Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

V SZKOLNA OLIMPIADA UMIEJĘTNOŚCI MATEMATYCZNYCH

Email Drukuj PDF

Szkoła Podstawowa

Gimnazjum

Szkoła Przysposabiająca do pracy


Dnia 28 kwietnia 2018 r. 25 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy uczestniczyło w V OLIMPIADZIE UMIEJĘTNOŚCI MATEMATYCZNYCH. Ze względu na wysoki, wyrównany poziom konieczne były zadania dodatkowe, by wyłonić zwycięzców. Nagrodą za zmagania arytmetyczne były samodzielnie wykonane szaszłyki owocowe. Laureatom V Olimpiady Umiejętności Matematycznych zostaną wręczone dyplomy przez Dyrekcję na forum szkoły.

Więcej…
 

WYCIECZKA DO KOMPLEKSU "ŚWIĘTOKRZYSKA POLANA'

Email Drukuj PDF

26 kwietnia 2018 roku uczniowie klas przysposabiających do pracy oraz gimnazjum uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Kompleksu "Świętokrzyska Polana" w Chrustach koło Kielc. Uczniowie zwiedzali Oceanarium , w którym podziwiali egzotyczne zwierzęta podwodne i roślinność. Następnie zwiedzali Park Miniatur i wysłuchali opowieści o świętokrzyskich zabytkach. Uczniowie sprawdzili również swoje umiejętności na warsztatach plastycznych, podczas których stworzyli przepiękne mini akwaria. Ostatnim punktem programu było podziwianie pomnika przyrody jakim jest Dąb Bartek. Pełni wrażeń i przeżyć wrócili do domu, a wspomnienia na długo zostaną w ich pamięci oraz na  przepięknych  fotografiach. Kierownikiem wycieczki była B.Kołodziej , a opiekę sprawowali: p.M.Przybycień, p.J.Janiec, p.M.Reguła, p.J.Parys p.A.Chęciek, p.A.Gruszecki i p.Ł.Drąg oraz p.A.Borkowska, p.M.Sumień i p. K. Janik 

PRAKTYKI WSPOMAGAJĄCE W HOTELU MILLENIUM

Email Drukuj PDF

W dniu 24.04.2018r. uczniowie klas Przysposabiających do pracy wzięli udział w praktykach wspomagających w Hotelu Millenium. Dzięki uprzejmości właściciela p. Jerzego Wodzień, nasi uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w praktyce. Pracy było dużo, ale chęci i zaangażowania nie brakowało. Dzięki życzliwości Pani, która nas oprowadzała udało nam się sprawnie posprzątać pokoje hotelowe, a przy okazji dowiedzieliśmy się jakie wymagania i standardy musi spełnić 3- gwiazdkowy hotel. Po ciężkiej pracy była też krótka chwila na relaks i odpoczynek.

 

PRAKTYKI WSPOMAGAJĄCE W SEKRETARIACIE MKS

Email Drukuj PDF

23 kwietnia 2018 roku klasy II PA i I PB Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięły udział w praktykach wspomagających w sekretariacie MKS Dębica. Uczniowie poznawali tajniki obsługi telefonu i faksu. Zredagowany tekst wysyłali do wyznaczonej placówki. Doskonalili również obsługę nowoczesnej kserokopiarki i niszczarki. Nowością dla nich było poznanie maszyny do liczenia monet. Kolejnym punktem praktyk był przejazd autobusem i zapoznanie się z obsługą kasowników. W dyspozytorni uczestnicy praktyk mogli zobaczyć aktualne trasy dębickich lini MKS. Szczególnym zainteresowaniem wśród chłopców cieszyła się obserwacja pracowników w stacji kontroli pojazdów i myjni samochodowej. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pani Agnieszki Zając, Katarzyny Górz oraz Zarządu MKS Dębica.

 

PRAKTYKI WSPOMAGAJĄCE W SZKÓŁCE DRZEW I KRZEWÓW PAŃSTWA KOZIEŁÓW

Email Drukuj PDF

19 kwietnia 2018r. klasa II Pa uczestniczyła w praktykach wspomagających w szkółce drzew i krzewów państwa Koziełów. Na wstępie pani Teresa oprowadziła nas po swoim ogrodzie ucząc nazw poszczególnych roślin. Następnie udostępniła rabatę pokazując jak prawidłowo plewić i pielęgnować wyrastające byliny. Kolejnym punktem szkolenia było prawidłowe sadzenie pozyskanych zaszczepek barwinka. Po wykonanej pracy młodzież podlała nowe rośliny i przeniosła je w odpowiednie miejsce. Opiekunem praktyki była pani Anna Chęciek. Kierujemy na ręce pani Teresy szczególne podziękowania za tak miłe przyjęcie i fachowy instruktaż pielęgnacji roślin.

 

IV POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI "POLSCY POECI DLA MAŁYCH I DUŻYCH"

Email Drukuj PDF

20 kwietnia 2018 r. o godz. 10.00 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski "Polscy Poeci dla Małych i Dużych" zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy. Prezentowane utwory miały charakter patriotyczny ze względu na Obchody Roku Jubileuszowego 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz 660- lecia lokacji Dębicy. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objął Burmistrz miasta Dębicy Mariusz Szewczyk.

Więcej…
 

III POWIATOWY RAJD EKOLOGICZNY "WĘDRÓWKI PO POWIECIE DĘBICKIM"

Email Drukuj PDF

18 kwietnia 2018 roku dwunastu uczniów naszej szkoły (w tym przedstawiciel jednej z młodszych klas szkoły podstawowej - Artur Romański) wraz z nauczycielami: panią Danutą Wadas i panem Łukaszem Drągiem wzięło udział w III Powiatowym Rajdzie Ekologicznym "Wędrówki po powiecie dębickim". Trasa rajdu biegła przez Chotową i Głowaczową. Organizatorami przedsięwzięcia był Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Dębicy oraz Nadleśnictwo Dębica.


Więcej…
 

WYJŚCIE DO KINA W II LO DĘBICA

Email Drukuj PDF

16 kwietnia uczniowie trzech klas uczestniczyli w projekcji bajki pt: "Horton słyszy Ktosia" w sali kinowej II LO Dębica. Po seansie filmowym uczniowie uczestniczyli w zabawach integracyjnych z wolontariuszami II LO. Składamy podziękowania dla cudownych wolontariuszy z zaprzyjaźnionej szkoły. Organizatorem wyjścia była Ewelina Dudziak.

 

SPOTKANIE UPAMIĘTNIAJĄCE JANA PAWŁA II

Email Drukuj PDF

13 kwietnia 2018 r. uczniowie klas Szkoły Podstawowej wzięli udział w spotkaniu poświęconemu polskiemu papieżowi. W trakcie prezentacji poznali wiele ciekawostek związanych z tym wybitnym Polakiem, a także obejrzeli krótki film animowany. Zdobyta w ten sposób wiedza pozwoliła im potem wziąć udział w krótkim quizie o papieżu Polaku. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie: Oliwa Kilian z 1,2 r.n., Alan Kilian z 2,3 r.n., Maja Szczepańska z 3 r.n. oraz Natalia Hołota i Patrycja Świątek z 5,6 r.n. Spotkanie umilił wspólny śpiew "Barki" oraz przepyszna kremówka, którą przygotowała pani Ania Borkowska wraz ze swoją klasą 2,3 GuzC. Organizatorami spotkania były panie Małgorzata Hajduk i Ewelina Gibek.

 

PODSUMOWANIE III REGIONALNEGO PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY ze SPEKTRUM AUTYZMU I ZESPOŁEM ASPERGERA "Niebieskie Motyle 2018" w JAROSŁAWIU

Email Drukuj PDF

W dniu 12 kwietnia 2018 roku pięciu naszych uczniów Jakub Dutkiewicz, Jakub Jaje, Mateusz Krawiec, Robert Płoch, Artur Wójcik i Artur Romański, pod opieką pani Danuty Wadas oraz rodziców pani Katarzyny Dutkiewicz, pana Zbigniewa Jaje, pani Elżbiety Romańskiej i pani Magdalena Mossoń, uczestniczyło w uroczystym podsumowaniu III Regionalnego Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży ze Spektrum Autyzmu i Zespołem Aspergera "Niebieskie Motyle 2018" zorganizowanym przez SOSW w Jarosławiu. Jakub Dutkiewicz zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej, a uczniowie: Artur Romański, Artur Wójcik, Mateusz Krawiec, Robert Płoch i Jakub Jaje otrzymali wyróżnienia. Każdy uczeń otrzymał nagrodę oraz dużą porcję okolicznościowego tortu. Ponadto mieliśmy okazję uczestniczyć we wspólnych zabawach integrujących. Wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni. Uczniowie wykonali swoje prace pod kierunkiem i opieką nauczycieli pani Anny Jurkiewicz, pani Anny Nalepy-Proszowskiej i pani Danuty Wadas.

 

WARSZTATY Z SENSOPLASTYKI II

Email Drukuj PDF

Kolejne spotkanie z sensoplastyką odbyło się 10 kwietnia. Tym razem wykorzystaliśmy mąkę ziemniaczaną, wodę, marchew, buraki i aromaty. Uczniowie klas 2,3r.n. oraz 4,5,6r.n. z entuzjazmem i zaangażowaniem eksperymentowali w powstałych masach. Duże zainteresowanie wzbudziły barwniki uzyskane z buraka i marchewki. Zajęcia sprawiają uczestnikom wielką frajdę. To całe "babranie" jest jak najbardziej naturalną potrzebą dziecka. Dodatkowo, korzystnie wpływa na jego rozwój. To połączenie doznań dotykowych ze wzrokowymi, zapachowymi, słuchowymi i smakowymi. Zachęcamy rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi w kuchni.  Dziękujemy paniom "Kasiom" - opiekunkom z klas uczestniczących w zajęciach za zaangażowanie w sprawny przebieg warsztatów oraz pani Mai - za pomoc w porządkowaniu. Organizatorzy: A. Jurkiewicz, A. Zachara-Kusek, A.Żądło.

 


Strona 6 z 57

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk