Przejdź do treści
BIWAK MIELEC 2017
10 maja 2017

BIWAK MIELEC 2017

W dniach: 21-22 kwietnia 2017r. 6-osobowy patrol naszej drużyny / 2wdh ns / wziął udział w 2D XI OGÓLNOPOLSKIM  BIWAKU DRUŻYN HARCERSKICH NS W MIELCU. Byli to: Grzegorz Nykiel, Bartosz Lada, Jagoda Jakubek, Sylwia Wojtuła, Joanna Klisiewicz i  Patrycja Bandyk. Harcerze przebywali tam pod opieką pwd. Magdaleny Szerszeń i dh Łukasza Drąga.Biwak zorganizowano pod hasłem: „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”. No Valid Folder Selected

Jego celem było:
1. Budzenie szacunku do regionalnego  dziedzictwa kulturowego.
2. Kształtowanie poczucia wartości regionalnego dziedzictwa kulturowego i uwrażliwianie na niego.
3.  Rozwijanie zainteresowań twórczością ludową.  
2. Wdrażanie do zdrowego i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.  
3. Kształtowanie odpowiedzialności za siebie i innych.
4. Integracja środowiska harcerskiego „Nieprzetartego Szlaku” z całej Polski.   

W piątek rano, zaraz po przyjeździe harcerze uczestniczyli w grze terenowej: INO, a także w rozgrywkach „boole”. Podczas gry trzeba było wykazać się sprawnością fizyczną, zręcznością , a nieraz sprytem. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy za udział w zabawach. Niektóre grupy niestety nie mogły zostać na biwaku, więc pojechały. Kilka dojechało. Łącznie w biwaku uczestniczyło ok. 100 harcerzy z: Mielca, Dębicy, Krakowa, Kolbuszowej, Jarosławia, Frysztaka, a nawet z Dęblina. Po południu uczestniczyliśmy w tańcach i pląsach integracyjnych, na deseczkach malowalismy anioły. Był także  apel powitalny.Wieczorem odbyło się  obrzędowe ognisko z przyrzeczeniem harcerskim. W sobotę, zaraz po apelu uczestniczyliśmy w warsztatach  z rękodzieła ludowego. – „Ocalić od zapomnienia”. Pod okiem wprawnych instruktorów i ekspertów robiliśmy wycinanki, maskotki z siana, piekliśmy ciasteczka. Nam najbardziej podobały się warsztaty z kowalstwa artystycznego.Niektórym z nas udało się nawet wykuć pierścienie harcerskie z metalu. Po obiedzie uczestniczyliśmy w warsztatach tanecznych,które prowadzili członkowie zespołu folklorystycznego „Furmani” z Legnicy, specjaliści od tańców Starej Warszawy. Uczyliśmy się tańczyć polkę, krakowiaka. Wspólnie śpiewaliśmy ludowe piosenki. …Aż szkoda było wyjeżdżać… Na biwaku poznaliśmy nowych kolegów i koleżanki, nauczyliśmy się nowych rzeczy, miło spędziliśmy czas.Będziemy długo wspominać te „mieleckie harce”

 

Najnowsze wpisy

Jadłospis Smaki Radości
Jadłospis Smaki Radości

30 października 2020

Komunikat  28.10.2020
Komunikat 28.10.2020

28 października 2020

Komunikat
Komunikat

24 października 2020

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 października 2020

Skip to content