Przejdź do treści
#szkoła pamięta – Pomnik ofiar egzekucji w lesie Wolica
15 listopada 2021

#szkoła pamięta – Pomnik ofiar egzekucji w lesie Wolica

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych. Uczniowie klasy 7r. „b” na różne sposoby starali się upamiętniać lokalnych bohaterów, lepiej poznać historię swojego regionu oraz uczcić ważne rocznice historyczne. Na zajęciach TIK wykorzystano m.in. zasoby internetowe regionalnych instytucji i pasjonatów historii. Trzeciego listopada, wspólnie z wychowawcą, odwiedzili również pomnik ofiar egzekucji w lesie Wolica koło Dębicy. Na pomniku znajduje się napis w języku hebrajskim i polskim: „Tu spoczywa około 500 ofiar Żydów zamordowanych przez zbirów hitlerowskich w lipcu 1942 r. Cześć ich pamięci!” Uczniowie, na ich cześć zapalili symboliczne znicze.

Organizator: Anita Zachara-Kusek
Tekst: Anita Zachara-Kusek
Zdjęcia: Anita Zachara-Kusek

Najnowsze wpisy

Skip to content