.09.2018R.

Email Drukuj PDF

Jak co roku pod patronatem Starostwa Powiatowego w Dębicy 12 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych pod opieką U.Burkat i Z.Rajnfus wzięło udział w ,,Akcji Sprzątania Świata '' w lasach Nadleśnictwa Pustków Osiedle. Pogoda nam sprzyjała więc po przejściu wyznaczonego odcinka i oczyszczeniu go z odpadów i śmieci mogliśmy podziwiać piękno przyrody. Dzieci bardzo chętnie posłuchały również pana leśniczego, który przybliżył im życie zwierząt, jakie można spotkać w pobliskich lasach, oglądały eksponaty, zapoznawały się również z zasadami zachowania się w lesie. Całości dopełniło ognisko i pieczone kiełbaski. 

 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE 6 ROKU NAUCZANIA

Email Drukuj PDF

Dzięki uprzejmości Pani Beaty Ś. uczennice klasy 6r.n wraz z Paniami: Eweliną Dudziak i Katarzyną Bieszczad miały możliwość uczestnictwa w integracyjnym spotkaniu przy grillu. Czekały na nas różne atrakcje: gra w piłkę siatkową, skoki na trampolinie, a także spacer do pobliskiego lasu. Czas nam upłynął w bardzo miłej, przyjacielskiej atmosferze. Pani Beacie bardzo dziękujemy za gościnę i możliwość spędzenia wspólnie czasu.

 

PRAKTYKA W HOTELU "MILLENIUM"

Email Drukuj PDF

Uczniowie klas 1PA i 2PA , 20 września 2018 r . uczestniczyli w praktykach z przedmiotu " Prace porządkowe ". Dzięki uprzejmości właściciela p J . Wodzienia , praktyki odbyły się w " HOTELU MILLENIUM ". Będąc pod życzliwą i fachową opieką pracownic hotelu , uczniowie nabyli doświadczeń praktycznych i teoretycznych z zakresu prac porządkowych , związanych z utrzymaniem wysokiego standardu w pokojach hotelowych . Dowiedzieli się jak poprawnie planować etapy pracy , aby efektywnie ją wykonać . Zdobyli wiedzę z zakresu przeznaczenia i bezpośredniego wykorzystania środków czyszczących oraz obsługi urządzeń mechanicznych i elektrycznych , wykorzystywanych w pracach porządkowych. Uczniowie wspominają praktyki w " HOTELU MILLENIUM ", jako najbardziej przyjazne wydarzenie w semestrze.

 

PIKNIK "ŚWIĘTO PIECZONEGO JABŁKA"

Email Drukuj PDF

W ramach programu edukacyjno - wychowawczego "Dobrostan" kontynuowanego w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym dnia 13 września 2018 r. po raz pierwszy zorganizowano "Święto Pieczonego Jabłka", aby zachęcić uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych do spożywania owoców i warzyw w atrakcyjnej formie.

Więcej…
 

RAJD ROWEROWY PO OKOLICACH DĘBICY

Email Drukuj PDF

W dniu 12 września 2018 roku po raz pierwszy został zorganizowany Szkolny Rajd Rowerowy. Wzięła w nim udział 9 osobowa ekipa uczniowska: H. Stachnik, S. Wojtuła, M. Kontrabecki, B. Papciak, P. Blicharz, K. Knot, D. Kliś, A. Wołowiec, D. Czuba, J. Maziarka. Organizatorami i opiekunami podczas Rajdu Rowerowego byli: Ł. Drąg, Z. Rajnfus, P. Stachnik i K. Warżel .Trasa Rajdu wiodła przez Dębicę ? Zawadę ? Nagawczynę ? Las Wolica ? Dębicę. Cel i założenia programowe Rajdu Rowerowego to: Popularyzacja turystyki rowerowej, aktywnego wypoczynku na rowerach oraz poznawanie terenów powiatu Dębickiego. Popularyzacja przepisów ruchu drogowego oraz zasad bezpiecznej jazdy na rowerze. Umiejętność pokonywania zmęczenia, kształtowanie wytrzymałości i cech charakteru.

 


Strona 7 z 62

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk