Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

MIKOŁAJ 2018

Email Drukuj PDF

6 grudnia 2018r. naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj, który obdarował każdego ucznia pięknym prezentem.Dzięki temu na ustach każdego dziecka zagościł uśmiech.Po oficjalnej części wszyscy uczniowie bawili się na zabawie Mikołajkowej poprowadzonej przez asystentów Mikołaja: Tosię i Dyzia.Organizatorami spotkania byli: p.Barbara Kołodziej, p. Magda Przybycień,p. Ewelina Dudziak,p. Anna Chęciek, p. Andrzej Gruszecki.

 

WYRÓŻNIENI W KONKURSIE CZYTELNICZYM W RZESZOWIE

Email Drukuj PDF

I Wojewódzki Konkurs Czytelniczy "Czytam dla mojej Ojczyzny", który odbył się 29 listopada 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. I. Osmeckiego w Rzeszowie przyniósł naszym uczniom ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy dwa wyróżnienia. Otrzymali je: DAWID CZUBA oraz BERNADETTA RÓŻAŃSKA za interpretację utworów poetyckich ilustrowanych muzyką Chopina. Jury oceniało technikę czytania (płynność, dykcję i tempo czytania) oraz interpretację tekstu poprzez zastosowanie środków artystycznego wyrazu (tj. pauzowanie, tempo, modulacja, natężenie głosu, akcent zdaniowy, mimikę, tzw. intuicję artystyczną, kontakt z odbiorcą i radzenie sobie z tremą) trzydziestu ośmiu  uczestników konkursu. Organizator - Zespół Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie zadbał o uroczystą oprawę artystyczną: występ chóru, grupy tanecznej oraz o zabawy plastyczne i muzyczne w antrakcie zmagań czytelniczych. Uczniowie ZSS w Dębicy zostali przygotowani do występu przez p. Bogusławę Strzyż i p. Karinę Lewtak. 

ANDRZEJKI

Email Drukuj PDF

We wtorek 23 listopada odbyła się w naszej szkole impreza andrzejkowa. Już od kilku lat wszyscy uczniowie z niecierpliwością oczekują dnia z wróżbami i zabawą taneczną. Z tej okazji sala gimnastyczna została zamieniona w salę wróżb, a uczniowie z klas przysposabiających do pracy zostali mianowani wróżbitami. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość wylosowania cukierka z wróżbą, przekłucia papierowego serca - aby odczytać imię swojej przyszłej sympatii, wylosowania magicznego bilecika - na którym widniały nazwy zawodów, bądź wybrania przedmiotu przepowiadającego przyszłość. Najwięcej radości jak zawsze sprawiło lanie wosku i wróżby z nim związane. Po zakończeniu wróżenia odbyła się wspólna dyskoteka. W zabawie wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, obsługą oraz dyrekcją. W pracowniach uczniowie przygotowali poczęstunek. Dziękujemy za wspaniałą wspólną zabawę - Organizatorzy. Imprezę przygotowały panie: Anna Chęciek, Joanna Janiec, Jadwiga Parys i Monika Król - Moździerz.

 

RUSZA BUDOWA NOWEJ SIEDZIBY SZKOŁY SPECJALNEJ

Email Drukuj PDF

http://www.powiatdebicki.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2495:lopaty-juz-wbite-rusza-budowa-nowej-siedziby-szkoly-specjalnej&catid=12:ogolne&Itemid=109

 

KONKURS SPOTKANIE Z PRZYRODĄ

Email Drukuj PDF

W dniu 26.11.2018 w Starostwie Powiatowym w Dębicy odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i fotograficznego pt. "Moje spotkania z przyrodą". Uczniowie naszej szkoły brali udział w części plastycznej. Uczennica szkoły podstawowej Joanna Depowska została wyróżniona, natomiast uczniowie gimnazjum Patrycja Wnęk oraz Bartłomiej Puzon zajęli III i II miejsce. Gratulujemy nagrodzonym.

 

WARSZTATY Z SENSOPLASTYKI

Email Drukuj PDF

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy warsztaty z Sensoplastyki. Biorą w nich udział uczniowie zespołu rewalidacyjnego oraz klas 2,3r.n.B, 5r.n., 6r.n., 6-7r.n. Pierwsze zajęcia odbyły się 27-go listopada. Uczestnicy poznali różne faktury, tekstury oraz całą paletę ekologicznych barw. Opiekunowie przygotowali domowe i bezpieczne materiały plastyczne dla dzieci tj. mąka, ryż, kasza, groch, olejki zapachowe. Pełne kolorów, zapachów i smaków zajęcia spierają rozwój zmysłów, wspomagają budowanie świadomości ciała i przestrzeni. Pomagają również w usprawnianiu ruchowym i wpływają na rozwój mowy (ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę są usytuowane blisko ośrodków odpowiadających za małą motorykę - czyli pracę dłoni). Poprzez wspólne działanie, pogłębiają się kontakt emocjonalny między dziećmi. Wzrasta ich poczucie bezpieczeństwa. Bardzo ważną cechą tych zajęć jest "przemiana". Dzieci mogą doświadczać, jak np. suche zmienia się w mokre. Nabywają w ten sposób wiedzę na temat związków przyczynowo - skutkowych. Trenują kompetencję elastyczności i przystosowania się do zmian.

Więcej…
 

FESTIWAL PIOSENKI W RUDNIKU

Email Drukuj PDF

Dnia 15 listopada 2018r. harcerze z 2 WDH NS, działającej przy naszej szkole  wzięli udział w VIII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, Harcerskiej i Patriotycznej "Na Ojczystym szlaku" - 2018 w RUDNIKU nad Sanem. Byli to: Słąba Katarzyna, Kliś Dawid, Lada Bartosz, Przemysław Kupiec, Kontrabecki Mateusz i Duraj Mateusz. Opiekę nad uczniami pełnili: dh. Magdalena Szerszeń i p. Andrzej Gruszecki. Harcerze zaprezentowali się w 2 piosenkach: "Pocztówce z Beskidu" oraz "Wojence". Akompaniował im na gitarze akustycznej nasz szkolny muzyk - p. Andrzej. Konkurencja była duża. Śpiewało ok. 20 zespołów z: Rzeszowa, Leżajska, Rudnika, Jarosławia, Ropczyc, Kolbuszowej, Mielca oraz innych miejsc Podkarpacia i Małopolski. Co prawda nie stanęliśmy na zwycięskim podium, ale otrzymaliśmy wyróżnienie oraz cenne nagrody.  

"WIEM, POTRAFIĘ, POMOGĘ - I POMOC PRZEDMEDYCZNA"

Email Drukuj PDF

 

XXI WOJEWÓDZKI TURNIEJ WARCABOWY W JAROSŁAWIU

Email Drukuj PDF

14 listopada braliśmy udział w Wojewódzkim Turnieju Warcabowym w Jarosławiu. Odnieśliśmy tam duży sukces, zdobywając drugie miejsce w kategorii drużynowej szkół zawodowych (Piotr Świątek i Dawid Kliś). Trzecie miejsce w kategorii drużynowej szkół (siódma/ósma klasa oraz gimnazjalna) zdobyli Hubert Stachnik i Mateusz Kontrabecki. Gratulujemy odniesionego sukcesu, jesteśmy z Was dumni! Uczniów do Turnieju przygotowała p. Ewelina Dudziak i p. Anna Borkowska.

 

WSPÓLNE ŚPIEWANIE HYMNU

Email Drukuj PDF

Dnia 9 listopada 2018 r. o godz.11.11 uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy wspólnie odśpiewali cztery zwrotki hymnu Polski, włączając się w akcję "Rekord dla Niepodległej" ogłoszoną przez MEN oraz Radę Dzieci i Młodzieży.

 

OJCZYZNA W SERCACH SIĘ ZACZYNA - 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Email Drukuj PDF

Jak przystało na uroczystą, setną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości dnia 9 listopada 2018 r. uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy w odświętnych strojach przyozdobionych barwami narodowymi, z flagami w dłoniach uczestniczyli we wzruszającej akademii.

Więcej…
 


Strona 5 z 62

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk