Przejdź do treści
BIWAK HARCERSKI W MIELCU
25 kwietnia 2016

BIWAK HARCERSKI W MIELCU

W dniach 15-16 kwietnia 2016r. 8 -osobowy patrol drużyny działającej przy naszej szkole uczestniczył w X OGÓLNOPOLSKIM  BIWAKU DRUŻYN HARCERSKICH NS. Biwak zorganizowano pod hasłem: „LEŚNA SZKOŁA PRZETRWANIA” Wzięli w nim udział harcerze: Jagoda Jakubek, Joanna Klisiewicz, Patrycja Bandyk, Sylwia Wojtuła, Grzegorz Nykiel, Ireneusz Gajos i Dawid Kliś. Opiekę nad nimi sprawowali: p.M. Szerszeń i p. Ł. Drąg. No Valid Folder Selected

Zaraz po przyjeździe, podwieczorku i zakwaterowaniu uczestniczyliśmy w zajęciach na strzelnicy /”Celne oko mam „. Chociaż wszyscy oddali przynajmniej 2 strzały z prawdziwej broni małego kalibru dla niektórych to przeżycie okazało się być niezapomniane, a nawet niepokojące, szczególnie ze względu na głośne wystrzały. Po zajęciach „czyściliśmy uszy” i oddawaliśmy się „błogiej” ciszy. Po pysznej kolacji wzięliśmy udział w apelu powitalnym oraz świeczkowisku integracyjnym zatytułowanym  ” Znów razem”. Wspólnie śpiewaliśmy harcerskie piosenki, przedstawialiśmy się drużynami i słuchaliśmy gawędy druhny z Tarnobrzega. Po świeczkowisku zagwizdanano na toaletę wieczorną, a potem pełni wrażeń udaliśmy się do swoich sal na spoczynek w swoich cieplutkich śpiworach. W sobotę, po toalecie porannej i śniadaniu uczestniczyliśmy w apelu porannym. Potem autokary zawiozły nas do pobliskiego lasu na grę terenową zatytułowaną: „Każdy sprawdzić się może i zręcznością swą pomoże – gra terenowa „Szlakiem Wilk”. W lesie spotkaliśmy „Strzelców”, którzy opowiedzieli nam o żołnierzach wyklętych, związanych z ziemią mielecką i podkarpaciem. Następnie otrzymaliśmy mapę i wyruszyliśmy na wędrówkę. Na punktach mieliśmy do wykonania różne zadania. Niektóre z nich wymagały od nas dużego wysiłku czasem fizycznego, a czasem umysłowego. I tak: uczyliśmy się bandażowania, wykonaliśmy szałas z materiału leśnego dla 1 osoby, układaliśmy stosy ogniskowe, przechodziliśmy przez labirynt, szukaliśmy różnic w symbolach harcerskich. Wykonywaliśmy plakietki, które potem zabraliśmy do swoich domów. Na ostatmnim punkcie uczyliśmy sie strzelać z łuku. Niektórym z nas udało się nawet trafić w tarczę (!). Dużo wędrowaliśmy i trochę bolały nas nogi, ale dzielnie przebrnęliśmy przez całą trasę. Pełni wrażeń wróciliśmy do ośrodka, gdzie zjedliśmy pyszny obiad. Po ciszy poobiedniej była niespodzianka – lody, które zjedliśmy ze smakiem. A potem…..odbyły się pokazy szwoleżerów. Zachwyceni byliśmy zarówno świetną jazdą konną , jak i innym umięjętnościami jeźdźców. Biliśmy im brawo, a potem kto chciał mógł skorzystać z darmowej przejażdżki konnej. Tylko niektórzy się odważyli….
Wieczorem wróciliśmy do Dębicy, gdzie na Dworcu PKP czekali na nas stęsknieni rodzice. Na biwaku zawarliśmy wiele nowych znajomości z harcerzami z różnych stron Polski: Jarosławia, Mielca, Rzeszowa, Tarnobrzega, Kolbuszowej, Stalowej Woli, Krakowa i Dęblina.
Dziękujemy Rodzicom za umożliwienie nam wyjazdu do Mielca, a hufcowi ZHP Dębica za dofinansowanie tej imprezy.

Magdalena Szerszeń, zdjęcia Łukasz Drąg

Najnowsze wpisy

Komunikat  28.10.2020
Komunikat 28.10.2020

28 października 2020

Komunikat
Komunikat

24 października 2020

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 października 2020

Skip to content