GRA TERENOWA „KU NIEPODLEGŁEJ”
14 listopada 2018

GRA TERENOWA „KU NIEPODLEGŁEJ”

17 października 2018 r. 21 uczniów wraz z opiekunami wzięło udział w pierwszej grze terenowej „Ku Niepodległej” zorganizowanej w lesie na Wolicy. Głównym celem wydarzenia było upamiętnienie 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości i 660-lecia Lokacji Miasta Dębicy. Uczniowie zostali podzieleni na 4 drużyny, które realizowały różnorodne zadania rozmieszczone na 5 punktach. Uczniowie mogli poznać jak prawidłowo strzelać z łuku i sprzętu ASG oraz jak wykonać rzut granatem. Ponadto, uczestniczyli w zadaniach o  charakterze sprawnościowym (np. wspinanie po linie) i udzielali pierwszej pomocy medycznej. Na zakończenie gry, wszyscy spędzili czas przy wspólnym ognisku. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. A. Borkowska, p. U. Burkat, p. A. Chęciek, p. Ł. Drąg, p. E. Gibek, p. J. Janiec, p. B. Kołodziej, p. P. Stachnik i p Z. Rajnfus. Ponadto, dziękujemy p. E. Gibek, Państwu M. i W. Szerszeń za pomoc w organizacji gry terenowej.