Anioły
29 listopada 2022

Anioły

Nasi uczniowie na zajęciach dekoratorstwa, stolarstwa i plastycznych wraz z nauczycielami: J. Janiec, M. Regułą, A. Gruszeckim, A. Chęciek, M. Solarską i A. Jurkiewicz wykonali 130 pięknych drewnianych aniołów. Praca składała się
z wielu etapów: wycinanie z drewna, wygładzanie papierem ściernym, malowanie, mocowanie zawieszek, pakowanie. Wszyscy wykazali ogromne zaangażowanie ponieważ anioły miały swoje przeznaczenie. Były upominkiem dla osób, które przyczyniły się do wybudowania nowej szkoły, a także tych, którzy na co dzień sponsorują wiele naszych inicjatyw. Anioły zostały wręczone podczas uroczystego otwarcia nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Trzy największe anioły trafiły w ręce wyjątkowych osób. Otrzymali je: Pierwsza Dama RP pani Agata Kornhauser – Duda, Starosta Powiatu Dębickiego pan Piotr Chęciek i Wicestarosta Powiatu Dębickiego pan Adam Pieniążek. Obdarowani podkreślali, że każdy anioł jest jedyny w swoim rodzaju i ma duszę.

Niech nasze anioły strzegą wszystkich dobrych i wrażliwych ludzi!

Tekst i zdjęcia: p. M. Reguła