Przejdź do treści
III POWIATOWY RAJD EKOLOGICZNY „WĘDRÓWKI PO POWIECIE DĘBICKIM”
11 maja 2018

III POWIATOWY RAJD EKOLOGICZNY „WĘDRÓWKI PO POWIECIE DĘBICKIM”

18 kwietnia 2018 roku dwunastu uczniów naszej szkoły (w tym przedstawiciel jednej z młodszych klas szkoły podstawowej – Artur Romański) wraz z nauczycielami: panią Danutą Wadas i panem Łukaszem Drągiem wzięło udział w III Powiatowym Rajdzie Ekologicznym „Wędrówki po powiecie dębickim”. Trasa rajdu biegła przez Chotową i Głowaczową. Organizatorami przedsięwzięcia był Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Dębicy oraz Nadleśnictwo Dębica. No Valid Folder Selected
Rajd składał się z dwóch etapów. Najpierw dobraliśmy się w pary – jedna z osób otrzymała szpadel, a druga kilkanaście sadzonek drzewek sosnowych, a potem po instruktarzu przeprowadzonym przez pana leśniczego, przystąpiliśmy do pracy czyli sadzenia drzew. Wszystkie pary z dużym zaangażowaniem wykonywały powierzone im zadanie. Najwięcej drzew zasadziła para: Patrycja Blicharz i Hubert Stachnik – GRATULUJEMY :). Po zakończeniu pracy wyruszyliśmy w edukacyjną wędrówkę ścieżką przyrodniczą „Torfy” Leśnictwa Chotowa. W czasie marszu mogliśmy zobaczyć drzewa brzozy, które posadziliśmy dwa lata temu. Wyprawa zakończyła się wspólnym ogniskiem. Wydarzenie, w którym uczestniczyliśmy  wpisało się w ogólnopolską akcję „Sadzimy 1000 drzew na minutę”.

Skip to content