Przejdź do treści
II SZKOLNA OLIMPIADA UMIEJETNOŚCI MATEMATYCZNYCH
24 marca 2015

II SZKOLNA OLIMPIADA UMIEJETNOŚCI MATEMATYCZNYCH

Dnia 20 marca 2015r.  w Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy odbyła się  II  Szkolna Olimpiada Umiejętności Matematycznych, w której wzięło udział 25 uczniów: 3 ze Szkoły Podstawowej, 10 z Gimnazjum oraz 12 ze Szkoły Przysposabiającej  do Pracy. No Valid Folder Selected

Wszyscy bardzo skoncentrowani i pełni zapału starali się jak najlepiej odpowiedzieć na pytania dotyczące znajomości  kolorów, figur, wielkości zbiorów, wykonywania pomiarów długości i szerokości przedmiotów. Część pisemna rozpoczynała się od inscenizowanego zadania tekstowego w wykonaniu naszych szkolnych aktorów: Weroniki, Kamila i Pawła z klasy III gimnazjum. Potem już były zadania wymagające  liczenia w pamięci bądź  na konkretach oraz na kalkulatorze. Żetony w formie owoców, słodyczy i długopisów były formą nagrody za I część zadań. Końcowe wyniki zostaną ogłoszone do dnia 10 kwietnia 2015 r. Wtedy też zostaną wręczone dyplomy oraz nagrody za zdobycie I, II i III miejsca. Pomysłodawcą i organizatorem olimpiady oraz opiekunem gimnazjalistów była p. B. Strzyż; koordynatorem i opiekunem dzieci z podstawówki była p. E. Dudziak, a uczniów SPdP – p. A. Borkowska. Inscenizację zadań tekstowych przygotowała p. B. Kołodziej, a zdjęcia wykonały panie: M. Król – Moździerz  oraz  A. Zachara ? Kusek.

 

Skip to content