Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

LETNI RAJD ROWEROWY

Email Drukuj PDF

 

GLOBAL DIGNITY POLAND

Email Drukuj PDF

Z radością informujemy, że nasi uczniowie uczestniczyli w akcji "Dzień Godności", której organizatorem była Fundacja Global Dignity Poland. Misją tej fundacji jest "budowanie świadomości, że każdy z nas zasługuje na życie w poczuciu godności". Temat przewodni zajęć brzmiał: "Empatia wychodzi na dobre". Podczas warsztatów wykorzystaliśmy materiały edukacyjne udostępnione przez fundację. Rozmawialiśmy z uczniami o istocie godności i szacunku do niej. Zwróciliśmy uwagę na to, w jaki sposób traktujemy siebie samych i w jaki traktują nas inni. Odgrywaliśmy także scenki, podczas których uczniowie rozpoznawali różne emocje oraz ćwiczyli zachowania empatyczne. Zajęcia przeprowadziły panie: J.Parys, J.Janiec i M.Reguła. PATRONAT HONOROWY nad akcją objęli: Rzecznik Praw Dziecka oraz Rzecznik Praw Obywatelskich.

 

ROZDANIE NAGRÓD W RAMACH PROJEKTU "DZIEŃ RODZINY. MAMA,TATA I JA."

Email Drukuj PDF

W dniu 07.06 wszystkie klasy naszej szkoły zostały odbarowane nagrodami w postaci pomocy edukacyjnych.Zostały one zakupione w ramach projektu "Dzień Rodziny.Mama,tata i ja". Fundusze zostały pozyskane ze Starostwa Powiatowego w Dębicy. Organizatorem całego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie "Z Potrzeby Serca" działające przy naszej szkole. Wszystkim obdarowanym klasom sprawiły wiele radości i będą pomocne w zdobywaniu wiedzy i nabywaniu nowych umiejętności przez naszych uczniów. Przy okazji nastąpiło rozstrzygnięcie zbiórki surowców wtórnych. Wygrała klasa 6r.n. która uzbierała najwięcej kilogramów plastikowych butelek.Serdecznie gratulujemy zwycięzcom zbiórki. Każdy uczeń naszej szkoły został obdarowany spinerami, które ufundował Pan Krystian Cielak, właściciel firmy "Grupa GSM". Wszyscy również otrzymali linijki odblaskowe w ramach akcji: Bądź bezpieczny i widoczny na drodze. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za upominki.

 

LAUERACI VI SZKOLNEGO KONKURSU SPRAWNEGO CZYTANIA

Email Drukuj PDF

Dnia 7 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy odbyła się szósta edycja Szkolnego Konkursu Sprawnego Czytania. Celem konkursu było doskonalenie techniki czytania, wdrażanie do czytania ze zrozumieniem oraz posługiwanie się poprawną polszczyzną. Ze względu na wyrównany poziom uczestników w tym roku wprowadzono dodatkowy trzeci etap: formułowanie odpowiedzi na pytania do wybranego przez uczniów tekstu literackiego. Spośród 17 osób wyłoniono następujących Mistrzów i Wicemistrzów Sprawnego Czytania:

Więcej…
 

PRAKTYKI W CENTRUM MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH W DĘBICY

Email Drukuj PDF

W dniu 6 czerwca uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy z klasy III PA odbyli praktyki z zakresu prac porządkowych w Centrum Materiałów Budowlanych w Dębicy. W czasie pobytu mieli wykonać prace związane segregacją materiałów budowlanych oraz porządkowaniem magazynu.

 

NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ 05.06.2019R.

Email Drukuj PDF

Uczniowie szkoły podstawowej, w ramach autorskiego programu "Z higieną za pan brat", realizowali Ogólnopolski Program Edukacji Stomatologicznej Instytutu Blend-a-med  Oral-B  "Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej".  W projekcie czynnie uczestniczyły nie tylko dzieci, ale  również nauczyciele i rodzice.

