Przejdź do treści
BIWAK HARCERSKI W MIELCU 2015
5 maja 2015

BIWAK HARCERSKI W MIELCU 2015

W dniach 24-25 kwietnia 2015r. patrol 2WDH, działającej przy naszej szkole uczestniczył w biwaku harcerskim w Mielcu. W wyjeździe wzięli udział: Grzegorz Nykiel, Patrycja Bandyk,Sylwia Wojtuła, Aneta Wołowiec, Barbara Gawlik, Joanna Klisiewicz. Opiekę nad uczniami pełnili: p. Magdalena Szerszeń i p. Łukasz Drąg. No Valid Folder Selected

W piątek – 24.04. zaraz po przyjeździe uczestniczyliśmy w zajęciach warsztatowych, podczas których wykonywaliśmy herby. Malowaliśmy wzory na płótnach, które jeszcze w Dębicy otrzymaliśmy od rodziców. Po kolacji i apelu powitalnym prezentowaliśmy prace plastyczne i postać rycerza. Uczestniczyliśmy też w pokazie mody dworskiej. W sobotę, po śniadaniu wyjechaliśmy autobusami do osady w Stobiernej. Tam zwiedzaliśmy starodawne chaty, piekliśmy placki i kiełbaskę. Oglądaliśmy też pokaz walki rycerskiej na miecze, poznawaliśmy uzbrojenie wojenne z dawnych czasów. Po obiedzie mieliśmy spotkanie z Bractwem Rycerskimi, a także wzięliśmy jako drużyna udział w turniejowych zmaganiach o „Miecz Mikołaja Mieleckiego”. Strzelaliśmy z łuku, rzucaliśmy włócznią, jeździliśmy na hulajnodze, wykonywaliśmy rzuty piłeczką, woreczkiem i ringo. Toczyliśmy także potyczki z rycerzem maltańskim. Niektórzy wykazali się tu dużą odwagą i męstwem. Po kolacji busem wróciliśmy do domów. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie materiałów i strojów rycerskich. Szczególnie p. Niwie za uszycie, a p. Wojtule i p. Nykiel za podarowane płótna.

 

Skip to content