Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

VI WOJEWÓDZKI FESTIWAL DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ "I TY MASZ TALENT"

Email Drukuj PDF

Dnia 10 grudnia 2019 roku, w Pustkowie Osiedlu, odbył się VI Wojewódzki Festiwal dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną "I TY MASZ TALENT". Festiwal zorganizował Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy przy współudziale Starostwa Powiatowego w Dębicy, Gminy Dębica oraz Centrum Kultury i Bibliotek gminy Dębica. Głównym organizatorem i koordynatorem festiwalu była pani Anna Chęciek - nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy.

Więcej…
 

MIKOŁAJ 2019

Email Drukuj PDF

6 grudnia 2019r. zgodnie z tradycją naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj, który obdarował uczniów pięknymi prezentami. Dzięki temu na ustach każdego dziecka zagościł uśmiech. Po wręczeniu upominków, wszyscy uczniowie bawili się na zabawie Mikołajkowej poprowadzonej przez asystentów Św. Mikołaja: Tosię i Dyzia. Organizatorami spotkania były panie: Magda Przybycień, Barabara Kołodziej, Anna Chęciek. Zabawę Mikołajkową sponsorowało Stowarzyszenie "Z Potrzeby Serca."

 

PODKARPACKI MITING PŁYWACKI OLIMPIAD SPECJALNYCH W KOLBUSZOWEJ

Email Drukuj PDF

W dniu 5 grudnia 2019 w Kolbuszowej na pływalni krytej "Fregata" odbył się Miting Pływacki. Organizatorami imprezy byli: Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Podkarpackie, Zespół Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ,"Iskierka" w Kolbuszowej Dolnej. Celem imprezy była przede wszystkim popularyzacja pływania jako dyscypliny sportowej dla osób upośledzonych umysłowo mającej duże znaczenie dla zdrowia i usprawniania tej grupy społeczeństwa. W mitingu wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Sylwia Wojtuła - I miejsce - 25 m klasyk,  I miejsce - 50 m dowolny, Dawid Kliś I miejsce - 25 m grzbiet, III miejsce - 50 m kraul, Jarosław Maziarka - I miejsce - 50 m dowolny, III miejsce - 25 m grzbiet, Hubert Stachnik - I miejsce 25 m kraul, II miejsce 25 m grzbiet, Mateusz Kontrabecki - I miejsce 25 m dowolny z sprzętem, Maja Szczepańska I miejsce 25 m grzbiet, II miejsce 25 m kraul. Nasi zawodnicy wykazali się dużą determinacją i poziomem umiejętnościami pokonując swoje słabości zdobywając czołowe miejsca.
 

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE W SEKRETARIACIE SP NR 6

Email Drukuj PDF

Dnia 4 grudnia, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy z klas: I PC, II PA, II/III PA, II/III PC wzięli udział w zajęciach poza terenem szkoły z zakresu prac biurowych. Uczestnicy praktyk poznali zasady funkcjonowania sekretariatu Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Dębicy. Zapoznali się z przydziałem obowiązków na stanowisku sekretarki i intendentki.  Obejrzeli wyposażenie pomieszczenia. Rozpoznawali narzędzia wykorzystywane do wykonywania prac biurowych. Pracowali z użyciem dziurkacza, zszywacza, niszczarki i kserokopiarki. Uczniowie w ramach zajęć lekcyjnych przygotowali podziękowania dla pani sekretarki oraz dyrektora szkoły.  Był to dowód wdzięczności za możliwość zorganizowania zajęć praktycznych poza szkołą oraz miłe przyjęcie. Opiekunami uczniów w czasie spotkania były panie: Monika Król-Moździerz i Anita Zachara-Kusek.

 

PRAKTYKA W ZAKŁADZIE KRAWIECKIM

Email Drukuj PDF

Z końcem listopada uczniowie klas przysposabiających (2 PA, 2/3 PA, 2/3 PB, 3 PC, 3 PD) uczestniczyli w praktyce na terenie zakładu krawieckiego Pani Marzeny Michoń. Dzięki jej uprzejmości nasi podopieczni mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat krawiectwa, przypomnieć sobie nazwy i zastosowanie maszyn, urządzeń oraz przyborów krawieckich, a przede wszystkim zobaczyć ich użycie w praktyce. To spotkanie było dla naszych uczniów możliwością poznania funkcjonowania zakładu krawieckiego oraz wiążących się z tym zadaniami. Pani Teresie Michoń dziękujemy za przyjęcie, cierpliwość i entuzjazm, który udzielił się również naszym uczniom w trakcie poznawania tajników sztuki krawieckiej.
 

VI POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY "MOJE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ"

Email Drukuj PDF

Dnia 26 listopada 2019r. w Starostwie Powiatowym w Dębicy odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Moje spotkania z przyrodą". W tym roku laureatami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły. II miejsce w kategorii klas młodszych szkół podstawowych zdobył Dominik Ziomek, również II miejsce w kategorii klas starszych szkół podstawowych otrzymała Monika Erazmus. Ponadto wyróżniono prace: Patrycji Świątek, Mateusza Kontrabeckiego i Sylwii Wojtuły.

Więcej…
 

ANDRZEJKI SZKOLNE 2019

Email Drukuj PDF

Dnia 27 listopada (w środę) odbyła się w naszej szkole impreza andrzejkowa. Uczniowie co roku bardzo wyczekują tego dnia. Udział w tej zabawie jest największym przeżyciem dla nowych uczniów, którzy pierwszy raz biorą w niej udział i zupełnie nie wiedzą co ich czeka. Tego dnia przygotowywana jest sala wróżb, w której panuje mroczna atmosfera, a kilku uczniów z klas przysposabiających do pracy zostaje wróżbitami. W czasie zabawy uczestnicy losowali ciasteczko z wróżbą, przekłuwali papierowe serce - aby odczytać imię swojej przyszłej sympatii, losowali kartę - na której widniały nazwy przyszłych zawodów, bądź wybierali przedmiot przepowiadający przyszłość. Najwięcej radości jak co roku sprawiło lanie wosku przez klucz i wróżby z nim związane. Po zakończeniu wróżenia odbyła się wspólna dyskoteka. W zabawie wzięli udział wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami oraz obsługą szkoły. W pracowniach poszczególne klasy przygotowały poczęstunek. Dziękujemy za wspólną zabawę - Organizatorzy. Imprezę przygotowali nauczyciele: Anna Chęciek, Joanna Janiec, Jadwiga Parys, Marta Reguła i Monika Król-Moździerz. 

 

XIII JESIENNY TURNIEJ GIER I ZABAW RUCHOWYCH

Email Drukuj PDF

XIII Jesienny Turniej Gier i Zabaw Ruchowych pod hasłem "Ruchowa Zabawa - Fajna Sprawa" odbył się 26 listopada 2019 r. Wzięli w nim udział uczniowie klas podstawowych (1,2,3rn;3rn;4rn;4,5rn;5,6rn;6,7rnc;6,7rnd) oraz ZWR. Zespoły klasowe zostały podzielone na grupy sprawnościowe, które mogły spróbować swoich sił w różnych zabawach ruchowych, takich jak.: "Wyścig z toczeniem piłki", "Wyścig slalomem z piłką", "Lawina', "Wyścig z piłką na pachołku", "Wyścig kocyków z szarfami" i "Przeciąganie liny". Podczas ruchowej zabawy uczniowie mieli możliwość zintegrować się z innymi uczestnikami turnieju. Poprzez ruch mogli wyrazić swoją radość i zadowolenie, kształtować nawyki zdrowej rywalizacji oraz współdziałania w grupie. Turniej ten dał im dużo satysfakcji, uśmiechu i samorealizacji.  
Organizatorami gier i zabaw byli: Danuta Wadas, Marek Kramarz, Łukasz Drąg. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspaniałą zabawę.

 

II PODKARPACKI MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY Z PIERWSZEJ POMOCY

Email Drukuj PDF

W dniu 21 listopada, w Rudniku nad Sanem odbył się II Podkarpacki Międzyszkolny Turniej Wiedzy z Pierwszej Pomocy dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną pod hasłem "Umiem-Potrafię-Pomogę". Wzięło w nim udział czterech uczniów z naszej szkoły: Wiktoria Banaś, Patrycja Blicharz, Sylwia Wojtuła i Przemysław Kupiec. Pierwsza część turnieju obejmowała test pisemny. Druga część polegała na zadaniach praktycznych i odpowiadaniu na pytania ratowników medycznych. Pytania dotyczyły określonych sytuacji zagrażających życiu, bądź zachowania się w sytuacji m.in.zranienia, krwotoku z nosa, oparzenia. W dalszej części, ratownicy medyczni zaprezentowali użycie defibrylatora AED oraz transport poszkodowanego. W trakcie turnieju uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Istotą spotkania było kształtowanie właściwych postaw, integracja i dobra zabawa. Urszula Burkat

 

TURNIEJ WARCABOWY W JAROSŁAWIU

Email Drukuj PDF

20 listopada w Jarosławiu odbył się XXII Wojewódzki Turniej Warcabowy, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. W tym roku reprezentowali nas: Dawid Kliś, Piotr Świątek oraz Hubert Stachnik. Rozgrywki były bardzo emocjonujące i wymagały od uczestników dużego zaangażowania i koncentracji. Choć w tym roku naszym podopiecznym nie udało się stanąć na podium, to mimo wszystko należy docenić ich za duży wkład w przygotowania do tego turnieju oraz skupienie w trakcie rozgrywek. Naszym uczniom dziękujemy za udział i życzymy nowych sukcesów w zawodach warcabowych, które tym razem odbędą się 11 grudnia w naszej szkole. 

WARSZTATY PIERWSZA POMOC 2019

Email Drukuj PDF

W dniu 15 listopada w naszej placówce odbyły się warsztaty dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W zajęciach wzieli udział uczniowie klas przysposabiających do pracy. W części pierwszej uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne i zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi udzielania pomocy w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu (zaksztuszenie, oparzenie, omdlenie, krowtok z nosa, zatrzymanie krążenia i oddychania). W części drugiej uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności ćwicząc m.in.na manekinie medycznym. Spotkanie miało także na celu przygotowanie uczestników do II Podkarpackiego Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy z Pierwszej Pomocy "Umiem-Potrafię-Pomogę". Organizatorzy: Urszula Burkat, Anita Zachara-Kusek.

 


Strona 3 z 69

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk