Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

GABINET STOMATOLOGICZNY

Email Drukuj PDF

Informujemy Państwa o możliwości korzystania z usług :
Lek. Stomatolog Iwona Kozub
Centrum Medyczne "Medyk"
Ul. Kwiatkowskiego 1 w Dębicy
Godziny przyjęć:
Poniedziałek       8.00 - 14.00
Wtorek               12.00 - 18.00
Środa                  12.00 - 18.00
Czwartek            11.00 - 18.00
Rejestracja: tel. 692 11 79 33

 

KONTAKT ZE ŚWIETLICĄ SZKOLNĄ

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo, informujemy, że od dnia 27 stycznia jest możliwość kontaktu telefonicznego ze świetlicą szkolną pod następującym numerem  -  14 63 95 998

 

CZAS NA HERBATKĘ Z BABCIĄ I DZIADKIEM

Email Drukuj PDF

Tuż przed feriami świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji nasi uczniowie zaprosili swoje ukochane babcie i dziadków. Zaproszeni goście zobaczyli swoje wnuczęta w przedstawieniu jasełkowym, wierszach, tańcach i piosenkach. Występy wywołały ogromne wzruszenie i uśmiech na twarzach zgromadzonych. Następnie odbył się poczęstunek, podczas którego babcie i dziadkowie otrzymali upominki z racji swojego święta. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do części artystycznej.
 

SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY

Email Drukuj PDF

Już po raz XI w naszej szkole odbył się Turniej Warcabowy. W trakcie rozgrywek było wiele emocji i nieoczekiwanych zwrotów. Po długich sportowych zmaganiach zostali wyłonieni zwycięzcy turnieju. I tak III miejsce zajął Mateusz Kontrabecki, II miejsce należy do Anety Wołowiec a najlepszy okazał się Dawid Kliś. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za super zabawę i życzymy sukcesów w kolejnych rozgrywkach. Organizatorami konkursu byli nauczyciele: Anna Borkowska, Ewelina Dudziak i Marek Kramarz.

 

ŚWIĄTECZNY KONKURS NA "NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ"

Email Drukuj PDF

W dniu 19.12.2019 r. w sali świetlicowej odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu świątecznego na "Najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową". W konkursie wzięło udział 21 uczestników ze szkoły podstawowej i przysposabiającej do pracy. Uczniowie wykonali prace w wybranych przez siebie technikach: rysowanie pastelami suchymi i kolaż. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a sześcioro z nich wyróżniono i otrzymali dodatkowy prezent. Byli to: Andżelika Ujazda, Wiktoria Banaś, Hubert Stachnik, Wojciech Baran, Jarosław Maziarka oraz Monika Bartkowicz. Konkurs zrealizowały: Małgorzata Toczyńska- Ożóg, Elżbieta Wąchadło, Ewelina Dudek, Katarzyna Pietryszko, Alicja Nowak- Wilk i Aneta Sobolak.

 

ŚWIĄTECZNE PREZENTY

Email Drukuj PDF

Już po raz trzeci świąteczne paczki z akcji przeprowadzonej w Chicago otrzymali uczniowie naszej szkoły. W tym roku ogromne pudła z prezentami przyleciały nie tylko ze Stanów Zjednoczonych. ale także z Anglii i Polski. Bardzo duża ilość zabawek i akcesoriów plastycznych wystarczyła by obdzielić wszystkich uczniów szkoły. W paczkach znalazły się kolorowe klocki, puzzle, drewniane układanki, lalki, samochodziki, materiały plastyczne, a nawet ciepłe skarpety i czapki. Serdeczne podziękowania składamy na ręce Pana Piotra Piotrowskiego z Chicago, inicjatora akcji "One toy  - one  smile" - "Jedna zabawka - jeden uśmiech" .  Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie i zakupili piękne zabawki dla naszych dzieci.  To dzięki Wam dziś w naszej szkole było bardzo dużo uśmiechów. Smile

 

"RAZEM NA ŚWIĘTA - BOŻONARODZENIOWE ŻYCZENIA Z PUSTKOWA-OSIEDLA

Email Drukuj PDF

Święta Bożego Narodzenia, oprócz okazji do rodzinnych spotkań, są także czasem składania życzeń, zarówno tych bezpośrednich jak i tych zapisanych na kartkach. W tym roku, uczniowie naszej szkoły mogli osobiście doświadczyć radości z życzeń przekazanych tą drugą drogą. Dzięki pomysłowi Szymona Hajduka - ucznia klasy 7a Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Curie-Skłodowskiej w Pustkowie-Osiedlu - powstały przepiękne bożonarodzeniowe kartki, które trafiły do naszych podopiecznych. To już drugi raz, gdy uczniowie z Pustkowa - Osiedla stworzyli dla nas tak miły upominek. Radości z otrzymanych kartek nie było końca, a odczytane z nich życzenia były miłym wejściem w świąteczny czas. Składamy podziękowania młodemu pomysłodawcy oraz jego kolegom i koleżankom z klasy za włączenie się w tę piękną akcję, a także wychowawczyni - Pani Annie Starzak - za pomoc i koordynowanie.
 

WIGILIA 2019

Email Drukuj PDF

Jak co roku, odświętnie ubrani spotkaliśmy się przy wigilijnym stole. Po krótkiej modlitwie i złożeniu wzajemnych życzeń, usiedliśmy do spożywania posiłków. Wśród tradycyjnych potraw na stole gościły : barszcz czerwony z uszkami, barszcz biały z grzybami, pierogi ruskie oraz z kapustą i grzybami, krokiety, kompot z suszonych owoców. Na stole nie zabrakło także słodkości w postaci różnorodnych ciast i owoców. W ramach akcji Razem Na Święta uczniowie złożyli pod choinką paczki dla swojego kolegi znajdującego się w trudnej sytuacji. Nasze spotkanie uatrakcyjniło wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w organizację tej pięknej uroczystości.

 

NOWA SIEDZIBA ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W DĘBICY - DO PODZIWIANIA !

Email Drukuj PDF

Dnia 13 grudnia 2019 roku na zaproszenie Pana Piotra Chęćka - Starosty Powiatu Dębickiego do obiektu nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy przy ul. Parkowej przybyli rodzice i nauczyciele wraz z dyrekcją. Budynek, po którym oprowadzał przybyłych kierownik budowy swoim rozmachem, przestronnością i funkcjonalnością wzbudzał ogromny podziw. Dzięki energicznym i skutecznym działaniom podjętym przez osoby decyzyjne ta nowoczesna inwestycja została ukończona przed terminem w stanie zamkniętym surowym.

 

PODKARPACKIE ZAWODY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM OLIMPIAD SPECJALNYCH W BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ

Email Drukuj PDF

W dniu 12 grudnia 2019 r. w Białce Tatrzańskiej odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim Olimpiad Specjalnych (slalom Gigant). Naszą szkołę reprezentowali: Maja Szczepańska i Jarosław Maziarka pod opieką pani Urszuli Burkat. Każdy zawodnik pokonywał dwukrotnie trasę slalomu. Pod uwagę brany był czas przejazdu trasy. Przydział do grupy startowej następował po jeździe obserwowanej. Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze prezentując swoje umiejętności i zajęli następujące miejsca: Maja Szczepańska II miejsce, Jarosław Maziarka IV miejsce. Zawody sprzyjały integracji ze środowiskiem oraz popularyzacji narciarstwa jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością.

 

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 6 W DĘBICY

Email Drukuj PDF

Po raz trzeci nasi uczniowie zostali zaproszeni na Mikołajkowy Międzyszkolny Turniej Gier i Zabaw Ruchowych pod hasłem "Razem możemy więcej". Zawody odbyły się 11 grudnia br. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Dębicy, mieszczącej się przy ul. Łysogórskiej. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był dyrektor Dariusz Pierzchała. Uczniowska społeczność szkolna zorganizowała na powitanie występ artystyczny dla naszych zawodników, następnie Pani Małgorzata Ciurkot i Ewa Zych przeprowadziły konkurencje ruchowe. Nasi wychowankowie świetnie się bawili podczas toru przeszkód, kolejno pokonując stacje sprawnościowe. Najlepsza zabawa jednak czekała na nich w innej sali, gdzie wraz z uczniami tamtejszej szkoły mogli się zintegrować podczas zabawy mikołajkowej. Dziękujemy za miło spędzony czas.

 


Strona 2 z 69

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk