Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

XXI WOJEWÓDZKI TURNIEJ WARCABOWY W JAROSŁAWIU

Email Drukuj PDF

14 listopada braliśmy udział w Wojewódzkim Turnieju Warcabowym w Jarosławiu. Odnieśliśmy tam duży sukces, zdobywając drugie miejsce w kategorii drużynowej szkół zawodowych (Piotr Świątek i Dawid Kliś). Trzecie miejsce w kategorii drużynowej szkół (siódma/ósma klasa oraz gimnazjalna) zdobyli Hubert Stachnik i Mateusz Kontrabecki. Gratulujemy odniesionego sukcesu, jesteśmy z Was dumni! Uczniów do Turnieju przygotowała p. Ewelina Dudziak i p. Anna Borkowska.

 

WSPÓLNE ŚPIEWANIE HYMNU

Email Drukuj PDF

Dnia 9 listopada 2018 r. o godz.11.11 uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy wspólnie odśpiewali cztery zwrotki hymnu Polski, włączając się w akcję "Rekord dla Niepodległej" ogłoszoną przez MEN oraz Radę Dzieci i Młodzieży.

 

OJCZYZNA W SERCACH SIĘ ZACZYNA - 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Email Drukuj PDF

Jak przystało na uroczystą, setną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości dnia 9 listopada 2018 r. uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy w odświętnych strojach przyozdobionych barwami narodowymi, z flagami w dłoniach uczestniczyli we wzruszającej akademii.

Więcej…
 

XVIII PODKARPACKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO OLIMPIAD SPECJALNYCH W TARNOBRZEGU 2018

Email Drukuj PDF

W dniu 08.11.2018 sześciu zawodników Zespołu Szkół Specjalnych wzięło udział  w  " XVIII Podkarpackim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w Tarnobrzegu" . Zawody  rozegrano na głównej hali widowiskowo-sportowej MOSiR, rywalizacja odbywała się w kategorii dziewcząt i chłopców oraz grupach sprawnościowych. Wspaniałe wyniki uzyskali:  Piotr Świątek, Dawid Czuba, Aneta Wołowiec  plasując się na I miejscach w swoich grupach a  srebrnymi medalami mogą  poszczycić  się Hubert Stachnik  oraz Bernadetta Różańska. Równie dzielnie choć ze sporym pechem walczył  Dawid Kliś, który zajął ostatecznie trzecie miejsce. Opiekę nad zawodnikami sprawował  Zbigniew Rajnfus.

 

DĘBICA WCZORAJ I DZIŚ - KONKURS

Email Drukuj PDF

W dniu 30 października 2018 roku w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Akademickiej odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym "Dębica dawniej i dziś". Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Dębicy Mariusza Szewczyka i został przygotowany przez Zespół Szkół Specjalnych wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Dębicy.

Więcej…
 

POWITANIE NOWYCH UCZNIÓW 2018

Email Drukuj PDF

29 października o godz. 10.00 w naszej szkole odbyła się Uroczystość Powitania Nowych Uczniów. Pani wicedyrektor Karina Watoła powitała zebranych gości, natomiast w imieniu Samorządu Uczniowskiego uczynił to przewodniczący Dawid Kliś. Uroczystość rozpoczęła część artystyczna przygotowana przez uczniów pod opieką nauczycieli. Po części artystycznej zorganizowano zabawę integracyjną oraz poczęstunek dla rodziców. W organizację imprezy włączyli się: p. A. Gruszecki, p. B. Strzyż, p. M. Szerszeń, p. D. Wadas, p. J. Janiec, p. M. Reguła,p. J. Parys, p. A. Jurkiewicz, p. A. Chęciek,p. M. Król - Moździerz, p. M. Toczyńska - Ożóg, p. A. Sobolak, p. A. Nalepa - Proszowska,p. Anna Borkowska, p. M. Sroczyńska, p. K. Gałat.

 

KINO I ZABAWY INTEGRACYJNE W II LO DĘBICA

Email Drukuj PDF

Nasi uczniowie w dniu 25 października uczestniczyli w seansie filmowym w szkolnej Sali Kinowej II LO Dębica. Oglądaliśmy film "Gdzie jest Nemo". Po seansie młodzież z Wolontariatu 2LO Dębica zorganizowała dla naszych dzieci bardzo ciekawe zabawy integracyjne.
Wraz z wolontariuszami mogliśmy się bawić, tańczyć i sportowo rywalizować w szkolnej Sali Lustrzanej. Bardzo mocno dziękujemy wspaniałej młodzieży i panu pedagogowi z II LO Dębica, za dzień pełen wrażeń.

 

IX PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

Email Drukuj PDF

W środę 24 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w IX Przeglądzie Małych Form Teatralnych "Polsce na urodziny" w Radomyślu Wielkim.Impreza poświęcona obchodom 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości obfitowała w moc symboli patriotycznych. Nasza placówka przedstawiła inscenizacją pt: "Państwowa Szkoła Mimów" obrazując lekcje historii dotyczącą tego tematu.Uczniowie rewelacyjnie wcielili się w klimat tamtych wydarzeń ukazując tragedię oraz wielką radość z odzyskanej wolności. Opiekunowie: A. Chęciek, A. Borkowska, A. Jurkiewicz,B. Kołodziej, M. Przybycień, A. Gruszecki.

 

WARSZTATY FLORYSTYCZNE

Email Drukuj PDF

Poznanie tajników tworzenia kompozycji kwiatowych oraz różnych sposobów dekorowania bukietów było celem warsztatów florystycznych, w których uczestniczyli uczniowie klas: III GAł, II PA i III PC w dniu 22. 10. 2018 r. Właścicielka kwiaciarni "Flor" przy ul. Krakowskiej 63 w Dębicy ze względu na zbliżające się Święto Zmarłych i pamięć o najbliższych zaproponowała wykonanie stroików ze zniczem, ozdobionych gałązkami jedliny, kwiatkami, lawendą, kokardą i sercem. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i starannością wykonywali swoją pracę, dbając o estetykę i precyzję. Byli dumni z własnoręcznie wykonanej ozdoby. 

 

IX WOJEWÓDZKI RAJD PIESZY "GRUDNA 2018"

Email Drukuj PDF

 

GRA TERENOWA "KU NIEPODLEGŁEJ"

Email Drukuj PDF

17 października 2018 r. 21 uczniów wraz z opiekunami wzięło udział w pierwszej grze terenowej "Ku Niepodległej" zorganizowanej w lesie na Wolicy. Głównym celem wydarzenia było upamiętnienie 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości i 660-lecia Lokacji Miasta Dębicy. Uczniowie zostali podzieleni na 4 drużyny, które realizowały różnorodne zadania rozmieszczone na 5 punktach. Uczniowie mogli poznać jak prawidłowo strzelać z łuku i sprzętu ASG oraz jak wykonać rzut granatem. Ponadto, uczestniczyli w zadaniach o  charakterze sprawnościowym (np. wspinanie po linie) i udzielali pierwszej pomocy medycznej. Na zakończenie gry, wszyscy spędzili czas przy wspólnym ognisku. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. A. Borkowska, p. U. Burkat, p. A. Chęciek, p. Ł. Drąg, p. E. Gibek, p. J. Janiec, p. B. Kołodziej, p. P. Stachnik i p Z. Rajnfus. Ponadto, dziękujemy p. E. Gibek, Państwu M. i W. Szerszeń za pomoc w organizacji gry terenowej.

 


Strona 4 z 60

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk