Przejdź do treści
BIWAK HARCERSKI W MIELCU 2015
5 maja 2015

BIWAK HARCERSKI W MIELCU 2015

W dniach 24-25 kwietnia 2015r. patrol 2WDH, działającej przy naszej szkole uczestniczył w biwaku harcerskim w Mielcu. W wyjeździe wzięli udział: Grzegorz Nykiel, Patrycja Bandyk,Sylwia Wojtuła, Aneta Wołowiec, Barbara Gawlik, Joanna Klisiewicz. Opiekę nad uczniami pełnili: p. Magdalena Szerszeń i p. Łukasz Drąg. No Valid Folder Selected

W piątek – 24.04. zaraz po przyjeździe uczestniczyliśmy w zajęciach warsztatowych, podczas których wykonywaliśmy herby. Malowaliśmy wzory na płótnach, które jeszcze w Dębicy otrzymaliśmy od rodziców. Po kolacji i apelu powitalnym prezentowaliśmy prace plastyczne i postać rycerza. Uczestniczyliśmy też w pokazie mody dworskiej. W sobotę, po śniadaniu wyjechaliśmy autobusami do osady w Stobiernej. Tam zwiedzaliśmy starodawne chaty, piekliśmy placki i kiełbaskę. Oglądaliśmy też pokaz walki rycerskiej na miecze, poznawaliśmy uzbrojenie wojenne z dawnych czasów. Po obiedzie mieliśmy spotkanie z Bractwem Rycerskimi, a także wzięliśmy jako drużyna udział w turniejowych zmaganiach o „Miecz Mikołaja Mieleckiego”. Strzelaliśmy z łuku, rzucaliśmy włócznią, jeździliśmy na hulajnodze, wykonywaliśmy rzuty piłeczką, woreczkiem i ringo. Toczyliśmy także potyczki z rycerzem maltańskim. Niektórzy wykazali się tu dużą odwagą i męstwem. Po kolacji busem wróciliśmy do domów. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie materiałów i strojów rycerskich. Szczególnie p. Niwie za uszycie, a p. Wojtule i p. Nykiel za podarowane płótna.

 

Najnowsze wpisy

Jadłospis Smaki Radości
Jadłospis Smaki Radości

30 października 2020

Komunikat  28.10.2020
Komunikat 28.10.2020

28 października 2020

Komunikat
Komunikat

24 października 2020

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17 października 2020

Skip to content