Więcej…
 

MAMA, TATA I JA - ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ RODZINY

Email Drukuj PDF

4 czerwca b.r. w Sportowej Stodole "Wisłoka" obchodziliśmy Dzień Rodziny pod hasłem "Mama, Tata i Ja". W tym szczególnym dniu, uczniowie naszej szkoły świętowali wraz ze swoimi rodzicami oraz innymi członkami rodziny, których zaprosili na to wydarzenie.

Więcej…
 

ŻEGLARSTWO PO RAZ KOLEJNY W SZKOLE

Email Drukuj PDF

W dniu 03.06 bieżącego roku sześcioro uczniów naszej szkoły pod  opieką M. Kramarza i Urszuli Burkat wzięło udział w pikniku "Słońce, wiatr i woda żeglarska przygoda" organizatorem tego przedsięwzięcia było  Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "ISKIERKA" w Kolbuszowej Dolnej, polegającej na organizacji na jeziorze w Lipiu k. Rzeszowa imprezy żeglarskiej w ramach której uczestnicy pod okiem wykwalifikowanej kadry osób żeglowały na  żaglówkach oraz pływały rowerkami wodnymi. W trakcie imprezy uczestnicy mieli zagwarantowane:  możliwość nabywania umiejętności żeglarskich,  obiad, opiekę ratowniczą podczas imprezy, ognisko i pieczenie kiełbaski oraz śpiewanie szant. Pogoda była fantastyczna słoneczko połączone z wiatrem co dawało nam możliwości żeglowania po przepięknym jeziorze.
 

BEZPIECZNA SZKOŁA - PROCEDURY REAGOWANIA W PRZYPADKU WYSTĄPIENIA NIEBEZPIECZEŃSTWA W SZKOLE 31.05.2019R.

Email Drukuj PDF

Bezpieczeństwo ucznia w szkole było i jest jednym z fundamentalnych zadań każdej szkoły/przedszkola i placówki oświatowej. Ministerstwo Edukacji Narodowej ustaliło podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa, a jednym z nich są "działania szkoły na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa uczniów". Nasza placówka współpracuje z wieloma instytucjami mającymi wpływ na poprawę bezpieczeństwa, m.in.: Komendą Policji, Komendą Straży Pożarnej, Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną. Dużą rolę w realizacji założonych celów odgrywa współpraca z rodzicami oraz uczniami.

Więcej…
 

NAD MORZEM W SOPOCIE I W GDAŃSKU

Email Drukuj PDF

W dniach od 28 do 31 maja 2019 r. uczniowie z kl. III GAł i kl. II PB wraz z  nauczycielami: p. Anną Podlasek i p. Bogusławą Strzyż uczestniczyli w wycieczce nad Morze Bałtyckie.

Więcej…
 

V POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI "POLSCY POECI DLA MAŁYCH I DUŻYCH" 2019

Email Drukuj PDF

27 maja 2019 r. o godz. 9.30 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej odbył się V Powiatowy Konkurs Recytatorski "Polscy Poeci dla Małych i Dużych" dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. Celem konkursu było: rozbudzanie zdolności twórczych i talentów, rozwijanie i wyzwalanie kreatywności, dostarczanie pozytywnych wrażeń i emocji, budzenie zainteresowania poezją, rozwijanie umiejętności w zakresie prawidłowego przekazu treści utworów poetyckich oraz integrowanie dzieci i młodzieży z różnych placówek poprzez wspólne przeżywanie poezji. Uczestnicy występowali w czterech kategoriach wiekowych: wychowankowie przedszkoli,  uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej, uczniowie  klas gimnazjalnych i uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej. Uczestników oceniało Jury w składzie: przewodnicząca - dyrektor  Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Dębicy pani  Małgorzata Gargas, członkowie: dyrektor Placówki Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w Dębicy - pani Elżbieta Kłęczek oraz instruktor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy pani Magdalena Żmuda.
Komisja Jury dokonała oceny recytacji w oparciu o następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Więcej…
 


Strona 6 z 68

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk