Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

WIGILIA 2019

Email Drukuj PDF

Jak co roku, odświętnie ubrani spotkaliśmy się przy wigilijnym stole. Po krótkiej modlitwie i złożeniu wzajemnych życzeń, usiedliśmy do spożywania posiłków. Wśród tradycyjnych potraw na stole gościły : barszcz czerwony z uszkami, barszcz biały z grzybami, pierogi ruskie oraz z kapustą i grzybami, krokiety, kompot z suszonych owoców. Na stole nie zabrakło także słodkości w postaci różnorodnych ciast i owoców. W ramach akcji Razem Na Święta uczniowie złożyli pod choinką paczki dla swojego kolegi znajdującego się w trudnej sytuacji. Nasze spotkanie uatrakcyjniło wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w organizację tej pięknej uroczystości.

 

NOWA SIEDZIBA ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W DĘBICY - DO PODZIWIANIA !

Email Drukuj PDF

Dnia 13 grudnia 2019 roku na zaproszenie Pana Piotra Chęćka - Starosty Powiatu Dębickiego do obiektu nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy przy ul. Parkowej przybyli rodzice i nauczyciele wraz z dyrekcją. Budynek, po którym oprowadzał przybyłych kierownik budowy swoim rozmachem, przestronnością i funkcjonalnością wzbudzał ogromny podziw. Dzięki energicznym i skutecznym działaniom podjętym przez osoby decyzyjne ta nowoczesna inwestycja została ukończona przed terminem w stanie zamkniętym surowym.

 

PODKARPACKIE ZAWODY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM OLIMPIAD SPECJALNYCH W BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ

Email Drukuj PDF

W dniu 12 grudnia 2019 r. w Białce Tatrzańskiej odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim Olimpiad Specjalnych (slalom Gigant). Naszą szkołę reprezentowali: Maja Szczepańska i Jarosław Maziarka pod opieką pani Urszuli Burkat. Każdy zawodnik pokonywał dwukrotnie trasę slalomu. Pod uwagę brany był czas przejazdu trasy. Przydział do grupy startowej następował po jeździe obserwowanej. Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze prezentując swoje umiejętności i zajęli następujące miejsca: Maja Szczepańska II miejsce, Jarosław Maziarka IV miejsce. Zawody sprzyjały integracji ze środowiskiem oraz popularyzacji narciarstwa jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością.

 

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 6 W DĘBICY

Email Drukuj PDF

Po raz trzeci nasi uczniowie zostali zaproszeni na Mikołajkowy Międzyszkolny Turniej Gier i Zabaw Ruchowych pod hasłem "Razem możemy więcej". Zawody odbyły się 11 grudnia br. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Dębicy, mieszczącej się przy ul. Łysogórskiej. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był dyrektor Dariusz Pierzchała. Uczniowska społeczność szkolna zorganizowała na powitanie występ artystyczny dla naszych zawodników, następnie Pani Małgorzata Ciurkot i Ewa Zych przeprowadziły konkurencje ruchowe. Nasi wychowankowie świetnie się bawili podczas toru przeszkód, kolejno pokonując stacje sprawnościowe. Najlepsza zabawa jednak czekała na nich w innej sali, gdzie wraz z uczniami tamtejszej szkoły mogli się zintegrować podczas zabawy mikołajkowej. Dziękujemy za miło spędzony czas.

 

VI WOJEWÓDZKI FESTIWAL DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ "I TY MASZ TALENT"

Email Drukuj PDF

Dnia 10 grudnia 2019 roku, w Pustkowie Osiedlu, odbył się VI Wojewódzki Festiwal dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną "I TY MASZ TALENT". Festiwal zorganizował Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy przy współudziale Starostwa Powiatowego w Dębicy, Gminy Dębica oraz Centrum Kultury i Bibliotek gminy Dębica. Głównym organizatorem i koordynatorem festiwalu była pani Anna Chęciek - nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy.

Więcej…
 

MIKOŁAJ 2019

Email Drukuj PDF

6 grudnia 2019r. zgodnie z tradycją naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj, który obdarował uczniów pięknymi prezentami. Dzięki temu na ustach każdego dziecka zagościł uśmiech. Po wręczeniu upominków, wszyscy uczniowie bawili się na zabawie Mikołajkowej poprowadzonej przez asystentów Św. Mikołaja: Tosię i Dyzia. Organizatorami spotkania były panie: Magda Przybycień, Barabara Kołodziej, Anna Chęciek. Zabawę Mikołajkową sponsorowało Stowarzyszenie "Z Potrzeby Serca."

