Przejdź do treści
„ZŁOTA RYBKA” NA DZIEŃ GODNOŚCI
24 maja 2015

„ZŁOTA RYBKA” NA DZIEŃ GODNOŚCI

Zaskakujące bon moty, niespodziewane zwroty akcji, dialogi iskrzące humorem w stylu Mrożka, świetna gra aktorów zarówno pierwszego jak i drugiego planu oraz brawurowa realizacja uwspółcześnionej wersji „Złotej rybki”- to sprawdzony przepis na udane rozpoczęcie obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Gdzie i kiedy?! Oczywiście od wielu lat w majowy, pogodny dzień w gościnnych progach Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. No Valid Folder Selected
To tutaj – na małej scenie, po powitaniu licznie przybyłych, szacownych gości, po podziękowaniach dla ludzi o otwartym umyśle i sercu złożonych przez p. Martę Biłas – dyrektorkę placówki oraz kilku zwięzłych i zobowiązujących do realnego działania słowach burmistrza p. Mariusza Szewczyka  zgromadzona publiczność mogła doświadczyć wielkiego ducha teatru, tańca, śpiewu i sztuki recytacji rozniecanego przez uczniów, których trudno nazwać niepełnosprawnymi ze względu na ogrom ich wrażliwości, wytrwałości, pracowitości oraz empatii. Finałowa piosenka „Chcemy być sobą”- to wyśpiewane, a raczej wykrzyczane credo tych młodych, utalentowanych ludzi, którzy mają trochę za mało przestrzeni na wszechstronny rozwój i eksplozję pozytywnej energii. Można było o tym się przekonać oglądając tworzone na bieżąco dzieła w krainie motyli, wystawę prac uczniów ZSS oraz z innych placówek podczas rozstrzygnięcia Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego: „Mój piękny ogród’. Dla dzieci z przedszkoli i z zaproszonych szkół zorganizowano również gry i zabawy rekreacyjne, loterię harcerską oraz kiermasz. Zmęczeni wieloma atrakcjami uczestnicy mogli raczyć się grillowanymi kiełbaskami, ciastami i owocami podczas pikniku w  zadbanym, rozkwitającym świeżą zielenią szkolnym ogrodzie. W plenerze odbyły się też tradycyjne tańce przy akompaniamencie niezawodnej kapeli „Solidarny Senior”. W uroczystościach uczestniczyli również absolwenci szkoły wraz z rodzicami. Goście, którzy chcieli bliżej zapoznać się z ofertą placówki funkcjonującej już blisko pół wieku w powiecie dębickim mogli obejrzeć prezentację multimedialną,  wystawę fotograficzną związaną z projektem „Jaki jestem naprawdę”, nabyć na aukcji unikatowe prace wykonane przez uczniów ZSS oraz posmakować wykwintnych dzieł sztuki kulinarnej. Jak powszechnie wiadomo sukces ma wielu ojców, ale jednego koordynatora. W tym roku za organizację  uroczystości odpowiadał p. Andrzej Gruszecki. Do powodzenia tej imprezy przyczynili się wszyscy nauczyciele, pracownicy i rodzice uczniów ZSS oraz wspaniałomyślni Sponsorzy. Dziękujemy przybyłym gościom z nadzieją, że Dzień Godności w ich sercach będzie trwał przez cały rok.

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

15 kwietnia 2024

BIERZMOWANIE
BIERZMOWANIE

11 kwietnia 2024

Jadłospis
Jadłospis

8 kwietnia 2024

Skip to content