Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy

Jedyna w powiecie dębickim placówka kształcenia specjalnego

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
0
1
2
3
4
5
6

NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ 05.06.2019R.

Email Drukuj PDF

Uczniowie szkoły podstawowej, w ramach autorskiego programu "Z higieną za pan brat", realizowali Ogólnopolski Program Edukacji Stomatologicznej Instytutu Blend-a-med  Oral-B  "Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej".  W projekcie czynnie uczestniczyły nie tylko dzieci, ale  również nauczyciele i rodzice.

Więcej…
 

MAMA, TATA I JA - ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ RODZINY

Email Drukuj PDF

4 czerwca b.r. w Sportowej Stodole "Wisłoka" obchodziliśmy Dzień Rodziny pod hasłem "Mama, Tata i Ja". W tym szczególnym dniu, uczniowie naszej szkoły świętowali wraz ze swoimi rodzicami oraz innymi członkami rodziny, których zaprosili na to wydarzenie.

Więcej…
 

BEZPIECZNA SZKOŁA - PROCEDURY REAGOWANIA W PRZYPADKU WYSTĄPIENIA NIEBEZPIECZEŃSTWA W SZKOLE 31.05.2019R.

Email Drukuj PDF

Bezpieczeństwo ucznia w szkole było i jest jednym z fundamentalnych zadań każdej szkoły/przedszkola i placówki oświatowej. Ministerstwo Edukacji Narodowej ustaliło podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa, a jednym z nich są "działania szkoły na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa uczniów". Nasza placówka współpracuje z wieloma instytucjami mającymi wpływ na poprawę bezpieczeństwa, m.in.: Komendą Policji, Komendą Straży Pożarnej, Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną. Dużą rolę w realizacji założonych celów odgrywa współpraca z rodzicami oraz uczniami.

Więcej…
 

NAD MORZEM W SOPOCIE I W GDAŃSKU

Email Drukuj PDF

W dniach od 28 do 31 maja 2019 r. uczniowie z kl. III GAł i kl. II PB wraz z  nauczycielami: p. Anną Podlasek i p. Bogusławą Strzyż uczestniczyli w wycieczce nad Morze Bałtyckie.

Więcej…
 

V POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI "POLSCY POECI DLA MAŁYCH I DUŻYCH" 2019

Email Drukuj PDF

27 maja 2019 r. o godz. 9.30 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej odbył się V Powiatowy Konkurs Recytatorski "Polscy Poeci dla Małych i Dużych" dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. Celem konkursu było: rozbudzanie zdolności twórczych i talentów, rozwijanie i wyzwalanie kreatywności, dostarczanie pozytywnych wrażeń i emocji, budzenie zainteresowania poezją, rozwijanie umiejętności w zakresie prawidłowego przekazu treści utworów poetyckich oraz integrowanie dzieci i młodzieży z różnych placówek poprzez wspólne przeżywanie poezji. Uczestnicy występowali w czterech kategoriach wiekowych: wychowankowie przedszkoli,  uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej, uczniowie  klas gimnazjalnych i uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej. Uczestników oceniało Jury w składzie: przewodnicząca - dyrektor  Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Dębicy pani  Małgorzata Gargas, członkowie: dyrektor Placówki Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w Dębicy - pani Elżbieta Kłęczek oraz instruktor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy pani Magdalena Żmuda.
Komisja Jury dokonała oceny recytacji w oparciu o następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Więcej…
 

KONKURS PLASTYCZNY "KOLOROWE PTAKI"

Email Drukuj PDF

W dniu 20 maja 2019 roku odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego " Kolorowe ptaki". Wzięli w nim udział uczniowie: Zuzanna Maduzia, Monika Erazmus, Hubert Stachnik, Jakub Jaje, Kordian Jurkowski, Przemysław Kupiec, Jarosław Maziarka, Dawid Czuba, którzy wykonali prace indywidualnie, jak i klasy: 3 r.n, 4,5 r.n, 5 r.n, 6 r.n, II/III PB, III PA. Prace konkursowe wykonane zostały w przeróżnych, ciekawych technikach, z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Wszystkie prace były przepiękne. Dzieci włożyły w ich stworzenie wiele wysiłku i pracy, dlatego organizatorzy zdecydowali, że wszystkie prace zostaną wyróżnione. Autorzy otrzymali nagrody, a prace zostały zaprezentowane na wystawie, którą można było obejrzeć juz podczas Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w naszej szkole.Organizatorami konkursu były: p. Marta Reguła oraz p. Joanna Janiec.

 

DZIEŃ GODNOŚCI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ 2019

Email Drukuj PDF

W czwartek 16 maja 2019 roku po raz siedemnasty obchodziliśmy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Na to ważne dla naszej placówki święto przybyli zaproszeni goście, wśród których byli Dyrektor Biura Poselskiego Jana Warzechy p. Sylwia Getinger, Dyrektor Biura Poselskiego Zdzisława Gawlika p. Beata Magiera, w imieniu Wojewody Podkarpackiego Ewy Lenart - Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej p. Małgorzata Dankowska, Starszy Wizytator Podkarpackiego Kuratorium Oświaty p. Wacław Polek, Starosta Powiatu Dębickiego p. Piotr Chęciek i Wicestarosta p. Adam Pieniążek. Pani Marta Biłas - dyrektor placówki po powitaniu gości, przypomniała genezę Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, podziękowała osobom, które wspierają działalność naszej szkoły. Po części oficjalnej zgromadzona publiczność doświadczała różnorakich wrażeń artystycznych. Na długo w pamięci widzów pozostanie teatrzyk pt. "Dzień z życia fit rodziny" oraz występy młodych artystów zarówno w tańcu jak i w piosenkach. Uczniowie zachwycili zarówno umiejętnościami aktorskimi, tanecznymi i wokalnymi. Nauczyciele którzy przygotowali część artystyczną to: p. A. Chęciek, p. A. Borkowska, p. B. Kołodziej, p. M. Przybycień, p. A. Jurkiewicz i p. A. Gruszecki. Dla dzieci i młodzieży zorganizowane były gry i zabawy rekreacyjne, konkursy plastyczne oraz loteria harcerska. W przerwach między atrakcjami uczestnicy mogli regenerować siły grillowanymi warzywami, owocami, kiełbaskami oraz ciastkami i owocami. W szkolnym ogrodzie można było tańczyć przy akompaniamencie kapeli "Solidarny Senior". Goście mogli zapoznać się z ofertą naszej placówki, obejrzeć prezentację multimedialną, nabyć prace wykonane przez naszych uczniów. Do atrakcyjnego przygotowania i przeprowadzenia tej udanej imprezy przyczynili się nauczyciele, pracownicy i rodzice uczniów naszej szkoły oraz sponsorzy, którym z całego serca dziękujemy.  Koordynatorami uroczystości były p. A.Zachara-Kusek i p. A.Żądło 

 

WYCIECZKA DO GDAŃSKA KLASY 3R.N.

Email Drukuj PDF

W dniach 7 do 10 maja 2019 roku uczniowie klasy 3 r. n. - Maja, Wojtek, Artur oraz Hubert - uczeń klasy 8 r. n. wraz z wychowawczynią Danutą Wadas, opiekunką panią Moniką Madej oraz panią Karoliną Warżel byli na wycieczce nad polskim morzem. Oto relacja z wycieczki:

Więcej…
 

WĘDRÓWKA PO NIEBIE

Email Drukuj PDF

Wspaniała atrakcja czekała Naszych uczniów  w Szkole Podstawowej w Brzeźnicy, którą odwiedziło Mobilne Obserwatorium Astronomiczne z Niepołomic. 6 maja b.r. przygotowano dla Nas lekcję astronomii na temat Układu Słonecznego. W rozstawionym na sali gimnastycznej planetarium przenieśliśmy się pod piękne, rozgwieżdżone niebo. Wędrując przez układ planetarny odwiedziliśmy każde z ciał niebieskich. Zobaczyliśmy z bliska ogromne Słońce i Księżyc. Odkryliśmy spiralny kształt Drogi Mlecznej. Bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy serdecznie pani dyrektor Stanisławie Piłat i panu Hubertowi Hajdukowi za zaproszenie możliwość udziału w tej niecodziennej lekcji. 

POD BIAŁO-CZERWONĄ FLAGĄ

Email Drukuj PDF

Dnia 29. 04. 2019 w Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy odbyła się akademia przybliżająca uczniom historię i kontekst obchodów Święta Pracy, Święta Flagi oraz Konstytucji 3 Maja. Prezentacje multimedialne z quizami; zadania ułożenia flagi, bukietu w barwach narodowych, godła; patriotyczne pieśni  oraz treści i obrazy historyczne miały  na celu utrwalić w przystępny sposób wiedzę uczniów na tematy związane z pracą i Ojczyzną. O aktywne uczestnictwo dzieci i młodzieży w spotkaniu zadbali organizatorzy: p. A. Gruszecki, p. A. Borkowska, p. M. Solarska, p. P. Stachnik oraz koordynator - p. B. Strzyż. 

WYCIECZKA DO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

Email Drukuj PDF

 


Strona 2 z 63

stat4u
Stworzone w Joomla przez Małgorzata Hajduk