Przejdź do treści
„ZŁOTA RYBKA” NA DZIEŃ GODNOŚCI
24 maja 2015

„ZŁOTA RYBKA” NA DZIEŃ GODNOŚCI

Zaskakujące bon moty, niespodziewane zwroty akcji, dialogi iskrzące humorem w stylu Mrożka, świetna gra aktorów zarówno pierwszego jak i drugiego planu oraz brawurowa realizacja uwspółcześnionej wersji „Złotej rybki”- to sprawdzony przepis na udane rozpoczęcie obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Gdzie i kiedy?! Oczywiście od wielu lat w majowy, pogodny dzień w gościnnych progach Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. No Valid Folder Selected
To tutaj – na małej scenie, po powitaniu licznie przybyłych, szacownych gości, po podziękowaniach dla ludzi o otwartym umyśle i sercu złożonych przez p. Martę Biłas – dyrektorkę placówki oraz kilku zwięzłych i zobowiązujących do realnego działania słowach burmistrza p. Mariusza Szewczyka  zgromadzona publiczność mogła doświadczyć wielkiego ducha teatru, tańca, śpiewu i sztuki recytacji rozniecanego przez uczniów, których trudno nazwać niepełnosprawnymi ze względu na ogrom ich wrażliwości, wytrwałości, pracowitości oraz empatii. Finałowa piosenka „Chcemy być sobą”- to wyśpiewane, a raczej wykrzyczane credo tych młodych, utalentowanych ludzi, którzy mają trochę za mało przestrzeni na wszechstronny rozwój i eksplozję pozytywnej energii. Można było o tym się przekonać oglądając tworzone na bieżąco dzieła w krainie motyli, wystawę prac uczniów ZSS oraz z innych placówek podczas rozstrzygnięcia Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego: „Mój piękny ogród’. Dla dzieci z przedszkoli i z zaproszonych szkół zorganizowano również gry i zabawy rekreacyjne, loterię harcerską oraz kiermasz. Zmęczeni wieloma atrakcjami uczestnicy mogli raczyć się grillowanymi kiełbaskami, ciastami i owocami podczas pikniku w  zadbanym, rozkwitającym świeżą zielenią szkolnym ogrodzie. W plenerze odbyły się też tradycyjne tańce przy akompaniamencie niezawodnej kapeli „Solidarny Senior”. W uroczystościach uczestniczyli również absolwenci szkoły wraz z rodzicami. Goście, którzy chcieli bliżej zapoznać się z ofertą placówki funkcjonującej już blisko pół wieku w powiecie dębickim mogli obejrzeć prezentację multimedialną,  wystawę fotograficzną związaną z projektem „Jaki jestem naprawdę”, nabyć na aukcji unikatowe prace wykonane przez uczniów ZSS oraz posmakować wykwintnych dzieł sztuki kulinarnej. Jak powszechnie wiadomo sukces ma wielu ojców, ale jednego koordynatora. W tym roku za organizację  uroczystości odpowiadał p. Andrzej Gruszecki. Do powodzenia tej imprezy przyczynili się wszyscy nauczyciele, pracownicy i rodzice uczniów ZSS oraz wspaniałomyślni Sponsorzy. Dziękujemy przybyłym gościom z nadzieją, że Dzień Godności w ich sercach będzie trwał przez cały rok.

Najnowsze wpisy

Komunikat  28.10.2020
Komunikat 28.10.2020

28 października 2020

Komunikat
Komunikat

24 października 2020

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 października 2020

Skip to content