Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

RAJD ROWEROWY ROWEROWY 11.09.2019R.

Email Drukuj PDF

Uczniowie po raz trzeci mieli możliwość uczestniczyć w Szkolnym Rajd Rowerowy, który odbył się 11.09.2019 roku. Wzięła w nim udział 10 osobowa ekipa uczniowska: H. Stachnik, S. Wojtuła, B. Różańska, B. Papciak, P. Blicharz, T. Pyrkowski, D. Kliś, , D. Czuba, J. Maziarka, K. Jurkowski. Organizatorami i opiekunami podczas Rajdu Rowerowego byli: Ł. Drąg, Z. Rajnfus, P. Stachnik i M. Kramarz. Trasa Rajdu wiodła przez Dębicę - Latoszyn - Gumniska - Las Wolica - Dębicę. Cel i założenia programowe Rajdu Rowerowego to: Popularyzacja turystyki rowerowej, aktywnego wypoczynku na rowerach oraz poznawanie terenów powiatu Dębickiego. Popularyzacja przepisów ruchu drogowego oraz zasad bezpiecznej jazdy na rowerze. Umiejętność pokonywania zmęczenia, kształtowanie wytrzymałości i cech charakteru.

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Email Drukuj PDF

WITAJ SZKOŁO!
Po tegorocznych, wyjątkowo długich wakacjach, 2 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Część oficjalną otworzyło przemówienie Pani Dyrektor Marty Biłas, która serdecznie powitała wszystkie dzieci i przybyłych z nimi rodziców. Następnie odbyły się indywidualne spotkania klas z wychowawcami. Uczniowie i nauczyciele - uśmiechnięci i opaleni, a przede wszystkim gotowi do pracy - z radością powrócili do szkoły, w której wspólnie spędzą kolejny rok na nauce, ćwiczeniach, poznawaniu nowych rzeczy i umiejętności oraz aktywnościach, które cieszą i dają okazję do wzajemnej integracji. Z tej okazji życzymy naszym wychowankom wielu sukcesów, nowych doświadczeń oraz radości z przebywania w gronie rówieśników.

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Email Drukuj PDF

19 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Pani dyrektor Marta Biłas powitała zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli. Wielu uczniów zostało wyróżnionych i nagrodzonych za  znakomite osiągnięcia edukacyjne, artystyczne, sportowe oraz aktywny udział w życiu szkoły. Gratulacje i nagrody  otrzymali także uczniowie kończący szkołę. Podziękowania, życzenia i kwiaty otrzymały panie Helena Frodyma i Anna Skiba, które odchodzą na emeryturę. Pani dyrektor podziękowała również rodzicom za angażowanie się w pracę na rzecz naszej szkoły, naszych uczniów. Następnie wręczyła podziękowania za wsparcie i współpracę w tym roku szkolnym.  Na zakończenie uroczystości pani dyrektor życzyła wszystkim udanego, bezpiecznego, wakacyjnego wypoczynku.

 

III INTEGRACYJNY RAJD ROWEROWY - VELODUNAJEC I WIŚLANA TRASA ROWEROWA

Email Drukuj PDF

W dniu 17 czerwca 2019 roku nasi uczniowie wraz z młodzieżą z 2LO w Dębicy i z Domu Dziecka "Hanka" uczestniczyli w 3 INTEGRACYJNYM RAJDZIE ROWEROWYM na trasach VeloDunajec i Wiślanej Trasie Rowerowej. Była piękna, rowerowa pogoda, wspaniała bezawaryjna jazda, piękna przyroda, trochę historii Polski, przeprawa bezsilnikowym promem przez Dunajec oraz bardzo smaczny i oryginalny "grill" od pracowników i młodzieży naszej Szkoły. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i piękne rowerowe chwile. Szczególne podziękowania składamy na ręce organizatora Rajdu pana Marcina Dudziaka. Szkolnymi opiekunami byli pani Ewelina Dudziak i pan Łukasz Drąg.

 

KRAKOWSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY - WYCIECZKA EDUKACYJNA

Email Drukuj PDF

Krakowski Ogród Zoologiczny świętuje okrągły jubileusz 90-lecia. To wspaniała okazja do odwiedzenia tego miejsca, zapoznania się z jego historią oraz mieszkańcami. Uczniowie klas 2,3r.n."b" oraz 5r.n. mieli taką możliwość. Wraz z rodzicami i wychowawcami wybrali się do zoo w dniu 14 czerwca. Dowiedzieli się między innymi, że starania o utworzenie w Lesie Wolskim ogrodu zoologicznego rozpoczęto w roku 1926. Zapoczątkowała go tzw. Bażantarnia. Otwarcie ogrodu zoologicznego dla zwiedzających nastąpiło 6 lipca 1929 roku. Zwierzostan liczył wtedy 94 sztuk ssaków, 98 sztuk ptaków i 12 gadów. W 1975 roku obszar ogrodu poszerzono do 15 ha. Obecnie ZOO w Krakowie jest średniej wielkości ogrodem europejskim, znanym na całym świecie i uczestniczącym aktywnie w międzynarodowych programach hodowlanych. Eksponuje 1494 sztuk zwierząt i 271 gatunków. Uczestnicy wycieczki mogli więc podziwiać egzotyczne gatunki, poznać ich zwyczaje, zachwycać się ich bliskością i kolorystyką. Dziękujemy bardzo rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu. A. Żądło, A. Zachara-Kusek

 

WYJŚCIE ZESPOŁU REWALIDACYJNO-WYCHOWAWCZEGO DO CUKIERNI

Email Drukuj PDF

Dnia 11.06.2019 uczniowie Zespołu Rewalidacyjno- Wychowawczego oraz uczeń korzystający z indywidualnych zajęć rewalidacyjno- wychowawczych uczestniczyli w integracyjnym wyjeździe do cukierni Keks, gdzie w ramach zajęć degustowali słodkie smakołyki. W ramach wyjazdu uczniowie aktywnie odpoczywali w Parku Jordanowskim.

