Przejdź do treści
BIWAK W MROWLI
26 października 2019

BIWAK W MROWLI

W dniach 4-6.10.20019r.patrol 2WDH NS, działającej przy naszej szkole uczestniczył w XLIV Choragwianym Zlocie Drużyn „Nieprzetartego Szlaku” w Mrowli. Zlot zorganizowany został pod hasłem: „Świat cały to dom nasz, a harcerz – brat”. Głównym celem biwaku było zapoznanie drużyn z patronami chorągwi: Olgą i Andrzejem Małkowskimi. Zlot zorganizowano także aby: wdrażać dzieci i młodzież do zdrowego, aktywnego spędzania czasu wolnego; ćwiczyć umiejętności współpracy w grupie, zdobywać nowe sprawności harcerskie, rozwijać ekspresję twórczą  i kreatywność uczestników; integrować harcerzy skupionych w „Nieprzetartym Szlaku”. No Valid Folder Selected W piątek, zaraz po przyjeździe otrzymaliśmy zadanie, jakim było: poznać  najbliższą okolicę i ciekawych ludzi. Dokonanie tego”zwiadu terenowego” okazało się być dla nas sporym wyzwaniem ze względu na nieśmiałość niektórych z nas. Ale nie poddaliśmy się. Wspólnym wysiłkiem poznaliśmy odpowiedzi na wszystkie zadane pytania. Po kolacji uczestniczyliśmy w Przeglądzie Artystycznym: „Z piosenką na powitanie”, podczas którego zaprezentowaliśmy utwór „Bieszczadzki trakt”. W sobotę, po zaprawie porannej, śniadaniu i apelu powitalnym odbył się bieg patrolowy:”Wyprawa z Oleńką i Andrzejem”, podczas którego wykazaliśmy się znajomością prawa harcerskiego, musztry,a także umiejętnościami praktycznymi takimi jak: wiązanie buta, zasuwanie zamków, rolowanie śpiwora , prezentacja układu tanecznego, czy szycie guzików. Niektóre zadania były naprawdę trudne. Ale poradziliśmy sobie. Po obiedzie było majsterkowanie. Wspólnie, całą „ekipą harcerską” wykonaliśmy duży harcerski krzyż. Po kolacji uczestniczyliśmy jeszcze w mini turnieju sportowym, a wieczorem w świeczkowisku:” W braterskim kole stań z nami wraz”. W niedzielę po śniadaniu wyruszyliśmy razem do kościoła parafialnego na Mszę Świętą. A potem już apel pożegnalny, podsumowanie zlotu, wręczenie dyplomów i wyróżnień. Spakowani, pełni wrażeń wróciliśmy do naszych domów. Jeszcze długo będziemy wspominać nowych znajomych i kolegów i koleżanki, których poznaliśmy w Mrowli.

Najnowsze wpisy

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

17 października 2020

KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

16 października 2020

Podziękowania dla Rady Rodziców
Podziękowania dla Rady Rodziców

16 października 2020

Kategorie

Popularne tagi

Skip to content