Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

Email Drukuj PDF

Jak co roku pod patronatem Starostwa Powiatowego w Dębicy 16 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych pod opieką U. Burkat i Z. Rajnfusa wzięło udział w ,,Akcji Sprzątania Świata'' w lasach Nadleśnictwa Pustków Osiedle. Pogoda nam sprzyjała więc po przejściu wyznaczonego odcinka i oczyszczeniu go z odpadów i śmieci mogliśmy podziwiać piękno otaczającej nas przyrody. Dzieci bardzo chętnie posłuchały również pana leśniczego, który przybliżył im życie zwierząt, jakie można spotkać w pobliskich lasach, oglądały eksponaty, zapoznawały się również z zasadami zachowania w lesie . Całość dopełniło ognisko i pieczone kiełbaski. 

 

MITING KOLARSKI 2019

Email Drukuj PDF

W dniu 26.09.2019 r. pięcioosobowa ekipa kolarska reprezentowała naszą szkołę (Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy) podczas VIII Podkarpackiego Mitingu Kolarskiego ?Olimpiad Specjalnych? zorganizowanego w Tarnobrzegu.  Nasi kolarze podczas tych zawodów zdobyli pięć medali, spisując się znakomicie na trasie mitingu podczas pięknej rywalizacji w swoich grupach sprawnościowych.

Więcej…
 

II PODKARPACKI TURNIEJ GOLFA OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Email Drukuj PDF

W dniu 25.09.2019 w Trzcianie na polu golfowym "Dwa Stawy" odbył się II podkarpacki turniej golfa Olimpiad Specjalnych Polska w których pierwszy raz uczestniczyła nasz drużyna odnosząc z marszu spore sukcesy, zdobywając trzy złote medale w poszczególnych grupach sprawnościowych w kategorii dziewcząt i chłopców. W turnieju brało udział 46 zawodników z 4 ośrodków. Rywalizacja polegała na pokonaniu sześciu prób sprawnościowych w których uczestnicy musieli się wykazać całym wachlarzem uderzeń piłeczki stosowanych w grze w golfa. A oto wyniki naszych zawodników z Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy: miejsce I Wołowiec Aneta, Kilś Dawid oraz Kontrabecki Mateusz, miejsce II Stachnik Hubert, miejsce III Maziarka Jarosław oraz Czuba Dawid. Opiekunowie: M. Kramarz oraz Z. Rajnfus.
 

NA POLU GOLFOWYM "DWA STAWY"

Email Drukuj PDF

W dniach 12.09.2019 oraz 19.09. 2019 r. uczniowie Naszej Szkoły stawiali pierwsze kroki na profesjonalnym polu golfowym "Dwa Stawy" znajdującym się w miejscowości Trzciana. W dwóch sesjach treningowych uczestniczyło 12 uczniów, poznając zasady gry w golfa oraz podstawowe rodzaje uderzeń. Po przeprowadzonym treningu zaznajomili się z całym polem golfowym o łącznej powierzchni 30 ha, składającym się z 9 dołków. Za umożliwienie nauki nowej dyscypliny sportowej dziękujemy właścicielom pola golfowego "Dwa Stawy" i mamy nadzieję już w niedalekiej przyszłości skorzystać z ponownego zaproszenia. Opiekunowie: M.Kramarz, Z. Rajnfus 


 

RAJD ROWEROWY ROWEROWY 11.09.2019R.

Email Drukuj PDF

Uczniowie po raz trzeci mieli możliwość uczestniczyć w Szkolnym Rajd Rowerowy, który odbył się 11.09.2019 roku. Wzięła w nim udział 10 osobowa ekipa uczniowska: H. Stachnik, S. Wojtuła, B. Różańska, B. Papciak, P. Blicharz, T. Pyrkowski, D. Kliś, , D. Czuba, J. Maziarka, K. Jurkowski. Organizatorami i opiekunami podczas Rajdu Rowerowego byli: Ł. Drąg, Z. Rajnfus, P. Stachnik i M. Kramarz. Trasa Rajdu wiodła przez Dębicę - Latoszyn - Gumniska - Las Wolica - Dębicę. Cel i założenia programowe Rajdu Rowerowego to: Popularyzacja turystyki rowerowej, aktywnego wypoczynku na rowerach oraz poznawanie terenów powiatu Dębickiego. Popularyzacja przepisów ruchu drogowego oraz zasad bezpiecznej jazdy na rowerze. Umiejętność pokonywania zmęczenia, kształtowanie wytrzymałości i cech charakteru.

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Email Drukuj PDF

WITAJ SZKOŁO!
Po tegorocznych, wyjątkowo długich wakacjach, 2 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Część oficjalną otworzyło przemówienie Pani Dyrektor Marty Biłas, która serdecznie powitała wszystkie dzieci i przybyłych z nimi rodziców. Następnie odbyły się indywidualne spotkania klas z wychowawcami. Uczniowie i nauczyciele - uśmiechnięci i opaleni, a przede wszystkim gotowi do pracy - z radością powrócili do szkoły, w której wspólnie spędzą kolejny rok na nauce, ćwiczeniach, poznawaniu nowych rzeczy i umiejętności oraz aktywnościach, które cieszą i dają okazję do wzajemnej integracji. Z tej okazji życzymy naszym wychowankom wielu sukcesów, nowych doświadczeń oraz radości z przebywania w gronie rówieśników.

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Email Drukuj PDF

19 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Pani dyrektor Marta Biłas powitała zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli. Wielu uczniów zostało wyróżnionych i nagrodzonych za  znakomite osiągnięcia edukacyjne, artystyczne, sportowe oraz aktywny udział w życiu szkoły. Gratulacje i nagrody  otrzymali także uczniowie kończący szkołę. Podziękowania, życzenia i kwiaty otrzymały panie Helena Frodyma i Anna Skiba, które odchodzą na emeryturę. Pani dyrektor podziękowała również rodzicom za angażowanie się w pracę na rzecz naszej szkoły, naszych uczniów. Następnie wręczyła podziękowania za wsparcie i współpracę w tym roku szkolnym.  Na zakończenie uroczystości pani dyrektor życzyła wszystkim udanego, bezpiecznego, wakacyjnego wypoczynku.

 

III INTEGRACYJNY RAJD ROWEROWY - VELODUNAJEC I WIŚLANA TRASA ROWEROWA

Email Drukuj PDF

W dniu 17 czerwca 2019 roku nasi uczniowie wraz z młodzieżą z 2LO w Dębicy i z Domu Dziecka "Hanka" uczestniczyli w 3 INTEGRACYJNYM RAJDZIE ROWEROWYM na trasach VeloDunajec i Wiślanej Trasie Rowerowej. Była piękna, rowerowa pogoda, wspaniała bezawaryjna jazda, piękna przyroda, trochę historii Polski, przeprawa bezsilnikowym promem przez Dunajec oraz bardzo smaczny i oryginalny "grill" od pracowników i młodzieży naszej Szkoły. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i piękne rowerowe chwile. Szczególne podziękowania składamy na ręce organizatora Rajdu pana Marcina Dudziaka. Szkolnymi opiekunami byli pani Ewelina Dudziak i pan Łukasz Drąg.

 

KRAKOWSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY - WYCIECZKA EDUKACYJNA

Email Drukuj PDF

Krakowski Ogród Zoologiczny świętuje okrągły jubileusz 90-lecia. To wspaniała okazja do odwiedzenia tego miejsca, zapoznania się z jego historią oraz mieszkańcami. Uczniowie klas 2,3r.n."b" oraz 5r.n. mieli taką możliwość. Wraz z rodzicami i wychowawcami wybrali się do zoo w dniu 14 czerwca. Dowiedzieli się między innymi, że starania o utworzenie w Lesie Wolskim ogrodu zoologicznego rozpoczęto w roku 1926. Zapoczątkowała go tzw. Bażantarnia. Otwarcie ogrodu zoologicznego dla zwiedzających nastąpiło 6 lipca 1929 roku. Zwierzostan liczył wtedy 94 sztuk ssaków, 98 sztuk ptaków i 12 gadów. W 1975 roku obszar ogrodu poszerzono do 15 ha. Obecnie ZOO w Krakowie jest średniej wielkości ogrodem europejskim, znanym na całym świecie i uczestniczącym aktywnie w międzynarodowych programach hodowlanych. Eksponuje 1494 sztuk zwierząt i 271 gatunków. Uczestnicy wycieczki mogli więc podziwiać egzotyczne gatunki, poznać ich zwyczaje, zachwycać się ich bliskością i kolorystyką. Dziękujemy bardzo rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu. A. Żądło, A. Zachara-Kusek

 

WYJŚCIE ZESPOŁU REWALIDACYJNO-WYCHOWAWCZEGO DO CUKIERNI

Email Drukuj PDF

Dnia 11.06.2019 uczniowie Zespołu Rewalidacyjno- Wychowawczego oraz uczeń korzystający z indywidualnych zajęć rewalidacyjno- wychowawczych uczestniczyli w integracyjnym wyjeździe do cukierni Keks, gdzie w ramach zajęć degustowali słodkie smakołyki. W ramach wyjazdu uczniowie aktywnie odpoczywali w Parku Jordanowskim.

 

PRAKTYKI WSPOMAGAJĄCE W HURTOWNI PEPEL

Email Drukuj PDF

Dnia 11 czerwca uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy z klas II/III PB i II/III PC wzięli udział w zajęciach poza terenem szkoły z zakresu prac biurowych oraz uprawy roślin. Uczestnicy praktyk poznali zasady funkcjonowania hurtowni z artykułami szkolnymi, opakowaniami i dekoracjami. Obejrzeli wyposażenie biura i magazynów hurtowni. Zapoznali się z narzędziami wykorzystywanymi do obsługi hurtowni i sklepów z artykułami papierniczymi. Pracowali z użyciem metkownicy, umieszczali cenę na artykułach przeznaczonych do sprzedaży, gotowe artykuły układali w kartonach. Rozładowali towar i ułożyli go w magazynie. Mieli również okazję zapoznać się z gatunkami roślin w ogrodzie otaczającym hurtownię. Wykonali drobne prace pielęgnacyjne. Uczniowie w ramach zajęć w szkole przygotowali podziękowania dla właścicieli firmy za miłe przyjęcie oraz umożliwienie im wzięcia udziału w praktykach wspomagających i wręczyli je na pożegnanie. Opiekunami uczniów w czasie praktyki były panie: Anna Chęciek i Monika Król-Moździerz. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania państwu Szulom i pani Agnieszce Łabie - właścicielom Hurtowni PEPEL w Dębicy.

 


Strona 6 z 69

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk