Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI

Email Drukuj PDF

8 listopada 2019 roku uczciliśmy w naszej szkole 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Odbyła się Akademia podczas, której uczniowie naszej szkoły wystąpili śpiewając popularne pieśni patriotyczne, recytowali wiersze oraz wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Po występach zaprezentowana była prezentacja multimedialna, która przybliżyła uczniom historie naszego kraju. Tradycyjnie jak co roku o godzinie 11:11 cała szkoła odśpiewała hymn Polski.

 

IX WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ,HARCERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ

Email Drukuj PDF

Dnia 7.11.2019r. reprezentacja naszej drużyny harcerskiej wzięła udział w IX Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, Harcerskiej i Patriotycznej "Na Ojczystym szlaku" - 2019 w RUDNIKU nad Sanem. Byli to: Słąba Katarzyna, Kliś Dawid, Sylwia Wojtuła, Przemysław Kupiec, Kontrabecki Mateusz i Duraj Mateusz. Harcerze zaprezentowali się w 2 piosenkach: "Remedium" i "My, Pierwsza Brygada". Konkurencja była duża. Śpiewało 22 zespoły z różnych stron Polski min. z: Rzeszowa, Leżajska, Rudnika,  Kolbuszowej, Mielca oraz innych miejsc Podkarpacia i Małopolski. Co prawda nie stanęliśmy na zwycięskim podium, ale jesteśmy przekonani, że wszystkim podobała się wokalna interpretacja przygotowanych przez nas utworów. Jesteśmy wdzięczni również za nagrody rzeczowe, które otrzymaliśmy. 

XIX PODKARPACKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO OLIMPIAD SPECJALNYCH W TARNOBRZEGU 2019

Email Drukuj PDF

W dniu 06.11.2019 sześciu zawodników Zespołu Szkół Specjalnych wzięło udział  w  " XIX Podkarpackim Turnieju Tenisa Stołowego oraz Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych Polska w Tarnobrzegu" . W tegorocznej edycji zawodów udział wzięła młodzież z dwunastu ośrodków i szkół specjalnych z terenu Podkarpacia oraz reprezentanci ośrodka w Sandomierzu. Zawody  rozegrano na obiektach hali widowiskowo-sportowej MOSiR, rywalizacja odbywała się równolegle w dwóch dyscyplinach sportowych, tenisie stołowym oraz trójboju siłowym w kategorii dziewcząt i chłopców podzielonych na grupy sprawnościowe. Wspaniałe wyniki uzyskali: Dawid Czuba/tenis stołowy i Hubert Stachnik/trójbój siłowy, zajmując I miejsca w swoich konkurencjach. Brązowymi medalami mogą  poszczycić  się Bernadetta Różańska oraz Kordian Jurkowski. Równie dzielnie choć ze sporym pechem walczyli Dawid Kliś oraz Piotr Świątek zajmując ostatecznie czwarte miejsca. Opiekę nad zawodnikami sprawowali  M.Kramarz oraz Z.Rajnfus. 

ŚLADAMI DAWNYCH SŁOWIAN -WYCIECZKA DO "KARPACKIEJ TROI"

Email Drukuj PDF

W ostatnim tygodniu października uczniowie klas szkoły podstawowej (1,2,3 r.n., 3 r.n., 4 r.n., 5,6 r.n., 6,7 r.n.C, 6,7 r.n.D, 8 r.n.), wraz z nauczycielami, rodzicami i paniami opiekunkami, uczestniczyli w wycieczce plenerowej do Trzcinicy.

Więcej…
 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "BAŃKOWICE MYDLANE"

Email Drukuj PDF

W dniu 25 października 2019 roku w Zespole Szkół w Pustyni odbyło się rozstrzygnięcie VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na ilustrację utworu "Bańkowice mydlane". Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Julia Sikora, która zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Rozdanie nagród poprzedziła barwna oprawa muzyczno-słowna w trakcie, której zostały przedstawione fragmenty twórczości Wandy Chotomskiej - patrona szkoły. Uroczystość w miłej atmosferze została zakończona poczęstunkiem przybyłych gości.

 

X PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TETRALNYCH W RADOMYŚLU WIELKIM

Email Drukuj PDF

23 października 2019r. Grupa Teatralna reprezentująca naszą szkołę wraz z opiekunami:A.Chęciek, A.Borkowska, B.Kołodziej, M.Przybycień, A.Gruszecki wzięła udział w X Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Radomyslu Wielkim. Uczniowie przedstawili spektakl z życia Fit Rodziny. Zaprezentowali różne style odżywiania. Morałem tej opowieści był kompromis zawarty między członkami rodziny i złoty środek wszystkich diet.Spektal zwierał wiele zabawnych scen, a jury i publicznośc zgromadzona na przeglądzie doceniła naszych aktorów gromiki brawami. Wyjazd do Radomysla z pewnością na długo zostanie w pamięci uczestników.

 

X WOJEWÓDZKI RAJD PIESZY "SŁOTWINÓWKA 2019"

Email Drukuj PDF

W dniu 22 października 2019 roku w miejscowości Głobikowa odbył się, już po raz dziesiąty, rajd pieszy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym  z województwa podkarpackiego. Organizatorem rajdu był Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy.

Więcej…
 

PIZZA W PIETRO PARTY

Email Drukuj PDF

Dnia 21 października 2019 r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Dębicy z kl. I PA i III PD wraz z nauczycielem uczestniczyli w praktyce wspomaganej poza terenem szkoły we włoskiej restauracji - pizzerii w Czarnej. Podczas zajęć kulinarnych z szefem "Pietro Party" młodzież poznała historię powstania, sposobu przyrządzania oraz wypieku tradycyjnej pizzy. Praktykanci samodzielnie wyrabiali ciasto, komponowali dodatki według własnego upodobnia oraz wkładali placki o różnorodnych kształtach na długich szuflach do pieca opalanego drewnem. Właściciel "Pietro Party" przygotował dla uczniów sporo atrakcji, które mogliby również zafundować znajomym lub gościom podczas okolicznościowych przyjęć czy urodzin. Oprócz zdobycia umiejętności kulinarnych uczniowie mieli okazję do świetnej zabawy w otoczeniu pięknej, złocisto - jesiennej przyrody.

 

WITAMY NOWYCH UCZNIÓW

Email Drukuj PDF

W przedostatni czwartek października, społeczność naszej szkoły miała przyjemność uroczyście powitać nowych uczniów, którzy od tego roku szkolnego zaczęli uczęszczać do naszej placówki. Oficjalna część rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Marty Biłas, która powitała nowych podopiecznych oraz ich rodziców.

Więcej…
 

KONKURS "WESOŁE DYNIOWE STWORKI"

Email Drukuj PDF

W dniu 17 października odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. ,,Wesołe Dyniowe stworki". Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za wspaniałe pomysły i przepiękne prace.Dyniowe Stworki ozdabiają nam teren szkoły. Organizatorami konkursy była: p. Karina Letwak, p. Monika Solarska, p. Anna Nalepa-Proszowska.

 

DZIEŃ NAUCZYCIELA 2019

Email Drukuj PDF

14 października 2019 roku uczciliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Marty Biłas, która przywitała zaproszonych gości: nauczycieli, pracowników szkoły, nauczycieli - emerytów oraz uczniów. Pani Dyrektor wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom, pracownikom administracji oraz obsługi i podziękowała wszystkim za trud i wkład pracy w wychowanie i kształcenie młodych pokoleń. Życzyła również zdrowia, wytrwałości i zaangażowania na kolejne lata. W części artystycznej uczniowie w humorystyczny sposób przedstawili życie szkolne ze swojej perspektywy. Wzbudzili w ten sposób uśmiech i radość na twarzach widowni. Były wiersze, piosenki i krótkie scenki, w których zaprezentowane zostały talenty i umiejętności uczniów. 


Strona 4 z 69

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk