Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

BAL KARNAWAŁOWY 2018

Email Drukuj PDF

W czwartek, tj.  25 stycznia 2018 r. odbyła się w naszej szkole jak każdego roku zabawa karnawałowa z przebierankami. Dominowały piękne, barwne stroje karnawałowe. Przeprowadzono konkurs " na najładniejszy strój karnawałowy ".

Więcej…
 

XIV SZKOLNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

Email Drukuj PDF

Jak co roku od czternastu lat uczniowie naszej placówki zaprezentowali swoje umiejętności na Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Uczestniczyli w nim prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły. Na "scenie" z mikrofonem lub instrumentem muzycznym chętnie prezentowały się dzieci z dysfunkcjami ruchowymi czy też trudnościami w mówieniu. Każdy występujący odniósł olbrzymi sukces, zwyciężył swoją tremę i niepełnosprawność. Przez chwilę czuł się artystą, na którego patrzyła cała szkoła: pani dyrektor, nauczyciele, koleżanki i koledzy. Wszyscy uczestnicy przeglądu zostali nagrodzeni gromkimi brawami i oczekiwanymi paczkami, które wywoływały uśmiech na twarzach.Pyszne słodycze regenerowały energię utraconą podczas występu. Organizatorzy przeglądu to p.Anna Chęciek, p.Monika Król-Moździerz, p.Anna Jurkiewicz, p.A. Gruszecki i p.Helena Frodyma.

 

XII POWIATOWY KONKURS NA NAJPIEKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Email Drukuj PDF

Najpiękniejszą rzeczą, jaką możemy w sobie odkryć jest iskierka zdolności do tworzenia rzeczy niepowtarzalnych i niezwykłych. Również w naszych uczniach drzemie odwieczna dusza odkrywcy. Już po raz XII spotkaliśmy się w Galerii MOK na rozstrzygnięciu konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Z  wielką przyjemnością informujemy, że wszystkie szopki  wykonane przez naszych uczniów zostały nagrodzone. Gratulujemy.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2018

Email Drukuj PDF

Mimo,  że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Ta wspaniała impreza odbyła się w naszej szkole w dniu 19 stycznia. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez Jasełka, piosenki, wiersze i tańce mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, gdzie czekały już  własnoręcznie przygotowane upominki dla każdej Babci i każdego Dziadka.

 

JASEŁKA DLA RODZICÓW NASZYCH UCZNIÓW

Email Drukuj PDF

W czwartek 18 stycznia 2018 roku odbyło się Zebranie Rodziców podczas którego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali  przedstawienie jasełkowe pt. "Wigilijna ulica". Zebranych w sali gimnastycznej Rodziców powitała pani Dyrektor Marta Biłas. Po jej wystąpieniu uczniowie różnych klas, wszystkich szkół działających w naszej placówce zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, recytatorskie i taneczne odtwarzając wyznaczone im role w  przedstawieniu jasełkowym, którego akcja toczyła się na "wigilijnej ulicy". Po prezentacji jasełek odbyło się zebranie ogólne z Dyrekcją szkoły, a później spotkania z wychowawcami poszczególnych klas. Taka forma zebrania rodziców podsumowującego pracę szkoły w pierwszym semestrze tego roku szkolnego z prezentacją jasełek odbyła się po raz pierwszy. Inicjatorką takiej formy Spotkania z Rodzicami była pani Danuta Wadas, a wsparły ją w tym przedsięwzięciu panie: Małgorzata Hajduk, Anna Nalepa - Proszowska i Magdalena Szerszeń, a opiekę nad dziećmi biorącymi udział w przedstawieniu sprawowały panie Monika Madej, Katarzyna Król i Natalia Popiela. Fotorelację z tego wydarzenia przygotowała pani Monika Król-Moździerz.

 

WARSZTATY "HIGIENA RĄK"

Email Drukuj PDF

"HIGIENA RĄK" - warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej w ramach realizacji autorskiego programu "Z HIGIENĄ ZA PAN BRAT".
Głównym celem spotkania, które odbyło się 15 stycznia br., było kształtowanie nawyków dbania o higienę rąk. Podczas warsztatów przypomnieliśmy sobie na czym polega higiena osobista oraz higieniczny tryb życia.

Więcej…
 

PREZENTACJA PRZEDSTAWIENIA JASEŁKOWEGO PENSJONARIUSZOM DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ

Email Drukuj PDF

W piątek 12 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować przedstawienie jasełkowe pt. "Wigilijna ulica" pensjonariuszom i wychowawcom z Domów Pomocy Społecznej w Parkoszu i w Lubzinie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębicy. Wśród przybyłych gości była obecna dyrektor ŚDS w Dębicy pani Marta Skórska.  Zebranych w sali gimnastycznej gości powitała pani dyrektor Marta Biłas.

Więcej…
 

NOWOROCZNE SPOTKANIE OSÓB WSPIERAJĄCYCH NASZĄ SZKOŁĘ ORAZ EMERYTOWANYCH NAUCZYCIELI Z PLACÓWEK OŚWIATOWYCH MIASTA DĘBICY i POWIATU.

Email Drukuj PDF

11 stycznia 2018 roku przybyli do naszej szkoły zaproszeni goście, wśród których byli: wicestarosta Powiatu Dębickiego pan Mateusz Pasek, burmistrz Miasta Dębicy pan Mariusz Szewczyk, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego pan Wiesław Lada, przewodniczący Rady Powiatu Starostwa Powiatowego w Dębicy pan Mateusz Smoła, przedstawiciele Komisji Oświaty Starostwa Powiatowego w Dębicy: pan Zygmunt Żabicki i Piotr Chęciek, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy pan Piotr Mączka, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego pani Anna Puzon, przewodnicząca Sekcji Emerytowanych Pracowników Oświaty pani Bożena Kaczor, a także sponsorzy na codzień wspierający naszą szkołę: państwo Barbara i Zbigniew Bandzyra, pani Agnieszka Krzemień, pani Agnieszka Mika, pani Bernadetta Mika, pan Tomasz Wróbel dyrektor MPEC-u, pani Monika Matłok, pani Barbara Bassara-Poprawa  oraz 35 emerytowanych nauczycieli z placówek oświatowych działających na terenie naszego powiatu. W tym roku na nasze spotkanie przybyli przedstawiciele mediów: reporterzy Telewizji Dębickiej oraz dziennikarz Obserwatora Lokalnego. Wszystkich przybyłych powitała pani dyrektor Marta Biłas.

Więcej…
 

JASEŁKA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Email Drukuj PDF

10 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły zaprezentowali  przedstawienie jasełkowe pt. "Wigilijna ulica" przedszkolakom. W dniu tym przybyły do nas licznie dzieci z Przedszkoli Miejskich Nr 5, 6 i 10 w Dębicy wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami. Wśród miłych gości obecna była także dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 10 pani Grażyna Kieljan. Zebranych powitała dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych pani Marta Biłas.


Więcej…
 

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Email Drukuj PDF

W grudniu 2017 r. zakończona została w naszej szkole realizacja różnorodnych przedsięwzięć w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Udało nam się pozyskać środki na zakup ciekawych pozycji książkowych oraz audiobooków, które wzbogaciły i w znacznym stopniu uatrakcyjniły księgozbiór biblioteki. Ogółem zakupiono 140 książek w formie tradycyjnej i 25 audiobooków. Koordynatorzy: Magdalena Sroczyńska i Krystyna Gałat

 

OPŁATEK Z UCZNIAMI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W DĘBICY

Email Drukuj PDF

W dniu 26 grudnia 2017 roku społeczność uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy przybyła do naszej Szkoły, aby ponownie spotkać się z uczestnikami Mikołajkowego Międzyszkolnego Turnieju Gier i Zabaw. Wszyscy uczniowie i obecni nauczyciele połamali się opłatkiem oraz złożyli sobie życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na koniec wszyscy razem zaśpiewali kilka kolęd. Dziękujemy za pamięć i wspólnie spędzony czas.
 


Strona 3 z 51

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk