Przejdź do treści
BEZPIECZNE FERIE 2015
29 stycznia 2015

BEZPIECZNE FERIE 2015

Zbliża się długo wyczekiwany okres ferii zimowych. Jest to beztroski czas odpoczynku i zabawy. Przed tym szczególnym okresem należy przypomnieć dzieciom i młodzieży o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. 29 stycznia 2015r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.No Valid Folder Selected

Pan Policjant przypomniał nam wszystkim o czym należy bezwzględnie pamiętać w czasie ferii zimowych, aby były bezpieczne. Przy pomocy prezentacji multimedialnej opowiedział z zasadach bezpiecznej zabawy na feriach zimowych.  Zaznaczył  , że należy  wybierać bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych, zjeżdżać na sankach i nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni. Bardzo ważne jest by, zawsze być widocznym na drodze dzięki elementom odblaskowym, ponieważ  zimą szybko zapada zmrok. Należy również unikać rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmować  od nich prezentów, nie oddalać się z nieznajomym. Pan policjant przypomniał , że  kulki śniegowe powinny być miękkie i nie zawierać twardych, ostrych przedmiotów. Uczniowie muszą pamiętać, że  najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych lub opiekunów. Wszystkim uczniom, ich rodzicom i nauczycielom życzymy udanego wypoczynku zimowego!
Organizatorzy spotkania: A. Sobolak, M.Hajduk. Pan policjant spotkał się również z uczniami klas 4,5,6 r.n. i II GUZ A – uczestnikami programu profilaktycznego „Smok Mądragon daje radę”  i „Akademii Zdrowego Ucznia” realizowanego przez p. M.Hajduk i p.K.Lewtak. Dziękujemy p. M.Król-Moździerz za utrwalenie naszego spotkania na zdjęciach.

Najnowsze wpisy

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

17 października 2020

KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

16 października 2020

Podziękowania dla Rady Rodziców
Podziękowania dla Rady Rodziców

16 października 2020

Kategorie

Popularne tagi

Skip to content