Przejdź do treści
DOJRZEWANIE I MIŁOŚĆ WARSZTATY Z P. DR I. FORNALIK
27 września 2016

DOJRZEWANIE I MIŁOŚĆ WARSZTATY Z P. DR I. FORNALIK

W dniach 20, 21 września 2016r. społeczność naszej szkoły miała przyjemność gościć panią dr Izabelę Fornalik – pedagoga specjalnego, specjalistę edukacji seksualnej. Młodzież podzielona na grupy uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez p.I. Fornalik. No Valid Folder Selected

Uczniowie dowiedzieli się o zmianach jakie zachodzą w okresie dojrzewania oraz poznali sposoby radzenia sobie z różnymi problemami. Ponadto brali aktywny udział w różnego rodzaju scenkach związanych z okazywaniem uczuć, miłością, małżeństwem, rodzicielstwem ale także scenkach dotyczących „złego dotyku” czyli wykorzystywania seksualnego. Ćwiczyli zachowania asertywne ucząc się odmawiania oraz unikania niebezpiecznych sytuacji. Pani Izabela Fornalik przeprowadziła również szkolenie z zakresu edukacji seksualnej dla rodziców naszych uczniów. Licznie zgromadzone mamy z zainteresowaniem wysłuchały prelekcji, po czym miały możliwość zadania nurtujących je pytań i otrzymania rzetelnej odpowiedzi. W warsztatach uczniom towarzyszyły panie M.Reguła i J.Parys, które realizują z młodzieżą naszej szkoły program „Razem ku dorosłości”. Szkolenie młodzieży i rodziców przez panią dr Izabelę Fornalik zostało sfinansowane przez Stowarzyszenie z Potrzeby Serca działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy. Warsztaty odbyły się dzięki zaangażowaniu pani Kariny Watoły oraz pani Eweliny Dudziak.

Najnowsze wpisy

Komunikat
Komunikat

24 października 2020

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 października 2020

KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

16 października 2020

Skip to content