Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

POWITANIE NOWYCH UCZNIÓW 2018

Email Drukuj PDF

 

KINO I ZABAWY INTEGRACYJNE W II LO DĘBICA

Email Drukuj PDF

Nasi uczniowie w dniu 25 października uczestniczyli w seansie filmowym w szkolnej Sali Kinowej II LO Dębica. Oglądaliśmy film "Gdzie jest Nemo". Po seansie młodzież z Wolontariatu 2LO Dębica zorganizowała dla naszych dzieci bardzo ciekawe zabawy integracyjne.
Wraz z wolontariuszami mogliśmy się bawić, tańczyć i sportowo rywalizować w szkolnej Sali Lustrzanej. Bardzo mocno dziękujemy wspaniałej młodzieży i panu pedagogowi z II LO Dębica, za dzień pełen wrażeń.

 

IX PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

Email Drukuj PDF

W środę 24 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w IX Przeglądzie Małych Form Teatralnych "Polsce na urodziny" w Radomyślu Wielkim.Impreza poświęcona obchodom 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości obfitowała w moc symboli patriotycznych. Nasza placówka przedstawiła inscenizacją pt: "Państwowa Szkoła Mimów" obrazując lekcje historii dotyczącą tego tematu.Uczniowie rewelacyjnie wcielili się w klimat tamtych wydarzeń ukazując tragedię oraz wielką radość z odzyskanej wolności. Opiekunowie: A. Chęciek, A. Borkowska, A. Jurkiewicz,B. Kołodziej, M. Przybycień, A. Gruszecki.

 

WARSZTATY FLORYSTYCZNE

Email Drukuj PDF

Poznanie tajników tworzenia kompozycji kwiatowych oraz różnych sposobów dekorowania bukietów było celem warsztatów florystycznych, w których uczestniczyli uczniowie klas: III GAł, II PA i III PC w dniu 22. 10. 2018 r. Właścicielka kwiaciarni "Flor" przy ul. Krakowskiej 63 w Dębicy ze względu na zbliżające się Święto Zmarłych i pamięć o najbliższych zaproponowała wykonanie stroików ze zniczem, ozdobionych gałązkami jedliny, kwiatkami, lawendą, kokardą i sercem. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i starannością wykonywali swoją pracę, dbając o estetykę i precyzję. Byli dumni z własnoręcznie wykonanej ozdoby. 

 

IX WOJEWÓDZKI RAJD PIESZY "GRUDNA 2018"

Email Drukuj PDF

 

GRA TERENOWA "KU NIEPODLEGŁEJ"

Email Drukuj PDF

17 października 2018 r. 21 uczniów wraz z opiekunami wzięło udział w pierwszej grze terenowej "Ku Niepodległej" zorganizowanej w lesie na Wolicy. Głównym celem wydarzenia było upamiętnienie 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości i 660-lecia Lokacji Miasta Dębicy. Uczniowie zostali podzieleni na 4 drużyny, które realizowały różnorodne zadania rozmieszczone na 5 punktach. Uczniowie mogli poznać jak prawidłowo strzelać z łuku i sprzętu ASG oraz jak wykonać rzut granatem. Ponadto, uczestniczyli w zadaniach o  charakterze sprawnościowym (np. wspinanie po linie) i udzielali pierwszej pomocy medycznej. Na zakończenie gry, wszyscy spędzili czas przy wspólnym ognisku. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. A. Borkowska, p. U. Burkat, p. A. Chęciek, p. Ł. Drąg, p. E. Gibek, p. J. Janiec, p. B. Kołodziej, p. P. Stachnik i p Z. Rajnfus. Ponadto, dziękujemy p. E. Gibek, Państwu M. i W. Szerszeń za pomoc w organizacji gry terenowej.

 

SPEKTAKL "ŻYWIOŁY"

Email Drukuj PDF

Dnia 18.10.2018 r. gimnazjaliści oraz młodzież ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy miała okazję zobaczyć w Domu Kultury "Kosmos" efekt dwumiesięcznej pracy grupy pasjonatów realizujących projekt "Zespołowo". Dzięki integracyjnym warsztatom teatralnym dziewięciu uczniów i absolwentów naszej placówki wraz z uczniami z masowych szkół przygotowało premierowe przedstawienie pt. "Żywioły". Był to prawdziwy popis zarówno tradycyjnego aktorstwa, pantomimy, teatru cieni, tańca i śpiewu. Zachwyt wzbudzały bajecznie kolorowe stroje, makijaże i fryzury. Atmosferę tajemniczości budowała własnoręcznie wykonana scenografia i rekwizyty. Reżyser przedstawienia: Kamil Dobrowolski - aktor Teatru Maska w Rzeszowie bardzo sprawnie i subtelnie połączył wszystkie wątki w fascynującą opowieść życiu każdego młodego człowieka. Żywioły przyrody i silne emocje scalały się w jedno dzięki świetnie dobranej muzyce i efektom specjalnym. Autorzy projektu "Zespołowo": Dominika Migoń i Dawid Pikor; aktorzy - amatorzy i profesjonaliści otrzymali owacje na stojąco od licznie przybyłej publiczności. 

Autorem zdjęć z linku jest p. Dawid Pikor

https://www.dropbox.com/sh/qvdly7av3d66o36/AABnnO1SzeyCTEzVTS-yKmtZa?dl=0

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2018

Email Drukuj PDF

Dnia 12 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor Marty Biłas oraz wręczenia nagród wyróżnionym nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi. W drugiej części nasi uczniowie prezentowali wiersze i piosenki. Część artystyczną zamykał konkurs wiedzy o nauczycielach, w którym udział wzięła Pani Dyrektor. Jej zadaniem było odgadnięcie, których nauczycieli prezentowali poszczególni uczniowie. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za słodki prezent, a wszystkim nauczycielom i pracownikom składamy życzenia: zdrowia, sukcesów zawodowych i satysfakcji z pracy.

 

IV PODKARPACKI TURNIEJ BADMINTONA

Email Drukuj PDF

11.10.2018 na obiektach sportowych Hali Widowiskowo Sportowej w Ropczycach odbył się IV Podkarpacki Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych. Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy reprezentowało sześciu zawodników : Dawid Kliś ( 1 miejsce) , Jarosław Maziarka ( 2 miejsce) , Dawid Czuba ( 1 miejsce ) , Stachnik Hubert ( 3 miejsce ) , Patrycja Blicharz ( 2 miejsce ) , Aneta Wołowiec ( 3 miejsce ). Zawodnicy mieli szansę sprawdzenia swoich umiejętności oraz integracji z innymi uczestnikami. 

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

Email Drukuj PDF

Dnia 10 października 2018 r. w ramach programu edukacyjno - wychowawczego "Dobrostan" odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy z dietetykiem p. Ewą Wojtaszek. Prelekcja na temat: "Cukier - słodka pułapka" miała na celu uzmysłowienie słuchaczom gdzie i w jakich ilościach ukryte są cukry proste. Ponadto zaproponowano uczniom zdrowsze odpowiedniki słodkich napojów, przekąsek i słodyczy oraz przepis na rozgrzewające smoothie z dynią. W bieżącym roku szkolnym dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy zaplanowano jeszcze warsztaty kulinarne. Dla rodziców  dn.26 września 2018 r. pani Ewa przeprowadziła pogadankę pt."Odporność i profilaktyka dzieci i młodzieży". 

 

LIST GRATULACYJNY

Email Drukuj PDF

 


Strona 2 z 58

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk