Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

PIZZA W PIETRO PARTY

Email Drukuj PDF

Dnia 21 października 2019 r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Dębicy z kl. I PA i III PD wraz z nauczycielem uczestniczyli w praktyce wspomaganej poza terenem szkoły we włoskiej restauracji - pizzerii w Czarnej. Podczas zajęć kulinarnych z szefem "Pietro Party" młodzież poznała historię powstania, sposobu przyrządzania oraz wypieku tradycyjnej pizzy. Praktykanci samodzielnie wyrabiali ciasto, komponowali dodatki według własnego upodobnia oraz wkładali placki o różnorodnych kształtach na długich szuflach do pieca opalanego drewnem. Właściciel "Pietro Party" przygotował dla uczniów sporo atrakcji, które mogliby również zafundować znajomym lub gościom podczas okolicznościowych przyjęć czy urodzin. Oprócz zdobycia umiejętności kulinarnych uczniowie mieli okazję do świetnej zabawy w otoczeniu pięknej, złocisto - jesiennej przyrody.

 

WITAMY NOWYCH UCZNIÓW

Email Drukuj PDF

W przedostatni czwartek października, społeczność naszej szkoły miała przyjemność uroczyście powitać nowych uczniów, którzy od tego roku szkolnego zaczęli uczęszczać do naszej placówki. Oficjalna część rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Marty Biłas, która powitała nowych podopiecznych oraz ich rodziców.

Więcej…
 

KONKURS "WESOŁE DYNIOWE STWORKI"

Email Drukuj PDF

W dniu 17 października odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. ,,Wesołe Dyniowe stworki". Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za wspaniałe pomysły i przepiękne prace.Dyniowe Stworki ozdabiają nam teren szkoły. Organizatorami konkursy była: p. Karina Letwak, p. Monika Solarska, p. Anna Nalepa-Proszowska.

 

DZIEŃ NAUCZYCIELA 2019

Email Drukuj PDF

14 października 2019 roku uczciliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Marty Biłas, która przywitała zaproszonych gości: nauczycieli, pracowników szkoły, nauczycieli - emerytów oraz uczniów. Pani Dyrektor wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom, pracownikom administracji oraz obsługi i podziękowała wszystkim za trud i wkład pracy w wychowanie i kształcenie młodych pokoleń. Życzyła również zdrowia, wytrwałości i zaangażowania na kolejne lata. W części artystycznej uczniowie w humorystyczny sposób przedstawili życie szkolne ze swojej perspektywy. Wzbudzili w ten sposób uśmiech i radość na twarzach widowni. Były wiersze, piosenki i krótkie scenki, w których zaprezentowane zostały talenty i umiejętności uczniów. 

PETYCJA FUNDACJI ROZWOJU OBROTU BEZGOTÓWKOWEGO

Email Drukuj PDF

Zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (t. j. Dz. U. z 2018 r., poz. 870) do Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy wpłynęła w dniu 18 października 2019 r. petycja dotycząca dokonania analizy - możliwości wdrożenia w Urzędzie procedur związanych z pełnym zabezpieczeniem potrzeb Interesantów - dot. płatności bezgotówkowych od podmiotu Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego ul. Kruczkowskiego 4b lok. 13, 00-412 Warszawa.
Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy zamieszcza skan petycji na swojej stronie internetowej, na podstawie wyrażonej zgody podmiotu składającego.
Przedmiotowa petycja zostanie rozpatrzona zgodnie z art. 10 ust. 1 wyżej cyt. ustawy.

Wniosek w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej i odrębna Petycja - w jednym piśmie - na mocy art. 61 i 63 Konstytucji RP

Więcej…
 

1,5 mln zł od Premiera na budowę szkoły specjalnej

Email Drukuj PDF

źródło:
http://powiatdebicki.pl/aktualnosci/aktualnosci/1-5-miliona-zl-od-premiera-na-budowe-szkoly-specjalnej,news-1414#prettyPhoto

 

ZAWODY BADMINTON

Email Drukuj PDF

Po raz drugi zawodnicy Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy wzięli udział w VII Podkarpackim Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych zorganizowanym w Hali Widowiskowo-Sportowej w Ropczycach. Zawody odbyły się 10.10.2019r., a naszą szkołę reprezentowała sześcioosobowa drużyna zdobywając wysokie miejsca podczas wspaniałych zmagań na polu gry, gdzie niekiedy zaledwie jeden punkt decydował o zwycięstwie.

Więcej…
 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Email Drukuj PDF

7 października 2019 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie pod nadzorem opiekunów p. Magdaleny Sroczyńskiej i p. Krystyny Gałat dokonali  wyboru następujących osób: przewodnicząca: Eliza Grochowska, zastępca przewodniczącej: Aneta Wołowiec, członkowie: Katarzyna Słąba, Przemysław Kupiec, Dawid Kliś, Mateusz Kontrabecki. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zostaną zaangażowani w organizację imprez i uroczystości szkolnych i pozaszkolnych, będą również reprezentować szkołę w licznych zawodach sportowych i turniejach oraz w środowisku lokalnym.

 

BIWAK W MROWLI

Email Drukuj PDF

W dniach 4-6.10.20019r.patrol 2WDH NS, działającej przy naszej szkole uczestniczył w XLIV Choragwianym Zlocie Drużyn "Nieprzetartego Szlaku" w Mrowli. Zlot zorganizowany został pod hasłem: "Świat cały to dom nasz, a harcerz - brat". Głównym celem biwaku było zapoznanie drużyn z patronami chorągwi: Olgą i Andrzejem Małkowskimi. Zlot zorganizowano także aby: wdrażać dzieci i młodzież do zdrowego, aktywnego spędzania czasu wolnego; ćwiczyć umiejętności współpracy w grupie, zdobywać nowe sprawności harcerskie, rozwijać ekspresję twórczą  i kreatywność uczestników; integrować harcerzy skupionych w "Nieprzetartym Szlaku".

Więcej…
 

WYCIECZKA DO MUZEUM REGIONALNEGO W DĘBICY

Email Drukuj PDF

Z okazji 80 -tej rocznicy napaści Niemiec Hitlerowskich i ZSRR na Polskę we wrześniu 1939r. kilka klas ZSS udało się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Dębicy na wystawę: "DZIEŃ, W KTÓRYM  PĘKŁO NIEBO...DĘBICKI WRZESIEŃ 1939 ROKU". Wyjście odbyło się 2.10.2019r,a uczestniczyły w nim: 1.2.3r.n."A", II/III Pa"ł", I Pa, IIIPc i III Pd.

Więcej…
 

WARSZTATY KULINARNE

Email Drukuj PDF

Ostatniego dnia września br. (Dzień Chłopaka ;-) uczniowie klas 3 r.n, 5-6r.n. B oraz 6-7 r.n.C uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Wraz z wychowawcami wyjechali do restauracji i pizzerii "Pietro Party" w Czarnej Tarnowskiej, gdzie przyjemnie i pożytecznie spędzili czas.
Właściciel lokalu przygotował wiele atrakcji. Pobyt w tym ciekawym miejscu rozpoczął się od spaceru po placu zabaw. Niektórzy rywalizowali w  cymbergaju i piłkarzykach. Inni wybrali przejażdżkę dostępnymi na placu niesamowitymi pojazdami. Dużą atrakcją było karmienie mieszkańców MINIZOO - kucyka "Jaśka" i alpaki "Kuku". Kolejnym punktem programu była dyskoteka, zabawy integracyjne przy skocznej muzyce oraz słodki poczęstunek. Następnie rozpoczęła się najważniejsza część wycieczki czyli warsztaty kulinarne. Każdy z uczestników miał możliwość własnoręcznego zrobienia pizzy z wybranymi dodatkami. Uczniowie ćwiczyli pod czujnym okiem specjalisty - pana Piotra. Było to nie lada wyzwanie, ale wszyscy fantastycznie sobie poradzili. Pizza którą każdy samodzielnie przygotował smakowała wyśmienicie. Młodych adeptów sztuki kulinarnej nagrodzono pamiątkowymi dyplomami. Organizator:Anita Zachara-Kusek

 


Strona 5 z 69

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk