Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

XIII JESIENNY TURNIEJ GIER I ZABAW RUCHOWYCH

Email Drukuj PDF

XIII Jesienny Turniej Gier i Zabaw Ruchowych pod hasłem "Ruchowa Zabawa - Fajna Sprawa" odbył się 26 listopada 2019 r. Wzięli w nim udział uczniowie klas podstawowych (1,2,3rn;3rn;4rn;4,5rn;5,6rn;6,7rnc;6,7rnd) oraz ZWR. Zespoły klasowe zostały podzielone na grupy sprawnościowe, które mogły spróbować swoich sił w różnych zabawach ruchowych, takich jak.: "Wyścig z toczeniem piłki", "Wyścig slalomem z piłką", "Lawina', "Wyścig z piłką na pachołku", "Wyścig kocyków z szarfami" i "Przeciąganie liny". Podczas ruchowej zabawy uczniowie mieli możliwość zintegrować się z innymi uczestnikami turnieju. Poprzez ruch mogli wyrazić swoją radość i zadowolenie, kształtować nawyki zdrowej rywalizacji oraz współdziałania w grupie. Turniej ten dał im dużo satysfakcji, uśmiechu i samorealizacji.  
Organizatorami gier i zabaw byli: Danuta Wadas, Marek Kramarz, Łukasz Drąg. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspaniałą zabawę.

 

II PODKARPACKI MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY Z PIERWSZEJ POMOCY

Email Drukuj PDF

W dniu 21 listopada, w Rudniku nad Sanem odbył się II Podkarpacki Międzyszkolny Turniej Wiedzy z Pierwszej Pomocy dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną pod hasłem "Umiem-Potrafię-Pomogę". Wzięło w nim udział czterech uczniów z naszej szkoły: Wiktoria Banaś, Patrycja Blicharz, Sylwia Wojtuła i Przemysław Kupiec. Pierwsza część turnieju obejmowała test pisemny. Druga część polegała na zadaniach praktycznych i odpowiadaniu na pytania ratowników medycznych. Pytania dotyczyły określonych sytuacji zagrażających życiu, bądź zachowania się w sytuacji m.in.zranienia, krwotoku z nosa, oparzenia. W dalszej części, ratownicy medyczni zaprezentowali użycie defibrylatora AED oraz transport poszkodowanego. W trakcie turnieju uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Istotą spotkania było kształtowanie właściwych postaw, integracja i dobra zabawa. Urszula Burkat

 

TURNIEJ WARCABOWY W JAROSŁAWIU

Email Drukuj PDF

20 listopada w Jarosławiu odbył się XXII Wojewódzki Turniej Warcabowy, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. W tym roku reprezentowali nas: Dawid Kliś, Piotr Świątek oraz Hubert Stachnik. Rozgrywki były bardzo emocjonujące i wymagały od uczestników dużego zaangażowania i koncentracji. Choć w tym roku naszym podopiecznym nie udało się stanąć na podium, to mimo wszystko należy docenić ich za duży wkład w przygotowania do tego turnieju oraz skupienie w trakcie rozgrywek. Naszym uczniom dziękujemy za udział i życzymy nowych sukcesów w zawodach warcabowych, które tym razem odbędą się 11 grudnia w naszej szkole. 

WARSZTATY PIERWSZA POMOC 2019

Email Drukuj PDF

W dniu 15 listopada w naszej placówce odbyły się warsztaty dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W zajęciach wzieli udział uczniowie klas przysposabiających do pracy. W części pierwszej uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne i zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi udzielania pomocy w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu (zaksztuszenie, oparzenie, omdlenie, krowtok z nosa, zatrzymanie krążenia i oddychania). W części drugiej uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności ćwicząc m.in.na manekinie medycznym. Spotkanie miało także na celu przygotowanie uczestników do II Podkarpackiego Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy z Pierwszej Pomocy "Umiem-Potrafię-Pomogę". Organizatorzy: Urszula Burkat, Anita Zachara-Kusek.

 

ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI

Email Drukuj PDF

8 listopada 2019 roku uczciliśmy w naszej szkole 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Odbyła się Akademia podczas, której uczniowie naszej szkoły wystąpili śpiewając popularne pieśni patriotyczne, recytowali wiersze oraz wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Po występach zaprezentowana była prezentacja multimedialna, która przybliżyła uczniom historie naszego kraju. Tradycyjnie jak co roku o godzinie 11:11 cała szkoła odśpiewała hymn Polski.

 

IX WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ,HARCERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ

Email Drukuj PDF

Dnia 7.11.2019r. reprezentacja naszej drużyny harcerskiej wzięła udział w IX Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, Harcerskiej i Patriotycznej "Na Ojczystym szlaku" - 2019 w RUDNIKU nad Sanem. Byli to: Słąba Katarzyna, Kliś Dawid, Sylwia Wojtuła, Przemysław Kupiec, Kontrabecki Mateusz i Duraj Mateusz. Harcerze zaprezentowali się w 2 piosenkach: "Remedium" i "My, Pierwsza Brygada". Konkurencja była duża. Śpiewało 22 zespoły z różnych stron Polski min. z: Rzeszowa, Leżajska, Rudnika,  Kolbuszowej, Mielca oraz innych miejsc Podkarpacia i Małopolski. Co prawda nie stanęliśmy na zwycięskim podium, ale jesteśmy przekonani, że wszystkim podobała się wokalna interpretacja przygotowanych przez nas utworów. Jesteśmy wdzięczni również za nagrody rzeczowe, które otrzymaliśmy. 

XIX PODKARPACKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO OLIMPIAD SPECJALNYCH W TARNOBRZEGU 2019

Email Drukuj PDF

W dniu 06.11.2019 sześciu zawodników Zespołu Szkół Specjalnych wzięło udział  w  " XIX Podkarpackim Turnieju Tenisa Stołowego oraz Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych Polska w Tarnobrzegu" . W tegorocznej edycji zawodów udział wzięła młodzież z dwunastu ośrodków i szkół specjalnych z terenu Podkarpacia oraz reprezentanci ośrodka w Sandomierzu. Zawody  rozegrano na obiektach hali widowiskowo-sportowej MOSiR, rywalizacja odbywała się równolegle w dwóch dyscyplinach sportowych, tenisie stołowym oraz trójboju siłowym w kategorii dziewcząt i chłopców podzielonych na grupy sprawnościowe. Wspaniałe wyniki uzyskali: Dawid Czuba/tenis stołowy i Hubert Stachnik/trójbój siłowy, zajmując I miejsca w swoich konkurencjach. Brązowymi medalami mogą  poszczycić  się Bernadetta Różańska oraz Kordian Jurkowski. Równie dzielnie choć ze sporym pechem walczyli Dawid Kliś oraz Piotr Świątek zajmując ostatecznie czwarte miejsca. Opiekę nad zawodnikami sprawowali  M.Kramarz oraz Z.Rajnfus. 

ŚLADAMI DAWNYCH SŁOWIAN -WYCIECZKA DO "KARPACKIEJ TROI"

Email Drukuj PDF

W ostatnim tygodniu października uczniowie klas szkoły podstawowej (1,2,3 r.n., 3 r.n., 4 r.n., 5,6 r.n., 6,7 r.n.C, 6,7 r.n.D, 8 r.n.), wraz z nauczycielami, rodzicami i paniami opiekunkami, uczestniczyli w wycieczce plenerowej do Trzcinicy.

Więcej…
 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "BAŃKOWICE MYDLANE"

Email Drukuj PDF

W dniu 25 października 2019 roku w Zespole Szkół w Pustyni odbyło się rozstrzygnięcie VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na ilustrację utworu "Bańkowice mydlane". Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Julia Sikora, która zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Rozdanie nagród poprzedziła barwna oprawa muzyczno-słowna w trakcie, której zostały przedstawione fragmenty twórczości Wandy Chotomskiej - patrona szkoły. Uroczystość w miłej atmosferze została zakończona poczęstunkiem przybyłych gości.

 

X PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TETRALNYCH W RADOMYŚLU WIELKIM

Email Drukuj PDF

23 października 2019r. Grupa Teatralna reprezentująca naszą szkołę wraz z opiekunami:A.Chęciek, A.Borkowska, B.Kołodziej, M.Przybycień, A.Gruszecki wzięła udział w X Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Radomyslu Wielkim. Uczniowie przedstawili spektakl z życia Fit Rodziny. Zaprezentowali różne style odżywiania. Morałem tej opowieści był kompromis zawarty między członkami rodziny i złoty środek wszystkich diet.Spektal zwierał wiele zabawnych scen, a jury i publicznośc zgromadzona na przeglądzie doceniła naszych aktorów gromiki brawami. Wyjazd do Radomysla z pewnością na długo zostanie w pamięci uczestników.

 

X WOJEWÓDZKI RAJD PIESZY "SŁOTWINÓWKA 2019"

Email Drukuj PDF

W dniu 22 października 2019 roku w miejscowości Głobikowa odbył się, już po raz dziesiąty, rajd pieszy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym  z województwa podkarpackiego. Organizatorem rajdu był Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy.

Więcej…
 


Strona 4 z 69

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk