Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

PROGRAM PATRIOTYCZNY "KOCHAM CIĘ POLSKO"

Email Drukuj PDF

7 listopada uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w pierwszym z cyklu spotkaniu w ramach programu patriotycznego ,,Kocham Cię Polsko". Program został rozpoczęty legendą ,,O Lechu Czech u i Rusie". Uczniowie poznali historię powstania państwa polskiego oraz symbole narodowe naszego kraju. Zdobytą wiedzę uczniowie mogli sprawdzić w konkursie. Wszystkie odpowiedzi były poprawne a zadania zostały wykonane bezbłędnie. Każdy uczestnik otrzymał wstążkę narodową oraz słodki poczęstunek. Na zakończenie spotkania każda klasa otrzymała zalaminowane symbole narodowe oraz kontury mapy Polski.

 

WARSZTATY DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI

Email Drukuj PDF

W dniu 7 listopada 2017roku w naszej szkole odbyły się warsztaty dla rodziców i nauczycieli ,,Alternatywne i wspomagające metody komunikowania się "-ciekawe propozycje. Podczas spotkania zostały zaprezentowane najnowsze propozycje do komunikacji wspomagającej oraz terapii mowy ,,Mówik":

Więcej…
 

POWITANIE NOWYCH UCZNIÓW

Email Drukuj PDF

31 października o godz. 9.40 w naszej szkole odbyła się Uroczystość Powitania Nowych Uczniów. Pani dyrektor Marta Biłas powitała zebranych gości, natomiast w imieniu Samorządu Uczniowskiego uczynił to przewodniczący Dawid Kliś. Uroczystość rozpoczęła część artystyczna przygotowana przez uczniów pod czujnym okiem nauczycieli. Po części artystycznej zorganizowano zabawę integracyjną oraz poczęstunek dla rodziców. W organizację imprezy włączyli się: p. A. Żądło, p. A. Gruszecki, p. A. Zachara - Kusek, p. B. Strzyż, p. M. Szerszeń, p. D. Wadas, p. J. Janiec, p. M. Reguła,p. J. Parys, p. A. Jurkiewicz, p. A. Chęciek,p. M. Król - Moździerz, p. M. Toczyńska - Ożóg, p. A. Sobolak, p. A. Nalepa - Proszowska, p. M. Sroczyńska, p. K. Gałat.

 

VIII WOJEWÓDZKI RAJD "GUMNISKA 2017"

Email Drukuj PDF

W dniu 25 października 2017 roku w miejscowości Głobikowa odbył się, już po raz ósmy, rajd pieszy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym z województwa podkarpackiego. Organizatorem rajdu był Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. Otwarcia rajdu dokonały panie: Katarzyna Rokosz - dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz pani Bożena Dziadosz - dyrektor Zespołu Szkół w Głobikowej. Zebranych gości i uczestników powitała pani  Marta Biłas - dyrektor ZSS w Dębicy. Wśród przybyłych 45 uczestników znaleźli się uczniowie klas gimnazjalnych oraz przysposabiających do pracy ze szkół specjalnych z Kolbuszowej Dolnej, Mrowli, Frysztaka, Strzyżowa i Dębicy.

Więcej…
 

SPOTKANIE PROMUJĄCE CZYTELNICTWO "CZERWONY KAPTUREK"

Email Drukuj PDF

W dniu 18 X 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikami Biblioteki Miejskiej promujące czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Panie Monika Rak i Anna Łaczek zapoznały uczniów szkoły podstawowej z bajką "Czerwony Kapturek" a następnie zorganizowały szereg zabaw, które miały na celu utrwalenie i zapamiętanie treści bajki. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przez p. Krystynę Gałat i M. Sroczyńską we współpracy z pracownikami Biblioteki Miejskiej w Dębicy. Serdecznie dziękujemy p. Monice Rak i p. Annie Łaczek za interesującą interpretację utworu praz zaangażowanie uczniów do ciekawych zabaw. 

WYCIECZKA DO STASIÓWKI 3 ROK NAUCZANIA

Email Drukuj PDF

W dniu 10 października 2017 roku razem z wychowawcą panią Danutą Wadas i panią opiekunką Moniką Madej pojechaliśmy na wycieczkę do Stasiówki. Odwiedziliśmy gospodarstwo państwa Moniki i Waldemara Matłok.


Więcej…
 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2017R.

Email Drukuj PDF

"Nauczyciel postrzega ucznia jako całość, pomagając mu budować pewność siebie i podnosząc jego samoocenę" powiedział B. Cage. Te mądre słowa nabierają szczególnego znaczenia 14-go października, kiedy to obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.  
W naszej placówce, uroczysta akademia odbyła się 13-go października. Swoją obecnością zaszczycili nas: Dyrektor Wydziału Edukacji - pani Anna Wilczyńska, Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji - pani Katarzyna Rokosz, Przewodniczący Rady Powiatu - pan Mateusz Smoła oraz emerytowani nauczyciele.

Więcej…
 

VII WOJEWÓDZKI FESTIWAL LOGOPEDYCZNY W RZESZOWIE

Email Drukuj PDF

12 października 2017r uczniowie: Tomasz Mądro i Hubert Stachnik uczestniczyli w VII Wojewódzkim Festiwalu Logopedycznym "Powiedz - Namaluj" - "Wiersze z głoską R" w Rzeszowie. Obydwaj otrzymali wyróżnienia i piękne nagrody. Uczniów do występu przygotowała pani Karina Lewtak i pani Ewelina Gibek.

 

OBCHODY ROCZNICY NAPAŚCI NIEMIEC I ZSSR NA POLSKĘ

Email Drukuj PDF

Dnia 29 września 2017r. w naszej szkole miały miejsce obchody kolejnej już rocznicy napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę 1 września 1939roku i  napaści ZSRR na Polskę 17 września 1939roku.

Więcej…
 

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA 27.09.2017R.

Email Drukuj PDF

Jak co roku pod patronatem Starostwa Powiatowego w Dębicy 14 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych pod opieką U.Burkat i Z.Rajnfus wzięło udział w "Akcji Sprzątania Świata"  w lasach Nadleśnictwa Pustków Osiedle. Pogoda nam sprzyjała więc po przejściu wyznaczonego odcinka i oczyszczeniu go z odpadów i śmieci mogliśmy podziwiać piękno przyrody. Dzieci bardzo chętnie posłuchały również pana leśniczego, który przybliżył im życie zwierząt, jakie można spotkać w pobliskich lasach, oglądały eksponaty, zapoznawały się również z zasadami zachowania się w lesie. Całości dopełniło ognisko i pieczone kiełbaski.

 

VII PODKARPACKI MITING KOLARSKI "OLIMPIAD SPECJALNYCH"

Email Drukuj PDF

Po raz drugi nasi uczniowie wzięli udział w VII Podkarpackim Mitingu Kolarskim ?Olimpiad Specjalnych? organizowanym w Tarnobrzegu w dniu 28.09.2017 roku.  Wszyscy zawodnicy, którzy  reprezentowali naszą szkołę zdobyli medale.

Więcej…
 


Strona 6 z 51

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk