Przejdź do treści
II PODKARPACKI MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY Z PIERWSZEJ POMOCY
5 grudnia 2019

II PODKARPACKI MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY Z PIERWSZEJ POMOCY

W dniu 21 listopada, w Rudniku nad Sanem odbył się II Podkarpacki Międzyszkolny Turniej Wiedzy z Pierwszej Pomocy dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną pod hasłem „Umiem-Potrafię-Pomogę”. Wzięło w nim udział czterech uczniów z naszej szkoły: Wiktoria Banaś, Patrycja Blicharz, Sylwia Wojtuła i Przemysław Kupiec. Pierwsza część turnieju obejmowała test pisemny. Druga część polegała na zadaniach praktycznych i odpowiadaniu na pytania ratowników medycznych. Pytania dotyczyły określonych sytuacji zagrażających życiu, bądź zachowania się w sytuacji m.in.zranienia, krwotoku z nosa, oparzenia. W dalszej części, ratownicy medyczni zaprezentowali użycie defibrylatora AED oraz transport poszkodowanego. W trakcie turnieju uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Istotą spotkania było kształtowanie właściwych postaw, integracja i dobra zabawa. Urszula Burkat No Valid Folder Selected

Najnowsze wpisy

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

17 października 2020

KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

16 października 2020

Podziękowania dla Rady Rodziców
Podziękowania dla Rady Rodziców

16 października 2020

Kalendarz imprez
Kalendarz imprez

14 października 2020

Kategorie

Popularne tagi

Skip to content