 

PODKARPACKI MITING PŁYWACKI OLIMPIAD SPECJALNYCH W KOLBUSZOWEJ

Email Drukuj PDF

W dniu 5 grudnia 2019 w Kolbuszowej na pływalni krytej "Fregata" odbył się Miting Pływacki. Organizatorami imprezy byli: Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Podkarpackie, Zespół Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ,"Iskierka" w Kolbuszowej Dolnej. Celem imprezy była przede wszystkim popularyzacja pływania jako dyscypliny sportowej dla osób upośledzonych umysłowo mającej duże znaczenie dla zdrowia i usprawniania tej grupy społeczeństwa. W mitingu wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Sylwia Wojtuła - I miejsce - 25 m klasyk,  I miejsce - 50 m dowolny, Dawid Kliś I miejsce - 25 m grzbiet, III miejsce - 50 m kraul, Jarosław Maziarka - I miejsce - 50 m dowolny, III miejsce - 25 m grzbiet, Hubert Stachnik - I miejsce 25 m kraul, II miejsce 25 m grzbiet, Mateusz Kontrabecki - I miejsce 25 m dowolny z sprzętem, Maja Szczepańska I miejsce 25 m grzbiet, II miejsce 25 m kraul. Nasi zawodnicy wykazali się dużą determinacją i poziomem umiejętnościami pokonując swoje słabości zdobywając czołowe miejsca.
 

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE W SEKRETARIACIE SP NR 6

Email Drukuj PDF

Dnia 4 grudnia, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy z klas: I PC, II PA, II/III PA, II/III PC wzięli udział w zajęciach poza terenem szkoły z zakresu prac biurowych. Uczestnicy praktyk poznali zasady funkcjonowania sekretariatu Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Dębicy. Zapoznali się z przydziałem obowiązków na stanowisku sekretarki i intendentki.  Obejrzeli wyposażenie pomieszczenia. Rozpoznawali narzędzia wykorzystywane do wykonywania prac biurowych. Pracowali z użyciem dziurkacza, zszywacza, niszczarki i kserokopiarki. Uczniowie w ramach zajęć lekcyjnych przygotowali podziękowania dla pani sekretarki oraz dyrektora szkoły.  Był to dowód wdzięczności za możliwość zorganizowania zajęć praktycznych poza szkołą oraz miłe przyjęcie. Opiekunami uczniów w czasie spotkania były panie: Monika Król-Moździerz i Anita Zachara-Kusek.

 

PRAKTYKA W ZAKŁADZIE KRAWIECKIM

Email Drukuj PDF

Z końcem listopada uczniowie klas przysposabiających (2 PA, 2/3 PA, 2/3 PB, 3 PC, 3 PD) uczestniczyli w praktyce na terenie zakładu krawieckiego Pani Marzeny Michoń. Dzięki jej uprzejmości nasi podopieczni mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat krawiectwa, przypomnieć sobie nazwy i zastosowanie maszyn, urządzeń oraz przyborów krawieckich, a przede wszystkim zobaczyć ich użycie w praktyce. To spotkanie było dla naszych uczniów możliwością poznania funkcjonowania zakładu krawieckiego oraz wiążących się z tym zadaniami. Pani Teresie Michoń dziękujemy za przyjęcie, cierpliwość i entuzjazm, który udzielił się również naszym uczniom w trakcie poznawania tajników sztuki krawieckiej.
 

VI POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY "MOJE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ"

Email Drukuj PDF

Dnia 26 listopada 2019r. w Starostwie Powiatowym w Dębicy odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Moje spotkania z przyrodą". W tym roku laureatami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły. II miejsce w kategorii klas młodszych szkół podstawowych zdobył Dominik Ziomek, również II miejsce w kategorii klas starszych szkół podstawowych otrzymała Monika Erazmus. Ponadto wyróżniono prace: Patrycji Świątek, Mateusza Kontrabeckiego i Sylwii Wojtuły.

Więcej…
 

ANDRZEJKI SZKOLNE 2019

Email Drukuj PDF

Dnia 27 listopada (w środę) odbyła się w naszej szkole impreza andrzejkowa. Uczniowie co roku bardzo wyczekują tego dnia. Udział w tej zabawie jest największym przeżyciem dla nowych uczniów, którzy pierwszy raz biorą w niej udział i zupełnie nie wiedzą co ich czeka. Tego dnia przygotowywana jest sala wróżb, w której panuje mroczna atmosfera, a kilku uczniów z klas przysposabiających do pracy zostaje wróżbitami. W czasie zabawy uczestnicy losowali ciasteczko z wróżbą, przekłuwali papierowe serce - aby odczytać imię swojej przyszłej sympatii, losowali kartę - na której widniały nazwy przyszłych zawodów, bądź wybierali przedmiot przepowiadający przyszłość. Najwięcej radości jak co roku sprawiło lanie wosku przez klucz i wróżby z nim związane. Po zakończeniu wróżenia odbyła się wspólna dyskoteka. W zabawie wzięli udział wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami oraz obsługą szkoły. W pracowniach poszczególne klasy przygotowały poczęstunek. Dziękujemy za wspólną zabawę - Organizatorzy. Imprezę przygotowali nauczyciele: Anna Chęciek, Joanna Janiec, Jadwiga Parys, Marta Reguła i Monika Król-Moździerz. 

 


Strona 3 z 69

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk