Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

PETYCJA FUNDACJI ROZWOJU OBROTU BEZGOTÓWKOWEGO

Email Drukuj PDF

Zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (t. j. Dz. U. z 2018 r., poz. 870) do Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy wpłynęła w dniu 18 października 2019 r. petycja dotycząca dokonania analizy - możliwości wdrożenia w Urzędzie procedur związanych z pełnym zabezpieczeniem potrzeb Interesantów - dot. płatności bezgotówkowych od podmiotu Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego ul. Kruczkowskiego 4b lok. 13, 00-412 Warszawa.
Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy zamieszcza skan petycji na swojej stronie internetowej, na podstawie wyrażonej zgody podmiotu składającego.
Przedmiotowa petycja zostanie rozpatrzona zgodnie z art. 10 ust. 1 wyżej cyt. ustawy.

Wniosek w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej i odrębna Petycja - w jednym piśmie - na mocy art. 61 i 63 Konstytucji RP

Więcej…
 

1,5 mln zł od Premiera na budowę szkoły specjalnej

Email Drukuj PDF

źródło:
http://powiatdebicki.pl/aktualnosci/aktualnosci/1-5-miliona-zl-od-premiera-na-budowe-szkoly-specjalnej,news-1414#prettyPhoto

 

ZAWODY BADMINTON

Email Drukuj PDF

Po raz drugi zawodnicy Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy wzięli udział w VII Podkarpackim Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych zorganizowanym w Hali Widowiskowo-Sportowej w Ropczycach. Zawody odbyły się 10.10.2019r., a naszą szkołę reprezentowała sześcioosobowa drużyna zdobywając wysokie miejsca podczas wspaniałych zmagań na polu gry, gdzie niekiedy zaledwie jeden punkt decydował o zwycięstwie.

Więcej…
 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Email Drukuj PDF

7 października 2019 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie pod nadzorem opiekunów p. Magdaleny Sroczyńskiej i p. Krystyny Gałat dokonali  wyboru następujących osób: przewodnicząca: Eliza Grochowska, zastępca przewodniczącej: Aneta Wołowiec, członkowie: Katarzyna Słąba, Przemysław Kupiec, Dawid Kliś, Mateusz Kontrabecki. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zostaną zaangażowani w organizację imprez i uroczystości szkolnych i pozaszkolnych, będą również reprezentować szkołę w licznych zawodach sportowych i turniejach oraz w środowisku lokalnym.

 

BIWAK W MROWLI

Email Drukuj PDF

W dniach 4-6.10.20019r.patrol 2WDH NS, działającej przy naszej szkole uczestniczył w XLIV Choragwianym Zlocie Drużyn "Nieprzetartego Szlaku" w Mrowli. Zlot zorganizowany został pod hasłem: "Świat cały to dom nasz, a harcerz - brat". Głównym celem biwaku było zapoznanie drużyn z patronami chorągwi: Olgą i Andrzejem Małkowskimi. Zlot zorganizowano także aby: wdrażać dzieci i młodzież do zdrowego, aktywnego spędzania czasu wolnego; ćwiczyć umiejętności współpracy w grupie, zdobywać nowe sprawności harcerskie, rozwijać ekspresję twórczą  i kreatywność uczestników; integrować harcerzy skupionych w "Nieprzetartym Szlaku".

Więcej…
 

WYCIECZKA DO MUZEUM REGIONALNEGO W DĘBICY

Email Drukuj PDF

Z okazji 80 -tej rocznicy napaści Niemiec Hitlerowskich i ZSRR na Polskę we wrześniu 1939r. kilka klas ZSS udało się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Dębicy na wystawę: "DZIEŃ, W KTÓRYM  PĘKŁO NIEBO...DĘBICKI WRZESIEŃ 1939 ROKU". Wyjście odbyło się 2.10.2019r,a uczestniczyły w nim: 1.2.3r.n."A", II/III Pa"ł", I Pa, IIIPc i III Pd.

Więcej…
 

WARSZTATY KULINARNE

Email Drukuj PDF

Ostatniego dnia września br. (Dzień Chłopaka ;-) uczniowie klas 3 r.n, 5-6r.n. B oraz 6-7 r.n.C uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Wraz z wychowawcami wyjechali do restauracji i pizzerii "Pietro Party" w Czarnej Tarnowskiej, gdzie przyjemnie i pożytecznie spędzili czas.
Właściciel lokalu przygotował wiele atrakcji. Pobyt w tym ciekawym miejscu rozpoczął się od spaceru po placu zabaw. Niektórzy rywalizowali w  cymbergaju i piłkarzykach. Inni wybrali przejażdżkę dostępnymi na placu niesamowitymi pojazdami. Dużą atrakcją było karmienie mieszkańców MINIZOO - kucyka "Jaśka" i alpaki "Kuku". Kolejnym punktem programu była dyskoteka, zabawy integracyjne przy skocznej muzyce oraz słodki poczęstunek. Następnie rozpoczęła się najważniejsza część wycieczki czyli warsztaty kulinarne. Każdy z uczestników miał możliwość własnoręcznego zrobienia pizzy z wybranymi dodatkami. Uczniowie ćwiczyli pod czujnym okiem specjalisty - pana Piotra. Było to nie lada wyzwanie, ale wszyscy fantastycznie sobie poradzili. Pizza którą każdy samodzielnie przygotował smakowała wyśmienicie. Młodych adeptów sztuki kulinarnej nagrodzono pamiątkowymi dyplomami. Organizator:Anita Zachara-Kusek

 

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

Email Drukuj PDF

Jak co roku pod patronatem Starostwa Powiatowego w Dębicy 16 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych pod opieką U. Burkat i Z. Rajnfusa wzięło udział w ,,Akcji Sprzątania Świata'' w lasach Nadleśnictwa Pustków Osiedle. Pogoda nam sprzyjała więc po przejściu wyznaczonego odcinka i oczyszczeniu go z odpadów i śmieci mogliśmy podziwiać piękno otaczającej nas przyrody. Dzieci bardzo chętnie posłuchały również pana leśniczego, który przybliżył im życie zwierząt, jakie można spotkać w pobliskich lasach, oglądały eksponaty, zapoznawały się również z zasadami zachowania w lesie . Całość dopełniło ognisko i pieczone kiełbaski. 

 

MITING KOLARSKI 2019

Email Drukuj PDF

W dniu 26.09.2019 r. pięcioosobowa ekipa kolarska reprezentowała naszą szkołę (Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy) podczas VIII Podkarpackiego Mitingu Kolarskiego ?Olimpiad Specjalnych? zorganizowanego w Tarnobrzegu.  Nasi kolarze podczas tych zawodów zdobyli pięć medali, spisując się znakomicie na trasie mitingu podczas pięknej rywalizacji w swoich grupach sprawnościowych.

Więcej…
 

II PODKARPACKI TURNIEJ GOLFA OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Email Drukuj PDF

W dniu 25.09.2019 w Trzcianie na polu golfowym "Dwa Stawy" odbył się II podkarpacki turniej golfa Olimpiad Specjalnych Polska w których pierwszy raz uczestniczyła nasz drużyna odnosząc z marszu spore sukcesy, zdobywając trzy złote medale w poszczególnych grupach sprawnościowych w kategorii dziewcząt i chłopców. W turnieju brało udział 46 zawodników z 4 ośrodków. Rywalizacja polegała na pokonaniu sześciu prób sprawnościowych w których uczestnicy musieli się wykazać całym wachlarzem uderzeń piłeczki stosowanych w grze w golfa. A oto wyniki naszych zawodników z Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy: miejsce I Wołowiec Aneta, Kilś Dawid oraz Kontrabecki Mateusz, miejsce II Stachnik Hubert, miejsce III Maziarka Jarosław oraz Czuba Dawid. Opiekunowie: M. Kramarz oraz Z. Rajnfus.
 

NA POLU GOLFOWYM "DWA STAWY"

Email Drukuj PDF

W dniach 12.09.2019 oraz 19.09. 2019 r. uczniowie Naszej Szkoły stawiali pierwsze kroki na profesjonalnym polu golfowym "Dwa Stawy" znajdującym się w miejscowości Trzciana. W dwóch sesjach treningowych uczestniczyło 12 uczniów, poznając zasady gry w golfa oraz podstawowe rodzaje uderzeń. Po przeprowadzonym treningu zaznajomili się z całym polem golfowym o łącznej powierzchni 30 ha, składającym się z 9 dołków. Za umożliwienie nauki nowej dyscypliny sportowej dziękujemy właścicielom pola golfowego "Dwa Stawy" i mamy nadzieję już w niedalekiej przyszłości skorzystać z ponownego zaproszenia. Opiekunowie: M.Kramarz, Z. Rajnfus 


 


Strona 5 z 69

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk