Przejdź do treści
III POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI „POLSCY POECI DLA MAŁYCH I DUŻYCH”
8 maja 2017

III POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI „POLSCY POECI DLA MAŁYCH I DUŻYCH”

28 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Polscy Poeci dla Małych i Dużych” zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy. No Valid Folder Selected No Valid Folder Selected No Valid Folder Selected

Celem konkursu były: – rozbudzanie zdolności twórczych i talentów, rozwijanie i wyzwalanie kreatywności, – dostarczanie pozytywnych wrażeń i emocji, – budzenie zainteresowania poezją, rozwijanie umiejętności w zakresie prawidłowego przekazu treści utworów poetyckich, – integrowanie dzieci i młodzieży z różnych placówek poprzez wspólne przeżywanie poezji. Uczestnicy występowali w czterech kategoriach wiekowych: – wychowankowie przedszkoli, – uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, – uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej, – uczniowie gimnazjum, – uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej. Uczestników oceniało Jury w składzie: przewodniczący – dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy Pani Marzena Kowalska,członkowie – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Dębicy – Pani Małgorzata Gargas oraz dyrektor Placówki Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka – pani Elżbieta Kłęczek.Komisja Jury dokonała oceny recytacji w oparciu o następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Kategoria 1 – wychowankowie przedszkoli:
I miejsce – Aleksandra Grzybowska – Ochronka Sióstr Służebniczek w Dębicy
II miejsce – Maksymilian Pazdan – Niepubliczne Przedszkole „Ukryty Dar” w Dębicy
III miejsce – Karol Radzik – Miejskie Przedszkole nr 2 Integracyjne w Dębicy
Wyróżnienie – Julia Dzik – Miejskie Przedszkole nr 2 Integracyjne w Dębicy
Kategoria 2 – uczniowie szkół podstawowych kl. I-III:
I miejsce – Katarzyna Bielak – Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy
II miejsce – Angelika Ujazda – Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy
III miejsce – Tomasz Mądro – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy
Kategoria 3 – uczniowie szkół podstawowych kl. IV-VI:
I miejsce – Michał Kubek – Zespół Szkół nr 1 w Dębicy
II miejsce – Adrian Babicz – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu
III miejsce – Dominika Więcek- Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy
Kategoria 4 – uczniowie gimnazjum:
I miejsce – Agnieszka Róg – Zespół Szkół nr 1 w Dębicy
II miejsce – Przemysław Kupiec – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy
III miejsce – Mateusz Kontrabecki – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy
Wyróżnienia: Katarzyna Słąba – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu, Jakub Dobek – Zespół Szkół nr 1 w Dębicy, Dawid Kargula – Zespół Szkół nr 1 w Dębicy, Sylwia Wojtuła – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy.
Kategoria 5 – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce – Barbara Bazuła – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy
II miejsce – Jagoda Jakubek – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy
III miejsce – Patrycja Bandyk – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy.

Organizatorzy: Magdalena Sroczyńska, Krystyna Gałat, Małgorzata Hajduk.
Bardzo dziękujemy sponsorom p. Ewie Połomskiej – Dudziak oraz Grzegorzowi Piękosiowi, którzy przekazali środki finansowe na organizację konkursu oraz zakup nagród.

Najnowsze wpisy

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

17 października 2020

KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

16 października 2020

Podziękowania dla Rady Rodziców
Podziękowania dla Rady Rodziców

16 października 2020

Kalendarz imprez
Kalendarz imprez

14 października 2020

Kategorie

Popularne tagi

Skip to content