Przejdź do treści
ANDRZEJKOWE STYLIZACJE
27 stycznia 2017

ANDRZEJKOWE STYLIZACJE

Przed zakładem fryzjerskim No Valid Folder Selected

15 listopada 2016 r. klasa III PC , w ramach preorientacji zawodowej, odwiedziła ?ZAKŁAD FRYZJERSKI? przy ulicy Krakowskiej 75 .Tam , dziewczynki korzystając z ogromnej życzliwości fryzjerki pani IWONY  PODRAZY , pogłębiły swoją wiedzę z zakresu pielęgnacji włosów.

Joanna No Valid Folder Selected Patrycja No Valid Folder Selected Paulina No Valid Folder Selected Po wizycie w zakładzie fryzjerskim No Valid Folder Selected

Wzięły udział w prelekcji , podczas której pani Iwona przypomniała , iż bardzo ważną czynnością jest prawidłowe mycie włosów , co zademonstrowała myjąc włosy Paulinie S. To również użycie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów , przyborów fryzjerskich oraz prawidłowe korzystanie z suszarki . Pani Iwona uchyliła rąbka kilku tajemnic z własnego doświadczenia zawodowego i udzieliła wielu rad , odpowiadając na pytania uczennic .Dziewczęta mogły spróbować własnych sił , włączając się aktywnie w wykonywanie  fryzjerskich czynności podczas profesjonalnej obsługi koleżanek  przez panią Iwonę . Towarzyszyły im przy tym uśmiechy na twarzach i niebywała ekscytacja , gdyż było to nowe  doświadczenie w ich życiu . Niektóre pozbyły się lęku przed „szczypiącym w oczy szamponem”, użyciem suszarki ,sprzętu fryzjerskiego do mycia głowy . Nabrały ufności do nowych miejsc , chętniej nawiązując w nich kontakty .  Pozbyły się bariery do stawiania pytań , utrwalały system akceptowanych zachowań społecznych w miejscach publicznych .Joanna i Patrycja same zdecydowały jak finalnie mają  wyglądać ich fryzury , jaki zakres usług wykonamy w ich przypadku. Wszystkie poczuły się ważne dla otoczenia i dorosłe. Otulone aureolą zapachów, jakie unosiły się w pomieszczeniu z zastosowanych kosmetyków , uwolniły swoją żeńską naturę . Każda uczennica chciała usiąść na fryzjerskim fotelu i być tak cudownie obsłużona . W tym dniu udało się to Paulinie , Patrycji i Joannie , ale pozostałe zadeklarowały jak najszybszy powrót do ” ZAKŁADU FRYZJERSKIEGO”!!!

Najnowsze wpisy

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

20 października 2020

JADŁOSPIS 19.10-30.10
JADŁOSPIS 19.10-30.10

19 października 2020

Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej

17 października 2020

KOMUNIKAT
KOMUNIKAT

16 października 2020

Podziękowania dla Rady Rodziców
Podziękowania dla Rady Rodziców

16 października 2020

Kategorie

Popularne tagi

Skip to content