Przejdź do treści
BEZPIECZNA SZKOŁA – SZKOŁA BEZ PRZEMOCY, SPOTKANIE Z PRZEDSTAWIECIELAMI POLICJI
2 grudnia 2014

BEZPIECZNA SZKOŁA – SZKOŁA BEZ PRZEMOCY, SPOTKANIE Z PRZEDSTAWIECIELAMI POLICJI

W ramach Szkolnego Programu Wychowawczego „Kształtujemy dobre nawyki” zorganizowaliśmy spotkanie pt.” Bezpieczna szkoła – szkoła bez przemocy”.(28.11.2014r.)  Naszymi gośćmi byli sierżant sztabowy p. Jacek Bator oraz młodszy aspirant p. Dariusz Mateja (dzielnicowy).

No Valid Folder Selected

W zabawny i przystępny sposób omówili tematykę związana z bezpieczeństwem: w szkole (wymuszanie, zastraszanie, bicie), w domu (prąd, gaz, woda, nieznajomy, złodziej), w mieście i na drodze (poruszanie sie po drogach, światełka odblaskowe, kontakt z nieznajomymi, kontakt ze zwierzętami). Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali pogadanki i odpowiadali na pytania. Nasi goście wręczyli wszystkim kolorowe i ciekawe książeczki „Bezpiecznie przez cały rok”. Zachęcamy do rodzinnego czytania i omawiania zawartych w  niej informacji i zdarzeń! Podczas spotkania zapoznaliśmy uczniów z „Kodeksem szkoły bez przemocy”. Kodeks umieścimy w widocznych miejscach w każdej sali lekcyjnej oraz na szkolnych korytarzach. Wychowawcy omówią zawarte w kodeksie punkty ze swoimi podopiecznymi. Pamiętajmy, że wszyscy musimy dbać o dobry klimat w naszej szkole: nauczyciele, rodzice i uczniowie. Wszystkim nam zależy, aby czuć się w niej bezpiecznie. Ważne jest również, aby wiedzieć do kogo zwrócić się o pomoc gdy spotka nas krzywda oraz co zrobić, gdy mamy problemy albo jesteśmy zezłoszczeni. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali naklejki „Bezpieczna szkoła” i zdeklarowali się do przestrzegania kodeksu. Trzymamy za Nich kciuki!   P.s. Dziękujemy Filii SKOK Ubezpieczenia w Pilźnie za książeczki „Bezpiecznie przez cały rok”. Organizatorzy: A. Żądło, A. Zachara – Kusek.

 

Skip to content