Przejdź do treści
BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I MŁODZIEŻY
25 czerwca 2015

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I MŁODZIEŻY

„Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas prac polowych oraz wypoczynku na wsi” – warsztaty w ramach szkolnego programu „Kształtujemy dobre nawyki” (19.06.2015r.) No Valid Folder Selected

Drodzy uczniowie! W okresie wakacji policja odnotowuje wzrost liczby wypadków w gospodarstwach rolnych. W takich miejscach często rodzicom pomagają dzieci do 14 roku życia. Podczas prac polowych zdarzają się wypadki, na skutek których dzieci doznają różnych obrażeń, a nawet tracą życie. Najwięcej czasu na prace rolne poświęcają dzieci latem i jesienią. W związku ze zbliżającymi się wakacjami, w trosce o wasze bezpieczeństwo – spotkaliśmy się na warsztatach przybliżających tę tematykę. Wspólnie z „Rodziną Porażków” (film edukacyjny) poznaliscie zagrożenia i sposoby zapobiegania im. Dla wielu z was prace wykonywane w gospodarstwie są stałym obowiązkiem. Powstaje pytanie, czy rodzice mogą angażować was do prac w rodzinnym gospodarstwie rolnym? Tak, rodzice mogą angażować was do różnych prac, w tym prac związanych z funkcjonowaniem gospodarstwa rolnego, ale pod warunkiem, że wykonywane czynności nie stwarzają zagrożeń dla waszego rozwoju, zdrowia i życia. Podwórze gospodarstwa rolnego to nie tylko codzienne miejsce pracy rolnika. Tu koncentrują się często zabawy dzieci i życie rodzinne. W trakcie zabawy często dochodzi do upadków z drabiny, pogryzienia przez zwierzęta, skaleczenia, oparzenia, porażenia prądem, zatrucia środkami ochrony roślin. Pamiętajcie! Dzieci nie powinny bawić się w roboczej części gospodarstwa, gdyż może to być dla nich niebezpieczne. Ponadto przebywanie w pomieszczeniach gospodarczych może być szkodliwe ze względu na: zakażenie drobnoustrojami chorobotwórczymi (choroby odzwierzęce), choroby układu pokarmowego, infekcje skóry i górnych dróg oddechowych, czy pyłopochodne choroby układu oddechowego. Zachęćcie rodziców do zapoznania sie z artykułem „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas prac polowych i wypoczynku na wsi „(strona internetowa szkoły, zakładka: Dla Rodziców). Życzymy wam radosnych i bezpiecznych wakacji!!!! Organizatorzy: A.Zachara-Kusek, A. Żądło

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

15 kwietnia 2024

BIERZMOWANIE
BIERZMOWANIE

11 kwietnia 2024

Jadłospis
Jadłospis

8 kwietnia 2024

Skip to content