FINAŁ SZKOLNEJ ZBIÓRKI BATERII I AKUMULATORÓW
28 maja 2021

FINAŁ SZKOLNEJ ZBIÓRKI BATERII I AKUMULATORÓW

Nasz szkoła przyłączyła się po raz kolejny do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY”.  W ramach akcji, w bieżącym roku szkolnym zebraliśmy 101kg baterii!

Organizatorami programu są Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz Biosystem Electrorecykling S.A. Program „ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY” zapoznaje uczniów z zasadami właściwego postępowania ze zużytymi bateriami i telefonami komórkowymi. Akcję będziemy kontynuować w przyszłym roku szkolnym.

Przypominamy, że zbieramy:

• baterie jednoogniowe typu AA i AAA,

• baterie i akumulatory, które są przeznaczone do używania w telefonach przenośnych, komputerach przenośnych, elektronarzędziach bezprzewodowych, zabawkach i sprzęcie gospodarstwa domowego,

• baterie i akumulatory, które są przeznaczone do używania w gospodarstwach domowych do zwykłych celów,

• inne baterie i akumulatory, niewymienione w lit. a-c, które mogą być bez trudności przenoszone oraz nie są bateriami samochodowymi i akumulatorami samochodowymi oraz bateriami przemysłowymi i akumulatorami przemysłowymi;

• telefony komórkowe – telefony działające w oparciu o telefonię komórkową.

Rozmiar zużytych baterii i akumulatorów nie może być większy niż 7 cm, czyli tyle ile wynosi średnica wrzutu pojemnika.

Zachęcamy do włączenia się w akcję! Koordynatorami zbiórki są uczniowie działający w Szkolnym Kole Ekologiczno-Przyrodniczym i ich opiekunowie.

Organizatorzy: A. Zachara-Kusek, A. Żądło
Tekst: A. Zachara-Kusek