Przejdź do treści
BIWAK W MROWLI
26 października 2019

BIWAK W MROWLI

W dniach 4-6.10.20019r.patrol 2WDH NS, działającej przy naszej szkole uczestniczył w XLIV Choragwianym Zlocie Drużyn „Nieprzetartego Szlaku” w Mrowli. Zlot zorganizowany został pod hasłem: „Świat cały to dom nasz, a harcerz – brat”. Głównym celem biwaku było zapoznanie drużyn z patronami chorągwi: Olgą i Andrzejem Małkowskimi. Zlot zorganizowano także aby: wdrażać dzieci i młodzież do zdrowego, aktywnego spędzania czasu wolnego; ćwiczyć umiejętności współpracy w grupie, zdobywać nowe sprawności harcerskie, rozwijać ekspresję twórczą  i kreatywność uczestników; integrować harcerzy skupionych w „Nieprzetartym Szlaku”. No Valid Folder Selected W piątek, zaraz po przyjeździe otrzymaliśmy zadanie, jakim było: poznać  najbliższą okolicę i ciekawych ludzi. Dokonanie tego”zwiadu terenowego” okazało się być dla nas sporym wyzwaniem ze względu na nieśmiałość niektórych z nas. Ale nie poddaliśmy się. Wspólnym wysiłkiem poznaliśmy odpowiedzi na wszystkie zadane pytania. Po kolacji uczestniczyliśmy w Przeglądzie Artystycznym: „Z piosenką na powitanie”, podczas którego zaprezentowaliśmy utwór „Bieszczadzki trakt”. W sobotę, po zaprawie porannej, śniadaniu i apelu powitalnym odbył się bieg patrolowy:”Wyprawa z Oleńką i Andrzejem”, podczas którego wykazaliśmy się znajomością prawa harcerskiego, musztry,a także umiejętnościami praktycznymi takimi jak: wiązanie buta, zasuwanie zamków, rolowanie śpiwora , prezentacja układu tanecznego, czy szycie guzików. Niektóre zadania były naprawdę trudne. Ale poradziliśmy sobie. Po obiedzie było majsterkowanie. Wspólnie, całą „ekipą harcerską” wykonaliśmy duży harcerski krzyż. Po kolacji uczestniczyliśmy jeszcze w mini turnieju sportowym, a wieczorem w świeczkowisku:” W braterskim kole stań z nami wraz”. W niedzielę po śniadaniu wyruszyliśmy razem do kościoła parafialnego na Mszę Świętą. A potem już apel pożegnalny, podsumowanie zlotu, wręczenie dyplomów i wyróżnień. Spakowani, pełni wrażeń wróciliśmy do naszych domów. Jeszcze długo będziemy wspominać nowych znajomych i kolegów i koleżanki, których poznaliśmy w Mrowli.

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

27 stycznia 2023

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

23 stycznia 2023

Jadłospis
Jadłospis

23 stycznia 2023

Jasełka
Jasełka

13 stycznia 2023

Skip to content