Przejdź do treści
DĘBICA WCZORAJ I DZIŚ – KONKURS
6 listopada 2018

DĘBICA WCZORAJ I DZIŚ – KONKURS

W dniu 30 października 2018 roku w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Akademickiej odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym „Dębica dawniej i dziś”. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Dębicy Mariusza Szewczyka i został przygotowany przez Zespół Szkół Specjalnych wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Dębicy. No Valid Folder Selected

Konkurs został zorganizowany z okazji obchodów 660-lecia lokacji miasta Dębica i skierowany był do dzieci, młodzieży oraz dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Celami konkursu były m.in.: propagowanie postaw patriotycznych wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i przynależności do środowiska lokalnego, popularyzacja i upowszechnianie wiedzy o historii miasta Dębica oraz najważniejszych obiektach, uwrażliwienie na piękno przyrody Dębicy oraz jej okolic, rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną i inspirowanie do twórczej aktywności. Komisja konkursowa w składzie: Ryszard Kucab – przewodniczący, Mariola Zając i Karina Watoła oceniła kilkadziesiąt prac i wyłoniła nagrodzonych. W imieniu władz miasta Dębicy nagrody wręczył Zastępca Burmistrza – Wojciech Iwasieczko oraz  Dyrektor Miejskiego Ośrodka Miejskiego w Dębicy Jan Borek. Atrakcyjne nagrody dla  laureatów oraz wyróżnionych zostały ufundowane przez miasto Dębica. W kategorii przedszkoli I miejsce przyznano Maksymilianowi Szczygłowi z ochronki Sióstr Służebniczek. W kategorii klas młodszych szkół podstawowych pierwsze miejsce przyznano Patrykowi Zielińskiemu z SP nr 11, II miejsce uzyskała Maja Szczepańska z ZSS. W kategorii starszych klas szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobyła Karolina Daniel z Weldon School, II miejsce ex aequo: Szymon Gil z SP nr 5 oraz Franciszek Bukowski z Weldon Schoool, III miejsce Jakub Dodek z SP nr 5. Komisja przyznała w tej kategorii 4 wyróżnienia. Otrzymali je: Barbara Nicoś z SP nr 5, Monika Erazmus z ZSS, Paweł Niemiec z SP nr 2 oraz Hubert Ryba z SP nr 5. W ostatniej kategorii obejmującej szkoły przysposabiające do zawodu i dorosłych z innych placówek pierwsze miejsce przyznano Joannie Kilian z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Bobrowej, II miejsce Piotrowi Świątkowi z ZSS i III miejsce Agnieszce Stelmach z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dębicy.Wyróżnienia: Jagoda Jakubek z WTZ w Bobrowej, Dawid Czuba z ZSS, Joanna Klisiewicz z WTZ w Dębicy i Aneta Wołowiec z ZSS. Przyznano również nagrody specjalne. Nagrody Prezesa MKS w Dębicy, które otrzymali: Weronika Czerepak, Bartłomiej Puzon oraz Wojciech Baran wręczył pan Piotr Chęciek. Nagrody Prezesa Stowarzyszenia ” Z Potrzeby Serca” działającego przy ZSS w Dębicy otrzymali: Patrycja Blicharz, Gabriela Michałęk oraz Marcin Aleksandrowicz. Wręczyła je pani Karina Watoła. Nagrody Rady Rodziców przy ZSS w Dębicy otrzymali: Mateusz Kontrabecki oraz Kamil Jurkowski, a wręczyła je przewodnicząca Rady Rodziców pani Wioletta Dubiel.

 

Najnowsze wpisy

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

17 października 2020

KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

16 października 2020

Podziękowania dla Rady Rodziców
Podziękowania dla Rady Rodziców

16 października 2020

Kategorie

Popularne tagi

Skip to content