 

PRAKTYKI WSPOMAGAJĄCE W HURTOWNI PEPEL

Email Drukuj PDF

Dnia 11 czerwca uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy z klas II/III PB i II/III PC wzięli udział w zajęciach poza terenem szkoły z zakresu prac biurowych oraz uprawy roślin. Uczestnicy praktyk poznali zasady funkcjonowania hurtowni z artykułami szkolnymi, opakowaniami i dekoracjami. Obejrzeli wyposażenie biura i magazynów hurtowni. Zapoznali się z narzędziami wykorzystywanymi do obsługi hurtowni i sklepów z artykułami papierniczymi. Pracowali z użyciem metkownicy, umieszczali cenę na artykułach przeznaczonych do sprzedaży, gotowe artykuły układali w kartonach. Rozładowali towar i ułożyli go w magazynie. Mieli również okazję zapoznać się z gatunkami roślin w ogrodzie otaczającym hurtownię. Wykonali drobne prace pielęgnacyjne. Uczniowie w ramach zajęć w szkole przygotowali podziękowania dla właścicieli firmy za miłe przyjęcie oraz umożliwienie im wzięcia udziału w praktykach wspomagających i wręczyli je na pożegnanie. Opiekunami uczniów w czasie praktyki były panie: Anna Chęciek i Monika Król-Moździerz. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania państwu Szulom i pani Agnieszce Łabie - właścicielom Hurtowni PEPEL w Dębicy.

 

RAZEM KU DOROSŁOŚCI

Email Drukuj PDF

W naszej szkole trwają  spotkania z grupą chłopców ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Prowadzone są przez panie: Jadwigę Parys i Martę Regułę w oparciu o autorski program prozdrowotny "Razem ku dorosłości".  Tematyka zajęć zgodna jest również z podstawą programową, w której widnieje zapis, że celem nauczania jest "przygotowanie ucznia do pełnienia różnych ról społecznych (w tym roli dorosłej kobiety i dorosłego mężczyzny)".

Więcej…
 

LETNI RAJD ROWEROWY

Email Drukuj PDF

 

GLOBAL DIGNITY POLAND

Email Drukuj PDF

Z radością informujemy, że nasi uczniowie uczestniczyli w akcji "Dzień Godności", której organizatorem była Fundacja Global Dignity Poland. Misją tej fundacji jest "budowanie świadomości, że każdy z nas zasługuje na życie w poczuciu godności". Temat przewodni zajęć brzmiał: "Empatia wychodzi na dobre". Podczas warsztatów wykorzystaliśmy materiały edukacyjne udostępnione przez fundację. Rozmawialiśmy z uczniami o istocie godności i szacunku do niej. Zwróciliśmy uwagę na to, w jaki sposób traktujemy siebie samych i w jaki traktują nas inni. Odgrywaliśmy także scenki, podczas których uczniowie rozpoznawali różne emocje oraz ćwiczyli zachowania empatyczne. Zajęcia przeprowadziły panie: J.Parys, J.Janiec i M.Reguła. PATRONAT HONOROWY nad akcją objęli: Rzecznik Praw Dziecka oraz Rzecznik Praw Obywatelskich.

 

ROZDANIE NAGRÓD W RAMACH PROJEKTU "DZIEŃ RODZINY. MAMA,TATA I JA."

Email Drukuj PDF

W dniu 07.06 wszystkie klasy naszej szkoły zostały odbarowane nagrodami w postaci pomocy edukacyjnych.Zostały one zakupione w ramach projektu "Dzień Rodziny.Mama,tata i ja". Fundusze zostały pozyskane ze Starostwa Powiatowego w Dębicy. Organizatorem całego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie "Z Potrzeby Serca" działające przy naszej szkole. Wszystkim obdarowanym klasom sprawiły wiele radości i będą pomocne w zdobywaniu wiedzy i nabywaniu nowych umiejętności przez naszych uczniów. Przy okazji nastąpiło rozstrzygnięcie zbiórki surowców wtórnych. Wygrała klasa 6r.n. która uzbierała najwięcej kilogramów plastikowych butelek.Serdecznie gratulujemy zwycięzcom zbiórki. Każdy uczeń naszej szkoły został obdarowany spinerami, które ufundował Pan Krystian Cielak, właściciel firmy "Grupa GSM". Wszyscy również otrzymali linijki odblaskowe w ramach akcji: Bądź bezpieczny i widoczny na drodze. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za upominki.

 


Strona 6 z 69

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk